EPWA Warsaw Chopin Airport X

Latest version: v1.97 (2020)

Post Reply
Patrick Chaieb
26-49 posts
26-49 posts
Posts: 49
Joined: Sunday 22 Sep 2013, 08:29
Location: Switzerland

Post by Patrick Chaieb »

Hi Stanislaw

As I experience the same issue in FSX only with Warsaw Airport. It's like the pause goes on for a second (the red line appears) but realy for a very short time (app.1sec). Anyway this is a bit annoying as the scenery by it self is phantastic.
It's only happening at EPWA and I have a relativ new high end PC.

Regards
Patrick
Best Regards
Patrick
jgoggi
50-99 posts
50-99 posts
Posts: 54
Joined: Thursday 08 Oct 2009, 18:41
Location: Rome, Italy

Post by jgoggi »

Hi, I have v 1.2 but still can't dock the 777, I have the message that the door is too high. What should I do? Thanks!

[ : Dom Ago 23, 2015 19:49 ]
Had to figure it out myself...

Aircraft.cfg: add exit 1L. Now the entries are:

[exits]
number_of_exits = 5
exit.0 = 0.4, 66.864, -8.607, 6.298, 0 //Door 1L
exit.1 = 0.4, 33.864, -8.607, 12.298, 0 //Door 2L
exit.2 = 0.4, 49.639, 10.121, -3.736, 1 //Fwd Cargo
exit.3 = 0.4, -46.387, 10.121, -3.736, 1 //Aft Cargo
exit.4 = 0.4, -61.272, 5.341, 2.906, 1 //Bulk Cargo


AircraftParameters.ini: add B77L:

[B77L]
1L = 2.0, 0.0, 15.0, 0.6, 2.6
2L = 2.0, 0.0, 0.0, 2.6, 2.6


I haven't tested the parameters of door 2L, but those of door 1L are surely ok.
NGXPilot
5-12 posts
5-12 posts
Posts: 5
Joined: Sunday 30 Aug 2015, 12:29
Location: EPWA

Znikające rękawy

Post by NGXPilot »

Nie wiem czy to jest normalne ale będąc w pewnej odległości od terminala jak rozglądam się w kabinie i oddalam widok klawiszem "-" to znikają mi rękawy przy terminalu. Trochę dziwnie to wygląda i trochę psuje zabawę. Rozumiem gdybym był milę od lotniska ale to się dzieje stojąc na płycie prawie pod terminalem. Wiem że optymalizacja itd aczkolwiek w innych sceneriach lotnisk DD tego defektu nie ma. Mam zainstalowane tekstury w wersji lite. Ogólnie jestem zadowolony i wszystko wygląda bardzo ładnie łącznie z Warsaw X tylko ten jeden szczegół :)

pozdrawiam,
mariuszp
13-25 posts
13-25 posts
Posts: 14
Joined: Friday 04 Jun 2010, 18:18
Location: Oswiecim, Poland

Epwa X

Post by mariuszp »

Witam!

Okęcie produkt DD to w ogóle sceneria cudów mam zainstalowaną w Fsx SE i muszę przyznać, że ładnie wygląda niestety na tym się kończy. W wersji defaultowej Fsx ruchu AI nie ma tam żadnego samolotu i SKYAI po zainstalowaniu również nie widzi nic nie ląduje i nic nie startuje "umarłe lotnisko" jeżeli chcę mieć jakikolwiek AI Traffic to muszę ręcznie sobie go tam dodać, ale kołujące samoloty poruszają się się ze stanowisk postojowych do drogi startowej przez rozmaite rejony, zakamarki lotniska gdzie realnie to chyba w czasie remontu portu taki ruch się odbywa i żeby było śmieszniej to nawet podskakują i się wywracają. Generalnie uważam, że AFCAD leży na łopatkach w ogóle chyba nie istnieje. Pozdrawiam
Scenerie są bardzo ładne proszę tylko o dopracowanie ich w szczegółach skoro trzeba za to płacić coraz to większe pieniądze :)
User avatar
DD Stanislaw
Administrator
Administrator
Posts: 6260
Joined: Monday 15 May 2006, 10:07
Name: Stanisław
Location: Warsaw, Poland

