Polish Airports vol.3 XP v2

Latest version: v2.1 (2020)

Post Reply
Tomi78
5-12 posts
5-12 posts
Posts: 7
Joined: Tuesday 17 Sep 2019, 22:57
Name: Tomasz

Re: Polish Airports vol.3 XP V2

Post by Tomi78 »

Tomi78
5-12 posts
5-12 posts
Posts: 7
Joined: Tuesday 17 Sep 2019, 22:57
Name: Tomasz

Re: Polish Airports vol.3 XP V2

Post by Tomi78 »

Powyżej załączyłem link ten powinien się otworzyć :-) Nie jestem informatykiem więc działam trochę intuicyjnie ale znalazłem w którym pliku jest błąd jeśli usunę apt.dat z folderu X plane 11/Custom Scenery/ DD Polish Airports vol.3/Earth nav data/apt.dat wówczas x plane 11 pobiera informację z własnej bazy i nr lotniska w menu działa poprawnie ale pojawia się problem złego rozmieszczenia linii już na samym lotnisku stanowiska wówczas również są poprzesuwane. Bardzo proszę o rozwiązanie tego problemu
Tomi78
5-12 posts
5-12 posts
Posts: 7
Joined: Tuesday 17 Sep 2019, 22:57
Name: Tomasz

Re: Polish Airports vol.3 XP V2

Post by Tomi78 »

Witam ponownie
Znalazłem częściowe rozwiązanie problemu można w pliku apt.dat po edycji w zwykłym notatniku zamienić w linii 100 dotyczącej oczywiście EPPO 28 z 10 lub same współrzędne geograficzne i to działa tzn mapka nawigacyjna w menu x plane 11 pokazuje już prawidłowo numery pasów. Podczas lotu natomiast wbudowane w symulator ATC również prowadzi na prawidłowy pas jest jedno ale i zaraz do tego wrócę tymczasem poniżej umieszczam link gdzie powinno zamienić się współrzędne
https://photos.app.goo.gl/D4usUjErDsK2BdFB6
Tomi78
5-12 posts
5-12 posts
Posts: 7
Joined: Tuesday 17 Sep 2019, 22:57
Name: Tomasz

Re: Polish Airports vol.3 XP V2

Post by Tomi78 »

Tak wygląda to po mojej poprawce
https://photos.app.goo.gl/syKQVHMP6VbKQR5K6

Jest tylko jedno ale. Jeśli stoję na stanowisku składam plan do odlotu i proszę o kołowanie do pasa i przykładowo wiatr dmucha z kierunku 270 to wbudowane atc każe mi startować z pasa 28 ale zatrzymać się przed pasem 10 hihihi. Pomocnicza linia taxi jest namalowana prawidłowo do pasa nr 28.
Bardzo proszę odnieść się do tego tematu mam nadzieję, że nie prowadzę monologu. Zdaję sobie sprawę, że nie jest to aż tak istotne dla wszystkich ale ja wydałem 28 dolarów na ten produkt i chciałbym żeby był dopracowany na 100% z góry dziękuję i czekam na informacje i pomoc
User avatar
Martin_Starski
200+ posts
200+ posts
Posts: 3365
Joined: Monday 24 Sep 2012, 11:11
Name: Marcin
Location: Warszawa

Re: Polish Airports vol.3 XP V2

Post by Martin_Starski »

Witam, w żadnym razie nie ma mowy o monologu. Dziękuję za dość wyczerpujący raport. Na pewno zostanie to wyjaśnione i poprawione, niemniej obecnie wszystkie siły rzucone są na projekt Chicago, który chcemy w końcu wydać. Następnie możliwie niezwłocznie będziemy robić konieczne poprawki do istniejących projektów.
Image
Drzewiecki Design Customer Support
Tomi78
5-12 posts
5-12 posts
Posts: 7
Joined: Tuesday 17 Sep 2019, 22:57
Name: Tomasz

Re: Polish Airports vol.3 XP V2

Post by Tomi78 »

W takim razie będę czekał cierpliwie :D i was wspierał kupując kolejne projekty bo robicie naprawdę dobrą robotę
lukii84
2-4 posts
2-4 posts
Posts: 3
Joined: Monday 18 Mar 2019, 22:07
Name: Lukas

