Polish Airports vol.2 X

Latest version: v4.5 (2020)

Post Reply
User avatar
MarkosPL
13-25 posts
13-25 posts
Posts: 14
Joined: Saturday 30 Dec 2017, 13:40
Name: Markos
Location: Łódź, Polska

Post by MarkosPL »

W menu Settings/Scenery Library mam EPRA, EPZG i EPSC ale nie ma EPLL, choć folder z plikami Łodzi jest w F:\SteamLibrary\steamapps\common\FSX\Addon Scenery\Polish Airports vol.2 X\ tak jak pozostałe trzy.
User avatar
DD Stanislaw
Administrator
Administrator
Posts: 6259
Joined: Monday 15 May 2006, 10:07
Name: Stanisław
Location: Warsaw, Poland

Post by DD Stanislaw »

Proszę w takim razie o podanie wersji produktu (widać przy instalacji i w manualu) oraz sklepu, w którym był kupiony.

Rozumiem, że pozostałe 3 lotniska poprawnie działają?
Image
User avatar
MarkosPL
13-25 posts
13-25 posts
Posts: 14
Joined: Saturday 30 Dec 2017, 13:40
Name: Markos
Location: Łódź, Polska

Post by MarkosPL »

Wersja 4.15. Kupiłem w JustFlight.com. Sprawdziłem Rzeszów i Szczecin i były OK.
User avatar
DD Stanislaw
Administrator
Administrator
Posts: 6259
Joined: Monday 15 May 2006, 10:07
Name: Stanisław
Location: Warsaw, Poland

Post by DD Stanislaw »

Nie wiem, EPLL instaluje się tak samo jak wszystkie inne lotniska.
W każdym bądź razie, niebawem (dziś/jutro) pojawi się update paczki, proszę spróbować z tą zaktualizowaną wersją.
Image
User avatar
MarkosPL
13-25 posts
13-25 posts
Posts: 14
Joined: Saturday 30 Dec 2017, 13:40
Name: Markos
Location: Łódź, Polska

Post by MarkosPL »

Będzie do pobrania na stronie JustFlight.com?

[ Dodano: Nie Sty 14, 2018 22:52 ]
DD Stanislaw wrote:Nie wiem, EPLL instaluje się tak samo jak wszystkie inne lotniska.
W każdym bądź razie, niebawem (dziś/jutro) pojawi się update paczki, proszę spróbować z tą zaktualizowaną wersją.
Pobrałem nową wersję i Lublinek jest. Co prawda nie wiem na ile to wynik instalacji nowej wersji a na ile zmiany podczas instalacji - zamiast FSX wersja Steam wybrałem tym razem zwykłego FSX ;)
User avatar
MarkosPL
13-25 posts
13-25 posts
Posts: 14
Joined: Saturday 30 Dec 2017, 13:40
Name: Markos
Location: Łódź, Polska

Re: Polish Airports vol.2 X

Post by MarkosPL »

Co zrobić żeby w nocy światła pasa na Lublinku były włączone? I jak pozbyć się takich prostokątów jak na screenie: Image
User avatar
DD Stanislaw
Administrator
Administrator
Posts: 6259
Joined: Monday 15 May 2006, 10:07
Name: Stanisław
Location: Warsaw, Poland

Re: Polish Airports vol.2 X

Post by DD Stanislaw »

MarkosPL wrote: Thursday 26 Jul 2018, 15:00 Co zrobić żeby w nocy światła pasa na Lublinku były włączone?
Normalnie wystarczy, żeby była noc, ale jeśli światła się nie świecą poproszę o więcej danych.
MarkosPL wrote: Thursday 26 Jul 2018, 15:00 jak pozbyć się takich prostokątów
Wyłączyć taxi lights.
Image
User avatar
Kuba Pa
200+ posts
200+ posts
Posts: 471
Joined: Wednesday 22 Sep 2010, 12:17
Name: Jakub
Location: Kolbuszowa, Poland

Re: Polish Airports vol.2 X

Post by Kuba Pa »

Wyraźnie brak tekstury DD_RWYLight_LM.dds także proszę jej poszukać jeśli brak, to najlepiej przeinstalować cały pakiet Vol.2
User avatar
MarkosPL
13-25 posts
13-25 posts
Posts: 14
Joined: Saturday 30 Dec 2017, 13:40
Name: Markos
Location: Łódź, Polska

Re: Polish Airports vol.2 X

Post by MarkosPL »

