Warsaw City X

Latest version: v1.991 (2020)

Post Reply
Krishorn
2-4 posts
2-4 posts
Posts: 2
Joined: Monday 27 Mar 2017, 12:54
Location: Warsaw

Post by Krishorn »

Zakupiłem Warsaw City X do mojego FSX SE niestety po kliknięciu ściągnięty plik exe się nie uruchamia, wersja DEMO działa.

Co robić?
User avatar
DD Stanislaw
Administrator
Administrator
Posts: 6259
Joined: Monday 15 May 2006, 10:07
Name: Stanisław
Location: Warsaw, Poland

Post by DD Stanislaw »

Przyczyn może być kilka, m.in. blokujący plik antywirus lub niekompletny download. W pierwszym przypadku trzeba zdezaktywować antywirusa na czas instalacji i uruchamiać z prawami administratora, w drugim pobrać jeszcze raz. Warto sprawdzić rozmiar pliku z tym podanym w sklepie. Warsaw City X powinno mieć trochę ponad 3GB.
Image
Krishorn
2-4 posts
2-4 posts
Posts: 2
Joined: Monday 27 Mar 2017, 12:54
Location: Warsaw

Post by Krishorn »

Zakupione w Simmarket, wielkość downloadu podana 2,93 GB, po ściągnięciu po raz trzeci 3.144 i dalej się nie otwiera, Kasperski wyłączony, jako admin też nie działa. System Windows 10.
User avatar
DD Stanislaw
Administrator
Administrator
Posts: 6259
Joined: Monday 15 May 2006, 10:07
Name: Stanisław
Location: Warsaw, Poland

Post by DD Stanislaw »

Proszę doprecyzować "nie otwiera". Czy pojawia się jakiś błąd? Jak to wygląda? Czy inne pliki EXE uruchamiają się poprawnie?
Image
User avatar
Martin_Starski
200+ posts
200+ posts
Posts: 3365
Joined: Monday 24 Sep 2012, 11:11
Name: Marcin
Location: Warszawa

Post by Martin_Starski »

dalej się nie otwiera
Moze Win sugeruje ze plik rzekomo moze byc szkodliwy? Wowczas musisz nacisnac przycisk typu "wiecej informacji" i wyrazic zgode na otwarcie pliku mimo komunikatu.
Image
Drzewiecki Design Customer Support
User avatar
DD Stanislaw
Administrator
Administrator
Posts: 6259
Joined: Monday 15 May 2006, 10:07
Name: Stanisław
Location: Warsaw, Poland

Post by DD Stanislaw »

Najbardziej szkodliwy to sam Win jest :mrgreen:
Image
Junior2016
2-4 posts
2-4 posts
Posts: 4
Joined: Wednesday 29 Mar 2017, 06:26
Location: Warsaw

elevation problem at EPMO?

Post by Junior2016 »

zingy wrote:Has anyone experienced this strange elevation problem at EPMO? I have no problems with any DD airports but this. I have also FTX Global Base and FTX Vector installed so I´m not sure if it might interfere.

http://prnt.sc/e2ea29
I have the same problem, do u solved this problem?

[ Added: Fri Mar 31, 2017 08:46 ]
zingy wrote:Has anyone experienced this strange elevation problem at EPMO? I have no problems with any DD airports but this. I have also FTX Global Base and FTX Vector installed so I´m not sure if it might interfere.

http://prnt.sc/e2ea29
Problem pojawia się z reguły po pierwszym uruchomieniu symulatora ale nie zawsze i znika po ponownym uruchomieniu, mam problem też z brakiem świateł latarni na płycie, ma ktoś pomysł jaka może być przyczyna?..mam tylko FTX Global Base, VTX Vector nie posiadam.
User avatar
DD Stanislaw
Administrator
Administrator
Posts: 6259
Joined: Monday 15 May 2006, 10:07
Name: Stanisław
Location: Warsaw, Poland

Re: elevation problem at EPMO?

Post by DD Stanislaw »

Junior2016 wrote:mam problem też z brakiem świateł latarni na płycie, ma ktoś pomysł jaka może być przyczyna?..mam tylko FTX Global Base, VTX Vector nie posiadam.
Myślę, że może być bezpośrednio związane z problemem z meshem - po prostu warstwa światła może wyświetlać się np. poniżej poziomu gruntu.
Image
Junior2016
2-4 posts
2-4 posts
Posts: 4
Joined: Wednesday 29 Mar 2017, 06:26
Location: Warsaw

Re: elevation problem at EPMO?

