EPWA Warsaw Chopin Airport 2015

Latest version: v1.2 (2016)

Archive only - support discontinued
Locked
tomcatsky
5-12 posts
5-12 posts
Posts: 5
Joined: Tuesday 12 Nov 2013, 12:15
Location: WARSAW

Post by tomcatsky »

Tak dziękuję, sceneria wygląda fantastycznie, z Wawą w tle to cud, miód :lol:
Regards
/Art Szopa
sle134
5-12 posts
5-12 posts
Posts: 6
Joined: Tuesday 13 Oct 2015, 10:21
Location: Dzierżoniów

Post by sle134 »

Witam.
W zeszłym tygodniu zakupiłem w SimMarket 2 produkty tj Warsaw City 2015 FS9 oraz Warsaw Chopin Airport 2015 FS9. Z FS9 odinstalowałem używane wcześniej Warsaw Chopin Airort 2015 FS9 DEMO oraz Warsaw Cyty 2013, pliki i foldery zostały usunięte z komputera i zainstalowałem oba zakupione produkty. Zaobserwowałem następujące niepokojące mnie objawy:1) na Okeciu podczas kołowania na TWY A3 regularnie w tym samym miejscu FS9 zalicza crash,2) przy podejściu na EPWA rwy 11 FS9 zalicza crash.3) Przy podejściu na EPMO rwy 08 frequency ILS 108.30- wyświetla ścieżkę podejścia na IFLY737 jednak samolot nie wychwytuje LOC/GP i sam nie schodzi do lądowania, na frequency 111.55 w ogóle nic nie wyświetla i nie reaguje.
4) po odhaczeniu w FS9 w addon scenerry Warsaw City 2015 na Okeciu pojawiają się na płycie lotniska drzewka i domki po kołowaniu tymi samymi TWY -FS9 nie zalicza crash.
Poproszę o pomoc.
Grzegorz
User avatar
DD Stanislaw
Administrator
Administrator
Posts: 6259
Joined: Monday 15 May 2006, 10:07
Name: Stanisław
Location: Warsaw, Poland

Post by DD Stanislaw »

Witam.
Ale "crash" w sensie OOM, CTD czy crash z niewidocznym obiektem?
Image
sle134
5-12 posts
5-12 posts
Posts: 6
Joined: Tuesday 13 Oct 2015, 10:21
Location: Dzierżoniów

Post by sle134 »

CTD, zawieszenie i wywalenie od windows
grzegorz
13-25 posts
13-25 posts
Posts: 22
Joined: Sunday 18 Sep 2011, 17:26
Location: wrocław,poland

Post by grzegorz »

Przyczyną może być lotnisko Babice z pakietu Warsaw City 2015!
Przez przypadek odkryłem, że w przypadku wykonywania lotu z EPBC nic się nie dzieje jednakże lot powrotny na to lotnisko kończy się zawsze CTD.
Przetestowałem zmieniając lotniska - zaczynam na EPBC, wybieram Go to Airports i przechodzę na inne lotnisko, potem znowu powyższa opcja - powrót na EPBC i "wywalenie"
Ten sam test - zaczynam na EPWA - Go to Airports zmiana lotniska - powrót na EPWA i wszystko działa.
Kolejny test lot z EPWA do EPLL, start, lądowanie w Łodzi, powrót na EPWA i "wywalenie". Aby potwierdzić, że to nie EPWA powoduje problemy - stawiam samolot na EPWA - przełączam lotnisko na EPLL i wracam na EPWA bez najmniejszych problemów (opcja Go to airports).
Kolejny test lot EPWA - EPBC i "czarny ekran" bez żadnego komunikatu.

Tak więc wydaje mi się, że to EPBC powoduje problem "wywalania", a że znajduje się blisko EPWA to wpływa na jej użytkowanie.

Mam nadzieję, że będzie to wskazówka gdzie szukać problemu. Obecnie lądowanie na EPWA jest w moim przypadku również niemożliwe, jednakże jak wyżej napisałem uważam, że to nie te lotnisko powoduje problem.

