Warsaw City X

Latest version: v1.991 (2020)

Post Reply
User avatar
DD Stanislaw
Administrator
Administrator
Posts: 6259
Joined: Monday 15 May 2006, 10:07
Name: Stanisław
Location: Warsaw, Poland

Re: Warsaw City X

Post by DD Stanislaw »

A new version v1.99 of the product Warsaw City X is now available. To download the new version simply log in into your account at the store where you have purchased this product. The update is published as a complete installer.

You do not need to remove the previous version in order to install the update.

V1.99 changelog:
- EPMO updated buildings and ground poly, mesh and performance fix, P3Dv4 native ground with reflection and rain effect
- Photoreal tuning
- Several new objects added

ImageImageImage
Image
Beldwick
5-12 posts
5-12 posts
Posts: 9
Joined: Saturday 29 Dec 2018, 19:11
Name: Marek

Re: Warsaw City X

Post by Beldwick »

Great news!

Is there any chance for dynamic lights in EPMO? This is the last thing that would make me super happy with this airport :)
The same applies to EPWA, PA vol 1 and PA vol 2, but I know this is not a good place to discuss those other airports.

Best regards
Marek Mysior
User avatar
DD Stanislaw
Administrator
Administrator
Posts: 6259
Joined: Monday 15 May 2006, 10:07
Name: Stanisław
Location: Warsaw, Poland

Re: Warsaw City X

Post by DD Stanislaw »

This version has no DL. I guess we will keep it for V2 of this product.
Image
Patrick Chaieb
26-49 posts
26-49 posts
Posts: 49
Joined: Sunday 22 Sep 2013, 08:29
Location: Switzerland

Re: Warsaw City X

Post by Patrick Chaieb »

Hi

I just downloaded the newer version of Warsaw City and installed it onto my P3D 4.5. I didn't delete the older version.
Flew from EPWA over the city to EPMO but there were no buildings at EPMO. I deleted the Warsaw folder and installed it again. Same result.
Any suggestions? The city is working.
Kind Regards
Patrick
Patrick Chaieb
26-49 posts
26-49 posts
Posts: 49
Joined: Sunday 22 Sep 2013, 08:29
Location: Switzerland

Re: Warsaw City X

Post by Patrick Chaieb »

All ok now. Had to delete it also from the scenery.cfg and reinstall. Everything ok now.

Regards
Patrick
User avatar
Martin_Starski
200+ posts
200+ posts
Posts: 3365
Joined: Monday 24 Sep 2012, 11:11
Name: Marcin
Location: Warszawa

Re: Warsaw City X

Post by Martin_Starski »

Yeah, sometimes the entries are doubled, which can cause such problem. Great to hear that it's working now.
Image
Drzewiecki Design Customer Support
dino1973
2-4 posts
2-4 posts
Posts: 2
Joined: Monday 12 Aug 2019, 06:19
Name: Przemek

Re: Warsaw City X

Post by dino1973 »

Witam zakupiłem takie scenerię na simmarket używałem z fsx
Order No. PID Product Order Date
1379083 9507 DRZEWIECKI DESIGN - EPWA WARSAW CHOPIN AIRPORT X FSX P3D 11/24/2015
1379083 5359 DRZEWIECKI DESIGN - POLISH AIRPORTS VOL2 FSX P3D 11/24/2015

Mam jeszcze POLISH AIRPORTS vol 3 zakupione w Just fight. Czy mogę coś zdziałać aby działały w p3d v4. 5? Czy mam zakupić upgrade?
User avatar
Martin_Starski
200+ posts
200+ posts
Posts: 3365
Joined: Monday 24 Sep 2012, 11:11
Name: Marcin
Location: Warszawa

Re: Warsaw City X

Post by Martin_Starski »

Na wstępie ogromna prośba aby posty dotyczące konkretnych scenerii były umieszczane w odpowiednim wątku. A z tego co widzę żaden nie dotyczy Warsaw City X.

