Polish Airports vol.3 X

Latest version: v4.1 (2020)

Post Reply
User avatar
DD Stanislaw
Administrator
Administrator
Posts: 6260
Joined: Monday 15 May 2006, 10:07
Name: Stanisław
Location: Warsaw, Poland

Re: Polish Airports vol.3 X

Post by DD Stanislaw »

Zdziwiłbym się, gdyby GSX miał na to wpływ.
Jestem akurat poza stacją roboczą, ale możemy umówić się na piątek/weekend na Teamviewer, chętnie to osobiście zobaczę.
Image
piter
13-25 posts
13-25 posts
Posts: 15
Joined: Friday 02 Dec 2016, 16:26
Location: Poland

Re: Polish Airports vol.3 X

Post by piter »

Witam,
Dalsze spostrzeżenia: właściwych tekstur brak na całej płycie EPPO (te właściwe widać przez chwilę przy ładowaniu scenerii), ale pojawiają się ponownie po starcie, przy pewnym oddaleniu od lotniska. Przy zbliżaniu (zniżaniu), ponownie zostają podmienione na takie brzydkie bez pasów. Sprawdzałem EPBY i tam wydają się prawidłowe, w każdym razie widać odpowiednie znaki na płycie postojowej jak np. opisy stanowisk, linie kołowania itd. Coś powoduję podmianę tekstur, ale co?. Zdolny jestem :D :D :D Jak tak dalej pójdzie to zrobię konkurencję dd i zaoferuję ładniejsze, dynamiczne lotniska, z różnych wysokości inaczej będą wyglądały, czad... :wink:
User avatar
Kuba Pa
200+ posts
200+ posts
Posts: 471
Joined: Wednesday 22 Sep 2010, 12:17
Name: Jakub
Location: Kolbuszowa, Poland

Re: Polish Airports vol.3 X

Post by Kuba Pa »

Witaj Piter.
Najlepiej by było jakbyś tu wrzucił screena jak to wygląda. Możesz też spróbować przerzuci AFCAD z wersji demo do pełnej skoro w niej działa bez problemu. Plik nazywa się Lawica EPPO.bgl i ma około 18kb.
radzio2
26-49 posts
26-49 posts
Posts: 27
Joined: Saturday 27 Jun 2015, 07:32
Location: Czêstochowa

Re: Polish Airports vol.3 X

Post by radzio2 »

To znowu ja :D

EPWR - przy wylocie spoko. A co się dzieje po powrocie z UKLL? Oto i rezultaty. Podejście i po zaparkowaniu:
2018-8-28_19-22-40-707.jpg
2018-8-28_19-18-13-332.jpg
2018-8-28_19-18-1-799.jpg
@Kuba - podmiana pliku, który podesłałeś naprawiła problem w EPBY - przynajmniej podczas stawiania się na lotnisku. Zobaczymy co będzie po wylądowaniu :P
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
User avatar
Kuba Pa
200+ posts
200+ posts
Posts: 471
Joined: Wednesday 22 Sep 2010, 12:17
Name: Jakub
Location: Kolbuszowa, Poland

Re: Polish Airports vol.3 X

Post by Kuba Pa »

Radzio, może masz jakiś globalny mesh wyżej na liście niż te lotniska? O ile na EPBY wiedziałem co może być powodem to na EPWR, to zabezpieczenie było pod początku także takie błędy nie powinny się pojawiać.
radzio2
26-49 posts
26-49 posts
Posts: 27
Joined: Saturday 27 Jun 2015, 07:32
Location: Czêstochowa

Re: Polish Airports vol.3 X

Post by radzio2 »

Brak żadnych meshów powyżej. Tylko scenerie lotnisk.
User avatar
Kuba Pa
200+ posts
200+ posts
Posts: 471
Joined: Wednesday 22 Sep 2010, 12:17
Name: Jakub
Location: Kolbuszowa, Poland

Re: Polish Airports vol.3 X

Post by Kuba Pa »

Ciężko coś powiedzieć co może być powodem. Myślę że jakby to był ogólny problem to testerzy by znaleźli, albo było by tu po premierze dużo więcej zgłoszeń tego problemu. Musi to być tylko coś u Ciebie, może jakiś dodatek. Jak możesz to wklej tu screena z scenery library, może coś mi się rzuci w oczy.
radzio2
26-49 posts
26-49 posts
Posts: 27
Joined: Saturday 27 Jun 2015, 07:32
Location: Czêstochowa

Re: Polish Airports vol.3 X

Post by radzio2 »

Oto i one:
Image

Image
User avatar
Kuba Pa
200+ posts
200+ posts
Posts: 471
Joined: Wednesday 22 Sep 2010, 12:17
Name: Jakub
Location: Kolbuszowa, Poland

Re: Polish Airports vol.3 X

Post by Kuba Pa »

