Polish Airports vol.1 X

Latest version: v5.1 (2020)

Post Reply
Jarecky
2-4 posts
2-4 posts
Posts: 2
Joined: Monday 26 Mar 2018, 12:56

Re: Polish Airports vol.1 X

Post by Jarecky »

Dziękuję za informację.
bladawiec
2-4 posts
2-4 posts
Posts: 2
Joined: Friday 30 Mar 2018, 22:28

Re: Polish Airports vol.1 X

Post by bladawiec »

Właśnie zaczęła się nowa promocja na Państwa produkty więc w końcu kupiłem Polish Airports vol. 1.
Nad EPRZ zauważyłem mały błąd w światłach podejścia na pas 9, więc go zgłaszam. Błąd widać na załączonym zrzucie ekranu.
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
User avatar
DD Stanislaw
Administrator
Administrator
Posts: 6259
Joined: Monday 15 May 2006, 10:07
Name: Stanisław
Location: Warsaw, Poland

Re: Polish Airports vol.1 X

Post by DD Stanislaw »

Dziękujemy za zgłoszenie, sprawdzimy.

[edit] Potwierdzam, błąd występuje i zostanie poprawiony przy kolejnej aktualizacji.
Image
Norbert
5-12 posts
5-12 posts
Posts: 5
Joined: Sunday 08 Apr 2018, 18:25

Re: Polish Airports vol.1 X

Post by Norbert »

Panowie,

Prośba o wsparcie.
Szczegóły:
FSX Steam(Win 10 Pro) - dodatek PA vol.1 X v.4.5 zakupiony dzisiaj w FSPilotShop.
Występują problemy z teksturami:
- szare bloki na pasach,
- szare płyty na przy lotniskach.

Szczegóły w załączniku.
Czy jest to błąd w wersji czy też wymagana jest modyfikacja konfiguracji dodatku?
Z góry dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam,
Norbert
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
User avatar
DD Stanislaw
Administrator
Administrator
Posts: 6259
Joined: Monday 15 May 2006, 10:07
Name: Stanisław
Location: Warsaw, Poland

Re: Polish Airports vol.1 X

Post by DD Stanislaw »

Witam.
Wygląda na włączony DX10 Preview.
Image
Norbert
5-12 posts
5-12 posts
Posts: 5
Joined: Sunday 08 Apr 2018, 18:25

Re: Polish Airports vol.1 X

Post by Norbert »

@DD Stanisław - dziękuję za podpowiedź.

Podziałała w przypadku EPGD oraz EPLB.
W przypadku zaś EPKT oraz EPRZ znikneły tekstury pasa, terminali oraz innych obiektów(są czarne zgodnie z załącznikiem).

Prośba o wsparcie.

Pozdrawiam
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
User avatar
DD Stanislaw
Administrator
Administrator
Posts: 6259
Joined: Monday 15 May 2006, 10:07
Name: Stanisław
Location: Warsaw, Poland

Re: Polish Airports vol.1 X

Post by DD Stanislaw »

Na szybko mogę zasugerować reinstall produktu, wygląda to na brakujące pliki z teksturami (lub problem z dostępem do nich).
Image
Norbert
5-12 posts
5-12 posts
Posts: 5
Joined: Sunday 08 Apr 2018, 18:25

Re: Polish Airports vol.1 X

Post by Norbert »

Tekstury się pojawiły - wymagane było usuniecie oraz ponowne podpięcie ww. scenerii do FSX.
Dzięki,
Norbert
User avatar
suavec
5-12 posts
5-12 posts
Posts: 9
Joined: Thursday 25 Aug 2011, 22:16
Location: Gdañsk EPGD

Re: Polish Airports vol.1 X

Post by suavec »

Czas szybko leci i już za dwa miesiące będą dwa lata od premiery v4.
Bardzo się cieszę, że w międzyczasie doczekaliśmy się aktualizacji działającej pod P3D4 oraz poprawy świateł pasa i podejścia - jest lepiej.

