Polish Airports vol.3 X

Latest version: v4.1 (2020)

Post Reply
prymcik
2-4 posts
2-4 posts
Posts: 3
Joined: Sunday 06 Aug 2017, 21:28
Location: Norwich

Post by prymcik »

Mozliwe ze znalazlem przyczyne, przegladalem forum FSX:SE na steam I wyglada na to ze opcjia Preview DX10 musi byc wylaczona. Sprawdzilem i teraz sceneria wyglada tak jak powinna w nocy.
pekape
5-12 posts
5-12 posts
Posts: 12
Joined: Thursday 05 Mar 2015, 19:18
Location: Krakow

Post by pekape »

Mam pytanie.... Czy jest szansa na takiego FIXa jak w przypadku Krakowa z tymi światłami?
User avatar
DD Stanislaw
Administrator
Administrator
Posts: 6259
Joined: Monday 15 May 2006, 10:07
Name: Stanisław
Location: Warsaw, Poland

Post by DD Stanislaw »

Czyli światełka na pasie? No da się (wystarczy dodać w AFCADzie), ale średnio to będzie realistycznie...
Image
yaco
5-12 posts
5-12 posts
Posts: 9
Joined: Monday 28 Aug 2017, 09:02
Location: EPPO

Post by yaco »

Adam73 wrote:
DD Stanislaw wrote:Adamie, to może tak - jakbyś miał wybrać, wolałbyś EPWA czy nową wieżę w EPPO? 8)
Stanisławie, że tak się delikatnie przypomnę po trzech latach;)jest jakaś szansa na aktualizację tego dodatku z nowym TOWER na EPPO :)
Pozdrawiam
DD Stanislaw wrote:Witaj.
Tak, jest. Aktualizujemy wszystkie paczki, ale aktualizacje vol.1 i vol.2 sprzedały się słabo, dlatego zamiast robić teraz vol.3 robimy Waszyngton i aktualizację lotnisk nowojorskich. Natomiast vol.3 na pewno jest na tapecie -no i dojdą tam Mazury.
Cześć. Czy w tym temacie na horyzoncie widać jakąś aktualizację? Chcę kupić kilka produktów (korzystając z promocji:)) i z ciekawości chciałbym wiedzieć, czy jest szansa na update w najbliższym czasie?
User avatar
DD Stanislaw
Administrator
Administrator
Posts: 6259
Joined: Monday 15 May 2006, 10:07
Name: Stanisław
Location: Warsaw, Poland

Post by DD Stanislaw »

Witam.
Jeśli o PAvol.3 to najwcześniej taka aktualizacja będzie wykonana po ukończeniu Seattle a najpóźniej po ukończeniu kolejnego po Seattle projektu.
Image
yaco
5-12 posts
5-12 posts
Posts: 9
Joined: Monday 28 Aug 2017, 09:02
Location: EPPO

Post by yaco »

A mówimy tu już o roku 2018 czy jeszcze 2017?:)
User avatar
DD Stanislaw
Administrator
Administrator
Posts: 6259
Joined: Monday 15 May 2006, 10:07
Name: Stanisław
Location: Warsaw, Poland

Post by DD Stanislaw »

Jeśli wariant 1 to koniec roku, jeśli wariant 2 to pewnie na wiosnę 18. Zobaczymy, jak pójdzie sprzedaż Seattle.
Image
yaco
5-12 posts
5-12 posts
Posts: 9
Joined: Monday 28 Aug 2017, 09:02
Location: EPPO

Post by yaco »

Dzięki!

[ Dodano: Śro Sie 30, 2017 21:03 ]
Leciałem dziś z EPWA do EPPO. Przy podejściu do 10 jedynymi światłami na lotnisku, które świeciły były PAPI. Mam wrażenie, że dopiero jak przywołałem Follow Me przez GSX to zapaliła się cała reszta. Jutro będę próbować raz jeszcze, ale może ktoś już z czymś takim się spotkał? Dodam, że w wersji DEMO wszystko działało prawidłowo.

