Warsaw Landmarks MSFS

Latest version: v1.1 (2024)

User avatar
DD Stanislaw
Administrator
Administrator
Posts: 6267
Joined: Monday 15 May 2006, 10:07
Name: Stanisław
Location: Warsaw, Poland

Warsaw Landmarks MSFS

Post by DD Stanislaw »

Warsaw Landmarks MSFS for Microsoft Flight Simulator by Drzewiecki Design

Product description:
https://www.drzewiecki-design.net/prodWAW_MSFS.htm

Image Image Image
Image
some1
2-4 posts
2-4 posts
Posts: 3
Joined: Sunday 10 Mar 2024, 08:06
Name: Michał

Re: Warsaw Landmarks MSFS

Post by some1 »

Cześć,

duże podziękowania za scenerię, o wiele przyjemniej lata się teraz nad Warszawą i okolicą. Ogólnie wygląda bardzo dobrze, ale jest problem z przezroczystymi elementami, zwłaszcza jeden biurowiec się wyróżnia który cały jest otoczony tym rusztowaniem ze szkła. Z bliska wygląda dobrze, ale z oddali przebija to przez mgłę, chmury i mocno odcina się od reszty budynków. Podobnie z ekranami na trasie S8.

Dałoby się skasować te przezroczyste elementy z LODów wyświetlanych przy większej odległości, albo ustawić LODom nieprzezroczysty materiał?

Image

Image

Image

Image
User avatar
Martin_Starski
200+ posts
200+ posts
Posts: 3402
Joined: Monday 24 Sep 2012, 11:11
Name: Marcin
Location: Warszawa

Re: Warsaw Landmarks MSFS

Post by Martin_Starski »

Postaramy się tak poprawić aby z każdego dystansu obiekty wyglądały tak jak mają wyglądać :wink:
Markucha21
5-12 posts
5-12 posts
Posts: 5
Joined: Saturday 04 Nov 2023, 22:40
Name: Przemek

Re: Warsaw Landmarks MSFS

Post by Markucha21 »

Gratuluję i dziękuję za Warszawę w takim wydaniu. Polska bez DD była by pusta. Mam wasze wszystkie lotniska.
Ale bez EPWA od DD? :(. Wersja od F2H jest ale jest bardzo średnia.
User avatar
Martin_Starski
200+ posts
200+ posts
Posts: 3402
Joined: Monday 24 Sep 2012, 11:11
Name: Marcin
Location: Warszawa

Re: Warsaw Landmarks MSFS

Post by Martin_Starski »

Dzięki za miłe słowa. Zapewniam - Warszawa jest nam bliska i udowadniamy, że o niej nie zapominamy 8)
User avatar
DD Stanislaw
Administrator
Administrator
Posts: 6267
Joined: Monday 15 May 2006, 10:07
Name: Stanisław
Location: Warsaw, Poland

Re: Warsaw Landmarks MSFS

Post by DD Stanislaw »

The update of this product (v1.1) has been sent to stores. Changes in the new version:
  • New objects: Copernicus Science Centre, Archcathedral Basilica, Stadium Station, Castle in Czersk, Sigismund's Column (Kolumna Zygmunta), Tomb of the Unknown Soldier and Piłsudski Square, The Palm, Modeled parkings around the Palace of Culture and Science including Srodmiescie Station
  • Animated trains added
  • Fixes related to Solorz Helipad, strobe lights on skyscrapers, typo on the Banacha Hospital, glass penetrating fog on Spire, Bridge, and tunnels on the S8 road
Image
User avatar
tadeon
26-49 posts
26-49 posts
Posts: 28
Joined: Wednesday 08 Jul 2015, 18:01
Name: tadeon
Location: Warsaw, Poland

Re: Warsaw Landmarks MSFS

Post by tadeon »

Na Simmarket nie ma jeszcze dostępnej aktualizacji. What a pity.
User avatar
DD Stanislaw
Administrator
Administrator
Posts: 6267
Joined: Monday 15 May 2006, 10:07
Name: Stanisław
Location: Warsaw, Poland

Re: Warsaw Landmarks MSFS

Post by DD Stanislaw »

Jest dostępna, tylko coś się im pomieszało z plikami.
Image
sholay
13-25 posts
13-25 posts
Posts: 16
Joined: Saturday 02 Nov 2019, 17:05
Name: Sholay

Re: Warsaw Landmarks MSFS

Post by sholay »

