EPWA Warsaw Chopin Airport XP v2

Latest version: v2.2 (2020)

Post Reply
arcadius
13-25 posts
13-25 posts
Posts: 22
Joined: Tuesday 21 Aug 2018, 16:25
Name: arcadius

Re: EPWA Warsaw Chopin Airport XP v2

Post by arcadius »

Nie, raczej nie jest to kwestia samolotu, sprawdzałem na samolotach JarDesign A320, A330, B767 od Flight Factora, A319 Toliss i B747 SSG. Co więcej, na innych sceneriach od Pana (i nie tylko) nic takiego nie występuje, również na EPWA we wcześniejszej wersji samoloty zachowują się poprawnie :) .
Zetterberg
13-25 posts
13-25 posts
Posts: 15
Joined: Wednesday 22 Aug 2018, 18:26
Name: Marius

Re: EPWA Warsaw Chopin Airport XP v2

Post by Zetterberg »

Hi again.

I guess there is no fix for my problem?
User avatar
Moter
50-99 posts
50-99 posts
Posts: 67
Joined: Tuesday 25 Nov 2014, 09:41
Location: Gomel, Belarus

Re: EPWA Warsaw Chopin Airport XP v2

Post by Moter »

slav_2000
0-1 posts
0-1 posts
Posts: 1
Joined: Saturday 01 Sep 2018, 19:04
Name: slav_2000

Re: EPWA Warsaw Chopin Airport XP v2

Post by slav_2000 »

Did not work for me.

Unfortunately, the plane still behaving like it's on the grass field. In order to start moving it I need to apply more than 50-60% of throttle, and only in this case it start to slightly move on the ground. As soon as I remove throttle it mostly imemdiately stops. Does not matter - both on RWY's and TWY's, as well as on terminal parkings.

Also this is exactly the reason for blown tires, when landing.

I'm using Zibo 738. The problem persists since very old version, till its last update.

It's a pitty, that I can't use this perfect, detailed and nice scenary, which is also not free of charge :( Due to this unknown bag I need to return to the default one :(
User avatar
Moter
50-99 posts
50-99 posts
Posts: 67
Joined: Tuesday 25 Nov 2014, 09:41
Location: Gomel, Belarus

Re: EPWA Warsaw Chopin Airport XP v2

Post by Moter »

Hmm it's so strange ... In the next few days i explore this problem more detailed.
Andrzej
2-4 posts
2-4 posts
Posts: 2
Joined: Thursday 18 Oct 2018, 09:51
Name: Amator

Re: EPWA Warsaw Chopin Airport XP v2

Post by Andrzej »

Witam

Mam pytanie czy wersja demo jest dla xplane 11?
User avatar
DD Stanislaw
Administrator
Administrator
Posts: 6259
Joined: Monday 15 May 2006, 10:07
Name: Stanisław
Location: Warsaw, Poland

Re: EPWA Warsaw Chopin Airport XP v2

Post by DD Stanislaw »

Witam.
Nie posiadamy wersji demo pod platformę X-Plane.
Image
Andrzej
2-4 posts
2-4 posts
Posts: 2
Joined: Thursday 18 Oct 2018, 09:51
Name: Amator

Re: EPWA Warsaw Chopin Airport XP v2

Post by Andrzej »

Witam,

Zakupiłem pełną wersję z store.x plane, ściągnąłem plik ale przy próbie otworzenia pliku pojawia mi się taka informacja
"Archive integrity check failed. The setup file is not complete, possibly due to an incomplete download or corrupted file."

Prośba o pomoc
User avatar
DD Stanislaw
Administrator
Administrator
Posts: 6259
Joined: Monday 15 May 2006, 10:07
Name: Stanisław
Location: Warsaw, Poland

Re: EPWA Warsaw Chopin Airport XP v2

Post by DD Stanislaw »

Witam.
W takiej sytuacji zazwyczaj wystarczy ściągnąć plik ponownie lub skorzystać z jakiegoś managera downloadu, jeśli ściąganie większych plików jest problematyczne.
Image
Mechanik
2-4 posts
2-4 posts
Posts: 4
Joined: Monday 19 Nov 2018, 12:02
Name: Artur

Re: EPWA Warsaw Chopin Airport XP v2

Post by Mechanik »

Witam serdecznie. Zakupiłem jakiś czas temu upgrade EPWA Warsaw Chopin Airport XP do wersji V2. Od tamtej pory mam problem z ogromnym spadkiem FPS (z 25-30 do 3-4 klatek) do przy dolocie w okolice Warszawy, zwłaszcza przy kiepskiej pogodzie (np. deszcz). X-Plane 11.26 potrafi się wtedy nawet wyłączyć (crash). Komputer mam dość mocny (i7, 24GB, SSD, R580-8GB, rozdzielczość 2560x1440), ustawienia grafiki powyżej średniej. Dodam, że na innych polskich lotniskach ten problem nie występuje (posiadam wszystkie części Polish Airports). W poprzedniej wersji EPWA tego problemu nie miałem. Z tego co się orientuję, problem dotyczy szerszej grupy odbiorców. Czy może nam Pan jakoś pomóc oprócz sugestii posiadania super-hiper-komputera? Może wystarczy zoptymalizować scenerię lub dodać jako opcję możliwość wyłączania niektórych rzeczy (np. chodzące ludziki po terminalu)? Za wszelką pomoc z góry dziękuję.
User avatar
Martin_Starski
200+ posts
200+ posts
Posts: 3365
Joined: Monday 24 Sep 2012, 11:11
Name: Marcin
Location: Warszawa

