Polish Airports vol.1 X

Latest version: v5.1 (2020)

Post Reply
User avatar
csb005
13-25 posts
13-25 posts
Posts: 21
Joined: Thursday 15 May 2014, 07:02
Location: Katowice, Poland

Re: Polish Airports vol.1 X

Post by csb005 »

Drzewa i rękawy są. Rękawy działają bez zarzutu.
User avatar
Kuba Pa
200+ posts
200+ posts
Posts: 471
Joined: Wednesday 22 Sep 2010, 12:17
Name: Jakub
Location: Kolbuszowa, Poland

Re: Polish Airports vol.1 X

Post by Kuba Pa »

To bardzo zastanawiające. Skoro rękawy działają to sode jest aktywne i działa dobrze, światła powinny się uruchamiać automatycznie wieczorem oraz przy spadku widoczności poniżej 3000m w dzień. (W vol.3 i vol.2 jest to sterowane przez NAV2 112.00MHz)
User avatar
Martin_Starski
200+ posts
200+ posts
Posts: 3365
Joined: Monday 24 Sep 2012, 11:11
Name: Marcin
Location: Warszawa

Re: Polish Airports vol.1 X

Post by Martin_Starski »

Czy słusznie zakładam, że miałeś poprzednią wersję 4.4 i wszystko działało jak trzeba ze światłami? I jeżeli tak to czy przed instalacją nowej wersji usuwałeś poprzednie pliki i czy może dokonywałeś jeszcze jakichś innych zmian w międzyczasie? Musimy znaleźć jakiś punkt zaczepienia... :?
User avatar
csb005
13-25 posts
13-25 posts
Posts: 21
Joined: Thursday 15 May 2014, 07:02
Location: Katowice, Poland

Re: Polish Airports vol.1 X

Post by csb005 »

Poprzednia działała bez zarzutu. Usunąłem folder PAv4 z "Addon Scenery" oraz z folderu "Prepar3D v4 Add-ons", zainstalowałem nową i uruchomiłem. Potem, myśląc, że to pomoże, przeskanowałem jeszcze scenerie w VECTORze od Orbx'a.
akwiatkowski
5-12 posts
5-12 posts
Posts: 7
Joined: Sunday 11 Sep 2016, 17:37
Location: Katowice

Re: Polish Airports vol.1 X

Post by akwiatkowski »

Kiedy dostępne będą dema do v5 P3D i proszę o informację, czym różni się v5 od v4 że jako jeden z niewielu developerów DD chcę kasę za upgrade, chciałbym czuć że to są dobrze wydane pieniądze?
User avatar
DD Stanislaw
Administrator
Administrator
Posts: 6260
Joined: Monday 15 May 2006, 10:07
Name: Stanisław
Location: Warsaw, Poland

Re: Polish Airports vol.1 X

Post by DD Stanislaw »

akwiatkowski wrote: Saturday 16 May 2020, 22:43 Kiedy dostępne będą dema do v5 P3D i proszę o informację, czym różni się v5 od v4 że jako jeden z niewielu developerów DD chcę kasę za upgrade, chciałbym czuć że to są dobrze wydane pieniądze?
Drogi akwiatkowski, nie rozsiewaj proszę fake newsów - wszystkie nasze aktualizacje są bezpłatne.

Jeśli mówisz o naszym najnowszym produkcie - Polish Airports vol.1 X V5 to zgadza się, jest to produkt komercyjny, ale przewidzieliśmy zniżkę dla użytkowników wersji poprzedniej. Oczywiście jeśli uważasz że zniżka w obecnej, trudnej sytuacji jest nie na miejscu i chciałbyś wspomóc nasz zespół oczekując podobnych aktualizacji scenerii polskich lotnisk w przyszłości, będziemy wdzięczni za zakup kilku innych naszych produktów przy okazji. :wink:

Jeśli natomiast interesuje Cię lista nowości w najnowszym wydaniu, to znajdziesz ją na stronie 64 tego tematu. http://drzewiecki-design.net/forum/view ... 816#p19816

Jeśli chodzi o dema, nie przewidujemy na razie wersji pod P3Dv5; zastanawiamy się, czy idea dema ma w ogóle jeszcze praktyczne uzasadnienie. Gdy polski rynek jeszcze dopiero się tworzył a ludzie latali na Vatsim/IVAO na defaultowe lotniska, sens taki był. Aktualnie rynek jest uformowany, ci co traktują wirtualne latanie na poważnie posiadają odpowiedni hardware i software i nie latają na demach. Ci drudzy i tak ściągną z torrentów. Zarządzanie demami to kolejna rzecz zabierająca czas (i środki), które można zainwestować w aktualizacje, naukę nowych platform i pracę nad nowymi projektami. Przy ilości produktów >20 (per platforma) zarządzanie jeszcze demami staje się niestety mało realne i myślę, że należy realnie liczyć się z tym, iż dema nie zostaną zaktualizowane do P3Dv5 i być może nie pojawią się także do nowych produktów.
Image
grzecz
2-4 posts
2-4 posts
Posts: 2
Joined: Monday 18 May 2020, 16:28
Name: grzecz

Re: Polish Airports vol.1 X

Post by grzecz »

