EPWA Warsaw Chopin Airport XP v2

Latest version: v2.2 (2020)

Post Reply
alien
5-12 posts
5-12 posts
Posts: 9
Joined: Wednesday 20 Mar 2019, 01:10
Name: Mirek

Re: EPWA Warsaw Chopin Airport XP v2

Post by alien »

Widzę, że nie ma sensu zgłaszać uwag, bo winę zrzucacie na użytkownika. Mam wiele scenerii, ale babole są tylko na waszych. Nie mam zamiaru ingerować w wasze pliki. Płacę to wymagam. A programiści to też betatesterzy, co testują i zgłaszają uwagi. Tylko biorą za to zapłatę. Zależało mi na tym, abyście poprawili polskie scenerie, bo na tle konkurencji to ręce opadają. Może 5 czy 10 lat temu, były dobre, ale czas leci i klient zaczyna wymagać. Może jestem jedyny co wam to napisał, a inni machnie ręką. Więcej nie będę się uprzykrzał. Pozdrawiam.
User avatar
Martin_Starski
200+ posts
200+ posts
Posts: 3365
Joined: Monday 24 Sep 2012, 11:11
Name: Marcin
Location: Warszawa

Re: EPWA Warsaw Chopin Airport XP v2

Post by Martin_Starski »

alien wrote: Monday 03 Jun 2019, 19:38 Widzę, że nie ma sensu zgłaszać uwag, bo winę zrzucacie na użytkownika.
Mysle ze takie twierdzenie to spore naduzycie, szczegolnie patrzac na obszernosc i zlozonosc tego forum.
alien wrote: Monday 03 Jun 2019, 19:38 Mam wiele scenerii, ale babole są tylko na waszych.
Nie wiem jak duze ma Pan doswiadczenie z symulatorami / v-lataniem i jak duzo scenerii, ale rzekome bledy zdarzaja sie wszystkim bez wyjatku. Wplyw na to maja liczne aktualizacje symulatorow, mnogosc dodatkow nakladajacych sie na siebie i duza ilosc mozliwych konfiguracji symulatorow nalezacych do naszych uzytkownikow.
alien wrote: Monday 03 Jun 2019, 19:38 Nie mam zamiaru ingerować w wasze pliki. Płacę to wymagam.
Nikt tego nie oczekuje, a wrecz jest to zabronione.
alien wrote: Monday 03 Jun 2019, 19:38 Zależało mi na tym, abyście poprawili polskie scenerie, bo na tle konkurencji to ręce opadają.
Caly czas poprawiamy nasze scenerie i wielu naszych uzytkownikow moze to potwierdzic. Trzeba miec sporo zlej woli aby tego nie zauwazac. W kazdym razie od momentu Pana zgloszenia probujemy replikowac zgloszony problem aby znalezc rozwiazanie. Mysle ze zdaje Pan sobie swietnie sprawe ze nie zawsze jest to proste zadanie.
Image
Drzewiecki Design Customer Support
User avatar
DD Stanislaw
Administrator
Administrator
Posts: 6260
Joined: Monday 15 May 2006, 10:07
Name: Stanisław
Location: Warsaw, Poland

Re: EPWA Warsaw Chopin Airport XP v2

Post by DD Stanislaw »

Panie Mirosławie, jedyny zgłoszony przez Pana problem to jetway znajdujący się pod ziemią - z jakiego powodu tak się dzieje nie jesteśmy w stanie określić, gdyż mimo szerokiego i obrazowego opisu różnych okoliczności i zdarzeń nie podał Pan żadnych konkretnych informacji co do Pańskiej konfiguracji sprzętowej i software'owej czy ustawień symulatora. Niestety problem występuje (wg tego co wiem) jedynie u Pana, przez długi czas funkcjonowania produktu nie było podobnego zgłoszenia oraz nie możemy odtworzyć problemu u siebie. Być może przejście na nowym system animacji z wykorzystaniem pluginu SAM rozwiąże i ten problem, ale mam wrażenie, że nie jest Pan zainteresowany konstruktywną dyskusją, dlatego pozostaje mi jedynie przyjąć do wiadomości, iż taki problem u Pana występuje i mieć nadzieję, iż kolejne aktualizacje produktu rozwiążą go "automatycznie" (plugin SAM steruje właśnie jetwayami).
Image
alien
5-12 posts
5-12 posts
Posts: 9
Joined: Wednesday 20 Mar 2019, 01:10
Name: Mirek

