Polish Airports vol.1 X

Latest version: v5.1 (2020)

Post Reply
User avatar
Martin_Starski
200+ posts
200+ posts
Posts: 3365
Joined: Monday 24 Sep 2012, 11:11
Name: Marcin
Location: Warszawa

Re: Polish Airports vol.1 X

Post by Martin_Starski »

A ktora to wersja P3D? Przypatrzymy sie tematowi, ale nic nie zmienialismy w "Dynamic Lights" w porownaniu do poprzedniczki PA vol.1 v4 - nawet pliki w folderze "effects" pozostaly te same, stad tez juz za uzytkowania poprzedniej wersji mielibysmy duzo zgloszen. Sprobuj prosze jeszcze raz przejrzec wszystkie ustawienia symulatora, badz tez zrob czysty reinstall naszej scenerii z uprawnieniami administratora.
User avatar
nidaren
5-12 posts
5-12 posts
Posts: 10
Joined: Wednesday 22 Mar 2017, 06:51
Name: Rafał
Location: Wrocław, Poland

Re: Polish Airports vol.1 X

Post by nidaren »

Hej ponownie,

Zainstalowałem czysty 4.5, żeby porównać - wygląda tak samo jak na moim screenie. Mam teraz czystą v5 i v4.5 - w obydwu przypadkach efekt jest podobny. W ustawieniach - "dynamic lights" pozostają cały czas włączone.

Zauważyłem, że piszesz o folderze "effects" - czy masz na myśli ten obecny w głównym katalogu P3D, czy powinien być jakiś dołączony od Was razem ze scenerią i zdefiniowany w add-on.xml?

Pozdrawiam!

EDIT: Czy możliwe, że installator, nie wypakowuje Effects we właściwe miejsca? Zauważyłem, ze u mnie nie ma żadnych nowych plików w Effects - sprawdziłem poprzez sortowanie po godzinie utworzenia/modyfikacji.
User avatar
Martin_Starski
200+ posts
200+ posts
Posts: 3365
Joined: Monday 24 Sep 2012, 11:11
Name: Marcin
Location: Warszawa

Re: Polish Airports vol.1 X

Post by Martin_Starski »

Please check this post / sprawdz prosze nastepujacy wpis: http://drzewiecki-design.net/forum/view ... ?f=3&t=469
Jorgen
26-49 posts
26-49 posts
Posts: 47
Joined: Sunday 13 Aug 2017, 10:00
Location: Flensburg, Germany

Re: Polish Airports vol.1 X

Post by Jorgen »

Apologies if this has come up before, but my P3D v. 5 complains on startup that there are duplicate titles in SODE:

EPGD_HEMSDoor
EPGD_HEMSTR

These are in the folders from Polish airports vol. 1 and 2

What action - removing one set or the other - should I take?

Thanks -

Jorgen
User avatar
Martin_Starski
200+ posts
200+ posts
Posts: 3365
Joined: Monday 24 Sep 2012, 11:11
Name: Marcin
Location: Warszawa

Re: Polish Airports vol.1 X

Post by Martin_Starski »

Jorgen, have you installed our updated packages of PA vol.1 and PA vol.2, which have been adapted to P3D v5?

SimObjects are solely referenced by a “SimTitle”, which must be unique, otherwise it will result in undefined behaviour when there are duplicates. P3D v4 didn’t care about checking duplicate SimTitles, it has left this responsibility to the add-on developers. Apparently the new P3D v5 checks for duplicates and will issue error messages. That's why we solved such issues in our last updated versions adapted to P3D v5.
Jorgen
26-49 posts
26-49 posts
Posts: 47
Joined: Sunday 13 Aug 2017, 10:00
Location: Flensburg, Germany

Re: Polish Airports vol.1 X

Post by Jorgen »

I have only installed the updated Polish Airports v. 2 so far, as Simmarket has not released v. 1 yet. I will wait until they release v. 1.

