EPWA Warsaw Chopin Airport X

Latest version: v1.97 (2020)

Post Reply
User avatar
DD Stanislaw
Administrator
Administrator
Posts: 6260
Joined: Monday 15 May 2006, 10:07
Name: Stanisław
Location: Warsaw, Poland

Post by DD Stanislaw »

Generalnie usuwanie poprzedniej wersji nie jest wymagane, ale zawsze warto usunąć chociaż folder z Addon Scenery i wpis ze Scenery Library (choć jak mówię, powinno i tak zainstalować się poprawnie).
Image
luko
13-25 posts
13-25 posts
Posts: 13
Joined: Friday 18 Dec 2009, 18:05
Location: Warsaw, Poland

Post by luko »

Wracając to sprawy ...z wersją 1.3 zarówno z oraz bez tego zmodyfikowanego pliku CVX_drogi-epwa.BGL, problem nadal występuje.
VECTORA i ORBX lights ewidentnie "zasłania" CVX_EPWA_X.BGL.
User avatar
seam1977
100-199 posts
100-199 posts
Posts: 159
Joined: Friday 14 Oct 2011, 20:53
Location: Czeladz(EPKT)

Post by seam1977 »

Czesc Staszku,
mam pytanie dotyczace miejsc postojowych Cargo. Jak uzywam GSX wyskakuje mi info ze samolot jest za duzy lub stand jest za maly dla tego samolotu(PMDG777) I nie mozna skonfigurowac tych miejsc Cargo.Czy to wina afcadu ,czy problem jest po stronie GSX?
vChris
2-4 posts
2-4 posts
Posts: 3
Joined: Sunday 12 Jul 2015, 12:20
Location: Gdynia

Post by vChris »

seam1977 wrote: Jak uzywam GSX wyskakuje mi info ze samolot jest za duzy lub stand jest za maly dla tego samolotu(PMDG777) I nie mozna skonfigurowac tych miejsc Cargo.Czy to wina afcadu ,czy problem jest po stronie GSX?
A próbowałeś Couatl-powered products->GSX- customize airport positions... -> Max Allowed wingspan?
User avatar
DD Stanislaw
Administrator
Administrator
Posts: 6260
Joined: Monday 15 May 2006, 10:07
Name: Stanisław
Location: Warsaw, Poland

Post by DD Stanislaw »

Dokładnie jak powyżej - w GSX możesz niemal dowolnie skonfigurować sobie każde stanowisko.
Image
User avatar
seam1977
100-199 posts
100-199 posts
Posts: 159
Joined: Friday 14 Oct 2011, 20:53
Location: Czeladz(EPKT)

Post by seam1977 »

Dzieki wszystko ok teraz, :D
NGXPilot
5-12 posts
5-12 posts
Posts: 5
Joined: Sunday 30 Aug 2015, 12:29
Location: EPWA

Post by NGXPilot »

Sczerze? Sceneria wygląda ładnie i fajnie gdy lata się nad nią defaultowym helikopterem. Nie ukrywam, że jestem bardzo mocno sfrstrowany sytuacją gdy na podejściu po raz kolejny dostaję OOM, gdy nie doczytują się tekstury budynków itd. To zdarzyło mi się pierwszy raz właśnie z z EPWA X. Po takich lotach gdy całość trwa ok 3-4 h a na koniec dostaję OOM odechciewa się używania tej scenerii. Wiem że to ograniczenie FSX/P3D ale wy też o tym wiecie. Dlaczego inne scenerie działają a EPWA X nie? Co z tego że ładnie to wygląda przy oglądaniu z bliska skoro nie można z niej skorzytać latając normalnie czymś większym? Lepiej wygląda już defaultowa sceneria bo przynajmniej czuję przyjemność i satysfakcję z lotu gdy już wyląduję. Posiadam wszystkie polskie scenerie DD ale EPWA X to była ostatnia sceneria kupiona przeze mnie od DD i uważam, że to pieniądze wyrzucone w błoto. Posiadam wiele scenerii np FlyTampa i nigdy nie spotkałem się z tak mizernie zoptymalizowaną scenerią. Dlaczego akurat na EPWA X mam takie problemy? Fajnie byłoby gdybyście się zastanowili nad tym bo tu nie chodzi o stracone przez klientów pieniądze ale o prestiż Waszego studia. Takiego czegoś / na takim etapie dopracowania nie powinniście wydawać. Nie wspominam już o konfliktach z Vectore'em od FTX bo można by wymieniać te problemy bez końca. Ja wywalam tą scenerię z mojego fsima i kończę przygodę z DD. Jest wiele innych scenerii za rozsądne pieniądze. Pozdrawiam.
User avatar
DD Stanislaw
Administrator
Administrator
Posts: 6260
Joined: Monday 15 May 2006, 10:07
Name: Stanisław
Location: Warsaw, Poland