Pozdrawiam
User avatar
DD Stanislaw
Administrator
Administrator
Posts: 6259
Joined: Monday 15 May 2006, 10:07
Name: Stanisław
Location: Warsaw, Poland

Post by DD Stanislaw »

A może to po prostu OOM, czyli przekroczenie limitu pamięci?
Ogólnie polecam http://drzewiecki-design.net/forum/viewtopic.php?t=337 do przejrzenia.
Do diagnozy - spróbujcie na jeden testowy lot wyłączyć całkowicie autogen.
Image
grzegorz
13-25 posts
13-25 posts
Posts: 22
Joined: Sunday 18 Sep 2011, 17:26
Location: wrocław,poland

Post by grzegorz »

Raczej to nie OOM.
Używam wielu lotnisk, które teoretycznie powodują ten problem np. Aerosoftu jak EDDF, EDDM i nigdy nie miałem i nie mam tego problemu.
Tak jak wyżej napisałem żadne inne lotnisko poza EPBC nie stanowi u mnie problemu mogę lecieć z EPWA na EDDF i wszystko działa, wracając tuż przed lądowaniem wywalenie. Problemy z OOM są mi znane z czasów gdy miałem 32 bitowy system, które zawsze kończyły się stosownym komunikatem - your system has run...itd.
Wczoraj zrobiłem jeszcze kilka testów, które opisałem w poście wyżej i tylko EPBC powodowało problem. Chciałem sprawdzić AFCAD lotniska i oba programy które posiadam AFX i ADE dawały komunikat, że są tu elementy niekompatybilne z wersją FS9 więc może coś przeszkadza.
Moim zdaniem, przynajmniej u mnie nie jest to problem pamięci.

Niestety dzisiaj wyjeżdżam w tygodniową delegację i kolejnych testów juz nie przeprowadzce ale uważam, że to EPBC jest winowajcą
User avatar
DD Stanislaw
Administrator
Administrator
Posts: 6259
Joined: Monday 15 May 2006, 10:07
Name: Stanisław
Location: Warsaw, Poland

Post by DD Stanislaw »

Niestety jako że nie mogę ostworzyć problemu to najpewniejszym sposobem na jego rozwiązanie byłoby http://drzewiecki-design.net/forum/viewtopic.php?t=330 .
Image
jgoggi
50-99 posts
50-99 posts
Posts: 54
Joined: Thursday 08 Oct 2009, 18:41
Location: Rome, Italy

Post by jgoggi »

Hi, I installed EPWA v1.4, P3D v3 compatible, but the runway lights are very small and don't produce any light. No approach lights either. In the distance the runways can't be seen at night. I tried installing both with the option P3D lights on and off, but nothing changes. Any help? I am new to P3D and can't figure out what the problem could be. Thank you!
claudiofalcao
2-4 posts
2-4 posts
Posts: 3
Joined: Sunday 25 Oct 2015, 00:30
Location: Manaus/AM Brazil

Post by claudiofalcao »

Hello and for congratulations for the Warsaw 2015! It is a nice airport.
I have a problem when i 'm using a 787 TDS with weather generator (FS Global Real Wheather). The FS2004 crash.
I've tried with default aircraft and it is OK. What could be?


Image

Image

Regards.

Cláudio
sle134
5-12 posts
5-12 posts
Posts: 6
Joined: Tuesday 13 Oct 2015, 10:21
Location: Dzierżoniów

Post by sle134 »

Upłynęło troszkę czasu- latałem, latam, testuję i sprawa wygląda tak:
komputer 12 RAM Intel Core i7-5500U Dual Core Processor (4MB Cache, 2.4GHz-3GHz), Graphics Card: NVIDIA GeForce 940M 2GB DDR3 1)wszystkie suwaki opcji wyświetlania w FS9 były ustawione na max-efekt ? Zanim zainstalowałem City 2015 i Airport 2015 wszystko działało lekko-efekty jak na FS9 bajka na całym świecie, z ww dodatkami wywalał na TWY lub na podejściu
2)przesunięcie suwaków na ultra wysoko( ultra wysoko to nie jest max na suwakach) i ustawienie autogenu na normalne spowodowało,że nic nie wywala.
Jednak efekty wyświetlania scenerii zwłaszcza City 2015 z wysokości 500-3000ft przy autogenie NORMAL są żadne. I tutaj mam pytanie-dodatek City 2015: samo lotnisko Modlin nie różni się od City 2013, wizualizacja obszaru Warszawy i okolic objętych dodatkiem City 2015 przy NORMALNYM autogenie -żadne. Sam dodatek cenowo powala . Może robię coś nie tak Panie Staszku?
User avatar
DD Stanislaw
Administrator
Administrator
Posts: 6259
Joined: Monday 15 May 2006, 10:07
Name: Stanisław
Location: Warsaw, Poland

