EPWA Warsaw Chopin Airport X

Latest version: v1.97 (2020)

Post Reply
User avatar
DD Stanislaw
Administrator
Administrator
Posts: 6260
Joined: Monday 15 May 2006, 10:07
Name: Stanisław
Location: Warsaw, Poland

Post by DD Stanislaw »

Oba działają poprawnie.
Image
jgoggi
50-99 posts
50-99 posts
Posts: 54
Joined: Thursday 08 Oct 2009, 18:41
Location: Rome, Italy

Post by jgoggi »

DD Stanislaw wrote:Hi.
Do you have any version of Warsaw City installed as well? Please attach 2-3 screenshots.
Yes, it's Warsaw city. Sorry, I read your message about old Warsaw city just shortly after posting the message. Thank you.
kaspern83
2-4 posts
2-4 posts
Posts: 3
Joined: Friday 23 Oct 2015, 01:55
Location: Orlando, FL

Post by kaspern83 »

DD Stanislaw wrote:You need to install the scenery to the default directory and not moving it afterwards. Otherwise it won't work. Simply reinstall it, select P3Dv3 during install and thats all.
I never moved the directory, I simply had to re add it into the scenery library because after I ran the installer, and selected p3dv3 I got the scenery error and the directory in scenery library was blank. Either way, I had to do clean reload of p3d and haven't gotten a chance to reinstall epwa yet. Ill get back whether it works or not. Thank you
User avatar
Martin_Starski
200+ posts
200+ posts
Posts: 3365
Joined: Monday 24 Sep 2012, 11:11
Name: Marcin
Location: Warszawa

Post by Martin_Starski »

If in your P3D library the path is correct, please open the Prepar3d scenery.cfg file and find the entry referring to EPWA. If there is the word "REMOTE", please change it into the word "LOCAL", save and let us know if the problem is solved.
Image
Drzewiecki Design Customer Support
Jakubson007
13-25 posts
13-25 posts
Posts: 15
Joined: Wednesday 26 Aug 2015, 16:39
Location: Warszawa, Polska

Post by Jakubson007 »

Witam serdecznie Panie Stanisławie,

Rozpisze się troszkę ale nie mam wyjscia :-) Mam problem, i widzę, że nie tylko ja, ze scenerią EPWA X. Otóż posiadam "całą Polskę" od Państwa, jest super!!!, ale dolatując do okolic Warszawy spadek FPSów jest straszny.
Ustawienia FSXa (SP2) mam na maksa z suwaków FSXa, bloom również włączony, włącznie z DX10 i dodatkiem fixer Steva. Oczywiscie latam z ASN, VFR Poland oraz PMDG 737-600 (VC) i wiem, że jest FPSowo-żerny ale mam nowy, chyba mocny sprzęt, specjalnie tylko do FSX. Wszędzie w całej europie na lotniskach A_S i Państwa EETN wraz z prawie całą Polską (oprócz EPWA :-)) mam na poziomie 30-50FPS; Super :-D ale do momentu zbliżania się do Wawy, bo wtedy spada do 10-15 (czasami nawet poniżej 10 FPSów) dramat!!! Zmiana ustawień suwakami dużo nie pomaga, mam na mysli zmianę do tego stopnia, żeby cieszyć sie jeszcze jakoscia FSXa :-). Największą zmianę daje suwak w Scenery - Special effects detail; na medium (z high), wtedy FSX łapię oddech i mam 15-20FPS (bliżej 15FPS) można bezpiecznie startować i siadać, ale po kolejnych dużych zmianach (wyłączeniach) Bloom, Lens, Shadows, i zmniejszenie suwaków Scenery, czyli Autogen itd. wynik jest prawie taki sam 15-20FPS z tym że częsciej ok. 20FPS. OK można latać, bo to tylko w okolicach i na samym EPWA ale czy jest cos co można jeszcze zrobić, żeby przy moim sprzęcie było lepiej??? Może to nie jest wina EPWA X tylko czegos u mnie, moze np. WarsawCityX? (mam v1.5b)
Kilkadziesiąt godzin spędzonych na studiowaniu FSX.CFG nic nie daje... ale może czegos nie wiem, (highmemfix, itp. mam). Zakup Xtreme FSX PC też nic nie dało :-)
EPWA zaintalowane bez wnetrza terminala i statycznych samolotow.
Win7 64 bit.
FSX zainstalowany bezposrednio na dysku C: (SSD)

Parametry sprzętu;
i7 4790K@4,7GHz (Corsair H110)
MSI GeForce GTX970 4G
16GB RAM G.SKILL 2400 CL11
dysk SSD 256GB (Win7 i FSX)

Chciałbym wiedzieć czy cos można jeszcze poprawić czy niestety nawet z takim sprzętem jestem skazany na niższe ustawienia FSXa.
Z góry dziękuje za odpowiedź.
Pozdrawiam,
User avatar
DD Stanislaw
Administrator
Administrator
Posts: 6260
Joined: Monday 15 May 2006, 10:07
Name: Stanisław
Location: Warsaw, Poland

Post by DD Stanislaw »

Witam.
Przy asn, pmdg, warsaw city i epwa używanych jednocześnie to wynik 20 fps jest moim zdaniem w porządku. :P
Image
Jakubson007
13-25 posts
13-25 posts
Posts: 15
Joined: Wednesday 26 Aug 2015, 16:39
Location: Warszawa, Polska

Post by Jakubson007 »

...zrozumiałem... :-)
jarzemant
5-12 posts
5-12 posts
Posts: 11
Joined: Wednesday 12 Sep 2012, 08:07
Location: EPWA

Post by jarzemant »

Nie namawiam Kolegi, ale warto pomyśleć o Prepar3d- w odsłonie v3, w tych samych warunkach i z tymi samymi dodatkami osiagam stabilne 30-35, na generację słabszym sprzęcie (2500k i Gtx760).