Re: EPWA Warsaw Chopin Airport XP v2

Post by Martin_Starski »

Prosba o potwierdzenie, ze po instalacji usuniety i odbudowany byl plik scenery_packs.ini

Kiepska pogoda zawsze ma wplyw na wydajnosc symulatora – wieksza i gesta ilosc chmur, szczegolnie tych w HD, ma naprawde duzy wplyw na to ile klatek jestesmy w stanie „wyciagnac” w danym momencie. Ale jak rozumiem - problem ten nigdzie indziej nie wystepuje

Druga sprawa to fakt, ze EPWA jest niemal w samym srodku miasta, co ma bezposredni wyplyw na wydajnosc – czy optymalizacja ustawien symulatora daje jakis rezultat ? (poradnik tutaj: https://www.dropbox.com/s/w4wu3vqhf8jkm ... m.pdf?dl=0)
Image
Drzewiecki Design Customer Support
Mechanik
2-4 posts
2-4 posts
Posts: 4
Joined: Monday 19 Nov 2018, 12:02
Name: Artur

Re: EPWA Warsaw Chopin Airport XP v2

Post by Mechanik »

Plik scenery_packs.ini był usuwany, modyfikowany, optymalizowany wielokrotnie. Instalacja scenerii EPWA również. Raz jeszcze podkreślam, że problem zawieszania symulatora dotyczy tylko i wyłącznie EPWA kiedy do niej dolatuję lub z niej wylatuję przy kiepskiej pogodzie (deszcz, mgła). Inne wasze scenerie np. EETN - z tymi samymi ustawieniami XP11 działają całkiem przyzwoicie. Oprócz scenerii od DD posiadam jeszcze kilka scenerii od Aerosoftu, FlyDesign, JustSim i tam też nie zaobserwowałem problemów z symulatorem przy niesprzyjających warunkach atmosferycznych.
User avatar
Martin_Starski
200+ posts
200+ posts
Posts: 3365
Joined: Monday 24 Sep 2012, 11:11
Name: Marcin
Location: Warszawa

Re: EPWA Warsaw Chopin Airport XP v2

Post by Martin_Starski »

Szczerze mówiąc nie mamy pojęcia co może tutaj być przyczyną - ciężko mi znaleźć jakąkolwiek bezpośrednią zależność między naszą scenerią a deszczową pogodą. Jedyne co mi przychodzi do głowy to kwestia oświetlenia, ale rozumiem że przy ładnej pogodzie w godzinach wieczornych problem nie występuje?
Image
Drzewiecki Design Customer Support
User avatar
DD Stanislaw
Administrator
Administrator
Posts: 6259
Joined: Monday 15 May 2006, 10:07
Name: Stanisław
Location: Warsaw, Poland

Re: EPWA Warsaw Chopin Airport XP v2

Post by DD Stanislaw »

Chmury są bardzo klatkożerne w XP i tyle. Nie ma co porównywać z innymi lotniskami z PA bo są znacznie "lżejsze".
Image
silenthunter183
13-25 posts
13-25 posts
Posts: 17
Joined: Thursday 15 May 2014, 19:35
Location: Gdañsk

Re: EPWA Warsaw Chopin Airport XP v2

Post by silenthunter183 »

slav_2000 wrote: Saturday 01 Sep 2018, 19:08 Did not work for me.

Unfortunately, the plane still behaving like it's on the grass field. In order to start moving it I need to apply more than 50-60% of throttle, and only in this case it start to slightly move on the ground. As soon as I remove throttle it mostly imemdiately stops. Does not matter - both on RWY's and TWY's, as well as on terminal parkings.

Also this is exactly the reason for blown tires, when landing.

I'm using Zibo 738. The problem persists since very old version, till its last update.

It's a pitty, that I can't use this perfect, detailed and nice scenary, which is also not free of charge :( Due to this unknown bag I need to return to the default one :(
Moter wrote: Tuesday 04 Sep 2018, 20:48 Hmm it's so strange ... In the next few days i explore this problem more detailed.
Witam, mam pytanie ponieważ niedawno przenosiłem się na X-plane 11. Czy ten problem został już rozwiązany? Przyznam szczerze że problem z płytą zachowującą się jak trawa lotniskowa zauważyłem dopiero podczas korzystania z addonu Better Pushback (jest to o tyle istotne że ten problem nie występuje na innych lotniskach, a ja głupi myślałem cały czas że to problem add-onu lub samolotów). W wyniku problemu z płytą podczas skrętu przy wypychaniu samolotu zaczyna on wariować i kręcić się w lewo i prawo, oczywiście jest to nierealne i całkowicie psuje imersję.
Filmik z udokumentowanym bugiem:
https://youtu.be/1LYgKaUnBTI
Jak widać problem z płytą wpływa na inne dodatki.

Pozdrawiam.
Post Reply