Post by DD Stanislaw »

Proszę dokładnie opisac problem i rozjaśnić pojęcia "Żadne efekty", "wizualizacja żadna", bo nie rozumiem o co chodzi. Proszę również o kilka skrinów. Zmiany w wersji 2015:

Main features of the new version:
• new, up-to-date ground photoreal textures for the whole area (zmieniona i zaktualizowana fototekstura)
• new downtown buildings added (dodane budynki w centrum)
• some old buildings fixed (poprawione starsze budynki)
• new EPMO and EPBC charts (nowe mapy dla EPMO i EPBC)
• full compatibility with the upcoming EPWA Warsaw Chopin Airport 2015 provided (pełna kompatybilność z EPWA 2015)

Innymi słowy - jeśli nie wygląda tak jak skrinach: http://www.drzewiecki-design.net/prodWC2015.htm to działa niepoprawnie.
Image
User avatar
DD Stanislaw
Administrator
Administrator
Posts: 6259
Joined: Monday 15 May 2006, 10:07
Name: Stanisław
Location: Warsaw, Poland

Post by DD Stanislaw »

Ok, odpowiem w punktach.

1. Scenerie miast są z zasady najbardziej zasobożernymi produktami. Z procesorem 2.4GHz-3GHz nawet nie próbowałbym ich odpalać, a jesli już, to żadnych cudów bym nie oczekiwał. I to jeszcze ze SquawkBoxem...

2. Dokupienie RAMu do 6GB będzie po części lekarstwem na OOM.

Na temat powyższych dwóch punktów proszę przeczytać ten materiał: https://www.dropbox.com/s/w4wu3vqhf8jkm ... m.pdf?dl=1

3. W powyższym linku podane są optymalne ustawienia. Z tego co jest na obrazku to proponuję:

Złożoność siatki terenu - 10
Efekty na wodzie - średnie
Detale efektów specjalnych - średnio lub wcale
To co jest na "Normalne" (rozumiem że chodzi o LODy) można o jedno w prawo
Naziemna sceneria rzuca cień - odznaczyć
Blask słońca - odznaczyć
Blask soczewski - odznaczyć

Ponadto:
Ograniczyć chmury 3D ile się da
Wywalić wszelaki ruch AI
W "Sprzęcie" można zmniejszyć wygładzanie.

Jeśli będzie lepiej to można spróbować podwyższyć autogen o jeden stopień, ale z procesorem 2,4GHz i 2GB RAMu to latałbym tylko nad Howland Island. :P
Image
sle134
5-12 posts
5-12 posts
Posts: 6
Joined: Tuesday 13 Oct 2015, 10:21
Location: Dzierżoniów

Post by sle134 »

RAM jest 12 GB- cosik nie dogadaliśmy się

[ Added: Tue Oct 27, 2015 19:10 ]
procesor INTEL CORE i7-4500CPU 1,80GHz 2,40Ghz 64 bit

[ Added: Tue Oct 27, 2015 19:12 ]
wcześniejsze dane pisałem "na oko" z pracy-spisałem z podobnego kompa-przepraszam

[ Added: Tue Oct 27, 2015 19:52 ]
Wie Pan Panie Staszku-kupiłem produkty w dobrej wierze, komputer nie jest "starym trupem", zaznaczam ,że ani w SimMarket ani na stronie DD przy obu zakupionych przeze mnie produktach nie ma nic napisanego o wymaganiach sprzętowych -pomyślałem,że będzie dobrze a dobrze nie jest.

[ Added: Wed Oct 28, 2015 09:55 ]
Wnioskuje,ze oprócz przesunięcia suwaków nic nie jest w stanie Pan mi pomóc. Proszę tylko o informację jakie parametry ma komputer, z którego screeny zostały opublikowane na stronie DD i o publikację informacji na produktach, które są sprzedawane jakie powinny spełniać wymagania sprzętowo aby uniknąć niezadowolenia klientów.

Pozdrawiam.
Locked