Zgodnie z informacją na Simmarket:

"UPDATE OFFER
If you previously purchased DRZEWIECKI DESIGN - POLISH AIRPORTS VOL2 FSX P3D at simMarket, you are entitled to the special upgrade price of EUR 14.76 incl. VAT (12.00 excl. VAT) only. NOTE: The special upgrade price will be awarded automatically, therefore you must be logged into your same account used to purchase the previous version! If in doubt contact simMarket support first! NO REFUNDS GIVEN!"

Konieczny jest upgrade PA vol.2 do wersji v4 - w tym celu trzeba być zalogowanym na tym samym koncie co dotychczas zakupiona wersja scenerii. Wówczas Simmarket automatycznie przyporządkuje specjalną niższa cenę w wysokości 14.76 EUR z VAT.

Podobnie powinno być na Just Flight z PA vol.3. Jeżeli nie będziesz mieć dostępnej takiej opcji, sugeruję napisac do nich w tej sprawie poprzez formularz kontaktowy: https://www.justflight.com/contact-us

Dla EPWA upgrade nie jest konieczny - po prostu zaloguj się na Simmarket i pobierz najnowszą wersję.
Image
Drzewiecki Design Customer Support
dino1973
2-4 posts
2-4 posts
Posts: 2
Joined: Monday 12 Aug 2019, 06:19
Name: Przemek

Re: Warsaw City X

Post by dino1973 »

Bardzo dziękuję
grzegorz
13-25 posts
13-25 posts
Posts: 22
Joined: Sunday 18 Sep 2011, 17:26
Location: wrocław,poland

Re: Warsaw City X

Post by grzegorz »

Witam serdecznie,
Mam taki oto kłopot. Próbowałem zmodyfikować AFCAD do EPBC. Po usunięciu statycznych samolotów chciałem dodać kilka miejsc postojowych (załączony obrazek) w programie ADE X.
Po wybraniu Compile Airports wygenerował się nowy AFCAD, który podmieniłem z oryginalnym. Po uruchomieniu FSX i scenerii EPBC, tam gdzie zazwyczaj jest trawa, mam szare podłoże z przebijającymi przez nie "źdźbłami" trawy - po podmianie oryginalnego AFCAD wszystko wraca do normy :shock:
Modyfikacje AFCADów w ADEX dla różnych lotnisk robiłem już wiele razy i nigdy nie miałem takiego efektu.
Bardzo proszę o pomoc, bo na lotnisku jest trochę pusto :cry:

Pozdrawiam
Grzegorz
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
User avatar
Martin_Starski
200+ posts
200+ posts
Posts: 3365
Joined: Monday 24 Sep 2012, 11:11
Name: Marcin
Location: Warszawa

Re: Warsaw City X

Post by Martin_Starski »

Zanim dokonasz jakichkolwiek zmian w naszych plikach zrodlowych zapoznaj się prosze z licencja produktu (ostatnia strona manuala).

"NO TRANSFER, MODIFICATION, OR REPRODUCTION. (...) You may not modify or adapt the Product, merge the Product into another program, or create derivative works based on the Product. You may not reproduce or distribute the Product without the Licensor's written authorization."

"NO REVERSE ENGINEERING. In order to protect the trade secrets and proprietary know-how contained in the Product, you will not decompile, disassemble, or reverse engineer the Product except as expressly permitted by applicable law."

"SCENERY DESIGNERS. You are not allowed to decompile, convert or make changes to any files included in the product, without written permission from Drzewiecki Design."

