Polish Airports vol.3 X

Latest version: v4.1 (2020)

Post Reply
jodle
50-99 posts
50-99 posts
Posts: 50
Joined: Thursday 15 Sep 2011, 12:41
Location: Czersk

Post by jodle »

OK! Dzięki za info!
seeb
2-4 posts
2-4 posts
Posts: 3
Joined: Tuesday 13 Nov 2007, 00:44
Location: Poznan, Poland

Post by seeb »

Witam!

Dziś zainstalowałem wersję demo 2.2 (z tego linku http://www.drzewiecki-design.net/DoScia ... X_DEMO.zip) i na EPPO są problemy z oświetleniem.Pojawiające się i znikające światła podejścia, progu pasa etc (FSX).

Wyłączyłem wszystkie inne scenerie.
User avatar
DD Stanislaw
Administrator
Administrator
Posts: 6267
Joined: Monday 15 May 2006, 10:07
Name: Stanisław
Location: Warsaw, Poland

Post by DD Stanislaw »

seeb wrote:problemy z oświetleniem świateł podejścia progu pasa
Witam. Czy mógłbyś rozwinąć tę kwestię?
Image
seeb
2-4 posts
2-4 posts
Posts: 3
Joined: Tuesday 13 Nov 2007, 00:44
Location: Poznan, Poland

Post by seeb »

tom993
5-12 posts
5-12 posts
Posts: 11
Joined: Saturday 28 Dec 2013, 22:06
Location: Toruñ

Post by tom993 »

Mogę tylko potwierdzić, że mam dokładnie tam samo. Zawsze na lotnisku "startowym" światła są ok i nic nie mruga, a na lotnisku docelowym dzisiają się różne cuda pod postacią migania i to chyba we Wszystkich polskich produktach DD. Na pewno tak się dzieje na EPKK, EPGD i EPSC których korzystam najczęśniej - latam w trybie dx10.
User avatar
DD Stanislaw
Administrator
Administrator
Posts: 6267
Joined: Monday 15 May 2006, 10:07
Name: Stanisław
Location: Warsaw, Poland

Post by DD Stanislaw »

Nasze scenerie Polski nie są kompatybilne z DX10, chyba, ze korzysta się z DX10 Scenery Fixer by Steve Parsons. Prawdopodobnie to jest problemem.
Image
seeb
2-4 posts
2-4 posts
Posts: 3
Joined: Tuesday 13 Nov 2007, 00:44
Location: Poznan, Poland

Post by seeb »

Rozumiem, że trzeba skorzystać z fixera.
User avatar
DD Stanislaw
Administrator
Administrator
Posts: 6267
Joined: Monday 15 May 2006, 10:07
Name: Stanisław
Location: Warsaw, Poland

Post by DD Stanislaw »

Tak, albo nie korzystać z DX10 w tym przypadku.
Scenerie są jednak kompatybilne z P3D v2.
Image
tom993
5-12 posts
5-12 posts
Posts: 11
Joined: Saturday 28 Dec 2013, 22:06
Location: Toruñ

Post by tom993 »

DD Stanislaw wrote:Tak, albo nie korzystać z DX10 w tym przypadku.
Scenerie są jednak kompatybilne z P3D v2.
Polecam jednak korzystanie z DX9 - fixera kupilem specjalnie z myślą o polskich lotniskach DD i niestety nie sprawdza się (można powiedzieć że sprawdza się losowo z szansą że będzie ok jakieś 10%). Na nocne i wieczorne loty jednak przestawiam tryb na dx9.
Marek2704
26-49 posts
26-49 posts
Posts: 49
Joined: Friday 27 Sep 2013, 22:16
Location: Hatfield, UK

Post by Marek2704 »

Fixer działa.

