Polish Airports vol.1 X

Latest version: v5.1 (2020)

Post Reply
Air Cairo
2-4 posts
2-4 posts
Posts: 4
Joined: Sunday 26 May 2013, 11:59
Location: Gdynia, Polnand

Post by Air Cairo »

Czy jest planowane dodanie rękawów do GDN?
User avatar
DD Stanislaw
Administrator
Administrator
Posts: 6267
Joined: Monday 15 May 2006, 10:07
Name: Stanisław
Location: Warsaw, Poland

Post by DD Stanislaw »

Na dany moment nie są prowadzone żadne pracy w tym względzie i myślę, że w tym roku żaden pakiet z Polish Airports nie będzie ruszany, inaczej zagrzebiemy się w aktualizacjach i nic dobrego z tego nie wyniknie. Niemniej jednak to oczywiste, ze lotniska zmieniają się praktycznie non stop i na pewno w swoim czasie (zapewne na początku 2015) będziemy uaktualniać wszystkie lotniska, które będą tego wymagać.
Image
silenthunter183
13-25 posts
13-25 posts
Posts: 17
Joined: Thursday 15 May 2014, 19:35
Location: Gdañsk

Post by silenthunter183 »

Witam. Zauważyłem błąd dotyczący EPGD i zapewne pozostałych lotnisk z tego dodatku.

Chodzi o to, że światła lotniska nie są włączane w czasie złej pogody, są włączane tylko i wyłącznie w nocy. Bardzo mnie to martwi bo podczas podejść ILS światła pasa są niezwykle ważne. Czasami przez to na DA muszę robić Go Around ponieważ nie widzę pasa.

Czy może to zostać poprawione, albo dać mi link do odsyłacza do jakiejś paczki która to poprawia? Szukałem, ale nigdzie nie znalazłem aktualizacji naprawiającej ten błąd.
User avatar
Martin_Starski
200+ posts
200+ posts
Posts: 3402
Joined: Monday 24 Sep 2012, 11:11
Name: Marcin
Location: Warszawa

Post by Martin_Starski »

silenthunter183 wrote:Witam. Zauważyłem błąd dotyczący EPGD i zapewne pozostałych lotnisk z tego dodatku.

Chodzi o to, że światła lotniska nie są włączane w czasie złej pogody, są włączane tylko i wyłącznie w nocy. Bardzo mnie to martwi bo podczas podejść ILS światła pasa są niezwykle ważne. Czasami przez to na DA muszę robić Go Around ponieważ nie widzę pasa.

Czy może to zostać poprawione, albo dać mi link do odsyłacza do jakiejś paczki która to poprawia? Szukałem, ale nigdzie nie znalazłem aktualizacji naprawiającej ten błąd.
Z tego co kojarze to w razie koniecznosci swiatla podejscia mozesz sobie uruchomic w sceneriach DD ustawiajac czestotliwosc 112.00 na NAV2. Prosze o poprawienie jezeli sie myle :)
-----------------------------
As far as I know, if the approach lights have to be activated manually, you can do this in the DD sceneries by setting the NAV2 frequency into 112.00. Please correct me if I'm wrong :)
Image
Drzewiecki Design Customer Support
tom993
5-12 posts
5-12 posts
Posts: 11
Joined: Saturday 28 Dec 2013, 22:06
Location: Toruñ

Post by tom993 »

Martin_Starski wrote:
silenthunter183 wrote:Witam. Zauważyłem błąd dotyczący EPGD i zapewne pozostałych lotnisk z tego dodatku.

Chodzi o to, że światła lotniska nie są włączane w czasie złej pogody, są włączane tylko i wyłącznie w nocy. Bardzo mnie to martwi bo podczas podejść ILS światła pasa są niezwykle ważne. Czasami przez to na DA muszę robić Go Around ponieważ nie widzę pasa.

Czy może to zostać poprawione, albo dać mi link do odsyłacza do jakiejś paczki która to poprawia? Szukałem, ale nigdzie nie znalazłem aktualizacji naprawiającej ten błąd.
Z tego co kojarze to w razie koniecznosci swiatla podejscia mozesz sobie uruchomic w sceneriach DD ustawiajac czestotliwosc 112.00 na NAV2. Prosze o poprawienie jezeli sie myle :)
-----------------------------
As far as I know, if the approach lights have to be activated manually, you can do this in the DD sceneries by setting the NAV2 frequency into 112.00. Please correct me if I'm wrong :)

Robię dokładnie tak jak piszesz :) 112.00 na nav2 :)
silenthunter183
13-25 posts
13-25 posts
Posts: 17
Joined: Thursday 15 May 2014, 19:35
Location: Gdañsk

Post by silenthunter183 »