A gdzie EPBY :wink:? Nawet dla samego sprawdzenie czy coś to pomoże to proponowałbym dać te 4 lotniska z PA.vol3 obok siebie i na szczycie listy. Jeśli to nie pomoże to już nie wiem.
User avatar
DD Stanislaw
Administrator
Administrator
Posts: 6260
Joined: Monday 15 May 2006, 10:07
Name: Stanisław
Location: Warsaw, Poland

Re: Polish Airports vol.3 X

Post by DD Stanislaw »

Jeśli scenerie instalowane jednocześnie są tak na liście porozrzucane, to ewidentnie przydarzyło się coś niestandardowego. Sugerowałbym:

1. Usunąć wszystkie foldery produktu z FS\Addon Scenery
2. Usunąć folder produktu z Dokumenty\Prepar3D v4 Add-ons
3. Uruchomić symulator, ew. potwierdzić ostrzeżenia. Sprawdzić, czy na pewno lotniska nie są widoczne.
4. Zrestartować symulator - jeśli ostrzeżenie (np. o błędzie w scenery.cfg) będzie nadal się pojawiać, proszę podesłać plik scenery.cfg
5. Jeśli błędów nie będzie, zainstalować produkt ponownie i sprawdzić efekt.
Image
piter
13-25 posts
13-25 posts
Posts: 15
Joined: Friday 02 Dec 2016, 16:26
Location: Poland

Re: Polish Airports vol.3 X

Post by piter »

Problem z EPPO ciąg dalszy.
Blue screen’y po aktualizacji windy, mimo podjętej walki wymusiły instalację wszystkiego od podstaw. Niestety z lotniskiem EPPO występuje ten sam problem. Po „wczytaniu lotniska” przez chwilę mam wszystko jak należy, jest odpowiednia tekstura płyty lotniskowej, są pasy, po chwili pojawia się jakaś brzydka betonowa płyta, bez pasów kołowania, pas startowy jest czarny z białymi liniami w osi pasa. Po starcie, po osiągnięciu pewnej wysokości zaczyna się pojawiać właściwa tekstura płyty parkingowej i pasa startowego. Obecnie w demie jest to samo. Brak pomysłów, coś się nadpisuje, ale co, jakieś domyślne tekstury. Po instalacji trzeciej części lotnisk, przy wyborze EPPO, w „okienku” wyboru miejsca parkowania przez chwilę miałem do wyboru tylko chyba 5 pozycji, w tym dwa pasy i trzy miejsca parkingowe. Dopiero po kilku sekundach pojawiło się to co oferuje EPPO, czyli kilkanaście, może kilkadziesiąt pozycji miejsc parkingowych. Problem dotyczy tylko EPPO.
Może to coś pomoże, warstwy scenerii (od dołu): FreeMESH, wszystkie domyślne scenerie, Ultimate Terrain X – Europe (wpisy dotyczące landclass), FTX Global openLC, FTX Global BASE, ponownie UTX (drogi, rzeki itd.tzw. - vectory), domyślne miasta z P3D i wreszcie lotniska w tym EPPO.
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
User avatar
DD Stanislaw
Administrator
Administrator
Posts: 6260
Joined: Monday 15 May 2006, 10:07
Name: Stanisław
Location: Warsaw, Poland

Re: Polish Airports vol.3 X

Post by DD Stanislaw »

Mogę zaproponować tylko Teamviewer. Coś tam jest porządnie namieszane.
Image
piter
13-25 posts
13-25 posts
Posts: 15
Joined: Friday 02 Dec 2016, 16:26
Location: Poland

Re: Polish Airports vol.3 X

Post by piter »

Zaznaczyłem to o co mi chodzi...
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
User avatar
DD Stanislaw
Administrator
Administrator
Posts: 6260
Joined: Monday 15 May 2006, 10:07
Name: Stanisław
Location: Warsaw, Poland

Re: Polish Airports vol.3 X

Post by DD Stanislaw »

Tak, rozumiem, o co chodzi.
Image
piter
13-25 posts
13-25 posts
Posts: 15
Joined: Friday 02 Dec 2016, 16:26
Location: Poland

Re: Polish Airports vol.3 X

Post by piter »

Problem z EPPO - ROZWIĄZANY
Po dłuższej nieobecności na lotniskach, zabrałem się z ochotą do walki z błędnym wyświetlaniem scenerii EPPO, a dokładnie brakiem linii kołowania, linii brzegowych pasa startowego i faktury płyty postojowej. Udało się - usunąłem a właściwie, asekuracyjnie zmieniłem rozszerzenie jednego pliku default'owego, aby symulator go nie wczytywał i udało się. Wszystko działa. Ten plik wczytywany był też np w EPBY, ale tam nie powodował błędów i teraz jego brak też nie wpływa negatywnie na wyświetlanie scenerii. Pełna ścieżka, może się przyda: Prepar3D/Scenery/0601/scenery/APX52313.bgl :D :D :D Pozdrawiam
Post Reply