Polish Airports vol.1 X

Latest version: v5.1 (2020)

Post Reply
User avatar
DD Stanislaw
Administrator
Administrator
Posts: 6260
Joined: Monday 15 May 2006, 10:07
Name: Stanisław
Location: Warsaw, Poland

Re: Polish Airports vol.1 X

Post by DD Stanislaw »

W takim razie prawdopodobnie warto wykonać reinstall scenerii. Można spróbować z jedną i sprawdzić, czy pomogło.
Image
User avatar
Martin_Starski
200+ posts
200+ posts
Posts: 3365
Joined: Monday 24 Sep 2012, 11:11
Name: Marcin
Location: Warszawa

Re: Polish Airports vol.1 X

Post by Martin_Starski »

Jesli reinstall z admin rights nie pomoze, wygeneruj prosze logi z SODE (SODE Platform Manager -> Tools) i przeslij mi rowniez na uprzednio wspomniany adres Email. W tym samym miejscu manager'a SODE mozesz uzyc tez funkcji "Check SimConnect Version" aby upewnic sie ze to nie stanowi problemu.
Image
Drzewiecki Design Customer Support
User avatar
Martin_Starski
200+ posts
200+ posts
Posts: 3365
Joined: Monday 24 Sep 2012, 11:11
Name: Marcin
Location: Warszawa

Re: Polish Airports vol.1 X

Post by Martin_Starski »

Sprawdzilem plik information.cfg - masz aktualna wersje Polish Airports Vol. 1 X i reszta danych rowniez wyglada w porzadku, moze z jednym wyjatkiem - nie powinno instalowac sie P3D w Program Files - dostep do tego folderu jest na swoj sposob chroniony, co moze wplywac na dzialanie poszczegolnych aplikacji / modulow.

Niemniej z logow SODE wychodzi, ze SODE nie jest w stanie znalezc niektorych plikow jak np. simobjects.cfg czy tez add-ons.cfg w C:\Users\PC\AppData\Roaming\Lockheed Martin\Prepar3d v4. Wychodzi rowniez ze nie moze znalezc niektorych plikow dla EPZG. Nie jestem specjalista od SODE, bo to nie jest nasza aplikacja - my tylko korzystamy ze jej funkcjonalnosci - ale mozesz mi jeszcze podeslac spakowany folder z tej lokalizacji: C:\ProgramData\12bPilot\SODE - sprawdze czy sa tam wszystkie nasze pliki.

Rozumiem, ze reinstall SODE i naszych scenerii z uprawnieniami administratora juz zrobiles i nie pomoglo?
Sprawdziles czy masz prawidlowy simconnect poprzez SODE Platform Manager?
W menu symulatora w Addons jest wymienione SODE?

[13:57:59.151] DEBUG SODE.FOLDERMANAGER : 'C:\Users\PC\AppData\Roaming\Lockheed Martin\Prepar3d v4\simobjects.cfg' does not exist! Extraction of SimObject Paths not performed...
[13:57:59.154] DEBUG SODE.FOLDERMANAGER : 'C:\Users\PC\AppData\Roaming\Lockheed Martin\Prepar3d v4\add-ons.cfg' does not exist! Extraction of Add-On Package Paths not performed...
[13:58:15.997] WARN SODE.FOLDERMANAGER : SimObject with SimTitle 'Seasonal EPZG Embankment_01 SU': 'UNDEFINED.MDL' does NOT exist!
[13:58:15.997] WARN SODE.FOLDERMANAGER : SimObject with SimTitle 'Seasonal EPZG Embankment_01 FA': 'UNDEFINED.MDL' does NOT exist!
[13:58:15.997] WARN SODE.FOLDERMANAGER : SimObject with SimTitle 'Seasonal EPZG Embankment_01 HW': 'UNDEFINED.MDL' does NOT exist!
[13:58:15.997] WARN SODE.FOLDERMANAGER : SimObject with SimTitle 'Seasonal EPZG Embankment_02 SU': 'UNDEFINED.MDL' does NOT exist!
[13:58:15.997] WARN SODE.FOLDERMANAGER : SimObject with SimTitle 'Seasonal EPZG Embankment_02 FA': 'UNDEFINED.MDL' does NOT exist!
[13:58:15.997] WARN SODE.FOLDERMANAGER : SimObject with SimTitle 'Seasonal EPZG Embankment_02 HW': 'UNDEFINED.MDL' does NOT exist!
Image
Drzewiecki Design Customer Support
Jakub Hartwig
13-25 posts
13-25 posts
Posts: 16
Joined: Sunday 10 Mar 2019, 19:08
Name: jakub

Re: Polish Airports vol.1 X

Post by Jakub Hartwig »

Rozmumiem tylko przy instalacji nic zadnej sciezki nie zmieniałem wszystko jest instalowane na dysku c i nic nie ruszane (tak jak fabryka chciała) Podesłałem plik emailem.
Jakub Hartwig
13-25 posts
13-25 posts
Posts: 16
Joined: Sunday 10 Mar 2019, 19:08
Name: jakub

Re: Polish Airports vol.1 X

Post by Jakub Hartwig »

Tak wszystko co miałem zrobic zrobiłem i zero rezultatów
Jakub Hartwig
13-25 posts
13-25 posts
Posts: 16
Joined: Sunday 10 Mar 2019, 19:08
Name: jakub