Jestem jednak ciekawy czy będzie update lub nowa wersja, która poprawi pozostałe bolączki:
- światła dróg kołowania - dzisiaj zamiast niebieskich świateł są jakieś migające białe punkciki, a z bliska widać, że coś z nimi nie tak
- oświetlenia płyt postojowych - to zapewne wina samego P3D jak wyświetla obecne światła (jest z tym kiepsko nawet w defaultcie) ale przydałby się update oraz mile widziana integracja DL
- nocne tekstury budynków, które świecą całe sobą
- zamiana płaskich makiet drzew na 3D lub najlepiej autogen

Oprócz tego do listy życzeń dorzucam jeszcze uaktualnienie scenerii lotnisk o wszystkie kluczowe inwestycje które powstały w ostatnich latach, a zmieniły krajobraz około lotniskowy.
Trudno mi się wypowiadać na temat Katowic. Lublina czy Rzeszowa, ale w Gdańsku brakuje sporo takich obiektów:
- Pomorska Kolej Metropolitarna - nowe tory snujące przed podejściem 29, aż pod terminal na wiadukcie i dalej wpięte Y w istniejące tory w Rebięchowie, z charaktersytycznymi czerwonymi stacjami w kilku miejscach
- stacja benzynowa Orlen tuż przy światłach podejścia 29
- likwidacja stacji Shell przy obwodnicy
- nowy układ drogowy przy terminalu
- kilka znaczących nowy budynków tam gdzie kiedyś były pola (głównie w parku biznesowym - jeżeli nie ma mocy aby je odwzorować dokładnie to może chociaż Autogen? szczególnie, że sceneria lotniska rozpościera się z teksturami fotograficznymi bardzo daleko i będąc na górze w Scenery Managerze (przy obecnej metodzie instalacji) nie pozwala aby inne dodatki tj. Orbx czy VFRPoland wyświetlały tam poprawny autogen - może jako alternatywa opcja instalacji bez foto tekstury poza bliskim otoczeniem samego lotniska?
- najlepszym przykładem jest wieża radiowa w Chwaszczynie - byłoby super gdyby ten obiekt znalazł się w scenerii EPGD

Rozumiem, że to praca = pieniądze, więc niech to będzie płatna v5. Zresztą za dokładniejszą wersję samego EPGD dałbym tyle co za pełny volume PA - no ale to może tylko ja... :)

W AFCADzie przydałoby się zdefiniować chociaż kilka stanowisk typu Medium/Heavy.
Wiem, że one się nakładają z mniejszymi stanowiskami ale nawet kosztem kilku mniejszych potrzeba tych większych, np:
20A (B763) zamiast 20
28A (B763) zamiast 28
37 (B763) zamiast 35 i 36
50A (B763) na stanowisku odladzania
oraz jedno stanowsiko (B747) czyli 12 lub 13 zamiast odpowiednio 8 i 9 lub 10 i 11
Te stanowiska są najczęściej wykorzystywane w realu gdy przylatuje większy ptak.

Alternatywny AFCAD mogę zrobić sam, proszę zatem o zgodę autorów.

Pozdrawiam!
User avatar
suavec
5-12 posts
5-12 posts
Posts: 9
Joined: Thursday 25 Aug 2011, 22:16
Location: Gdañsk EPGD

Re: Polish Airports vol.1 X

Post by suavec »

Screeny do poprzedniego posta
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
User avatar
suavec
5-12 posts
5-12 posts
Posts: 9
Joined: Thursday 25 Aug 2011, 22:16
Location: Gdañsk EPGD

Re: Polish Airports vol.1 X

Post by suavec »

Kolejne screeny do poprzedniego posta
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
User avatar
suavec
5-12 posts
5-12 posts
Posts: 9
Joined: Thursday 25 Aug 2011, 22:16
Location: Gdañsk EPGD

Re: Polish Airports vol.1 X

Post by suavec »

I jeszcze raz budynki
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
User avatar
DD Stanislaw
Administrator
Administrator
Posts: 6259
Joined: Monday 15 May 2006, 10:07
Name: Stanisław
Location: Warsaw, Poland

Re: Polish Airports vol.1 X

Post by DD Stanislaw »

Witam.
Dziekuje za wszystkie spostrzezenia i skriny - chociaz na razie calkowicie wyczerpalismy limit prac nad tego typu projektami, wierze, ze wiekszosc tych zmian zostanie kiedys wprowadzona. DL bedziemy testowac w najnowszym wydaniu PAvol.3 (jako opcja) ktore ukaze sie za okolo miesiac. Kolejny wolny „slot” na projekty w Polsce bedziemy mieli za okolo rok, ale mysle, ze o ile PAvol.1 jest teraz aktualne w sensie operacji lotniczych, o tyle np Warsaw City powinno doczekac sie dosc sporej aktualizacji i zapewne wolalbym poswiecic czas temu wlasnie produktowi.

