Polish Airports vol.3 X

Latest version: v4.1 (2020)

Post Reply
User avatar
DD Stanislaw
Administrator
Administrator
Posts: 6260
Joined: Monday 15 May 2006, 10:07
Name: Stanisław
Location: Warsaw, Poland

Re: Polish Airports vol.3 X

Post by DD Stanislaw »

Dzięki za info.
Myślę że sam błąd powodowało coś innego a "unieszkodliwienie" tego pliku może mieć inne konsekwencje (np. brak innych lotnisk na tym obszarze) ale jeśli na dany moment nic złego się nie dzieje to ok. :wink:
Image
piter
13-25 posts
13-25 posts
Posts: 15
Joined: Friday 02 Dec 2016, 16:26
Location: Poland

Re: Polish Airports vol.3 X

Post by piter »

Wiem że to plik wspólny dla innych lotnisk. Do znalezienia plików które ładują się dla EPPO użyłem programu Little Navmap. Sprawdziłem czy np w EPBY też się ładuje między innymi ten sam plik, okazało się że tak, teraz już nie :D, a EPBY wygląda dobrze. Zakładam, być może jestem w błędzie, że ten plik "nadpisywał się" się nad wasz .bgl, a jest on, czy raczej był odpowiedzialny za scenerie niektórych domyślnych lotnisk. I tak latam z i na "drzewiecke" lotniska plus Luton na razie, nie latam z domyślnych wiec nie powinno być problemu. Jak pojawi się jakiś problem z wyświetlaniem spowodowany nieszczęsnym plikiem dam znać.
Pozdrawiam i życzę owocnej pracy :D, a ja zabieram się za zabawę. :mrgreen:
mariuszp
13-25 posts
13-25 posts
Posts: 14
Joined: Friday 04 Jun 2010, 18:18
Location: Oswiecim, Poland

Re: Polish Airports vol.3 X EPKS

Post by mariuszp »

Szanowny Panie!!!

Pragnę bardzo podziękować za dodanie scenerii EPKS w pliku EPPO jest bardzo fajna sprawa już usunąłem static F-16 i będę tworzyć pakiet AI przy wykorzystaniu MAIW, proszę powiedzieć czy w Krzesinach jest aktywny AFCAD dla ruchu AI Traffic? Jak w pewnym filmie złote a skromne tak i tutaj wojskowe a miłe i przyjemne. Gdyby można było tak dołożyć do EPLL Łask EPLK oraz EPPW? Dziękuję bardzo. Pozdrawiam :D :lol:
User avatar
Martin_Starski
200+ posts
200+ posts
Posts: 3365
Joined: Monday 24 Sep 2012, 11:11
Name: Marcin
Location: Warszawa

Re: Polish Airports vol.3 X

Post by Martin_Starski »

Dziękujemy za miłe słowa i powyższe sugestie - na chwilę obecną nie planujemy zmian w tej "paczce" lotnisk, tym bardziej że niedawno była aktualizowana. Niemniej będziemy pamiętać - kto wie co przyniesie przyszłość :)
Image
Drzewiecki Design Customer Support
bober
5-12 posts
5-12 posts
Posts: 7
Joined: Monday 12 Nov 2018, 16:15
Name: bober

Re: Polish Airports vol.3 X

Post by bober »

Witam,
Nabyłem dziś pakiet i niestety również mam to samo zjawisko na Ławicy co Piter, tyle że w FSX DX10. W nocy ten problem dotyczy również spot lights(oświetlenie płyt postojowych).
Na ziemi brak, pojawiają się na wysokości około 200-250 ft nad płytą - sprawdzałem w slew mode - powyżej 300 ft jest właściwie wszystko. Zamiana afcada z demo nic nie daje, w demo wszystko ok.
User avatar
Martin_Starski
200+ posts
200+ posts
Posts: 3365
Joined: Monday 24 Sep 2012, 11:11
Name: Marcin
Location: Warszawa

Re: Polish Airports vol.3 X

Post by Martin_Starski »

DD Stanislaw wrote: Thursday 22 Nov 2018, 09:19 Looks like DX10 to me.
None of our sceneries are compatible with the DX10 Preview mode without using this additional product (payware): https://stevesfsxanalysis.wordpress.com ... -purchase/
Image
Drzewiecki Design Customer Support
bober
5-12 posts
5-12 posts
Posts: 7
Joined: Monday 12 Nov 2018, 16:15
Name: bober

