Polish Airports vol.1 X

Latest version: v5.1 (2020)

Post Reply
User avatar
Kuba Pa
200+ posts
200+ posts
Posts: 471
Joined: Wednesday 22 Sep 2010, 12:17
Name: Jakub
Location: Kolbuszowa, Poland

Post by Kuba Pa »

W menu Add-ons też nie ma możliwości wyboru menu SODE?
Mareczek
2-4 posts
2-4 posts
Posts: 4
Joined: Sunday 04 Sep 2016, 10:23
Location: Gdansk ,Polska

Post by Mareczek »

Jest jedynie takie coś (po kliknięciu i tak nic się nie pojawia)

http://i.imgur.com/OobRgkf.jpg
User avatar
Kuba Pa
200+ posts
200+ posts
Posts: 471
Joined: Wednesday 22 Sep 2010, 12:17
Name: Jakub
Location: Kolbuszowa, Poland

Post by Kuba Pa »

Jak możesz to sprawdź jeszcze czy w C:/ProgramData/12bPilot/SODE/cfg jest plik DrzewieckiDesign.sdx
Jeśli jest i nadal nie ma menu, to ja już nic nie poradzę, jedynie Jeffrey może ten problem rozwiązać.
Mareczek
2-4 posts
2-4 posts
Posts: 4
Joined: Sunday 04 Sep 2016, 10:23
Location: Gdansk ,Polska

Post by Mareczek »

Kuba Pa wrote:Jak mo¿esz to sprawd¼ jeszcze czy w C:/ProgramData/12bPilot/SODE/cfg jest plik DrzewieckiDesign.sdx
Je¶li jest i nadal nie ma menu, to ja ju¿ nic nie poradzê, jedynie Jeffrey mo¿e ten problem rozwi±zaæ.
No jest

http://i.imgur.com/saifwqj.png
User avatar
astrogator
5-12 posts
5-12 posts
Posts: 11
Joined: Tuesday 15 Jan 2008, 21:11
Location: Sierakowice, Poland

Post by astrogator »

Z jetwayami problemów ciąg dalszy. Czy tak powinno to wyglądać? Rękawy nie podjadą bliżej?

http://www.gimnazjalnysymulator.pl/up/u ... _37_58.jpg

[ Added: Sun Sep 04, 2016 15:35 ]
Ok. Zaczynam kumać. W moim przypadku A320 iFDG nie posiadał zdefiniowanych EXITS w cfg. Skorzystałem z propozycji Jefreya zstąd:

KLIK


Efekt jest taki:

Zrzut

Czyli pozostaje podpicować cfg pod względem wysokości drzwii i będzie.

Ale generalnie trochę lipa, że trzeba samemu szukać i grzebać przy SODzie ;) .

Edit: poprawione:

Zrzut2
User avatar
Kuba Pa
200+ posts
200+ posts
Posts: 471
Joined: Wednesday 22 Sep 2010, 12:17
Name: Jakub
Location: Kolbuszowa, Poland

Post by Kuba Pa »

Miałem właśnie pisać czy ten model jakiego używasz ma zdefiniowane drzwi. To akurat nie grzebanie w SODE a w modelu, płatne i defualtowe zawsze mają te sekcje exits przypisane, z darmowymi różnie bywa.
scottharmes6
13-25 posts
13-25 posts
Posts: 17
Joined: Friday 21 Sep 2012, 14:36
Location: Melbourne, Aus

Post by scottharmes6 »

Marek2704 wrote:
Mephic wrote:Jaka jest czestotliwosc dla ATC (Ground) na EPLB? Niestety z automatu nie da sie wybrac, mam tylko tower i nie moge prosic o zgode na taxi
Z mapy do³±czonej do produktu wynika, ¿e 136,425.

@scottharmes6
I bought update from justflight.com at Thursday for £9.60 :)

Hi Marek,

Did you have to enter a voucher code or something? I can't find or get an update price anywhere, even when I add it to the shopping cart.