Re: EPWA Warsaw Chopin Airport XP v2

Post by alien »

Problem występuje na Gatesach 13r, 14r. więcej nie sprawdzałem. Tak się składa, że SAM mam w najnowszym wydaniu. Posiadam 7 terabajtów scenerii i lotnisk. Ale nigdzie mi rękawy na gatesach nie wyłażą spod ziemi. Ewoluowanie innych dodatków w xplane11, ewidentnie prześcignęło Waszą wiekową scenerię. Podobnie jest ze sceneriami z Aerosoftu. Oni znowu przekonwertowali scenerie z FSX 2004 do xplane11 i potem się dziwią, że nikt ich nie chce kupować, nawet po przecenie. Nie mam złej woli tylko zwracam uwagę, że coś jest nie tak. Moje uwagi do scenerii traktujcie, jako dla waszego dobra, ja na razie nie będę parkował przy Gatesach "r" i tyle po problemie z mojej strony. A jeśli chodzi o moje doświadczenie, to zapewniam, że jest ogromne. Np. niebo z poprawionymi gwiazdami w FS2004 to moja praca, do nocnych lotów z sekstansem. Jak chcecie konstruktywnej dyskusji, to nie szukajcie winy wszędzie, tylko nie u siebie.
alien
5-12 posts
5-12 posts
Posts: 9
Joined: Wednesday 20 Mar 2019, 01:10
Name: Mirek

Re: EPWA Warsaw Chopin Airport XP v2

Post by alien »

Fetching plugins for Custom Scenery/DD EPWA Warsaw Chopin Airport XP V2/plugins

Warning: Custom Scenery/DD EPWA Warsaw Chopin Airport XP V2/plugins/AutoGate/64/win.xpl Signature: Marginal.AutoGate. (A version of this plugin is already loaded.)
Custom Scenery/DD EPWA Warsaw Chopin Airport XP V2/plugins/AutoGate/win.xpl : Error Code = 193 : %1 nie jest prawidłową aplikacją systemu Win32.
Loaded: Custom Scenery/DD EPWA Warsaw Chopin Airport XP V2/plugins/GroundTraffic/64/win.xpl (Marginal.GroundTraffic.DD EPWA Warsaw Chopin Airport XP V2).

Fetching plugins for Custom Scenery/DD Polish Airports vol.1 Layer1/plugins

Warning: Custom Scenery/DD Polish Airports vol.1 Layer1/plugins/AutoGate/64/win.xpl Signature: Marginal.AutoGate. (A version of this plugin is already loaded.)
Custom Scenery/DD Polish Airports vol.1 Layer1/plugins/AutoGate/win.xpl : Error Code = 193 : %1 nie jest prawidłową aplikacją systemu Win32.
Loaded: Custom Scenery/DD Polish Airports vol.1 Layer1/plugins/GroundTraffic/64/win.xpl (Marginal.GroundTraffic.DD Polish Airports vol.1 Layer1).
User avatar
Martin_Starski
200+ posts
200+ posts
Posts: 3365
Joined: Monday 24 Sep 2012, 11:11
Name: Marcin
Location: Warszawa

Re: EPWA Warsaw Chopin Airport XP v2

Post by Martin_Starski »

About autogate warning in log.txt - we can suggest the following procedure:

1.Delete autogate plugin from all our scenery's (X-Plane 11\Custom Scenery\DD XXXXXXXX XP\plugins\)

2.Download actual version of Autogate plugin and install it to X-Plane 11\Resources\plugins\

3.From Autogate folder delete folder 32 and file win.xpl from folder root.