Thanks -

Jorgen
User avatar
DD Stanislaw
Administrator
Administrator
Posts: 6259
Joined: Monday 15 May 2006, 10:07
Name: Stanisław
Location: Warsaw, Poland

Re: Polish Airports vol.1 X

Post by DD Stanislaw »

It was released almost 2 weeks ago: https://secure.simmarket.com/drzewiecki ... -p3d.phtml
Image
User avatar
nidaren
5-12 posts
5-12 posts
Posts: 10
Joined: Wednesday 22 Mar 2017, 06:51
Name: Rafał
Location: Wrocław, Poland

Re: Polish Airports vol.1 X

Post by nidaren »

Martin_Starski wrote: Wednesday 06 May 2020, 14:04 Please check this post / sprawdz prosze nastepujacy wpis: http://drzewiecki-design.net/forum/view ... ?f=3&t=469
Witam ponownie,

Potestowałem troszkę bardziej ten problem i odnalazłem coś, co może naprowadzić na właściwe źródło problemu.

Otóż nocne dynamic lighting wyświetla się w scenerii tylko na starszych samolotach, które nie obsługują PBR.
User avatar
DD Stanislaw
Administrator
Administrator
Posts: 6259
Joined: Monday 15 May 2006, 10:07
Name: Stanisław
Location: Warsaw, Poland

Re: Polish Airports vol.1 X

Post by DD Stanislaw »

To pytanie - co to znaczy, że samolot nie obsługuje PBR :P
Co najwyżej wiatrochron może być tak zrobiony, żę nie widać przez niego DL, ale raz że z widoku zewnętrznego powinno i tak być widać i dwa - to już w tym momencie wina tego samolotu.
Image
User avatar
csb005
13-25 posts
13-25 posts
Posts: 21
Joined: Thursday 15 May 2014, 07:02
Location: Katowice, Poland

Re: Polish Airports vol.1 X

Post by csb005 »

Dzień dobry, mam mały problem z najnowszą wersją PAv1 (czyli wersją nr 5) - nie działa nocne oświetlenie na lotniskach. Zmienia się to jeśli podczas instalacji zaznaczę opcję "Airport lights always on", w przeciwnym wypadku nie aktywują się. Mam Prepar3Dv4.5 z hotfixem 3. Usunąłem starą wersję, przeinstalowałem, na wszelki wypadek ściągnąłem efekty z poprzedniego postu ale dalej nie działa.
User avatar
Martin_Starski
200+ posts
200+ posts
Posts: 3365
Joined: Monday 24 Sep 2012, 11:11
Name: Marcin
Location: Warszawa

Re: Polish Airports vol.1 X

Post by Martin_Starski »

Ale mówimy tu o oświetleniu apronu czy świateł pasa? Zakładam że to drugie bo do tego się odnosi n/w funkcja instalatora. Czy próbowałeś może przeinstalować SODE korzystając z najnowszej dostępnej wersji?
User avatar
csb005
13-25 posts
13-25 posts
Posts: 21
Joined: Thursday 15 May 2014, 07:02
Location: Katowice, Poland

Re: Polish Airports vol.1 X

Post by csb005 »

Tak, chodzi o światła pasa i dróg kołowania. Mam najnowszą wersję SODE (1.7.0, dla pewności przeinstalowałem) ale niestety nie pomaga.
User avatar
Martin_Starski
200+ posts
200+ posts
Posts: 3365
Joined: Monday 24 Sep 2012, 11:11
Name: Marcin
Location: Warszawa

Re: Polish Airports vol.1 X

Post by Martin_Starski »

A jakies inne dodatki? Np. GSX level 2 - gdzies uzytkownicy pisali, ze deaktywowal naszego sdx'a z folderu SODE, a ten plik generuje m.in. oswietlenie pasa.
User avatar
csb005
13-25 posts
13-25 posts
Posts: 21
Joined: Thursday 15 May 2014, 07:02
Location: Katowice, Poland

Re: Polish Airports vol.1 X

Post by csb005 »

Mam GSX2, deaktywowałem ale efekt jest dalej taki sam. Spróbuję później kompletnie go zdeinstalować i zobaczę.
User avatar
Kuba Pa
200+ posts
200+ posts
Posts: 471
Joined: Wednesday 22 Sep 2010, 12:17
Name: Jakub
Location: Kolbuszowa, Poland

Re: Polish Airports vol.1 X

Post by Kuba Pa »

A drzewa na lotniskach i rękawy na EPGD i EPRZ masz?
Możesz też sprawdzić czy w folderze C:(...)ProgramData/12bPilot/Sode/sdx/DrzewieckiDesign znajduje się plik PAvol1_X.sdx
Post Reply