Dekompikacja badz edytowanie naszego AFCADa rowniez kwalifikuje sie pod powyzsze zapisy.
Image
Drzewiecki Design Customer Support
grzegorz
13-25 posts
13-25 posts
Posts: 22
Joined: Sunday 18 Sep 2011, 17:26
Location: wrocław,poland

Re: Warsaw City X

Post by grzegorz »

Dziękuję za odpowiedź. Oczywiście wszystko jest zrozumiałe poza jednym.
Modyfikacje AFCAD dokonuję na własne potrzeby i nigdy ich nie udostępniam. Modyfikacja AFCAD przez użytkowników jest standardem, co widać chociażby po dostępności takich modyfikacji na różnych stronach poświęconych tematyce. Na przykład na stronie AIG dostępne są modyfikacje do praktycznie każdej scenerii, która została wydana w tym roku, nawet do tych najświeższych.
Modyfikacje obejmują przede wszystkim, odpowiednie przypisanie kodów linii lotniczych do bramek/stanowisk, powiększenie „radius” aby mogły tam parkować odpowiednie samolot, czasem ingerują w system np. dróg kołowania. Czy jest to ingerencja, która stanowi naruszenie „praw autorskich”? – to pozostawię bez komentarza.
Z mojej strony, chciałem dodać kilka miejsc postojowych w tym stanowiska dla policyjnych Hawków (hangary w południowej części lotniska – przy ul. Himalajskiej). Modyfikacja miała z założenia służyć tylko celom prywatnym – jak zresztą większość z tych, które samodzielnie wykonuję, co wynika z tego, że nie jestem ekspertem w takich modyfikacjach.
Na EPBC jest naprawdę pusto, jeżeli ktoś chce używać ruchu AI.
Rozumiejąc Wasze podejście, które w zasadzie uniemożliwia dodanie czegokolwiek do AFCAD, chciałby zapytać, czy była by możliwość dodania tych kilku stanowisk?
Oczywiście jestem gotowy zapłacić za dodatkową Waszą pracę oraz prawa autorskie do niej.

Z wyrazami szacunku
Grzegorz
gruby220
5-12 posts
5-12 posts
Posts: 5
Joined: Friday 14 Dec 2018, 21:04
Name: Tomek

Re: Warsaw City X

Post by gruby220 »

Pobrałem nową wersję 1,99 ze sklepu PCAviator aby zaktualizować wcześniej zakupiony Warsaw City X.
Na stronie sklepu widnieje informacja ,że jest to wersja 1,99 niestety uruchamiając instalator pokazuje mi wersje 1,97.
Czy to jest błąd ze strony wydawcy czy w sklepie nie zaktualizowali produktu do nowej wersji?
User avatar
DD Stanislaw
Administrator
Administrator
Posts: 6259
Joined: Monday 15 May 2006, 10:07
Name: Stanisław
Location: Warsaw, Poland

Re: Warsaw City X

Post by DD Stanislaw »

Tomku, jeśli instalator pobiera się w wersji v1.97 to jest to błąd sklepu. Sprawdzę to, ale 6 września kontaktował się ze mną manager sklepu w tej sprawie i otrzymał linka do wersji najnowszej...
Image
User avatar
DD Stanislaw
Administrator
Administrator
Posts: 6259
Joined: Monday 15 May 2006, 10:07
Name: Stanisław
Location: Warsaw, Poland

Re: Warsaw City X

Post by DD Stanislaw »

grzegorz wrote: Wednesday 11 Sep 2019, 07:43 Czy jest to ingerencja, która stanowi naruszenie „praw autorskich”
I tak i nie. Chodzi nie tylko o to, aby niektórzy nie wrzucali afcadów do "ogólnego obiegu". Chodzi również o to, że w przeciętnej scenerii mamy 3 wersje afcada do każdego lotniska, instalowane w zależności od zaznaczonych opcji. Żeby zmiany przeprowadzić poprawnie, trzeba zmienić wszystkie 3. Natomiast do własnego użytku to inna sprawa, tylko jak widać - po zmianach nie działa. Sugeatia - zrobić afcad od nowa nie bazując na starym. Do EPBC akurat zajmie to kilkanaście minut a można go wówczas całkowicie spersonalizować dodając wszystkie potrzebne stanowiska.
Image
Post Reply