Re: Polish Airports vol.3 X

Post by bober »

Oczywiście posiadam DX10 Scenery Fixer.
User avatar
DD Stanislaw
Administrator
Administrator
Posts: 6260
Joined: Monday 15 May 2006, 10:07
Name: Stanisław
Location: Warsaw, Poland

Re: Polish Airports vol.3 X

Post by DD Stanislaw »

W takim razie to pytanie należy skierować do autora Scenery Fixer. DX10 Preview nie jest natywnym modem FSXa i nie jest przez nas wspierany.
Image
bober
5-12 posts
5-12 posts
Posts: 7
Joined: Monday 12 Nov 2018, 16:15
Name: bober

Re: Polish Airports vol.3 X

Post by bober »

W taki razie wyłączyłem DX10 i w normalny trybie FSX błąd występuje nadal.
User avatar
Martin_Starski
200+ posts
200+ posts
Posts: 3365
Joined: Monday 24 Sep 2012, 11:11
Name: Marcin
Location: Warszawa

Re: Polish Airports vol.3 X

Post by Martin_Starski »

Prosba o screen'y - to ulatwi diagnoze. Czy po wylaczeniu DX10 z oswietleniem nie ma juz problemu?
Image
Drzewiecki Design Customer Support
bober
5-12 posts
5-12 posts
Posts: 7
Joined: Monday 12 Nov 2018, 16:15
Name: bober

Re: Polish Airports vol.3 X

Post by bober »

W dx9 w nocy to samo - błąd.
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
User avatar
Martin_Starski
200+ posts
200+ posts
Posts: 3365
Joined: Monday 24 Sep 2012, 11:11
Name: Marcin
Location: Warszawa

Re: Polish Airports vol.3 X

Post by Martin_Starski »

I de-aktywacja (nie usuniecie!) pliku, na ktory wskazywal wyzej @piter, rozwiazuje problem takze u Ciebie? Nie chce tego traktowac jako rozwiazanie - bardziej szukam punktu zaczepienia.

Jakie masz dodatki w swoim symulatorze?
Image
Drzewiecki Design Customer Support
bober
5-12 posts
5-12 posts
Posts: 7
Joined: Monday 12 Nov 2018, 16:15
Name: bober

Re: Polish Airports vol.3 X

Post by bober »

Problem rozwiązany. Po konsultacjach z Kubą zamieniłem w Microsoft Flight Simulator X/Scenery/world/Scenery plik Ławica EPPO_ARP.bgl na podesłany przez Kubę i wszystko działa teraz tak jak trzeba.
pozdrawiam
bober
piter
13-25 posts
13-25 posts
Posts: 15
Joined: Friday 02 Dec 2016, 16:26
Location: Poland

Re: Polish Airports vol.3 X

Post by piter »

Wracając do moich problemów z EPPO i chwilowego rozwiązania problemu po wyrzuceniu pewnego pliku ze scenerii. Problem wrócił, ale został rozwiązany definitywnie i ostatecznie, a plik powrócił na swoje miejsce. Problem stwarzał dodatek UTX Europe (vectory + jakieś upiększacze). Po jego wyłączeniu wszystko zaskoczyło jak trzeba. W grudniu była przecena w ORBX - Global vector. Dodatkową zaletą takiego rozwiązania jest bezproblemowa instalacja, Global pakuje się w te miejsca gdzie powinien. Z UTX'em zawsze był problem z aktywacją - kończyło się interwencją w supporcie, do tego po instalacji taniec "góra, dół" z warstwami. Trzeba było się natańczyć z warstwami aby Zatoka Gdańska, lasy, zabudowania było tam gdzie trzeba i do tego żeby to ładnie wyglądało. Szkoda tylko wydanych "ciurlików na UTX, na szczęście kilka lat temu. Przy okazji odwaliliście kawał dobrej roboty z optymalizacją EPKK, spadek klatek na lotnisku praktycznie pomijalny, nawet w nocy.
User avatar
DD Stanislaw
Administrator
Administrator
Posts: 6260
Joined: Monday 15 May 2006, 10:07
Name: Stanisław
Location: Warsaw, Poland

Re: Polish Airports vol.3 X

Post by DD Stanislaw »

Dzięki! :)
Image
Post Reply