Cheers,

Scott
jodle
50-99 posts
50-99 posts
Posts: 50
Joined: Thursday 15 Sep 2011, 12:41
Location: Czersk

Post by jodle »

Występuje ten sam problem co wcześniej z ILS w EPGD. Programy zewnętrzne widzą RWY11 ILS.http://imgur.com/a/abvKA
Mareczek
2-4 posts
2-4 posts
Posts: 4
Joined: Sunday 04 Sep 2016, 10:23
Location: Gdansk ,Polska

Post by Mareczek »

jodle wrote:Występuje ten sam problem co wcześniej z ILS w EPGD. Programy zewnętrzne widzą RWY11 ILS.http://imgur.com/a/abvKA
Nie wiem jak ty ale ja tu widzę tylko RNAV i VOR/DME które są jak najbardziej poprawne dla pasa 11 jak i tymczasowo do pasa 29 na którym ILS jest wyłączony z powodu upgrade do cat II
jodle
50-99 posts
50-99 posts
Posts: 50
Joined: Thursday 15 Sep 2011, 12:41
Location: Czersk

Post by jodle »

OK! Doczytałem dokumenty na PAŻP ;-) Zatem czekamy na start ILS.
mstanowski
13-25 posts
13-25 posts
Posts: 13
Joined: Wednesday 20 Jun 2012, 16:57
Location: £ód¼, Poland

Post by mstanowski »

Mareczek wrote:Witam mam nie typowy błąd z SODE, zainstalowałem najnowszą scenerię, a także najnowsze SODE. Wszystko ładnie poza faktem, że po wciśnięciu Shift + D nic się nie dzieje.

http://i.imgur.com/wqM1J9N.png
Czy latasz na P3D? Czy updatowałeś go? Czy update był robiony tylko przez deinstalację i wgranie nowego P3D Client?

Ogólnie właśnie to robi problem. Naprawić okienko SODE (i inne jak GSX, fscloud itd) można albo instalując P3D na świeżo, albo oprócz tego że zrobiłeś update części Client to zrób też update części Content (trzeba pobrać instalator Install_Content.msi oraz plik cont1.cab). U mnie to rozwiązało problem.

[ Dodano: Pon Wrz 05, 2016 16:10 ]
Kuba Pa wrote:
seam1977 wrote:Czesc Kuba,wczoraj lecialem do Katowic I sciaga ILS na stary pas,KAX trzeba zmienic na IKTO w/g map,mozna to jakos poprawic samemu w afcadzie?
Problem prowadzenia ILSa na stary pas powoduje zewnętrzny dodatek z pomocami nawigacyjnymi u jednego z naszych testerów powodował to "FSX/P3D Navaids update" po jego odinstalowaniu problem znika.
Czy nowa sceneria nie powinna robić exclude dla navaids aby wyciąć KAT, i dodać IKTO? Wtedy również IKTO dodawany przez "FSX/P3D Navaids update" byłby chyba ignorowany i wszystko działałoby normalnie. Czemu sceneria DD zawiera poprawnie przesunięty ILS ale ze starą nazwą KAT?

Między czasie szukam rozwiązania na ten problem z pomocą "ILS/Runway Inspector and Editor v8.35" z tej samej strony co navaids update. Jak coś osiągnę to napisze.

[ Dodano: Pon Wrz 05, 2016 17:12 ]
Potwierdzam, z pomocą "ILS/Runway Inspector and Editor v8.35" z tej strony http://www.aero.sors.fr/navaids.html można problem wyeliminować. A więc:
Jeśli korzystałeś z "FSX/P3D Navaids update"
- pobierz ILS/Runway Inspector and Editor v8.35
- Zamknij symulator, uruchom pobrany program
- Z menu "Select Data" wybierz symulator jakiego używasz (testowałem na P3D V3)
- Z menu "Select Data" wybierz "Search Stock Airport" i podaj EPKT
- U mnie odnaleziony plik to APX53140.bgl to go będziemy edytować
- Z menu "Nav Editor" wybierz "ILS Editor"
- Podaj takie dane w oknie: Airport ICAO Id = EPKT, Sim Rwy Id = 27 ILS Id (opt) = IKTO
- Użyj przycisku "Delete ILS"
- Zaakceptuj utworzenie backupu (.bckup), przy pytaniu drugim o usunięcie domyślnych podejść możesz odpowiedzieć NIE.
- To wszystko, odpal symulator. U mnie przy aktywnej scenerii EPKT DD jest już jeden ILS (ten ze scenerii, ale o błędnej nazwie KAT zamiast IKTO i headingu 267 zamiast 266 jak jest na mapach)