Those gates, which have a static plane, should be inactive.
Image
Drzewiecki Design Customer Support
User avatar
DD Stanislaw
Administrator
Administrator
Posts: 6260
Joined: Monday 15 May 2006, 10:07
Name: Stanisław
Location: Warsaw, Poland

Re: EPWA Warsaw Chopin Airport XP v2

Post by DD Stanislaw »

alien wrote: Wednesday 05 Jun 2019, 09:15 Tak się składa, że SAM mam w najnowszym wydaniu.
Nasza aktualna sceneria EPWA nie korzysta z SAM.
alien wrote: Wednesday 05 Jun 2019, 09:15 Posiadam 7 terabajtów scenerii i lotnisk.
Dziwię się w takim razie, że symulator w ogóle działa. :) Choć zapewne 95% to fototekstury terenu.
alien wrote: Wednesday 05 Jun 2019, 09:15 Ewoluowanie innych dodatków w xplane11, ewidentnie prześcignęło Waszą wiekową scenerię.
Aktualna wersja scenerii pochodzi z kwietnia 2018 roku. Jeśli są to zbyt rzadkie aktualizacje, mogę jedynie zasugerować korzystanie z produktów konkurencji, gdyż my nie jesteśmy w stanie aktualizować produktów częściej.
alien wrote: Wednesday 05 Jun 2019, 09:15 Oni znowu przekonwertowali scenerie z FSX 2004 do xplane11 i potem się dziwią, że nikt ich nie chce kupować, nawet po przecenie.
1. Co prawda to nijak ma się do tematu, jednak informacja o sprzedażach Aerosoftu, jeśli jest prawdziwa, zakrawa conajmniej na złamanie NDA a jeśli nie jest, to na pomówienie. Nie mogę tolerować tego typu treści na moim forum. Proszę o przedstawienie dowodu, że tak nie jest, w przeciwnym przypadku będę zmuszony zawiesić Pańskie konto.
2. Nie wiem, co Pańskim zdaniem oznacza "przekonwertowali" ani skąd ma Pan tę wiedzę n/t Aerosoftu, jednakże jeśli chodzi o nasze produkty to tworzone są one z plików źródłowych natywnymi narzędziami do X-Plane 11, dlatego też posiadają wiele elementów, których nie mają "odpowiedniki" pod FSX/P3D a wiele rzeczy wygląda inaczej. Oczywiście modele 3D nie są tworzone od zera bo to nie ma sensu, natomiast proces eksportu jest zgodny z SDK programu.
alien wrote: Wednesday 05 Jun 2019, 09:15 moje doświadczenie (...) jest ogromne. Np. niebo z poprawionymi gwiazdami w FS2004 to moja praca, do nocnych lotów z sekstansem.
Gratuluję. Pamiętam ten dodatek i choć z sekstantu nie korzystałem to gwiazdy dodawały wiele immersji przy lotach nocnych. Jednak autorem odwzorowania gwiazd na bazie czwartej edycji Bright Star Catalogue był Norbert Pachner z Austrii a sekstantu Dave Bitzer i Mark Beaumont więc możliwe, że mam na myśli inny dodatek (lub są to pseudonimy artystyczne autora).
Image
alien
5-12 posts
5-12 posts
Posts: 9
Joined: Wednesday 20 Mar 2019, 01:10
Name: Mirek

Re: EPWA Warsaw Chopin Airport XP v2

Post by alien »

Widzę, że zgłaszanie baboli źle się kończy dla forumowicza. Więc można skasować moje konto, nie mam z tym problemu.
Aha.. co do pomówienia o pomówienie - tu jest wątek o przekonwertowywaniu scenerii z FS2004 do xplane11 przez twórców Aerosoftu: https://forum.aerosoft.com/index.php?/t ... xplane-11/
Zresztą nie trzeba być geniuszem, aby tego nie zauważyć po jakości tekstur.
Nadal życzę Wam powodzenia i sukcesu
User avatar
DD Stanislaw
Administrator
Administrator
Posts: 6260
Joined: Monday 15 May 2006, 10:07
Name: Stanisław
Location: Warsaw, Poland

Re: EPWA Warsaw Chopin Airport XP v2

Post by DD Stanislaw »