Na PCAviator nie widzę możliwości uzyskania zniżki przy upgrade PA vol.1 z v4 do v5?
To moja pierwsza próba upgrade'u tam, więc może czegoś nie dostrzegam.
Pozdrawiam
grzecz
User avatar
Martin_Starski
200+ posts
200+ posts
Posts: 3365
Joined: Monday 24 Sep 2012, 11:11
Name: Marcin
Location: Warszawa

Re: Polish Airports vol.1 X

Post by Martin_Starski »

This is from PC Aviator website - product page of Polish Airports Vol 1 X (V5):

Image
User avatar
DD Stanislaw
Administrator
Administrator
Posts: 6260
Joined: Monday 15 May 2006, 10:07
Name: Stanisław
Location: Warsaw, Poland

Re: Polish Airports vol.1 X

Post by DD Stanislaw »

Tylko bezpośredni kontakt ze sklepem może załatwić ten problem. Sklep jest odpowiedzialny za sprzedaż.
Pełny wpływ na wszystkie aspekty sprzedaży produktu mamy tylko w sklepie Simmarket.
Image
grzecz
2-4 posts
2-4 posts
Posts: 2
Joined: Monday 18 May 2020, 16:28
Name: grzecz

Re: Polish Airports vol.1 X

Post by grzecz »

Dziękuję za informacje, maila o upgrade nie dostałem, ale zgłoszę się na podany adres.
Pozdrawiam
grzecz
User avatar
YoYo
13-25 posts
13-25 posts
Posts: 19
Joined: Saturday 28 Jan 2017, 14:09
Name: Rafał
Location: EPBC

Re: Polish Airports vol.1 X

Post by YoYo »

@grzecz, oni tam bardzo dlugo dzialaja, ten sklep ma dobre ceny i czasem znizki (w tym od siebie daje wtorkowe) ale niestety support maja beznadziejny, a updejty daja po 1-3 tygodnie. Do Krakowa dostalem ten update ze znizka po ok.miesiacu od premiery (na maila). Zdaje sie bylo to -20%.
piter
13-25 posts
13-25 posts
Posts: 15
Joined: Friday 02 Dec 2016, 16:26
Location: Poland

Re: Polish Airports vol.1 X

Post by piter »

PCAviator o upustach do już zakupionych dodatkach nie informuje, tylko o darmowych aktualizacjach. Wystarczy napisać do nich, podać produkt, nr zamówienia i najlepiej datę zakupu i przysyłają linka do zakupu z obniżoną ceną. Jak dzisiaj napiszesz to załapiesz się na dodatkową co wtorkową zniżkę. Ja napisałem do nich w ubiegły poniedziałek rano, po południu miałem linka, a we wtorek kupiłem jeszcze o ok. 2 USD taniej.
User avatar
Martin_Starski
200+ posts
200+ posts
Posts: 3365
Joined: Monday 24 Sep 2012, 11:11
Name: Marcin
Location: Warszawa

Re: Polish Airports vol.1 X

Post by Martin_Starski »

csb005 wrote: Saturday 16 May 2020, 09:07 Poprzednia działała bez zarzutu. Usunąłem folder PAv4 z "Addon Scenery" oraz z folderu "Prepar3D v4 Add-ons", zainstalowałem nową i uruchomiłem. Potem, myśląc, że to pomoże, przeskanowałem jeszcze scenerie w VECTORze od Orbx'a.
Zakladam, ze w miedzyczasie nic sie nie wyjasnilo. My rowniez nadal zastanawiamy sie nad zrodlem problemu, tym bardziej ze pojawil sie podobny raport w przypadku UUEE. Z drugiej strony na razie sa tylko dwa zgloszenia i wydaje sie byc podobne, chociaz w drugim przypadku nie bylo reinstalacji scenerii a z dnia na dzien swiatla przestaly dzialac - tak jakby jakis inny dodatek wplynal na poprawne funkcjonowanie plikow SODE w przypadku naszej scenerii.

Czy moglbys wygenerowac logi z SODE i wrzucic w formie zip'a tutaj do posta? Powinno to byc mozliwe do wygenerowanie z pozycji SODE Platform Manager -> Tools -> Show Log (w razie czego instrukcja SODE jest do pobrania tutaj: https://sode.12bpilot.ch/?page_id=9)
Czy w przypadku innych scenerii Polish Airports problemu nie ma? Oswietlenie dziala poprawnie?
User avatar
Martin_Starski
200+ posts
200+ posts
Posts: 3365
Joined: Monday 24 Sep 2012, 11:11
Name: Marcin
Location: Warszawa

Re: Polish Airports vol.1 X

Post by Martin_Starski »

csb005 wrote: Saturday 16 May 2020, 09:07 Poprzednia działała bez zarzutu.
It seems that we probably found the cause of problem - there has been changed one parameter in the last version of SODE, which removed the backward compatibility. Please unzip the attached file and copy it to the following location (replace the old one): C:\ProgramData\12bPilot\SODE\sdx\DrzewieckiDesign

Please let us know if the problem is solved.
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
User avatar
csb005
13-25 posts
13-25 posts
Posts: 21
Joined: Thursday 15 May 2014, 07:02
Location: Katowice, Poland

Re: Polish Airports vol.1 X

Post by csb005 »

Po podmianie pliku sdx problem zniknął. :)

Pozdrawiam!
Post Reply