Polish Airports vol.1 X

Latest version: v5.1 (2020)

Post Reply
User avatar
Martin_Starski
200+ posts
200+ posts
Posts: 3365
Joined: Monday 24 Sep 2012, 11:11
Name: Marcin
Location: Warszawa

Re: Polish Airports vol.1 X

Post by Martin_Starski »

BartekB wrote: Saturday 30 Nov 2019, 07:58 migotanie textur
Tutaj musisz się "pobawić" z ustawieniami symulatora i karty graficznej. Jest tak szeroki wachlarz możliwych ustawień i konfiguracji sprzętowych że ciężko precyzyjnie odpowiedzieć co powoduje tzw. shimmering. Zresztą FSX to stary "silnik" radzący sobie słabo z dzisiejszą grafiką, a bazujący głównie na wysokim taktowaniu procesora.

Upewnij się również że masz zainstalowane poprawnie SODE (podczas instalacji jest informacja o konieczności zainstalowania tego dodatku).
BartekB wrote: Saturday 30 Nov 2019, 07:58 static aircraft usunę
Podczas instalacji instalator powinien dać Ci możliwość usunięcia statyków poprzez odznaczenie stosownej opcji. Upewnij się też że na pewno masz ostatnią najbardziej aktualną wersję (info która wersja jest ostatnia znajdziesz na forum koło danego tematu / wątku).
BartekB
5-12 posts
5-12 posts
Posts: 6
Joined: Saturday 30 Nov 2019, 00:14
Name: Bartek

Re: Polish Airports vol.1 X

Post by BartekB »

Tak też też myślę że jest bdb sceneria do starego jednak symulatora

co do staticów to widziałem tą opcję. Myślałem że jest jakaś jeszcze inna metoda. Wersję mam chyba aktualną przynajmniej dla lotniska w Gdańsku. Innych nie sprawdzałem. Widziałem że był jakiś problem z EPKK i EPKT
User avatar
DD Stanislaw
Administrator
Administrator
Posts: 6259
Joined: Monday 15 May 2006, 10:07
Name: Stanisław
Location: Warsaw, Poland

Re: Polish Airports vol.1 X

Post by DD Stanislaw »

Wybranie opcji "no-static" instaluje całą gamę plików, w tym zmieniony AFCAD, cienie itd. . Sugerowałbym korzystać jedynie z tej opcji w celu usunięcia samolotów statycznych.
Image
BartekB
5-12 posts
5-12 posts
Posts: 6
Joined: Saturday 30 Nov 2019, 00:14
Name: Bartek

Re: Polish Airports vol.1 X

Post by BartekB »

ale rozumiem nie zmienia to jakości samej scenerii? glownie chodzi mi o to zeby zachowac np rychomość obiektów np otwieranie hangaru czy rękawy a pozbycie się czegos w co moge wjechac 😁lecac na Vatsim.
User avatar
DD Stanislaw
Administrator
Administrator
Posts: 6259
Joined: Monday 15 May 2006, 10:07
Name: Stanisław
Location: Warsaw, Poland

Re: Polish Airports vol.1 X

Post by DD Stanislaw »

Tak - usunięcie statycznych samolotów skutkuje tylko usunięciem statycznych samolotów, zresztą proszę sobie sprawdzić - zmiany zawsze można cofnąć instalując z powrotem wersję ze statycznymi samolotami.
Image
BartekB
5-12 posts
5-12 posts
Posts: 6
Joined: Saturday 30 Nov 2019, 00:14
Name: Bartek

Re: Polish Airports vol.1 X

Post by BartekB »

te screeny które są na stronie simmarket oddają scenerie w FSX czy P3D.
W scenerii zimowej i z texturami ziomowymi mam ostre zakończenie krawiędzi płyty i pasa. Nie jest to taki real jak na screenie ze strony. Jakaś dodatkowa paczka textur w HD jest dostępna w sieci?
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
User avatar
Martin_Starski
200+ posts
200+ posts
Posts: 3365
Joined: Monday 24 Sep 2012, 11:11
Name: Marcin
Location: Warszawa

Re: Polish Airports vol.1 X

Post by Martin_Starski »

Nie mamy żadnej dodatkowej paczki tekstur.
Polus_WAW
0-1 posts
0-1 posts
Posts: 1
Joined: Tuesday 05 Mar 2019, 18:07
Name: PoluS

Re: Polish Airports vol.1 X

Post by Polus_WAW »

Witam,
kupowałem PA vol1 (v4.5) przez sklep fspilotshop.com, który najwyraźniej już niestety nie funkcjonuje. Czy jest jakiś sposób, aby pobrać wersję 4.6?

Polus_EPWA
User avatar
Martin_Starski
200+ posts
200+ posts
Posts: 3365
Joined: Monday 24 Sep 2012, 11:11
Name: Marcin
Location: Warszawa

Re: Polish Airports vol.1 X

Post by Martin_Starski »

Please follow according to this post: http://drzewiecki-design.net/forum/view ... 422#p17796
gianluk81
5-12 posts
5-12 posts
Posts: 10
Joined: Saturday 09 Feb 2013, 09:34
Location: Italy

Re: Polish Airports vol.1 X

Post by gianluk81 »

Hi,
install last version (from simmarket, no demo, full version) on my p3d 4.5 hf2...but...any apt don't have any lights at gate, no dynamic lights and not lights on ground. During install select options for dl for p3d, but don't works. Any idea for resolve this big problem? Thanks advance.

Gianluca Balloni
User avatar
Martin_Starski
200+ posts
200+ posts
Posts: 3365
Joined: Monday 24 Sep 2012, 11:11
Name: Marcin
Location: Warszawa

Re: Polish Airports vol.1 X

Post by Martin_Starski »

Firstly please confirm that you installed the last version of the scenery. You may try to reinstall it with admin rights.

Secondly please check if you installed the last version of SODE and that it's working properly (https://sode.12bpilot.ch/?page_id=9)

It's always very useful if you post a screenshot here to show us how does it look like in your sim.
gianluk81
5-12 posts
5-12 posts
Posts: 10
Joined: Saturday 09 Feb 2013, 09:34
Location: Italy

Re: Polish Airports vol.1 X

Post by gianluk81 »

Hi sir,
installer is 4.6. Try to reinstall with administrator "mode", but don't resolve.
Try to test at EPGD, but the problem common for other apt in pa1. Use last SODE and this works well and don't have any problems with dl in other situations, like acft or other scenery.
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
User avatar
Martin_Starski
200+ posts
200+ posts
Posts: 3365
Joined: Monday 24 Sep 2012, 11:11
Name: Marcin
Location: Warszawa

Re: Polish Airports vol.1 X

Post by Martin_Starski »

First option: please remove all scenery-related files from SODE folder, remove the scenery folder from Addon Scenery and then install our scenery with admin rights once again.

You may also try to copy the files from the below-mentioned post to the Effects folder in P3D.

http://drzewiecki-design.net/forum/view ... 825#p17692
gianluk81
5-12 posts
5-12 posts
Posts: 10
Joined: Saturday 09 Feb 2013, 09:34
Location: Italy

Re: Polish Airports vol.1 X

Post by gianluk81 »

Hi, with the "new" effects from the linked post now works all great!
Have a question...why these files are not in the installer?
User avatar
Martin_Starski
200+ posts
200+ posts
Posts: 3365
Joined: Monday 24 Sep 2012, 11:11
Name: Marcin
Location: Warszawa

Re: Polish Airports vol.1 X

Post by Martin_Starski »

They are, but due to unidentified problem with your installation they have not been installed in your sim or not in the right folder / directory.
Post Reply