Re: Polish Airports vol.3 XP V2

Post by lukii84 »

witam,

mam ten sam problem - odwrócone numery pasów na EPPO. Proszę o rozwiązanie.
User avatar
Martin_Starski
200+ posts
200+ posts
Posts: 3365
Joined: Monday 24 Sep 2012, 11:11
Name: Marcin
Location: Warszawa

Re: Polish Airports vol.3 XP V2

Post by Martin_Starski »

W zalaczeniu poprawka blednie oznaczonych pasow startowych w EPPO - zalacznik nalezy rozpakowac i wkopiowac do folderu scenerii (nalezy podmienic istniejacy plik apt.dat). Prosba o informacje zwrotna czy problem jest rozwiazany.
--------------
Please find enclosed the fix of wrongly-assigned runway designators in EPPO - the attached file should be unziped and copy to the scenery folder (replace the old apt.dat file). Please let us know if the problem is solved now.
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
jjgorzow
13-25 posts
13-25 posts
Posts: 15
Joined: Monday 24 Sep 2018, 19:52
Name: Jarek

Re: Polish Airports vol.3 XP V2

Post by jjgorzow »

Witam,
po podmiance pliku apt.dat numeracja pasów jest już OK.

Proszę mi powiedzieć czy takie małe błędy w grafice jak np. Drzewa na dach albo słup McDonald-a na drodze da się jakoś prosto poprawić?
Mam jeszcze taką przypadłość ze często kiedy ląduję na EPPO na pasie 28 to z prawej strony tuż przede mną śmiga po trawie i przecina w poprzek pasa mały push-back czy można jakoś go usunąć albo zmodyfikować jego trasę aby nie śmigał po pasie i trawie?
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
User avatar
Martin_Starski
200+ posts
200+ posts
Posts: 3365
Joined: Monday 24 Sep 2012, 11:11
Name: Marcin
Location: Warszawa

Re: Polish Airports vol.3 XP V2

Post by Martin_Starski »

Sprawdzimy poszczegolne bledy i damy znac jak wyglada sytuacja.
lukii84
2-4 posts
2-4 posts
Posts: 3
Joined: Monday 18 Mar 2019, 22:07
Name: Lukas

Re: Polish Airports vol.3 XP V2

Post by lukii84 »

WItam,

NA EPPO w konfiguracji (nie w samej scenerii) brakuje możliwości wybrania rampy 11 oraz 9. Czy to błąd scenerii?
User avatar
DD Stanislaw
Administrator
Administrator
Posts: 6260
Joined: Monday 15 May 2006, 10:07
Name: Stanisław
Location: Warsaw, Poland

Re: Polish Airports vol.3 XP V2

Post by DD Stanislaw »

Witam.
Być może są tam statyczne samoloty?
Image
lukii84
2-4 posts
2-4 posts
Posts: 3
Joined: Monday 18 Mar 2019, 22:07
Name: Lukas

Re: Polish Airports vol.3 XP V2

Post by lukii84 »

Nie ma statycznych. O ile pamiętam przy instalacji można odznaczyć opcję statycznych.
User avatar
DD Stanislaw
Administrator
Administrator
Posts: 6260
Joined: Monday 15 May 2006, 10:07
Name: Stanisław
Location: Warsaw, Poland

Re: Polish Airports vol.3 XP V2

Post by DD Stanislaw »

Tak, ale nie powoduje to prawdopodobnie włączenia dostępności samych standów, jedynie usunięcie statycznych samolotów.
Image
jjgorzow
13-25 posts
13-25 posts
Posts: 15
Joined: Monday 24 Sep 2018, 19:52
Name: Jarek

Re: Polish Airports vol.3 XP V2

Post by jjgorzow »

Dzień dobry,
jakiś czas temu, a dokładniej 28 grudnia 2019 o 19:25 zgłaszałem małe problemy z grafiką wokół lotniska EPPO.
Kłopotem też był push-back który śmiga po trawie i progu pasa 28. Chciałbym dopytać czy coś w tej sprawie się zadziało?
Post Reply