Sprawdzone na Aerosoft A320 i Majestic Dash Q400 że podejście ILSem wychodzi OK.
seba0412
2-4 posts
2-4 posts
Posts: 2
Joined: Tuesday 06 Sep 2016, 05:05
Location: Poland

Post by seba0412 »

Witam. Od wczoraj jestem posiadaczem Polish Airports vol.1.
Lotniska wyglądają przepięknie. Wspaniała robota.
Mam jednak pytanie:
Czy można wyłączyć tekstury otaczające lotniska?
Używam FTX Global i różnica w kolorach jest znaczna, trochę psuje efekt.
User avatar
Martin_Starski
200+ posts
200+ posts
Posts: 3396
Joined: Monday 24 Sep 2012, 11:11
Name: Marcin
Location: Warszawa

Post by Martin_Starski »

wyłączyć tekstury otaczające lotniska?
Nie dam sobie głowy uciąć, ale.. przy wyłączonym symulatorze możesz wejść w Addon Scenery -> Polish Airports vol.1 X -> folderu danego lotniska i w nim do folderu "scenery". Sprawdzasz które pliki bgl mają największy rozmiar - jeden z nich powinien odpowiadać za fototeksture okolic lotniska (z reguły jest to chyba największy, ale sporo też powinna Ci powiedzieć jego nazwa). W takim pliku możesz zmienić rozszerzenie z .bgl na przyklad na .offbgl i wówczas po odpaleniu symulatora na nowo możesz sprawdzić czy różnica Ci odpowiada czy nie.

BTW: Jeżeli Global robi dla Ciebie różnicę, sugeruję spróbować openLC Europe - dla mnie ten dopiero robi sporą różnicę i to w stosunku do samego Globala :wink:
Image
Drzewiecki Design Customer Support
seba0412
2-4 posts
2-4 posts
Posts: 2
Joined: Tuesday 06 Sep 2016, 05:05
Location: Poland

Post by seba0412 »

Dzięki za podpowiedź. Spróbuję po pracy.
Zapomniałem dopisać: Open LC Europe mam, Vector też. Jest pięknie.
A z lotniskami od DD - pełnia szczęścia. :D
Czekam jeszcze na pozostałe lotniska (szczególnie Wrocław), jak osiągną status v4 i pełną kompatybilność z P3d v3.

[ Added: Tue Sep 06, 2016 20:19 ]
Podziałało. Dzięki. :D

Przy okazji, mam jeszcze jeden problem:

Do ruchu AI używam MyTraffic 6.
O ile na EPGD traffic działa, to na pozostałych trzech lotniskach nic. Próbowałem przesunąć suwaki w prawo ale nie pomogło.
I teraz pytanie: czy to normalne, czyli na tych lotniskach AI nie działa? A może coś mam nie tak ustawione?
Marek2704
26-49 posts
26-49 posts
Posts: 49
Joined: Friday 27 Sep 2013, 22:16
Location: Hatfield, UK

Post by Marek2704 »

Czy w potencjalnym patchu można by uwzględnić stanowisko cargo nr 87 w Katowicach. Wygląda ono na przystosowane do samolotów heavy, niestety jest niedostępne jako spawn oraz oczywiście w GSX.
scottharmes6 wrote: Did you have to enter a voucher code or something? I can't find or get an update price anywhere, even when I add it to the shopping cart.
I received an email from justflight.com with code to apply on checkout, unfortunately I deleted it after use.
Post Reply