Sprawdziłem jedną rzecz. Ustawiłem się na pasie i co ciekawe. Cessna, Beechcraft, motolotnia czy DC-3 dla nich światła działały prawidłowo. Dla A320, B737, Dash Q400 ciemno. Tak jakby typ samolotu wpływał na to czy światła świecą.
Używam DX10SF, ale w wersji Demo wszystko było OK. Choć z tego co pamiętam podmieniałem pliki świateł (przynajmniej na EPWA), ale tam problem był świecących/gasnących świateł w zależności od kąta patrzenia, a tu jest ciemno.
To samo dzieje się na EPBY i EPWR

[ Dodano: Śro Sie 30, 2017 22:01 ]
Mała korekta, na EPBY i EPWR jest ciemno bez względu na typ samolotu.

Dla PA vol.1 wszystko jest OK.
User avatar
DD Stanislaw
Administrator
Administrator
Posts: 6259
Joined: Monday 15 May 2006, 10:07
Name: Stanisław
Location: Warsaw, Poland

Post by DD Stanislaw »

PAvol.3 posiada starszą technologię świateł i używanie DX10Preview może na nie negatywnie wpływać. Nie wiem, natomiast ile z tego naprawie DX10SF, także warto byłoby odezwać się bezpośrednio do supportu tego programu, albo korzystać z natywnego dla FSX DX9.
Image
yaco
5-12 posts
5-12 posts
Posts: 9
Joined: Monday 28 Aug 2017, 09:02
Location: EPPO

Post by yaco »

A dlaczego w DEMO było ok?
User avatar
DD Stanislaw
Administrator
Administrator
Posts: 6259
Joined: Monday 15 May 2006, 10:07
Name: Stanisław
Location: Warsaw, Poland

Post by DD Stanislaw »

Nie pamiętam czy akurat w PAvol.3 to było ale o ile przy publikacji wszędzie było to samo o tyle przy kolejnych update'ach światła były ulepszane w wersji pełnej ale pozostawiane w wersji pierwotnej w demach. Najlepiej po prostu wyłączyć DX10 Preview, gdyż był to tryb stworzony "testowo" (jak sama nazwa wskazuje) i nie jest natywny dla FSX, co oprócz wspomnianych błędów generuje jeszcze inne. Im plus jest drobne zwiększenie VAS i trochę ładniejsza grafika (cienie), ale jeśli akurat to jest problemem to trzeba zainwestować w P3Dv4 (10usd miesięcznie), który nie ma takich ograniczeń będąc aplikacją 64-bitową, zapewniając jednocześnie sensowną kompatybilność wsteczną ze starszymi dodatkami.
Image
kazlat
0-1 posts
0-1 posts
Posts: 1
Joined: Sunday 10 Dec 2017, 08:51
Location: Polska

Post by kazlat »

Witam,
Polish Airports Volume 3X v2.2
P3D v4
Instalator pokazuje tylko wersję P3D v2.1 and higher

Niestety nie mogę zainstalować, pojawia się komunikat, że barkuje wpisów w rejestrze...

Niestety nie znam się na strukturze wpisów, prośba o info jak zainstalować w/w scenerię.
Dziękuje i pozdrawiam,
Kaziu
User avatar
DD Stanislaw
Administrator
Administrator
Posts: 6259
Joined: Monday 15 May 2006, 10:07
Name: Stanisław
Location: Warsaw, Poland

Post by DD Stanislaw »

Witam.
Produkt jest kompatybilny do wersji P3Dv1 (czyli tylko z FSX i P3Dv1).
http://www.drzewiecki-design.net/products.htm
Image
yaco
5-12 posts
5-12 posts
Posts: 9
Joined: Monday 28 Aug 2017, 09:02
Location: EPPO

Post by yaco »

DD Stanislaw wrote:Witam.
Jeśli o PAvol.3 to najwcześniej taka aktualizacja będzie wykonana po ukończeniu Seattle a najpóźniej po ukończeniu kolejnego po Seattle projektu.
To jak będzie?;)
User avatar
DD Stanislaw
Administrator
Administrator
Posts: 6259
Joined: Monday 15 May 2006, 10:07
Name: Stanisław
Location: Warsaw, Poland

Post by DD Stanislaw »

Będziemy pomału robić.
Image
Post Reply