EPWA Warsaw Chopin Airport XP v2

Latest version: v2.2 (2020)

Post Reply
slawektychy
0-1 posts
0-1 posts
Posts: 1
Joined: Thursday 02 Nov 2017, 23:14
Location: Poland

Uaktualnienia produktów DD

Post by slawektychy »

Dzień dobry!

Z góry przepraszam jeżeli pytanie zadane nie we właściwym miejscu lub niepotrzebnie. Jakoś nigdzie nie mogę doszukać się informacji, która mnie interesuje.

W każdym razie chodzi mi o ewentualne aktualizacje programów. Czy i jeżeli tak to gdzie takowe są publikowane? Jeżeli w ogóle to przez jaki czas od zakupu produktu przysługują?

Prawie rok temu zakupiłem PolishAirports1 oraz EPWA Warsaw Chopin dla X-Plane 10. Zastanawiam się nad zakupem X-Plane 11 i pytanie czy będzie to działać. Pomijając już kwestię wymiany samego X-Plane dobrze by było wiedzieć jak pojawiają się jakieś poprawki skąd można je pobrać.

PS. Oczywiście gratuluję wspaniałych produktów, wcześniej bawiłem się na FSX na demo, przesiadka na x-plane "zmusiła" mnie do zakupu pełnych ale bez wahania powiem że warto, zwłaszcza jak się trafi na promocję. Poluję na kolejne scenerie :)

pozdrawiam
User avatar
DD Stanislaw
Administrator
Administrator
Posts: 6260
Joined: Monday 15 May 2006, 10:07
Name: Stanisław
Location: Warsaw, Poland

Post by DD Stanislaw »

Witam.
Dziękujemy. :wink:
Aktualizacje są publikowane tylko i wyłącznie w sklepach internetowych (a informacje o nich publikowane są tu na forum oraz wysyłane przez sklepy bezpośrednio do wszystkich użytkowników). Aktualizacje są i darmowe i płatne, zależnie od produktu i "stopnia" aktualizacji.
Pozdrawiam
Image
prezes_wojtek
5-12 posts
5-12 posts
Posts: 10
Joined: Friday 05 May 2017, 09:03
Location: EPBC

Post by prezes_wojtek »

No i się przekonałem :)

Ja, który napisał Panu swego czasu długiego maila czemu nie mogę kupić produktów DD w obecnej formie dystrybucji i patchowania zaopatrzyłem się w FSPILOTSHOP w pakiet EPWA, Vol1, Vol2 dla FSX i EPWA dla X-PLANE. Za długo latałem na ostro przerobionej/uaktualnionej przezemnie wersji demo i zachciałem czegoś więcej :)

Moje pytanie:
Czy produkty dla XP podlegają takiemu samemu cyklowi wydawniczemu jak te na FSX?

Przyjmując że dla FSX: EPWA, VOL1, VOL2 są aktualne a VOL3 i EPKK czekają na poprawki/rozwinięcie, czy mogę założyć że to samo jest prawdą dla produktów X-PLANE?
Czy może są to dwie niezależane linie produktów i ich poprawki/rozwój idą osobno? Jeśli tak, to w jakim stanie są obenie produkty dla XP vs rzeczywistość?

Pytania w podtekście: Jakie polskie lotniska dla XP można kupić już teraz a z jakimi warto poczekać na następny cykl poprawek.

Pozdrawiam i powodzenia z projektem Seattle - lądowałem w Tacomie w zeszłym roku i z autostrady oglądałem lotnisko Boeinga :)

Wojtek
User avatar
DD Stanislaw
Administrator
Administrator
Posts: 6260
Joined: Monday 15 May 2006, 10:07
Name: Stanisław
Location: Warsaw, Poland

Post by DD Stanislaw »

Dziękujemy. :wink:

Generalnie są to zupełnie inne produktu natomiast zazwyczaj aktualność obu linii jest podobna - EPKK pod XP nie mamy gdyż jest nieaktualne a vol.1 i vol.2 są już zaktualizowane, tylko aktualizacje czekają na publikację, czym się zajmę po ukończeniu Seattle (ewentualnie mogę podesłać na maila).
Pozdrawiam
Image
bluair
0-1 posts
0-1 posts
Posts: 1
Joined: Saturday 25 Nov 2017, 13:24
Location: Portugal

epwa fps

Post by bluair »

