EPKK Kraków Balice X v3

Latest version: v3.2 (2020)

Post Reply
Mephic
13-25 posts
13-25 posts
Posts: 23
Joined: Monday 29 Aug 2016, 12:21
Location: Kraków

Post by Mephic »

Niestety on instaluje tylko do wersji 3.0
User avatar
DD Stanislaw
Administrator
Administrator
Posts: 6260
Joined: Monday 15 May 2006, 10:07
Name: Stanisław
Location: Warsaw, Poland

Post by DD Stanislaw »

To wystarczy skopiować z teksturki z 3 do 4. Ja nie mam już nawet kodu źródłowego do Swithera, tzn mam ale prehistoryczny, nie mogę po prostu dodać linijkę żeby działało pod P3Dv4. Można też w ten sposób: http://drzewiecki-design.net/forum/viewtopic.php?t=293 zrobić sobie fikcyjny wpis w rejestrze do np. FSX, ale ze ścieżką prowadzącą do P3Dv4. Wówczas powinien się oszukać i zainstalować do P3Dv4 (choć szczerze mówiąc nie pamiętam jakie tam były zmienne dot. wykrywania produktów). Jeśli i to nie pomoże to tutaj jest paczka z samymi teksturami zimowymi (wrzucić do EPKK\Texture): https://www.dropbox.com/s/pj0pjzr1a46g7 ... er.7z?dl=1
Image
Mephic
13-25 posts
13-25 posts
Posts: 23
Joined: Monday 29 Aug 2016, 12:21
Location: Kraków

Post by Mephic »

Serdecznie dziekuje
pekape
5-12 posts
5-12 posts
Posts: 12
Joined: Thursday 05 Mar 2015, 19:18
Location: Krakow

Post by pekape »

Wiele osób mia kłopot z tym jak zainstalować Kraków w P3D v3 i v4. Postanowiłem wykorzystać materiały z tego forum w postaci plików umieszczonych które naprawiają światła. Zamieściłem taki poradnik - myślę że wielu osobom to pomoże.

LINK DO PORADNIKA
[...]
User avatar
DD Stanislaw
Administrator
Administrator
Posts: 6260
Joined: Monday 15 May 2006, 10:07
Name: Stanisław
Location: Warsaw, Poland

Post by DD Stanislaw »

pekape wrote:Wiele osób mia kłopot z tym jak zainstalować Kraków w P3D v3 i v4. Postanowiłem wykorzystać materiały z tego forum w postaci plików umieszczonych które naprawiają światła. Zamieściłem taki poradnik - myślę że wielu osobom to pomoże.
Witam, ale:

1. Zgodnie z http://www.drzewiecki-design.net/products.htm produkt zwyczajnie nie jest kompatybilny z symulatorami P3Dv2, P3Dv3 i P3Dv4 i słusznie, że wiele osób ma z tym kłopot bo nie ma co go na siłę tam wciskać. Nie wprowadzamy kompatybilności z tego względu, że sceneria jest nieaktualna i przed jej zaktualizowaniem nie chcę jej dawać nowym użytkownikom. A zaraz zaczną się pytania, dlaczego nie działa Switcher, dlaczego nie ma SODE itd. To jest produkt z 2012 roku. Ponadto, instalowanie produktu na platformach z którymi nie jest kompatybilny, może prowadzić do wystąpienia różnych błędów w działaniu symulatora, jak choćby spadek wydajności, brak cieni, nieprawidłowe wyświetlanie tekstur ziemi, brak drzew lub błędne tekstury, błędy w meshu, błędy w oświetleniu itd.

2. Tutorial nie jest niezgodny z licencją ale jest jakby na granicy tej zgodności - gdyż uruchamiasz produkt pod platformą, z którą on nie jest kompatybilny (później może być X-Plane, FSW itd). Sceneria jest pod FSX i P3Dv1, koniec. A to, że wrzuciłem poprawkę dla kilku osób które o to prosiło to jest tylko wariant testowy dla kilku osób, dlatego komentarz o nierealistyczności tego oświetlenia jest co najmniej nie na miejscu.

3. Wielka prośba o niestosowanie wulgaryzmów w filmach na YT, szczególnie podczas używania naszego oprogramowania - akurat słuchałem tego z 3-letnią córką i musiałem w pośpiechu wyłączać dźwięk. https://youtu.be/1LSiJHxSmkU?t=8h54m51s Rozumiem, że niektórym nasza praca może się nie podobać, ale można to opisać w sposób kulturalny. Pomijam fakt, że to jest na kanale YT gdzie prosi się o pieniądze, więc takie odzywki do innych ludzi są trochę absurdem.

