Warsaw City X

Latest version: v1.991 (2020)

Post Reply
User avatar
DD Stanislaw
Administrator
Administrator
Posts: 6260
Joined: Monday 15 May 2006, 10:07
Name: Stanisław
Location: Warsaw, Poland

Post by DD Stanislaw »

Simply remove it from the Scenery Library.
Image
regulate
5-12 posts
5-12 posts
Posts: 10
Joined: Wednesday 05 Nov 2014, 19:51
Location: California USA

Warsaw City X Demo

Post by regulate »

Just tried to install the Warsaw City X demo on AVSIM. When I choose P3D, the installer says it's not in the registry and I can't install it. Just tired your demo of EPWA the other day, and no such issues with P3D (2.5). Installer issue with the City X demo? Never had this problem with P3D 2.5. I assume Warsaw City X is P3D 2.5 compatible....

Update: The installer only has an option for Prepar3d. It does not give you the option for 2.5 etc so I suspect it's an installer issue.
User avatar
DD Stanislaw
Administrator
Administrator
Posts: 6260
Joined: Monday 15 May 2006, 10:07
Name: Stanisław
Location: Warsaw, Poland

Post by DD Stanislaw »

Hi.
Is it this one you are trying to install? It must be v1.5 and here is how the sim selection screen should look like:

Image
Image
regulate
5-12 posts
5-12 posts
Posts: 10
Joined: Wednesday 05 Nov 2014, 19:51
Location: California USA

Post by regulate »

Could you have accidentally uploaded the wrong version to AVSIM. I noticed on the first page of the installer it says "Welcome to the demo installer of Warsaw City 2013 X" Not 2015X. It only gives the options for FSX and Prepar 3d (no versions) and no FSX steam.

The file I am trying to install is the recently uploaded file dated 2nd September 2015, 22:23:45
User avatar
DD Stanislaw
Administrator
Administrator
Posts: 6260
Joined: Monday 15 May 2006, 10:07
Name: Stanisław
Location: Warsaw, Poland

Post by DD Stanislaw »

I guess so. Here is the newest demo:
https://www.dropbox.com/s/vb7qjxzx9flxf ... O.exe?dl=1
Image
regulate
5-12 posts
5-12 posts
Posts: 10
Joined: Wednesday 05 Nov 2014, 19:51
Location: California USA

Post by regulate »

DD Stanislaw wrote:I guess so. Here is the newest demo:
https://www.dropbox.com/s/vb7qjxzx9flxf ... O.exe?dl=1
Thank you. Worked like a charm. Now off to explore.
exif
2-4 posts
2-4 posts
Posts: 4
Joined: Thursday 27 Aug 2015, 15:50
Location: Warszawa

Post by exif »

Dalej mam problem, mimo reinstalacji scenerii. Przy lotnisku Bemowo mam kolorowe budynki, które niezbyt wyglądają, jak je usunąć ? Screen poniżej:

http://jacekzaczek.waw.pl/upload/fsxprob1.jpg
User avatar
DD Stanislaw
Administrator
Administrator
Posts: 6260
Joined: Monday 15 May 2006, 10:07
Name: Stanisław
Location: Warsaw, Poland

Post by DD Stanislaw »

To jest stara wersja scenerii (2013 X). W nowej wersji jest to zrobione inaczej.
Image
exif
2-4 posts
2-4 posts
Posts: 4
Joined: Thursday 27 Aug 2015, 15:50
Location: Warszawa

Post by exif »

To czemu mi to pozostało, skoro starą usunąłem, mam zbyt duży nieład w symulatorze, dlatego poproszę o instrukcję, który plik usunąć by tych budynków nie było ? Ponieważ instalacja na nowo to to kolejny bajzel, a na razie nie mam czasu porządkować wszystkich tych dodatków a zakupione mam bardzo dużo. Posiadam FSX: Gold, system Windows 8.1.
Nie znam się za bardzo na konfiguracji FSX, brat mi nie przegrał jeszcze pełnej swojej.
Dziękuję z góry za pomoc i pozdrawiam.