No więc też uważam, że sceneria wspaniała.
Mam dwa zgrzyty - na Chrcynnie nadal mam jasnoszary, betonowy pas z białą wielką szachownicą, tak jak w darmowych Warsaw Airfields. Wygląda faktycznie na konflikt jakichś tekstur, ale od miesięcy nie zdołałem odkryć których konkretnie.
Druga rzecz - jako Kabatnik jestem trochę rozczarowany, że obwodnica to nadal pas piaskowej żółci. Nie ma opcji, żeby jakimiś teksturami toto przykryć? Nawet most Anny Jagiellonki łączy dwie łachy piachu :(

&
User avatar
Martin_Starski
200+ posts
200+ posts
Posts: 3402
Joined: Monday 24 Sep 2012, 11:11
Name: Marcin
Location: Warszawa

Re: Warsaw Landmarks MSFS

Post by Martin_Starski »

Chrcynno u nas jest w porządku - wybacz ale nie mamy pojęcia co tu może się gryźć w Twoim przypadku.

Co do tego kawałka obwodnicy to jest to teren generowany przez MSFS. Z tego co wiem to na dniach coś tam poprawiali, więc może u Ciebie też już jest w porządku? :roll: U nas wygląda to tak:
Image
jpg top
User avatar
tadeon
26-49 posts
26-49 posts
Posts: 28
Joined: Wednesday 08 Jul 2015, 18:01
Name: tadeon
Location: Warsaw, Poland

Re: Warsaw Landmarks MSFS

Post by tadeon »

Chrcynno u mnie jest OK, ale obwodnica to łacha piachu. Sądząc po screenie, to DD ma promocyjny serwer od Microsoftu albo włączony MS2020 Map Enhancement. Standardowo jest łacha piachu. W Rzeszowie połataliście kawałek gruntu wraz z autostradą A4, to i tu moglibyście.
User avatar
DD Stanislaw
Administrator
Administrator
Posts: 6267
Joined: Monday 15 May 2006, 10:07
Name: Stanisław
Location: Warsaw, Poland

Re: Warsaw Landmarks MSFS

Post by DD Stanislaw »

Jest tam piasek, ale dane te są od czasu to czasu aktualizowane przez Bing. Ostatnio zaktualizowali już bliżej centrum.
Mamy też nadal nadzieję na World Update z fotogrametrią polskich miast.
Image
User avatar
DD Stanislaw
Administrator
Administrator
Posts: 6267
Joined: Monday 15 May 2006, 10:07
Name: Stanisław
Location: Warsaw, Poland

Re: Warsaw Landmarks MSFS

Post by DD Stanislaw »

sholay wrote: Monday 25 Mar 2024, 13:02Mam dwa zgrzyty - na Chrcynnie nadal mam jasnoszary, betonowy pas z białą wielką szachownicą, tak jak w darmowych Warsaw Airfields. Wygląda faktycznie na konflikt jakichś tekstur, ale od miesięcy nie zdołałem odkryć których konkretnie.
Poproszę jeszcze raz o aktualne skriny oraz o listę wszystkich produktów z folderu Community.
Poproszę również o plik Information(...).cfg, który może znajdować się w folderze Warsaw Landmarks (nie musi tam być, zależy skąd jest produkt).
Image
sholay
13-25 posts
13-25 posts
Posts: 16
Joined: Saturday 02 Nov 2019, 17:05
Name: Sholay

Re: Warsaw Landmarks MSFS

Post by sholay »

No więc - potwierdzam, że też nieco psuje zabawę problem opisany przez @some1, mam nadzieję, że się z tym rozprawicie ;)
Drugi element to mooocno przesadzone czerwone światła na kominach i biurowcach. Wszystkie są nieproporcjonalnie duże i już znad Waszego Modlina widać jakby nad Warszawą wisiało stado jaskrawoczerwonych balonów.

Co do zaś Chrcynna, odkryłem że przyczyną problemu był u mnie Navigraph, po wywaleniu z folderu Community, śliczny zielony trawnik.

&
User avatar
Martin_Starski
200+ posts
200+ posts
Posts: 3402
Joined: Monday 24 Sep 2012, 11:11
Name: Marcin
Location: Warszawa

Re: Warsaw Landmarks MSFS

Post by Martin_Starski »

sholay wrote: Saturday 06 Apr 2024, 19:43 mam nadzieję, że się z tym rozprawicie ;)
Mamy w planach się rozprawić.
sholay wrote: Saturday 06 Apr 2024, 19:43 stado jaskrawoczerwonych balonów.
Można prosić o jakiś screen jak to u Ciebie wygląda?

Dzięki za podzielenie się wskazówka odnośnie Chrcynna.
Post Reply