Post by Junior2016 »

DD Stanislaw wrote:
Junior2016 wrote:mam problem też z brakiem świateł latarni na płycie, ma ktoś pomysł jaka może być przyczyna?..mam tylko FTX Global Base, VTX Vector nie posiadam.
Myślę, że może być bezpośrednio związane z problemem z meshem - po prostu warstwa światła może wyświetlać się np. poniżej poziomu gruntu.
Dziękuję za odpowiedz, a mógłbym prosić o jakąś wskazówkę co ewentualnie zrobić żeby rozwiązać ten problem? Dodam ze mam dx10 scenery fixer ale EPWA i reszta polskich lotnisk nie ma takiego problemu, we wcześniejszej wersji Warszawy też nie miałem tego problemu.
Pozdrawiam
User avatar
DD Stanislaw
Administrator
Administrator
Posts: 6259
Joined: Monday 15 May 2006, 10:07
Name: Stanisław
Location: Warsaw, Poland

Post by DD Stanislaw »

DX10 Preview? Proszę spróbować wyłączyć.
Image
mikeglaz
0-1 posts
0-1 posts
Posts: 1
Joined: Friday 09 Jun 2017, 22:06
Location: United States

Warsaw City X P3D v4 error

Post by mikeglaz »

I installed Warsaw City X v4 and when I start Prepar3D I get the following error:
Prepar3D CANNOT run without a valid SCENERY.CFG. Please uninstall and reinstall Prepar3D.
I tried uninstalling and reinstalling. Did not work. Then I found on Google someone suggest I delete SCENERY.CFG. I did that too and Prepar3D starts but there is no Warsaw City scenery.
User avatar
DD Stanislaw
Administrator
Administrator
Posts: 6259
Joined: Monday 15 May 2006, 10:07
Name: Stanisław
Location: Warsaw, Poland

Post by DD Stanislaw »

Image
inwestorpl
2-4 posts
2-4 posts
Posts: 2
Joined: Sunday 11 Jun 2017, 10:32
Location: Szczawnica

Załamanie, preapr 3d v4, sceneria psuje symulator.

Post by inwestorpl »

Kupiłem wczoraj Warsaw city for p3d v4. Po wybraniu odpowiedniego znacznika w instalatorze [p3d v4] zainstalowałem pomyślnie produkt wraz z SODE, jak kazaliście.. Następnie włączam symulator i ... pufff
P3d can run with scenery.cfg valid only. [coś pozmieniałem ale treść jest dobra] Wchodzę w scenery.cfg symulatora, a tam co widzę? Widzę chińskie znaczki, pełno chińskich znaczków. Musiałem usunąć scenery.cfg, by sam się stworzył jeszcze raz i działa. tylko sceneria nie działa! Ponownie instaluję scenerię, ten sam błąd symulatora. Jestem zawiedziony, ale znając wasz support to się nie martwię, bo na pewno mi pomożecie! [I hope so!] Sklep Fs Pilot Shop, oferuje już zaktualizowany instalator, wersja 9.5.1.0, to też moja wersja tego produktu.



Pozdrawiam
Bartosz Gabryś
pc_2
2-4 posts
2-4 posts
Posts: 2
Joined: Sunday 11 Jun 2017, 11:22
Location: EU

Post by pc_2 »

potwierdzam, dopiero co kupilem Warsaw City na simmarket i ten sam błąd. Pomimo poinformowaniu przez wasze forum o fakcie, że simmarket ma najnowsze instalatory do pobrania widnieje wersja 1.9 a nie a 1.95.
User avatar
DD Stanislaw
Administrator
Administrator
Posts: 6259
Joined: Monday 15 May 2006, 10:07
Name: Stanisław
Location: Warsaw, Poland

Post by DD Stanislaw »

Witam.
Wiadomość o aktualizacji instalatorów do najnowszej wersji otrzymałem od Simmarketu wczoraj o 14:55 (12:55UTC). Czy sklep wysłał stosowną informację na maila o zaktualizowaniu produktu?
Pozdrawiam
Image
Post Reply