Re: Polish Airports vol.1 X

Post by Jakub Hartwig »

zapomniałęm dodac ze folder xml od sode jest pusty a na internetach widze ze cos tam musi byc
User avatar
Martin_Starski
200+ posts
200+ posts
Posts: 3365
Joined: Monday 24 Sep 2012, 11:11
Name: Marcin
Location: Warszawa

Re: Polish Airports vol.1 X

Post by Martin_Starski »

Nasze scenerie wykorzystuja pliki sdx, a nie xml wiec w naszym przypadku zadne pliki nie musza sie znajdowac w folderze xml.
Image
Drzewiecki Design Customer Support
Jakub Hartwig
13-25 posts
13-25 posts
Posts: 16
Joined: Sunday 10 Mar 2019, 19:08
Name: jakub

Re: Polish Airports vol.1 X

Post by Jakub Hartwig »

O fajnie udało mi sie zrobic zeby rekawy sie pojawiły ale za to gsx ich nie widzi i podstawia swoje schody czy tutaj dostane informacji zy nie i drugie moje pytanko czy rekawy posiadaja lotniska w pierwszej paczce polish airports ?
User avatar
seam1977
100-199 posts
100-199 posts
Posts: 159
Joined: Friday 14 Oct 2011, 20:53
Location: Czeladz(EPKT)

Re: Polish Airports vol.1 X

Post by seam1977 »

Podjęliśmy decyzję, iż że względu na nadplanowe i znaczące rozszerzenie zakresu prac nad projektem Polish Airports vol.3 X, aktualizacja produktu Polish Airports vol.1 X będzie przeprowadzona po ukończeniu i wydaniu projektu Chicago. Nie posiadamy "mocy przerobowych" wystarczających aby poprowadzić oba projekty jednocześnie, a szybsze ukończenie projektu Chicago pozwoli na poświęcenie większej ilości czasu na wykonanie dokładnej aktualizacji Polish Airports vol.1 X, z uwzględnieniem wszystkich próśb i zgłoszeń od użytkowników.

Staszku nawiazujac do tego postu czy moglibyscie updatowac miejsca postojowe przed pasem o czerwone swiatla i zolte po obu stronach przed pasem oraz miejsca parkingowe (srodkowa linie o zolte swiatla)?
Dzieki
fotki.
Image
Image
Image
User avatar
Martin_Starski
200+ posts
200+ posts
Posts: 3365
Joined: Monday 24 Sep 2012, 11:11
Name: Marcin
Location: Warszawa

Re: Polish Airports vol.1 X

Post by Martin_Starski »

Jakub Hartwig wrote: Tuesday 12 Mar 2019, 18:54 udało mi sie zrobic zeby rekawy sie pojawiły
Rozumiem, ze problemem bylo to co sugerowalem droga mailowa czyli niepotrzebe odznaczanie "AES compatibility", tak?

Image

Odnosnie GSX podejrzewam, ze chodzi o ten fix:
Hi, please find enclosed the interim fix to PA vol.1 X, which allows GSX to identify our SODE jetways:

https://www.dropbox.com/sh/40tkr6a0tmrz ... vol1_X.sdx

Please unzip the attached file and put this new sdx file to the following location: C:\ProgramData\12bPilot\SODE\sdx\DrzewieckiDesign (replace the existing one).
Rekawami mozesz tez operowac poprzez SODE uzywajac skrotu: Shift+D

I ostatnie pytanie:
Jakub Hartwig wrote: Tuesday 12 Mar 2019, 18:54 czy rekawy posiadaja lotniska w pierwszej paczce polish airports ?
Jezeli pytasz o PA vol1 X to rekawy masz w EPGD i w EPRZ.
Image
Drzewiecki Design Customer Support
Jakub Hartwig
13-25 posts
13-25 posts
Posts: 16
Joined: Sunday 10 Mar 2019, 19:08
Name: jakub

Re: Polish Airports vol.1 X

Post by Jakub Hartwig »

Tak powodem było to, ze zaznaczałem aes.tak wiem ze mozna uzywac shift+d ale chciałbym tego unikac zobacze czy ten link co podesłałes pomoze i dam znac.
I chodziło mi czy na przykład polish airport vol2 lub 3 maja tez rekawy na innych lotniskach i ostatnie pytanie czy na krakowiev2 i warszawie tez sa rekawy? nie oglodałem zadnego filmiku co to dego.
User avatar
DD Stanislaw
Administrator
Administrator
Posts: 6260
Joined: Monday 15 May 2006, 10:07
Name: Stanisław
Location: Warsaw, Poland

Re: Polish Airports vol.1 X

Post by DD Stanislaw »

Rękawy mają:
EPWA, EPGD, EPRZ, EPWR i EPKK.

Zapraszam tutaj: http://www.drzewiecki-design.net/products.htm
Image
Jakub Hartwig
13-25 posts
13-25 posts
Posts: 16
Joined: Sunday 10 Mar 2019, 19:08
Name: jakub

Re: Polish Airports vol.1 X

Post by Jakub Hartwig »

Dziękuję plik pobrany i działa później jeszcze zobaczę czy reszta lotnisk działa i dam znać 😉
Jakub Hartwig
13-25 posts
13-25 posts
Posts: 16
Joined: Sunday 10 Mar 2019, 19:08
Name: jakub

Re: Polish Airports vol.1 X

Post by Jakub Hartwig »

Tak sprawdzałem wrocław czy sa rekawy sa sa ale tez gsx ich nie wykrywam czy ktos moze mi ten plik podesłac do vol3? :?:
Post Reply