Dzięki za odpowiedź :D
U mnie działa, jednak jest problem z aerosoftowym airbusem x
Otóż w airbusie x, VOR 2 nie jest według FSX VOR-em i nic to nie robi. Jedynie ustawienie VOR 1 w Airbus X włącza światła lotniska. Da się to jakoś inaczej rozwiązać niż wbijanie tego 112.0 do NAV-a?
User avatar
DD Stanislaw
Administrator
Administrator
Posts: 6267
Joined: Monday 15 May 2006, 10:07
Name: Stanisław
Location: Warsaw, Poland

Post by DD Stanislaw »

Jest dokładnie tak jak pisze Marcin - 112.0 na NAV2 uruchamia wszystkie światła w scenerii (tylko Bornholm ma inną częstotliwość).
silenthunter183 wrote:Dzięki za odpowiedź :D
U mnie działa, jednak jest problem z aerosoftowym airbusem x
Otóż w airbusie x, VOR 2 nie jest według FSX VOR-em i nic to nie robi. Jedynie ustawienie VOR 1 w Airbus X włącza światła lotniska. Da się to jakoś inaczej rozwiązać niż wbijanie tego 112.0 do NAV-a?
Przychodzi mi do głowy tylko edycja panel.cfg poprzez dodanie wpisu z defaultowym radiem na jakiejś nieużywanej pozycji, np.:

Code: Select all

[Window09]
size_mm=246,296
position=8
visible=0
BACKGROUND_COLOR=16,16,16
ident=RADIO_STACK_PANEL

gauge00=Airbus_A321!popup_radio, 0, 0
Wówczas w kombinacji Shift+9 pojawi się defaultowe radio, gdze mozna będzie ustawić NAV2. Przynajmniej teoretycznie tak powinno wyglądać.
Image
Jacek13
5-12 posts
5-12 posts
Posts: 8
Joined: Saturday 21 Dec 2013, 21:05
Location: Skoczów, Polska

Post by Jacek13 »

Dzień dobry,
mam problem, który pojawia się tylko w Gdańsku (pełna wersja): podczas skierowania widoku kamery na budynek lotnska, który nie był wcześniej widoczny mam pół-sekundowe zacięcie i później powolne pojawianie się tekstur. Dzieje się to nawet kilka kilometrów od ww. lotniska. Problem w tym, że nigdzie indziej (nawet na innych lotniskach DD) czegoś takiego nie ma. Bardzo długo szukałem rozwiązania i dotąd nie znalazłem. Jeżeli to możliwe prosiłbym o pomoc.
Jacek
User avatar
DD Stanislaw
Administrator
Administrator
Posts: 6267
Joined: Monday 15 May 2006, 10:07
Name: Stanisław
Location: Warsaw, Poland

Post by DD Stanislaw »

Witam.
Ciężko powiedzieć, nikt nie zgłaszał czegoś takiego wcześniej. Sprzęt (z podpisu) jest na wysokim poziomie, zatem nie jest to hardware. Czy jest to FSX czy P3D?
Image
Jacek13
5-12 posts
5-12 posts
Posts: 8
Joined: Saturday 21 Dec 2013, 21:05
Location: Skoczów, Polska

Post by Jacek13 »

FSX SP2, DX9, internal limiter (30fps).
Adamcox
13-25 posts
13-25 posts
Posts: 22
Joined: Thursday 08 May 2008, 11:02
Location: Kalety, Poland

Post by Adamcox »

Witam, zakupiłem dziś wieczorem tę paczkę na stronie Aerosoftu, byłem przekonany że pobieram wersję 3.4.
Niestety mocno się zdziwiłem gdy instalator zaczął instalować wersję 3.3, po instalacji sprawdziłem i tam również pisze 3.3

Moje pytanie brzmi, jak mam teraz zaktualizować to do 3.4 skoro Aerosoft udostępnia tylko 3.3?
User avatar
DD Stanislaw
Administrator
Administrator
Posts: 6267
Joined: Monday 15 May 2006, 10:07
Name: Stanisław
Location: Warsaw, Poland

Post by DD Stanislaw »

Oni mają po prostu te wersje trochę pomieszane (i swój instalator), ale i tak powinna być najnowsza.
Image
Adamcox
13-25 posts
13-25 posts
Posts: 22
Joined: Thursday 08 May 2008, 11:02
Location: Kalety, Poland

Post by Adamcox »

Instalator jest wasz, z waszym logo i pisze tam podczas instalacji v3.3 w manualu również
jodle
50-99 posts
50-99 posts
Posts: 50
Joined: Thursday 15 Sep 2011, 12:41
Location: Czersk

Post by jodle »

Pomimo instalacji patcha do P3D v2.3 nadal brak cienia na Waszych lotniskach. Ze sceneriami od Aerosoft nie ma problemu. Jakiś pomysł jak to rozwiązać?
User avatar
DD Stanislaw
Administrator
Administrator
Posts: 6267
Joined: Monday 15 May 2006, 10:07
Name: Stanisław
Location: Warsaw, Poland

Post by DD Stanislaw »

Niestety nie.
Image
Post Reply