Chyba zrobię na czysto całą instalację Symulatora i pakietu lotnisk.
User avatar
MarkosPL
13-25 posts
13-25 posts
Posts: 14
Joined: Saturday 30 Dec 2017, 13:40
Name: Markos
Location: Łódź, Polska

Re: Polish Airports vol.2 X

Post by MarkosPL »

Jeszcze jedno pytanie. Pakiet lotnisk kupiłem na JustFlight. na ich serwerach ciągle jest PAvol2_X_4.2.exe - czy to jest faktycznie najnowsza wersja?
User avatar
MarkosPL
13-25 posts
13-25 posts
Posts: 14
Joined: Saturday 30 Dec 2017, 13:40
Name: Markos
Location: Łódź, Polska

Re: Polish Airports vol.2 X

Post by MarkosPL »

DD Stanislaw wrote: Thursday 26 Jul 2018, 15:07
MarkosPL wrote: Thursday 26 Jul 2018, 15:00 Co zrobić żeby w nocy światła pasa na Lublinku były włączone?
Normalnie wystarczy, żeby była noc, ale jeśli światła się nie świecą poproszę o więcej danych.
MarkosPL wrote: Thursday 26 Jul 2018, 15:00
Nie wiem o jakie dane może chodzić...

Jeszcze dwa inne screeny, trochę rozjaśnione w Photoshopie, żeby lepiej było widać w czym problem.
Image
Image
User avatar
MarkosPL
13-25 posts
13-25 posts
Posts: 14
Joined: Saturday 30 Dec 2017, 13:40
Name: Markos
Location: Łódź, Polska

Re: Polish Airports vol.2 X

Post by MarkosPL »

Zainstalowałem ponownie FSX, zacząłem instalację Polish Airports vol.2 X i przy instalacji SODE pojawia się błąd (komp z Windows 10 64-bit)... Wie ktoś co z tym zrobić?

Image
User avatar
Kuba Pa
200+ posts
200+ posts
Posts: 471
Joined: Wednesday 22 Sep 2010, 12:17
Name: Jakub
Location: Kolbuszowa, Poland

Re: Polish Airports vol.2 X

Post by Kuba Pa »

Z tego co widziałem na Pańskich screenach to sceneria była dobrze zainstalowana, a sode działało. Także niepotrzebnie przeinstalowywał Pan całego FSxa , wystarczyło tylko pakiet Vol.2 jeszcze raz zainstalować. Jest jeszcze jedna opcja dlaczego nie działały światła, możliwe że miał pan włączony directx 10 preview mode fsx?
User avatar
MarkosPL
13-25 posts
13-25 posts
Posts: 14
Joined: Saturday 30 Dec 2017, 13:40
Name: Markos
Location: Łódź, Polska

Re: Polish Airports vol.2 X

Post by MarkosPL »

Kuba Pa wrote: Friday 27 Jul 2018, 06:23 Z tego co widziałem na Pańskich screenach to sceneria była dobrze zainstalowana, a sode działało. Także niepotrzebnie przeinstalowywał Pan całego FSxa , wystarczyło tylko pakiet Vol.2 jeszcze raz zainstalować. Jest jeszcze jedna opcja dlaczego nie działały światła, możliwe że miał pan włączony directx 10 preview mode fsx?
Były jakieś problemy z SODE, dopiero jak poczyściłem rejestry, ręcznie pokasowałem pliki, to instalacja SODE poszła bez problemu. Teraz wszystko działa jak należy. Co prawda jeszcze nie miałem czasu sprawdzić, czy w nocy nie ma tych prostokątów wokół pamp na pasie i drogach kołowoania, ale po zmianach w grafice za dnia, przypuszczam, że będzie OK.
0rafal
2-4 posts
2-4 posts
Posts: 2
Joined: Saturday 27 Feb 2016, 10:24
Name: Rafał
Location: EPGD

Re: Polish Airports vol.2 X

Post by 0rafal »

Wiem, że wersja 3 jest już nieaktualna, ale raz jeszcze chciałem zapytać - czy byłaby możliwość wrzucenia plików usuwających roboty na EPKT i EPSC (pliki pojawiły się na 5 stronie tego wątku, ale link jest nieaktywny).

BTW, PA vol 1 i vol 2 kupowałem w simmarkecie. O ile swego czasu przy okazji aktualizacji vol 1 z v3 do v4 simmarket naliczył mi rabat to w przypadku vol 2 proponuje pełną cenę. Tak ma być?
Post Reply