Przy okazji prosze upewnic sie, ze zainstalowana jest najnowsza wersja produktu v4.5: od czasu wprowadzenia przez nas nowego oswietlenia pierwszy raz slysze ze cos jest nie tak ze swiatlami krawedziowymi. Nie dostalismy takiej informacji nawet z ULCu, ktory dosc skutecznie kontroluje takie rzeczy na certyfikowanych stacjach.

Zdjecie porownawcze noca jest trudne do okreslenia jako obiektywne - jasnosc to kwestia przeslony, czasu ekspozycji i innych czynnikow. Gdyby podobne zdjecie zrobic telefonem to nic by nie bylo widac - staramy sie oddac nocne oswietlenie tak, jak odczuwane jest ono w realu, ale zawsze pozostanie margines osobistej preferencji. Np DL - dla mnie jest kompletnie nierealistycznym oswietleniem z powodu braku cieni, a takze powoduje ogromny procentowo spadek klatek (dlatego bedziemy wprowadzac jako opcja).

Oczywiscie okolice lotnisk sie zmieniaja, ale nierealne jest utrzymanie ich w aktualnym stanie na ok 50 lotniskach z naszej oferty, natomiast zmiany na samych lotniskach staramy sie aktualizowac na bierzaco, na ile jest to mozliwe. Niemniej jednak dziekuje za spostrzezenia i postaramy sie zastawowic nad ich systematycznym wprowadzeniem.

Pozdrawiam
Image
User avatar
suavec
5-12 posts
5-12 posts
Posts: 9
Joined: Thursday 25 Aug 2011, 22:16
Location: Gdañsk EPGD

Re: Polish Airports vol.1 X

Post by suavec »

Dziękuję za odpowiedź
Potwierdzam, że używam wersji 4.5 - czysta instalacja na wersji P3D4.2 + niedawny update 4.3.
Testy przeprowadzałem również z wyłączonymi dodatkowymi sceneriami tj. Orbx, VFRPoland oraz bez DL, HDR czy alternatywnych shaderów (Envshade wyłączony).

W poprzednim poście skupiłem się na EPGD ale pozwolę sobie dodać jak to wygląda na inncyh lotniskach w ramach PAvol1.

Problem ze światłami krawędziowymi wystepuje nie tylko w EPGD ale też w EPRZ. Warte jest zauważenia, że sama lampka dostaje jakiegoś dziwnego efektu wyostrzającego (białe krawędzie) szczególnie patrząc z VC. Bitmapa światła wyświetla się na tle tylko niektórych obiektów np. samolot, budynki, natomiast znika na tle drogi kołowania lub pasa startowego.
Światła te są wykluczone z antyaliasingu - żadne ustawienie w opcjach P3D na nie nie działa - dlatego z daleka migają jako białe kropki - tego nie widać na moich zdjęciach.

W EPKT i EPLB światła krawędziowe są ok.

Na wszystkich lotniskach światła płyt postojowych mają kolorowe komponenty na końcówkach rozproszenia - czy sam P3D dodaje taki duży kontrast?
Widać to też na czerwonych światłach rękawów w EPGD. Kontrast jest taki wysoki, że te światła zamiast czerwonych punktów są białymi rąbami.
Warto to może wziąć pod uwagę przy PAvol.3 i w razie znalezienia lepszego sposobu update do vol1? :)

W EPLB natomiast nie wyświetlają się u mnie żadne światła na słupach płyty postojowej.

W załączeniu zip z dodatkowymi skrinami.

Jestem ciekawy czy powyższe występuje tylko u mnie czy u kogoś jeszcze?
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
User avatar
Kuba Pa
200+ posts
200+ posts
Posts: 471
Joined: Wednesday 22 Sep 2010, 12:17
Name: Jakub
Location: Kolbuszowa, Poland

Re: Polish Airports vol.1 X

Post by Kuba Pa »

Sprawdziłem i rzeczywiście na tych lotniskach światłą taxi są robione całkiem inną techniką. Stąd ta różnica. Problem nie występuję u nas także prosiłbym o ściągniecie tych tekstur i wrzucenie ich do folderu ze scenerię i sprawdzenie czy coś to pomogło czy nie.
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
Post Reply