Post by DD Stanislaw »

NGXPilot wrote:Sceneria wygląda ładnie i fajnie gdy lata się nad nią defaultowym helikopterem.
Cieszę się, że wizualnie nasz produkt się podoba.
NGXPilot wrote:po raz kolejny dostaję OOM (...) Wiem że to ograniczenie FSX/P3D
Nic mi nie wiadomo o takich ograniczeniach a metod rozwiązania problemów z OOM jest wiele (zwłaszcza, gdy jak mówisz, problem jest powtarzalny) - jednak wnioskuję z tonu Twojego postu, że Cię to nie interesuje, gdyż nie podałeś nawet parametrów komputera. Szkoda!
NGXPilot wrote:Dlaczego inne scenerie działają a EPWA X nie? (...) Dlaczego akurat na EPWA X mam takie problemy?
Ale co to znaczy "inne"? Sceneria EPWA jest bardzo szczegółowym produktem i nie można porównać ją z żadnym lotniskiem z pakietów np. Polish Airports, co jest dość oczywiste. Zapewniam jednak, że EPWA X działa u 80-85% jej zadowolonych posiadaczy, a zatem nie jest to problem samego produktu a ogólnej konfiguracji FSa oraz komputera. EPWA z założenia miało być najbardziej szczegółowym, "flagowym" produktem, co oczywiście wiąże się również z większym obciążeniem komputera - jednak to obciążenie jest w pełni konfigurowalne w opcjach FSa. Nie znając jednak żadnych szczegółów Twojego setupu, trudno cokolwiek wnioskować.
NGXPilot wrote:Posiadam wszystkie polskie scenerie DD ale EPWA X to była ostatnia sceneria kupiona przeze mnie od DD i uważam, że to pieniądze wyrzucone w błoto.
Cieszę się, iż posiadasz wszystkie nasze produkty tymbardziej mi przykro, iż EPWA nie spełniła Twoich oczekiwań.
NGXPilot wrote:nigdy nie spotkałem się z tak mizernie zoptymalizowaną scenerią
Byłbym wdzięczny za sugestie poprawy optymalizacji produktu (pomijając te dostępne z poziomu instalatora).
NGXPilot wrote:Fajnie byłoby gdybyście się zastanowili nad tym bo tu nie chodzi o stracone przez klientów pieniądze ale o prestiż Waszego studia. Takiego czegoś / na takim etapie dopracowania nie powinniście wydawać.
Proszę zatem o wyszczególnienie niedopracowanych elementów produktu.
NGXPilot wrote:Nie wspominam już o konfliktach z Vectore'em od FTX bo można by wymieniać te problemy bez końca.
Ale bardzo proszę wymienić chociaż kilkanaście - do tego właśnie to forum służy. Jeśli nikt nic nie mówi, to skąd mamy wiedzieć, że są takie problemy?
NGXPilot wrote:Jest wiele innych scenerii za rozsądne pieniądze. Pozdrawiam.
Akurat EPWA chyba nie ma, ale w moim przekonaniu 30 euro to bardzo rozsądne pieniądze za ten produkt, biorąc również pod uwagę regularne zniżki jakie organizujemy (przez ostatni tydzień było -30%) a także darmowe wersje DEMO, które można zainstalować sobie gwoli sprawdzenia produktu lub do użycia jako całkowicie funkcjonalną, uproszczoną scenerię.
NGXPilot wrote:Ja wywalam tą scenerię z mojego fsima i kończę przygodę z DD.
Rozumiem, ale pisanie tego na forum wsparcia technicznego mija się z celem, gdyż w tej sytuacji, jak rozumiem, wsparcie techniczne nie może być już udzielone?
Image
Kaszub
2-4 posts
2-4 posts
Posts: 3
Joined: Friday 25 Sep 2015, 11:21
Location: Warszawa