Re: Epwa X

Post by DD Stanislaw »

mariuszp wrote:proszę tylko o dopracowanie ich w szczegółach
A ja proszę o usunięcie wszystkich innych AFCADów jakie są na komputerze, inaczej sceneria nie będzie działać poprawnie i nie jest to wina produktu.
mariuszp wrote:trzeba za to płacić coraz to większe pieniądze
Nie trzeba - dla tych co nie chcą / nie mogą mieć pełnej wersji mamy darmowe demo.
Image
NGXPilot
5-12 posts
5-12 posts
Posts: 5
Joined: Sunday 30 Aug 2015, 12:29
Location: EPWA

Post by NGXPilot »

A co z tymi znikającymi rękawami? Jakieś sugestie?
luko
13-25 posts
13-25 posts
Posts: 13
Joined: Friday 18 Dec 2009, 18:05
Location: Warsaw, Poland

Post by luko »

[jarzemant]
Po instalacji EPWA następuje całkowita zmiana okolicznego landclass'u poza obszarem fotoscenerii samego lotniska (np. znika dolinka służewiecka i charakterystyczne stawy) i wycinane są drogi Vector'a w całej południowej Warszawie.
[...]
Jakieś sugestie czy da się zachować EPWA i układ dróg z Vector'a
[/jarzemant]

[DD Stanislaw]
Najlepiej byłoby zaopatrzeć się w Warsaw City X
[/DD Stanislaw]


Witam,

Staszek, miałem dokładnie ten sam problem na EPWA 1.2 oraz Warsaw City 1.1. Po aktualizacji Warsaw City do 1.5b niestety nadal tak samo. Czy jedyna możliwość to zabawa z plikami CVX?

Łukasz
User avatar
DD Stanislaw
Administrator
Administrator
Posts: 6260
Joined: Monday 15 May 2006, 10:07
Name: Stanisław
Location: Warsaw, Poland

Post by DD Stanislaw »

Szczerze - nie mam pojęcia.
Image
mariuszp
13-25 posts
13-25 posts
Posts: 14
Joined: Friday 04 Jun 2010, 18:18
Location: Oswiecim, Poland

EPWA X

Post by mariuszp »

Szanowny Panie

Czy to co zainstalowałem w EPWA X wersji 1.2 i pokazuję to na obrazie pod linkiem http://i61.tinypic.com/2ec0yvb.png jest prawidłowe? Innych wersji EPWA X nie miałem nawet DEMO w pliku Scenery jest 58 plików, a plik AFCAD tj CVX_EPWA_X.BGL innych nie ma! Także co za tym idzie nic nie ma do usunięcia. I ostatnia sprawa to instalator przy wyborze intalacji nie pozwala mi na zainstalowanie do FSX SE (dual only) tylko do Fsx na samej górze, co to znaczy dual only dla FSX SE? Pozdrawiam
User avatar
DD Stanislaw
Administrator
Administrator
Posts: 6260
Joined: Monday 15 May 2006, 10:07
Name: Stanisław
Location: Warsaw, Poland

Post by DD Stanislaw »

Zestaw plików naszego EPWA jest prawidłowy, ale to nie oznacza, że nie są zainstalowane inne AFCADy dla EPWA w innych folderach. Praktycznie zawsze instalują je programy do AI, mogą też być pozostałości starych scenerii. To co mogę powiedzieć to to, iż nasz AFCAD jest zrobiony całkowicie poprawnie i tak właśnie działa zarówno u nas jak i u setek innych v pilotów użytkujących nasz produkt. Mogę jedynie zasugerować źródło problemu - kilka wersji "layoutu lotniska". Można o tym problemie poczytać np. w Google pod hasłem "multiple afcad" albo "dublicate afcad" i znaleźć kilka wariantów rozwiązań (są programy, które potrafią to wyszukać).

CVX_EPWA_X.BGL nie ma nic wspólnego z AFCADem.

