EPWA Warsaw Chopin Airport X

Latest version: v1.97 (2020)

Post Reply
luko
13-25 posts
13-25 posts
Posts: 13
Joined: Friday 18 Dec 2009, 18:05
Location: Warsaw, Poland

Post by luko »

DD Stanislaw wrote:
NGXPilot wrote:Nie wspominam już o konfliktach z Vectore'em od FTX bo można by wymieniać te problemy bez końca.
Ale bardzo proszę wymienić chociaż kilkanaście - do tego właśnie to forum służy. Jeśli nikt nic nie mówi, to skąd mamy wiedzieć, że są takie problemy?
Kilkanaście nie, ale jeden mogę podać :) - post 2, str 9 wątku.
Uprzejmie się przypominam ze sprawą....
User avatar
DD Stanislaw
Administrator
Administrator
Posts: 6267
Joined: Monday 15 May 2006, 10:07
Name: Stanisław
Location: Warsaw, Poland

Post by DD Stanislaw »

Kaszub wrote:Odkryłem co powoduję znikanie rękawów.
Wystarczy zaktualizować GSX do najnowszej wersji.
Image
bmiku
13-25 posts
13-25 posts
Posts: 15
Joined: Friday 14 Aug 2015, 07:55
Location: Lodz

Your computer ha run out of available memory

Post by bmiku »

Panie Stanisławie

Niestety muszę dołączyć do grupy użytkowników którzy mają problem z poniższa scenerią.

Otóż ciągle pojawia mi się komunikat "Your computer has run out of available memory" i FSX wywala się całkowicie. Dodam że sprzęt który posiadam jak i pamięć wirtualna zostały znacznie zwiększone (obecnie mam i5 16GB DDR3 + 4GB na grafice + 40GB pamieci stałej wirtualnej). Wcześniej pojawiała się na forum informacja że w wersji 1.5 Warsaw City X Demo problem powinien być rozwiązany ja niestety cały czas obserwuje to samo.

Czy mógłby Pan wytłumaczy krok po kroku jak usunąć całkowicie Warsaw City X tak abym miał pewność że poprzedniej wersji niema?

Dodatkowo ale to jako punkt drugi chciałbym wrócić do zerowego ruchu na lotnisku. Czy mógłby Pan dokładnie opisać, które pliki należy usunąć aby przywrócić ruch bazowy z FSX.

Na koniec dodam że posiadam również Polish airport vol.2 i nie mam żadnych problemów (oprócz braku ruchu na lotnisku, ale tutaj wiem że wina leży po tej samej stronie co EPWA:))

[ Dodano: Pon Wrz 28, 2015 14:24 ]
Oczywiście w celu wyjąsnienie piszac o Warsaw City x odnosze się do kompatybilności z EPWA. Do momentu zakupienia EPWA Warsaw Chopin Airport X wszystko chodzilo dobrze
User avatar
DD Stanislaw
Administrator
Administrator
Posts: 6267
Joined: Monday 15 May 2006, 10:07
Name: Stanisław
Location: Warsaw, Poland

Re: Your computer ha run out of available memory

Post by DD Stanislaw »

Witam.
bmiku wrote:i5
Liczy się szybkość taktowania procesora a nie jego nazwa. Osobiście nie posiadam, ale z tego co mówi Wikipedia https://pl.wikipedia.org/wiki/Intel_Core_i5 to mają one taktowanie od 2,66GHz do 3,46 GHz, co do FSX się nadaje się słabo - minimum "praktyczne" to jakieś 3,5GHz . Oczywiście i5 mogą być przyśpieszane powyżej bazowych prędkości z dobrymi rezultatami, ale nie zmienia to faktu, że nie wiem, o jakim sprzęcie mówimy.
bmiku wrote:16GB DDR3
Do samego FSX spokojnie wystarczy 6GB, także tu nie ma problemu. Jeśli natomiast chodzi o produkty to WC jest w wersji demo a EPWA w pełnej czy też obie w pełnej? Czy EPWA ma wgrane "light textures pack"? Jakie są ustawienia FSa, zwłaszcza tych elementów które są odpowiedzialne za OOM - autogen, tekstury, efekty wody, ruch AI, chmury itd?
Image
bmiku
13-25 posts
13-25 posts
Posts: 15
Joined: Friday 14 Aug 2015, 07:55
Location: Lodz

Re: Your computer ha run out of available memory

Post by bmiku »

Panie Stanisławie

Mój procesor to i5 2500K podkręcony do 3,9 Ghz. Wynika ze minimum dla Pana scenerii to proces i7? Trochę dużo mi się wydaje :)

Dodam że pełna sceneria Heathrow od Aerososot łącznie z meshem działa mi płynnie wygląda to naprawdę pięknie

Co do wszelkich ustawień to jak wrócę do domu załączę print screen być może faktycznie z czymś przesadziłem

Co do wersji to potwierdzam że Warsaw city X to demo natomiast EPWA pełna wersja. Ze względu na to że nie jestem pewien czy light textures pack jest, zainstaluje EPWA jeszcze raz (jednakże z tego co pamiętam w czasie instalacji nic nie zmieniałem względem ustawień proponowanych przez instalator)

Pozdrawiam Bartosz
User avatar
DD Stanislaw
Administrator
Administrator
Posts: 6267
Joined: Monday 15 May 2006, 10:07
Name: Stanisław
Location: Warsaw, Poland