Tylko w 8/8 I deszczu spada do ok 20 ale to już wyłacznie wina karty grafiki.

JZ.
Jakubson007
13-25 posts
13-25 posts
Posts: 15
Joined: Wednesday 26 Aug 2015, 16:39
Location: Warszawa, Polska

Post by Jakubson007 »

Pomysle, chociaż nigdy nie interesowałem się przejsciem do Prepar3d, nie wiem jak to wyglada z dodatkami itp.
Ale dzieki za pomysł, może to jakies rozwiązanie...
titak
2-4 posts
2-4 posts
Posts: 2
Joined: Monday 29 Nov 2010, 08:37
Location: Warsaw, Poland

Post by titak »

Na FSX SE zainstalowałem dodatek EPWA i Warsaw X kupione wczoraj. Sprawdziłem programem Airport Scanner czy nie mam zduplikowanych AFCADów. Nie wykryto innych niż od scenerii EPWA X. Pomimo tego jest problem z wyświetlaniem pasów startowych i płyty postojowej (jak na zdjęciu). W nocy oświetlenie lotniska raz świeci raz nie - tak jakby co chwilę wychodziła inna sceneria na wierzch.

EPWA jest w priorytecie jako pierwsza, Warsaw X jako druga.

Nie mam kompletnie pojęcia jak to naprawić.


Image[/img]


Poniżej dziwnie wyświetlane kontury pasa startowego.


Image[/img]

[ Added: Sun Nov 01, 2015 19:03 ]
Image[/img]

To mi wygląda jakby część tekstur się nie zainstalowała?
kubw19
5-12 posts
5-12 posts
Posts: 7
Joined: Sunday 25 Dec 2011, 09:03
Location: Warsaw, Poland

Post by kubw19 »

Jeśli masz włączony dx10 preview to lepiej go wyłączyć, powinno działać.
User avatar
DD Stanislaw
Administrator
Administrator
Posts: 6260
Joined: Monday 15 May 2006, 10:07
Name: Stanisław
Location: Warsaw, Poland

Post by DD Stanislaw »

Scenerie działają poprawnie w trybie DX10 tylko z dodatkiem DX10 Scenery Fixer by Steve Parsons.
Image
titak
2-4 posts
2-4 posts
Posts: 2
Joined: Monday 29 Nov 2010, 08:37
Location: Warsaw, Poland

Post by titak »

kubw19 wrote:Jeśli masz włączony dx10 preview to lepiej go wyłączyć, powinno działać.
Działa, dziękuję:)
User avatar
DD Stanislaw
Administrator
Administrator
Posts: 6260
Joined: Monday 15 May 2006, 10:07
Name: Stanisław
Location: Warsaw, Poland

Post by DD Stanislaw »

Z DX10 też będzie działać, ale podstawowy DX10 był jako "preview" i zawierał sporo błędów, dlatego potrzebny jest program https://stevesfsxanalysis.wordpress.com ... -purchase/ aby je wyeliminować. DX10 ogólnie oferuje nieco lepszą grafikę i nieco lepszą wydajność.
Image
michalp
5-12 posts
5-12 posts
Posts: 7
Joined: Wednesday 26 Aug 2015, 15:34
Location: Warsaw

Post by michalp »

Witam,

mam podobny sprzęt i też miałem podobny problem. Procesor i7 4790k podkręcony do 4.7 lubi się solidnie grzać mimo, że miałem chłodzenie inne niż fabryczne (NOCTUA 9 od poprzedniego zestawu). W Prime95 przy większości testów płyta obniżała taktowanie. To samo działo się w FSX - po dolatywaniu do Warszawy taktowanie w dół i wraz z tym klatki.

Kupiłem Noctuę 15 i problem zniknął. Drogo, ale warto.

Dodam, że:
- EPWA X mam w wersji lite, bez statycznych samolotów i wnętrza.
- latam na innym PMDG (JS41)
- DX10 włączone, Steeve fixer
- ASN, REX4, Warsaw City X
- dysk SSD, windows 10
- klatkowanie ustawione na 30 w NVI (ustawienie na unlimited sprawiało, że fsx częściej się przytykał);
- optymalizacja nastawiona na "jakość tego, co oknem" (fsx.cfg, dx10 fixer, nvi - długo szukałem optymalnego rozwiązania).

Na innych lotniskach i podczas lotu mam ok. 30 fps, przy dolatywaniu do Warszawy nie spada poniżej 20, tak samo na płycie lotniska (tu czasem przy rysowaniu statycznych samolotów, gdy miałem włączone potrafiło spaść).

Na EPWA obserwuję też spore obciążenie pamięci, na przykład po zmianie widoku z zewnętrznego na kokpit co jakiś czas przez moment nie mam obrazu przez okno, a jedynie jakieś szare plamy. Po kilku sekundach obraz się pojawia. Przy wersji EPWA z teksturami w pełnej rozdzielczości - zwłaszcza po długim locie - miałem OOM.

Michał
Post Reply