W folderze DX10SceneryFixer znajduje się folder "bgl". Po otwarciu znajdującego się w nim pliku "airport fields.zip" znajdziecie folder zawierający kilka tysięcy małych plików .bgl. Każdy poprawia oświetlenie konkretnego lotniska. Wystarczy np. plik "EPKT_LightField.BGL" wrzucić do katalogu Scenery w EPKT_X i po sprawie. Z lotnisk DD brakuje tam chyba jedynie chyba Lublina.

Posiadam najnowszą wersję Scenery Fixera i z tego co wiem jest to w miarę świeża sprawa. Osoby w potrzebie muszą więc programik uaktualnić. Należy używać tych poprawek jedynie, gdy pojawiają się problemy z danym lotniskiem.

P.S.
Pisałem o tym do DD, najwyraźniej jednak ta - w sumie dosyć ważna jak dla mnie, użytkownika - informacja zaginęła w skrzynce odbiorczej.
User avatar
DD Stanislaw
Administrator
Administrator
Posts: 6267
Joined: Monday 15 May 2006, 10:07
Name: Stanisław
Location: Warsaw, Poland

Post by DD Stanislaw »

Marek2704 wrote:informacja zaginęła w skrzynce odbiorczej.
Nic nie ginie, ale to dotyczy Fixera, który wspiera dziesiątki (setki) scenerii, a nie tylko naszej. Ja nie korzystam, więc osoby korzystające powinny zaznajomić się z instrukcją i na bieżąco aktualizować program.
Image
Paprykus
2-4 posts
2-4 posts
Posts: 2
Joined: Saturday 13 Oct 2012, 13:16
Location: Zbrosławice, Poland

Post by Paprykus »

Dzień dobry,
Mam drobny problem z płytą postojową w Bydgoszczy. Pobrałem plik z aktualizacją płyty postojowej który jest umieszczony w tym wątku. Zmieniły się oznaczenia, ale pozycje w AFCAD chyba zostały takie same, gdyż kiedy w FSX wybieram stanowisko na którym ma być ustawiony samolot, to stoi on zgodnie ze starymi oznaczeniami.
Niestety nie mogę pobrać na nowo całego dodatku, gdyż mam wersję z płyty.

http://i60.tinypic.com/okq6v9.jpg

Patryk
jorzo
2-4 posts
2-4 posts
Posts: 2
Joined: Saturday 08 Dec 2012, 10:21
Location: Leicester U.K

niewidoczne oswietlenie

Post by jorzo »

witam serdecznie,
mam problem z niewidocznym oświetleniem dróg kołowania i pasa startowego w prepar3d v2.3
problem występuje we wszystkich waszych sceneriach.
czy ktoś odnotował ten sam problem i czy da się temu jakoś zaradzić?

dziękuje
Jorzo
User avatar
DD Stanislaw
Administrator
Administrator
Posts: 6267
Joined: Monday 15 May 2006, 10:07
Name: Stanisław
Location: Warsaw, Poland

Post by DD Stanislaw »

Witam.
To jest pierwszy raport o tym zjawisku. Jeśli się potwierdzi, będę się kontaktować z LM - może znów zmienili coś w kodzie.
Image
User avatar
DD Stanislaw
Administrator
Administrator
Posts: 6267
Joined: Monday 15 May 2006, 10:07
Name: Stanisław
Location: Warsaw, Poland

Post by DD Stanislaw »

The lighting problem occur only in P3D v2.3. Here is a short explanation of a possible reason from Lockheed Martin team member:
Beau Hollis wrote:I'd say one of the opcodes we fixed is firing off now and that is changing the overall draw order that your content is drawn in. There isn't really a way to control draw order any more, but gbl draws are sorted by zbias which is set for each of the bgl material layers. We did recently find a bug in how we handle no-z-write based sorting. In certain cases, the runtime draw order takes precedence over the z-order set by the z-bias. Our legacy handlers for bgl uses z-bias to sort the bgl layers. We are going to fix the zbias sorting issue soon. Hopefully that will resolve the issue.
Image
Post Reply