W porządku, przyjmuję cytat wątku jako potwierdzenie tezy. Nie dotyczy to bezpośrednio sprzedaży, jednak zgadzam się, iż konwersja produktów zaprojektowanych pod FS2004 do XP11 bez większych zmian prawdopodobnie nie może prowadzić do spektakularnych rezultatów. My w każdym bądź razie tak nie robimy, dlatego "przerobienie" produktu zaprojektowanego pod FSX/P3D do X-Plane trwa czasem 3-4 miesiące (przykład - Seattle Airports).
alien wrote: Wednesday 05 Jun 2019, 19:03 Widzę, że zgłaszanie baboli źle się kończy dla forumowicza.
Forum po to właśnie zostało utworzone ponad 13 lat temu aby oferować pomoc techniczną wszystkim użytkownikom naszych produktów. Informację o problemie z jetwayami na EPWA przyjąłem i tak jak wspomniałem, będziemy ten problem analizować lub być może wykonamy przeróbkę na format SAM zamiast AutoGate.
Image
hornettone
0-1 posts
0-1 posts
Posts: 1
Joined: Saturday 22 Jun 2019, 11:45
Name: hornettone

Re: EPWA Warsaw Chopin Airport XP v2

Post by hornettone »

Dzień dobry, temat był poruszany wcześniej, ale nie doczytałem się odpowiedzi. Czy i jak da się wyłączyć niektóre elementy scenerii, na przykład wnętrze terminala, żeby zyskać na klatkowaniu? Niestety na moim obecnym sprzęcie skierowanie widoku na terminal EPWA powoduje drastyczny spadek fps, w przypadku samolotów typu B737 korzystanie ze scenerii staje się bezcelowe. Poza tym świetna robota 8) Dziękuję za wszelką pomoc.
User avatar
DD Stanislaw
Administrator
Administrator
Posts: 6260
Joined: Monday 15 May 2006, 10:07
Name: Stanisław
Location: Warsaw, Poland

Re: EPWA Warsaw Chopin Airport XP v2

Post by DD Stanislaw »

Witam.
Taka możliwość jest tylko w wersji pod FSX/P3D, w X-Plane nie ma takiej możliwości. Klatkowanie można polepszyć jedynie korzystając z wbudowanych opcji konfiguracyjnych samego symulatora.
Image
User avatar
DD Stanislaw
Administrator
Administrator
Posts: 6260
Joined: Monday 15 May 2006, 10:07
Name: Stanisław
Location: Warsaw, Poland

Re: EPWA Warsaw Chopin Airport XP v2

Post by DD Stanislaw »

A new version v2.1 of EPWA Warsaw Chopin Airport XP V2 by Drzewiecki Design is now available as a free update.

New in v2.1:
- runway and apron surfaces fixed
- automatic navaids adding fixed
- numerous minor fixes

NOTE: we do not support X-Plane 10 any longer. This product is X-Plane 11 only!
Image
Grzesiek59
5-12 posts
5-12 posts
Posts: 5
Joined: Saturday 16 Mar 2019, 01:10
Name: Greg

Re: EPWA Warsaw Chopin Airport XP v2

Post by Grzesiek59 »

Gdzie mam znalesc ta aktualizacje do versji 2.1? Czy na waszej stronie ,czy na stronie gdzie kupilem wasz produkt
User avatar
DD Stanislaw
Administrator
Administrator
Posts: 6260
Joined: Monday 15 May 2006, 10:07
Name: Stanisław
Location: Warsaw, Poland

Re: EPWA Warsaw Chopin Airport XP v2

Post by DD Stanislaw »

Nasze aktualizacje publikowane są zawsze jako pełne instalatory i można je uzyskać po zalogowaniu do swojego konta w sklepie.
Image
Grzesiek59
5-12 posts
5-12 posts
Posts: 5
Joined: Saturday 16 Mar 2019, 01:10
Name: Greg

Re: EPWA Warsaw Chopin Airport XP v2

Post by Grzesiek59 »

Jak sprawdzic czy pobrana wersja ze sklepu w ktorym kupilem [PC Aviator] jest aktualna wersja? w linku ktory mam nie ma zadnej informacji ze jest to ver2.1
Post Reply