Przepraszam za kłopoty z regulaminem, ale jestem tu pierwszy raz i myślałem, że to dosyć łagodne forum dla klientów :)
_________________
User avatar
DD Stanislaw
Administrator
Administrator
Posts: 6260
Joined: Monday 15 May 2006, 10:07
Name: Stanisław
Location: Warsaw, Poland

Post by DD Stanislaw »

Nie, to bardzo restrykcyjne forum :mrgreen:

W starej wersji nie ma możliwości usunięcia tylko tych budynków - są one częścią większej biblioteki, w której są dziesiątki róznych innych obiektów. Innymi słowy nie na poziomie plików źródłowych nie za bardzo da się to zrobić, stąd też i nowa wersja. :P
Image
michalp
5-12 posts
5-12 posts
Posts: 7
Joined: Wednesday 26 Aug 2015, 15:34
Location: Warsaw

Post by michalp »

Dzień dobry,

czy są jakieś zalecane ustawienia fsx, aby zobaczyć w symulatorze taki obraz, jaki jest przedstawiony na zdjęciach reklamowych scenerii?

Pozdrawiam,

Michał
User avatar
DD Stanislaw
Administrator
Administrator
Posts: 6260
Joined: Monday 15 May 2006, 10:07
Name: Stanisław
Location: Warsaw, Poland

Post by DD Stanislaw »

Witam.
Zdjęcia reklamowe scenerii były wykonane w Lockheed Martin Prepar3D v2.5 .
Ogólnie obraz z FSX miałby więcej barw i mniej cieni - a poza tym powinien być identyczny, jeśli chodzi o ilość budynków, autogenu (przy maksymalnych ustawieniach) i innych wstawionych obiektów.

Jeśli chodzi o wydajność, to najbardziej wpływa na nią autogen, ruch (samochody, statki, samoloty), efekty wody i ilość chmur. Ograniczenie każdego z elementów zwiększa FPS i zmniejsza zużycie VAS.

Pozdrawiam
Image
soferek
5-12 posts
5-12 posts
Posts: 9
Joined: Tuesday 13 Oct 2015, 12:04
Location: Southampton

Fog

Post by soferek »

Witam,

kupilem Warsaw City 2015 do P3D V3

na EPMO w czasie mgly swiatla na pasie migaja... zamiast byc na stale wlaczone, oczywiscie w nocy przy takich samych warunkach nie ma problem...

uzywam P3D V3 a pogoda przy ktorej jest problem to EPMO 131130Z 1312/1412 11010KT 7000 BKN012 TEMPO 1312/1318 -RA BKN008 PROB40 TEMPO 1312/1316 3000 RADZ BR BKN004 BECMG 1319/1322 BKN016 (faktem jest ten problem tez pojawia sie przy standartowej mgielnej pogodzie z p3d v3)

CZy jest na to jakis sposob ??? kupielm tez Tallin EETN gdzie ten problem nie ma miejsca(przy mgielnej takiej samej pogodzie nie wystepuje)

z gory dziekuje za odpowiedz
User avatar
DD Stanislaw
Administrator
Administrator
Posts: 6260
Joined: Monday 15 May 2006, 10:07
Name: Stanisław
Location: Warsaw, Poland

Post by DD Stanislaw »

Witam.
Wydaje mi się że światła w P3Dv3 zarówno w EPMO jak i w Tallinnie są zrobione tą samą technologią - generalnie taką samą jak światła defaultowe. Jeśli defaultowe mrugają to tam też będą, ale to zwiększa prawdopodobieństwo, że zespół z LM jest tego świadomy i mają to w planach poprawiać.
Image
soferek
5-12 posts
5-12 posts
Posts: 9
Joined: Tuesday 13 Oct 2015, 12:04
Location: Southampton

Post by soferek »

Witam ponownie,

przyznam ze nie wiem czy standartowe swiatla mrugaja poniewaz w standartowej scenery swiatel nie ma. zatem trudno jest porownac. przy Talinie tego problem nie ma wogole co prawda tam sa wiatla w standartowej scenerii..


mam nadzieje ze to ma jakis sens co pisze ? :)

pozdrawiam
Post Reply