4. Mam również ogromną prośbę o nieprzeinaczanie nazwy firmy. Podmiot nie nazywa się "Drzewieckiego" lecz "Drzewiecki Design", tak jest w CEIDG, w GUS i wszędzie indziej.

5. "Dwóch młodych grafików" się do mnie nie odezwało, choć kilka CV w tym czasie otrzymałem. Szkoda, bo przeczy to tezie, że "w społeczności symulatorowej jest duże zainteresowanie tym lotniskiem".
Image
pekape
5-12 posts
5-12 posts
Posts: 12
Joined: Thursday 05 Mar 2015, 19:18
Location: Krakow

Post by pekape »

Nie ma co sie oburzac za poradnik - kazdy wie jaka jest sytuacja z Krakowem. Nie wiem skad sie bierze tyle zlosci za to ze chcialo sie pomic innym uzytkownikom. Przeciez skoro zrobilem tutorial to takze odpowiadam na pytania z nim zwiazane i staram siie pomic komus. Dziwi mnie ze pidchodzisz do tego z takim cisnieniem. Moze czas zastanowic sie nad lepsza interakcja ze spolecznoscia?
User avatar
DD Stanislaw
Administrator
Administrator
Posts: 6260
Joined: Monday 15 May 2006, 10:07
Name: Stanisław
Location: Warsaw, Poland

Post by DD Stanislaw »

Proszę o zapoznanie się dokładnie z punktem 3 powyższego posta. Jeśli Użytkownik ma niepodważalny dowód na to, że nasze produkty są tym, jak zostały opisane na filmie, to myślę, że naprawdę dalsza dyskusja jest zbędna.

Bynajmniej, nikt się nie oburza, nie występuje też złość ani tym bardziej ciśnienie. Zaznaczam, że jest to forum supportu technicznego i innych spraw tu nie omawiamy.
Image
User avatar
Kuba Pa
200+ posts
200+ posts
Posts: 471
Joined: Wednesday 22 Sep 2010, 12:17
Name: Jakub
Location: Kolbuszowa, Poland

Post by Kuba Pa »

Panie pekape lub Onboard. Ja jako twórca oraz współtwórca sceneri które ma pan czelność nazywać "gów**m" na pańskich transmisjach online, czuję się tymi określeniami dotknięty. Zdarza mi sie oglądać pańskie loty, lub moi znjanomi informują mnie jak Pan określa moją pracę w którą wkładam 90% swojego czasu i staram się żeby była wykonana jak najlepiej. Nie zawsze i nie wszystko można zrobić, wiele rozwiązań jakie tam są muszę wymyślać sam i nie zawsze wszystkim się podobają. Jednak błędy jak i swoje uwagi można zgłaszać w sposób kulturalny. Rozumiem pańskie zdenerwowanie po 8h lotu gdy scenria wyświetla się z błędami. Jednak z tego co widzę to nie mam pewności czy jest to aktualna wersja do danego symulator. Wystarczy tylko zainstalować zła wersje z v3 do v4 aby znikały drogi kołowania i płyta.

A tak od siebie dodam że mi nie podobały się poprzednie wersje scenerii wiec zaczolem je robić po swojemu od nowa, nie miałem żadnego doświadczenia ale z czasem je zyskłem choćby z ogólniedostępnych tutoriali.
Z tego co widzę ma Pan czas lecieć 8h online. Ja przez 6 lat studiowałem i dojeżdżam 80km dziennie i nie miałem nawet 2h dziennie żeby siąść nad budową scenrii a mimo to w tym czasie zrobiłem 9 scenerii polskich lotnisk oraz eetn. Także nie podobają sie panu nasze produkty, oraz to jak według Pana traktujemy użytkowników, to proszę zacząć robić własne scenerie. Spokojnie można tworzyć scenrie darmowymi programami lub takimi których koszt nie przekracza 200zl. Tak jak wspomina Staszek, konkurencja jest czymś dobrym. Chętnie kupię scenrie EPKK jesli zrobi ja Pan lub ktoś inny i ja ocenię.
pekape
5-12 posts
5-12 posts
Posts: 12
Joined: Thursday 05 Mar 2015, 19:18
Location: Krakow

Post by pekape »