FSX:SE bez zainstalowanego FSX korzysta z takich samych folderów/wpisów do rejestru jak FSX. FSX:SE korzysta z innych folderów gdy na dysku jest/była instalacja FSX i właśnie do tego służy opcja "dual". Jeśli opcja "dual" nie działa to znaczy że FSX:SE jest zainstalowany w modzie "single" i wówczas należy instalować jako FSX. Taki też komunikat wyświetla instalator z tego co pamiętam.
Image
mariuszp
13-25 posts
13-25 posts
Posts: 14
Joined: Friday 04 Jun 2010, 18:18
Location: Oswiecim, Poland

EPWA X

Post by mariuszp »

Nie wiem jak mogę Pana przekonać w domu mam jeszcze dwa komputery moich synów i na każdym mam zainstalowanego flighta efekt na każdym z nich jest taki sam nigdzie w zadnym innym folderze nie miałem przed zakupem Pańskiej scenerii EPWA innego produktu tego lotniska NIE MA STAREGO AFCAD EPWA jest tylko z DD wersja 1.2, caly ruch AI dodatkowy nie jest obecnie zainstalowany jedyny to defaultowy z FSX SE. A proszę mi powiedzieć czy aby problem nie leży w systemie operacyjnym Windows 10? Z tym, zaznaczam mam ten system wgrany od podstaw nie jest to wersja tzw nałożona na Win7 64bit. Być może to jest przyczyna. Czy wy Panowie testowaliście scenerię na Win10
User avatar
DD Stanislaw
Administrator
Administrator
Posts: 6260
Joined: Monday 15 May 2006, 10:07
Name: Stanisław
Location: Warsaw, Poland

Post by DD Stanislaw »

Rozumiem.
Nie posiadam Win10, także nie mogę sie wypowiedzieć, ale jesli sam FSX działa poprawnie to i nasz produkt musi działać poprawnie.
A jakiego sklepu pochodzi produkt? Być może warto byłoby sciągnąć cały instalator jeszcze raz i wykonać reinstall. Jest szansa, że podczas downloadu poczka ściągnęła się niekompletnie.
mariuszp wrote:kołujące samoloty poruszają się się ze stanowisk postojowych do drogi startowej przez rozmaite rejony, zakamarki lotniska (...) i (...) podskakują i się wywracają.
Potwierdza Pan, że problem wystepuje na trzech niezależnych komputerach, każdy z zainstalowanym FSX:SE?
Image
mariuszp
13-25 posts
13-25 posts
Posts: 14
Joined: Friday 04 Jun 2010, 18:18
Location: Oswiecim, Poland

EPWA X

Post by mariuszp »

Sklep Simmarket Order number 1334916 Order Date: 2015-08-11 16:14:40. Tak już ściągałem plik kilka razy za każdym razem loguję sie na moje konto do Fsx SE na innym komputerze wiadomo produkt mam tylko jeden i po uruchomieniu efekt ten sam. Natomiast Wchodziłem na stronę Steam i czytałem troszkę na temat działania flighta na platformie Win10 i tak super to nie jest. Dobrze nie zawracam głowy dziękuję ślicznie za pomoc problem istnieje lecz poczekam cierpliwie może rozwiąże się jakoś w niedalekiej przyszłości. Lotnisko DD naprawdę fajne. Pozdrawiam :D
User avatar
Kuba Pa
200+ posts
200+ posts
Posts: 471
Joined: Wednesday 22 Sep 2010, 12:17
Name: Jakub
Location: Kolbuszowa, Poland

Post by Kuba Pa »

Przyłączę się do rozmowy, może i ja coś pomogę. Panie Mariuszu jakby mógł Pan wrzucić tu screena z symulatora tak żeby było widać lotnisko w widoku ogólnym z góry, a jeszcze lepiej jakby dało sie złapać taki "żle" kołujący samolot AI, to by na pewno pomogło w rozwiązaniu problemu.
User avatar
DD Stanislaw
Administrator
Administrator
Posts: 6260
Joined: Monday 15 May 2006, 10:07
Name: Stanisław
Location: Warsaw, Poland

Post by DD Stanislaw »

Ja mogę jeszcze zaproponować inny sposób sprawdzenia.

1. Odpalić FSX bez naszej scenerii (zdeaktywować ją w Scenery Library) i sprawdzić, jak to wygląda na defaultowym lotnisku.

2. Następnie z powrotem aktywować naszą scenerię ale usunąć (tzn przenieść w nieużywany folder) wszystkie pliki *.bgl z folderu EPWA Chopin Airport X/Scenery za wyjątkiem pliku EPWA_ChopinX.BGL - taki zabieg spowoduje tylko podmianę AFCADu, bez widoczności innych elementów scenerii. I wtedy sprawdzić ruch AI.
Image
Post Reply