Re: Your computer ha run out of available memory

Post by DD Stanislaw »

bmiku wrote:Wynika ze minimum dla Pana scenerii to proces i7?
Tak jak pisałem, nazwa nie ma znaczenia. Doskonale sprawowały się pocesory Dual Core podkręcone do 4,5 GHz. Ale 3,9 GHz całkowicie wystarcza - poza tym szybkość procesora odpowiada raczej za FPS niż za OOM.
bmiku wrote:z tego co pamiętam w czasie instalacji nic nie zmieniałem względem ustawień proponowanych przez instalator
W takim razie lite texture pack nie jest zaintalowany. Proszę zainstalować i problem powinien zniknąć. Można jeszcze usunąć wnętrze pirsu i samoloty statyczne. Po to właśnie są te wszystkie opcje, aby dopasować scenerię do swoich potrzeb (inne jest obciążenie pamięci przy locie prostym helikopterem a inne przy PMDG 777 czy A320 Aerosoftu).

Przy okazji proszę nie cytować całych postów, są do podglądu powyżej.
Image
bmiku
13-25 posts
13-25 posts
Posts: 15
Joined: Friday 14 Aug 2015, 07:55
Location: Lodz

Re: Your computer ha run out of available memory

Post by bmiku »

Witam

Zainstalowanie lite texture pack pomogło wszystko śmiga. teraz moje poytanie jak przywrócić ruch na lotnisku co trzeba usunąc. Dodam że w ustawieniach fsx jesli chodzi o traffic wszystko jest na max.

Mialem kiedys zainstalowane ultimate traffic2. Jakie pliku usunąć aby wrocil defaultowy traffic?
User avatar
DD Stanislaw
Administrator
Administrator
Posts: 6267
Joined: Monday 15 May 2006, 10:07
Name: Stanisław
Location: Warsaw, Poland

Post by DD Stanislaw »

Szczerze - nie mam pojęcia. Może ktoś inny się wypowie, komu udało się rozwiązać problem.
Image
bmiku
13-25 posts
13-25 posts
Posts: 15
Joined: Friday 14 Aug 2015, 07:55
Location: Lodz

Post by bmiku »

DD Stanislaw wrote:Szczerze - nie mam pojęcia. Może ktoś inny się wypowie, komu udało się rozwiązać problem.
Panie Stanisławie.

Wiem ze w którymś poście Pan pisał na ten temat (bez szczegółów) ale Pan pisał.
Może jest droga od której należy sprawdzić dlaczego nie działa bazowy traffic. Z tego co czytam nie jestem jedyna osobą z tym problemem. Może ktoś z kolegów na forum podpowie

Dzieki pzd B.
User avatar
DD Stanislaw
Administrator
Administrator
Posts: 6267
Joined: Monday 15 May 2006, 10:07
Name: Stanisław
Location: Warsaw, Poland

Post by DD Stanislaw »

Poza oczywistą rzeczą podwojonego AFCADu występują błędy z trafficiem gdy używa się w nim nie natywnych modeli samolotów (w formacie FSX). Ale występują jedynie błędy a nie całkowite zniknięcie. Proponuję podejść do problemu bardziej "globalnie": https://www.google.com/search?hl=pl&q=f ... gws_rd=ssl
Image
User avatar
DD Stanislaw
Administrator
Administrator
Posts: 6267
Joined: Monday 15 May 2006, 10:07
Name: Stanisław
Location: Warsaw, Poland

Post by DD Stanislaw »

This product has been updated to version 1.4 featuring Prepar3D v3 compatibility.
Image
KrisJ
0-1 posts
0-1 posts
Posts: 1
Joined: Friday 10 Jul 2015, 11:51
Location: Warszawa

CTD z EPWA X

Post by KrisJ »

Witam, mam poważny problem z DD EPWA X. Podczas podejścia (final, c.a. 500-1000 ft) mam CTD... FSX sie natychmiastowo zamyka. Dzieje sie to z czestotliwościa 50%.

Setup: FSX Acceleration, DX10 + Steve's Fixer + AS Next + Warsaw X 2015.

Prośba o wsparcie.,

Krzysiek
Gavin
13-25 posts
13-25 posts
Posts: 17
Joined: Saturday 26 Jul 2008, 17:18
Location: Warsaw, Poland

Post by Gavin »

DD Stanislaw wrote:This product has been updated to version 1.4 featuring Prepar3D v3 compatibility.
So if I'm using FSX only, is there any need to download and install?
User avatar
DD Stanislaw
Administrator
Administrator
Posts: 6267
Joined: Monday 15 May 2006, 10:07
Name: Stanisław
Location: Warsaw, Poland

Post by DD Stanislaw »

EPWA v1.4 is compatible (at the same time) with FSX, FSX:SE, P3Dv1, P3Dv2 and P3Dv3. :wink:
KrisJ wrote:Podczas podejścia (...) mam CTD
Nie wiem, o jakim symulatorze mówimy, ale warto przeczytać ten materiał: https://www.dropbox.com/s/w4wu3vqhf8jkm ... m.pdf?dl=1
Image
Gavin
13-25 posts
13-25 posts
Posts: 17
Joined: Saturday 26 Jul 2008, 17:18
Location: Warsaw, Poland

Post by Gavin »

Dzieki :-)
Post Reply