Tu nie chodzi o to by robic wojne ale fakty sa jakie sa. Chcialem pomoc tym ktorzy lataja do Krakowa bo wiem ze bardzo wielu osobom zalezy na tym. Pamietam ze byly juz kiedys zgrzyty odnosnie poprawek jakie uzytkownicy robili na wlasna reke dlatego zdecydowalem sie uzyc WASZYCH plikow. Odnosze wrazenie nieraz czytajac forum ze calym zlem tego swiata jest uzytkownik. Mniej wiecej zdaje sobie sprawe z tego jaki koszt ponosza developerzy ale zwykly uzytkownik ktory kupi nie ma ochoty zastanawiac sie czy doleci na dzialajaca scenerie czy tez nie. Sprawa moich nerwow to juz inna bajka bo jest to temat o Krakowie. Moim zdaniem i pewnie nie tylko moim powinniscie troche wyjsc do spolecznosci bo zdecydowanej wiekszosci zalezy na tym by latalo sie dobrze. Moze znalezli by sie chetni ktorzy usprawnili by °to wszystko°. Na mnie w wielu kwestiach padaja slowa krytyki ale jakos nie reaguje na to z wielkim bolem. Naprawde zastanowcie sie nad lekka i to doslownie mowie lekka zmiana podejscia.
User avatar
DD Stanislaw
Administrator
Administrator
Posts: 6260
Joined: Monday 15 May 2006, 10:07
Name: Stanisław
Location: Warsaw, Poland

Post by DD Stanislaw »

Panowie, i na tym kończymy tę konstruktywną dyskusję, zamykając temat Krakowa do czasu podjęcia ewentualnych prac nad aktualizacją projektu. Na dany moment nic się w temacie nie dzieje - gdy będzie wiadomo coś więcej, temat zostanie ponownie uruchomiony i umieszczona stosowna informacja. Jeśli ktoś jest zainteresowany innymi szczegółami - wszystko jest w tym temacie.

Dear Customers,
We are currently not working on updating our EPKK product and before completing the update the product will not be compatible with any P3D versions. As for now we have no estimate time period to work on it. As soon as the work starts, an information will be placed here. For additional downloadable content for this product please navigate to the first post in this very topic.
Image
User avatar
DD Stanislaw
Administrator
Administrator
Posts: 6260
Joined: Monday 15 May 2006, 10:07
Name: Stanisław
Location: Warsaw, Poland

Re: EPKK Kraków Balice X

Post by DD Stanislaw »

Dear Customers,

The simple, complimentary update of our EPKK Kraków Balice 2012 X has been released. To download the new version simply log in into your account at the store where you've purchased this product. The update is published as a complete installer. You do not have to remove the previous version in order to install the update, however it is recommended to do so.

New in version v1.4:
- Compatibility with: FSX, FSX:SE, FSW, P3Dv1-v4
- Removed demolished buildings
- Inserted constructed buildings (new terminal, new hotel, new tower, new military hangar and more).
- Many "invisible" things done to make that 2011 scenery work as good as it did for the last few years.
- Apron lighting changed
- Winter textures are now included as an installer option. The switching is not automatic yet but is easier than before.

ImageImageImage

Known issues:
- The ground layout has not been changed.
- Due to those old ground poly there is a shadow problem in P3D.
- Due to the fact of the new terminal being placed on old ground poly, gates 2, 3 and 4 are not accessible.
- The photoreal image has not been changed, the new hotel and terminal models are placed on the old image.
Image
User avatar
DD Stanislaw
Administrator
Administrator
Posts: 6260
Joined: Monday 15 May 2006, 10:07
Name: Stanisław
Location: Warsaw, Poland

Re: EPKK Kraków Balice X

Post by DD Stanislaw »

Image
brayrsj@gmail.com
0-1 posts
0-1 posts
Posts: 1
Joined: Friday 14 Sep 2018, 11:32
Name: DodgerEcosse

Re: EPKK Kraków Balice X

Post by brayrsj@gmail.com »

Have just downloaded the update 1.4

As a point of interest there is a boroque style church, in the sim, on a hill overlooking the airport. Do you have the name of the church please?
User avatar
DD Stanislaw
Administrator
Administrator
Posts: 6260
Joined: Monday 15 May 2006, 10:07
Name: Stanisław
Location: Warsaw, Poland

Re: EPKK Kraków Balice X

Post by DD Stanislaw »

Hi.
I am afraid I do not remember but I am sure you can check that f/e here: https://goo.gl/maps/5JA8YUrjQUt
Image
Panman
2-4 posts
2-4 posts
Posts: 3
Joined: Tuesday 11 Mar 2014, 10:15
Location: London, England

Re: EPKK Kraków Balice X

Post by Panman »

I am not seeing it on Simmarket. Only the old 2012 version.
Post Reply