Post by Kaszub »

Witam. Właśnie stałem się dumnym posiadaczem tego produktu :). Jednakże mam trochę problemów z utrzymaniem przyzwoitej ilości FPSów. Latam głównie dużymi samolotami takimi jak PMDG 737 i 777 i zastanawiam się, co mógłbym zrobić, aby poprawić działanie scenerii. Podczas instalacji wybrałem opcję mniejszych tekstur. Zastanawiałem się także nad wyłączeniem wnętrza terminalu, ale opis tej opcji jest trochę mylący. Czy wyłączenie wnętrza zwiększy ilość FPSów? No i co mógłbym ew. jeszcze zrobić nie tracąc zbytnio piękna lotniska? Z góry dziękuje za odpowiedź.
User avatar
DD Stanislaw
Administrator
Administrator
Posts: 6260
Joined: Monday 15 May 2006, 10:07
Name: Stanisław
Location: Warsaw, Poland

Post by DD Stanislaw »

Witam.
Tak, bez wnętrza FPSów będzie trochę więcej. Można także o jedną pozycję w lewo przesunąć jeden z następujących suwaków w opcjach FSa:

- Autogen density
- Cloud draw distance / Cloud coverage density
- Ruch AI
- Water effects / Special effects detail
- Level of detail radius

Każda ze zmian spowoduje wzrost FPSów.
Pozdrawiam
Image
Blackjack
0-1 posts
0-1 posts
Posts: 1
Joined: Saturday 26 Sep 2015, 09:44
Location: Bratislava

Intensity of runway lighting system

Post by Blackjack »

Dear support,

after installation I recognized that the intensity of runway lighting system and taxi runway is extra high compared to taxi line and other illumination. The approach, runway, taxi lights creates very strong halo effect strongly glaring in approach or take off.

Compared to other providers of add ons in various other airports there is no difference...

Is it possible somehow to regulate the intensity? Or did I install the SW by incorrect way?Using FSX...

Thank you for the answer
Roman
User avatar
DD Stanislaw
Administrator
Administrator
Posts: 6260
Joined: Monday 15 May 2006, 10:07
Name: Stanisław
Location: Warsaw, Poland

Post by DD Stanislaw »

Hello.
You cannot change the intensity (it is coded in FS) but you can disable the "Light bloom" in Global options in Settings-Display.
Image
Kaszub
2-4 posts
2-4 posts
Posts: 3
Joined: Friday 25 Sep 2015, 11:21
Location: Warszawa

Post by Kaszub »

Mam jeszcze jeden problem: Nie wiem, czy jest to wina lotniska, bo chyba gdzieś wcześniej zauważyłem ten sam problem. Otóż po zadokowaniu do rękawa, ów rękaw po jakieś mniej więcej minucie znika. Inne rękawy są na miejscu, jedynie ten, który używałem za pomocą SHIFT+D wyparowuje. Jest jakieś rozwiązanie tego problemu?
User avatar
DD Stanislaw
Administrator
Administrator
Posts: 6260
Joined: Monday 15 May 2006, 10:07
Name: Stanisław
Location: Warsaw, Poland

Post by DD Stanislaw »

Rozumiem, że to wersja 1.3?
Nie, to pierwszy raport o takim problemie.


Jeffrey, this guy is reporting that the active jetway (where he is docked) dissapears after about a minute after the docking animation is displayed. Would you have any idea?
Image
Kaszub
2-4 posts
2-4 posts
Posts: 3
Joined: Friday 25 Sep 2015, 11:21
Location: Warszawa

Post by Kaszub »

Tak, wersja 1.3. Odkryłem co powoduję znikanie rękawów. Jest to GSX. Po aktywowaniu GSXa i wybraniu miejsca postojowego znika automatycznie rękaw. Czasami również znikają rękawy obok wybranego stanowiska.
Post Reply