Hello, I installed EPWA_Warsaw_ChopinAirport_XP_for_Windows and WarsawCityXP_Windows but I have some problems the fps I'm falling a lot and my tile gets blocked for some seconds and I have a good pc the i7 cpu 4.2ghz 16gb ram gtx 1070 nvidia ssd 500gb what can i faser ?? thank you
User avatar
DD Stanislaw
Administrator
Administrator
Posts: 6260
Joined: Monday 15 May 2006, 10:07
Name: Stanisław
Location: Warsaw, Poland

Post by DD Stanislaw »

Hi.
Please check if scenery_packs.ini was removed after the install, or simply remove it now to rebuild the scenery list.
Image
prezes_wojtek
5-12 posts
5-12 posts
Posts: 10
Joined: Friday 05 May 2017, 09:03
Location: EPBC

Post by prezes_wojtek »

No to Warszawa, EPWA, Vol1 i Vol2 dla XP kupione :)

Jeśli są jakieś poprawki których nie ma jeszcze w sklepach to bardzo poproszę na maila - oczywiście zrewanżuję sie stosownym dowodem zakupu z store.x-plane

W.
User avatar
DD Stanislaw
Administrator
Administrator
Posts: 6260
Joined: Monday 15 May 2006, 10:07
Name: Stanisław
Location: Warsaw, Poland

Post by DD Stanislaw »

To może tak - poproszę o maila a ja w odpowiedzi podeślę wspomniane poprawki. :)
Image
TaKeN
5-12 posts
5-12 posts
Posts: 9
Joined: Saturday 10 Mar 2018, 18:37

Re: EPWA Warsaw Chopin Airport XP

Post by TaKeN »

Cześć,
Znalazłem błąd w EPWA Warsaw Chopin Airport XP.
Na początku powiem co zrobiłem zauważyłem ten błąd ale sądziłem, że winą jest engine gry okazuje się, że gdy zainstalowałem czystą wersję X-Plane 11.11 problem nie występował.
Zainstalowałem więc najnowszą wersję EPWA Warsaw Chopin Airport XP plik:
EPWA_Warsaw_ChopinAirport_XP_for_Windows.exe
Md5sum: 270ece615252f03af7f3945e2cb499e6
i niestety problem się znów pokazał.
Więc zacznę od początku opisując krok po kroku co robię:
1. wchodzę do gry i wybieram lotnisko EPWA oraz Samolot Boeing 737 ( bez żadnych modyfikacji ), warunki atmosferyczne jak również datę i czas wybieram real time - czyli aktualne.
2. W FMC Boeinga ustalam trasę z EPWA do EPGD. Ze względu, że metar podaje wiatr 10007KT ustawiam w FMC start z pasa 11 i lądowanie w EPGD również na 11.
Następnie w Air Traffic Control w File FLight Plan wpisuje EPWA do EPGD przechodzę całą procedurę i dochodzę do "Request Taxi" i tu niespodzianka:
Runway 15 taxi via U3 U2 U1 A1 A2 A0, hold short of runway 15.
I tak za każdym razem nie ważne jaki wiatr jest nie ważne co wrzuce do FMC ZAWSZE po instalacji "EPWA Warsaw Chopin Airport XP" MUSZĘ startować z pasa 15.

Tak jak pisałem na początku gdy nie ma dodatku wszystko pięknie działa i startuje raz z 29 raz z 11 bez problemu, po zainstalowaniu dodatku muszę startować ZAWSZE z 15.


Edit: Od razu piszę, że mam legalny zakupiony Państwa produkt.
Pozdrawiam
TaKeN
TaKeN
5-12 posts
5-12 posts
Posts: 9
Joined: Saturday 10 Mar 2018, 18:37

Re: EPWA Warsaw Chopin Airport XP

Post by TaKeN »

Zostałem zignorowany :-)?
Czy może nie zauważyliście mojego posta wyżej?
User avatar
DD Stanislaw
Administrator
Administrator
Posts: 6260
Joined: Monday 15 May 2006, 10:07
Name: Stanisław
Location: Warsaw, Poland

Re: EPWA Warsaw Chopin Airport XP

Post by DD Stanislaw »

Nie nie, pracujemy nad rozwiązaniem.
Image
TaKeN
5-12 posts
5-12 posts
Posts: 9
Joined: Saturday 10 Mar 2018, 18:37

Re: EPWA Warsaw Chopin Airport XP

Post by TaKeN »

DD Stanislaw wrote: Sunday 18 Mar 2018, 07:38 Nie nie, pracujemy nad rozwiązaniem.
Super,
Dziękuje za informację!

Pozdrawiam!
User avatar
DD Stanislaw
Administrator
Administrator
Posts: 6260
Joined: Monday 15 May 2006, 10:07
Name: Stanisław
Location: Warsaw, Poland

Re: EPWA Warsaw Chopin Airport XP v2

Post by DD Stanislaw »

This product has been updated to version V2!

http://www.drzewiecki-design.net/prodEPWA_XP.htm

Changes in v2:
- Most up-to-date airport layout
- XP11 AI/ATC compatibility
- Lighting done from scratch
- Helicopter apron
- All gates with moving jetways and VGDS
- New ground traffic
- New specular maps for all objects
- New vertical signs
- New static aircraft
- Animated elevators at some gates
- Walking people inside the terminal
- Many smaller issues fixed like autogen, default roads etc.

The update is payware, owners of the previous version are entitled to a 70% discount.
Image
stolowski
5-12 posts
5-12 posts
Posts: 6
Joined: Friday 14 Apr 2017, 15:25
Location: Osielsko

Re: EPWA Warsaw Chopin Airport XP v2

Post by stolowski »

Dziękuję za uczciwą zniżkę dla posiadaczy starej wersji EPWA (przy zakupie przez store.x-plane.org)! Lista zmian wygląda pokaźnie i b. zachęcająco :)

Jedna uwaga, dotycząca wszystkich scenerii DD dla X-Plane: przestańcie proszę sugerować podczas instalacji usuwanie pliku scenery_packs.ini! Na całe szczęście od pewnego czasu jest to "jedynie" sugestia instalatora a nie rzecz wymuszona - w starszych wersjach scenerii DD instalator usuwał scenery_packs.ini bez pytania (nie będę cytował słów które mi się nasunęły, gdy w ten sposób straciłem swój scenery_packs.ini z instalację bodajże jakiegoś pakietu Polish Airports). Owszem, scenery_packs.ini jest regenerowany od zera przez X-Plane przy starcie, ale po pierwsze - w świecie XP ten plik dość często zawiera modyfikacje użytkownika; X-Plane umieszcza scenerie w tym pliku zwyczajnie w kolejności alfabetycznej, często zachodzi konieczność ręcznej zmiany kolejności, szczególnie gdy korzysta się z różnego rodzaju dodatków do VFR, scenerii ortho itp. Po drugie - przydatna jest opcja wyłączania niektórych scenerii (np. scenerii *DEMO Area gdy posiada się inne lepsze scenerie 3rd party dla tego samego obszaru) - uzyskuje się to przez ręczne dodanie przedrostka SCENERY_PACK_DISABLED dla danej linijki pliku scenery packs. Oczywiście to wszystko idzie w łeb gdy instalator bez pytania kasuje ten plik, albo użytkownik omyłkowo odpowie "tak" w nowszym instalatorze...

Dlatego apeluję - usuńcie ten aspekt całkowicie z instalatora, w miejsce tego odeślijcie do dokumentacji. Produkty innych wydawców scenerii pod XP zazwyczaj zawierają krótką informację w manualu nt. poprawnej kolejności wpisów w scenery_packs.ini i od użytkownika oczekuje się, że zrobi je ręcznie.
User avatar
DD Stanislaw
Administrator
Administrator
Posts: 6260
Joined: Monday 15 May 2006, 10:07
Name: Stanisław
Location: Warsaw, Poland

Re: EPWA Warsaw Chopin Airport XP v2

Post by DD Stanislaw »

Witam.
Tak, tylko:
1. Scenerie inaczej nie działają poprawnie
2. Wszystkie wspomniane rzeczy można zrobić zmianami nazw folderów a nie wpisów w pliku, które faktycznie ustawiane są w kolejności alfabetycznej
3. Ten plik i tak jest przebudowywany przy każdym update'cie X-Plane
4. Użytkownikom jest dany wybór (TAK/NIE) i należy z niego skorzystać. Mniej zaawansowanym użytkownikom łatwiej jest usunąć plik i pozwolić na ustawienie wpisów w kolejności alfabetycznej, szczególnie przy małej ilości zainstalowanych dodatków
Image
Post Reply