DRZEWIECKI DESIGN Forum Index DRZEWIECKI DESIGN
Software Development for Flight Simulators

FAQFAQ  SearchSearch  MemberlistMemberlist  UsergroupsUsergroups
RegisterRegister  Log inLog in

Previous topic «» Next topic
Polish Airports vol.1 XP
Author Message
DD Stanislaw
Administrator

Name: Stanislaw Drzewiecki
Posted: Thu Mar 12, 2015 09:35   Polish Airports vol.1 XP

Polish Airports vol.1 XP by Drzewiecki Design
More info at/Więcej na: http://www.drzewiecki-design.net/prodPAv1_XP.htm

English and Polish discussion and support in this topic / Dyskusja po polsku i po angielsku w tym temacie.

JumperKamper

Name: Patryk
Posted: Wed Jun 24, 2015 16:46   

Będzie możliwość dodania wersji DEMO czy nie za bardzo?

DD Stanislaw
Administrator

Posted: Thu Jun 25, 2015 03:28   

Nasze produkty pod X-Plane nie zawierają wersji DEMO.

MariuszDW

Name: Mariusz
Posted: Sun Jul 05, 2015 18:04   

Witam,

dziś sobie zakupiłem Polish Airports vol. 1
Coś jest nie tak z drogiami kołowania na EPLB. Samoloty sobie wjeżdżają jeden za drugim na pas startowy. Poza tym, żeby wystartować z 25, mam jechać drogą 'EBLB', co wg 'strzałek' oznacza jazdę pasem 25 na nawrotkę B i potem po trawie na początek pasa 25

silenthunter183

Name: Jędrzej
Posted: Fri Jul 10, 2015 08:48   

W Lublinie nie ma bezpośrednich dróg kołowania do pasów. Abyś dokołował do 25 musisz wykonać tzw. backtrack czyli kołowanie po pasie a na samym końcu pasa zawrócić (na końcu pasa są wymalowane linie które mogą ci to ułatwić). Nie kieruj się defaultowym kierowaniem do pasa prze X-plane, bo on po prostu nie współpracuje ze scenerią (najprawdobodobniej).
Mapka

MariuszDW

Name: Mariusz
Posted: Sun Jul 12, 2015 19:07   

Współpracuje, tylko trzeba zrobić drogi kołowania dla AI. Zrobiłem sobie dla wszystkich 4 lotnisk. Teraz testuję.

Yellow6x6

Name: Jakub Kubicki
Posted: Wed Sep 30, 2015 14:14   

Witam serdecznie maniaków latania,
Planuję zakup Polish Airports vol.1 do X-Plane 10, żeby wreszcie móc poszaleć nad rodzimym mym lotniskiem lubelskim, które tak dobrze znam z powietrza w rzeczywistości. Zawsze jednak chcę się upewnić wszystkiego, żeby nie było rozczarowań. Mam nadzieję, że ktoś będzie łaskaw mi wytłumaczyć.
Po pierwsze: W opisie produktu widnieje "Custom programmed navaids"- mam rozumieć, że sceneria zawiera VOR SWI 112.20 MHz i ILS-a do RWY25?
Po drugie: Zgodnie z przytoczonym opisem, przed instalacją należy "uninstall all other sceneries of all included airports before proceeding". W związku z kolejną aktualizacją XP do wersji 10.40 pojawiło się udoskonalone EPLB (tak jak szereg polskich lotnisk/lądowisk 2D), które, według mojej orientacji, update wkleił w folder Custom Scenery (wersja Steam jakby to miało znaczenie). Nie orientuję się dobrze, ale to ma chyba związek z priorytetem dla danych z folderu Custom Scenery nad Global Scenery. I teraz pytanie właściwe. Czy to nie będzie kolidować z Polish Airports vol.1. po zainstalowaniu?
Proszę jakieś specjalistę o odpowiedź (specjalista to, w moim rozumieniu, ktoś kto wie więcej niż ja w tym temacie).

DD Stanislaw
Administrator

Posted: Wed Sep 30, 2015 15:17   

Cześć.
Z tego co pamiętam to vor SWI nie jest załączony (jeśli oczywiście nie był już w bazie XP10 - ale to wystarczy dodać wpis w earth_nav.txt) natomiast ILS rwy 25 jest.
Co do drugiego pytania to niestety nie mam zielonego pojęcia, ale na logikę to scenerie z Custom Scenery są zawsze wyżej niż Global Scenery. Chodziło raczej o wyeliminowanie sytuacji, gdy w Custom Scenery znajdą się np. dwie scenerie Gdańska.

Yellow6x6

Posted: Wed Sep 30, 2015 16:18   

Yellow6x6 wrote:
Cześć.
Z tego co pamiętam to vor SWI nie jest załączony (jeśli oczywiście nie był już w bazie XP10 - ale to wystarczy dodać wpis w earth_nav.txt) natomiast ILS rwy 25 jest.
Co do drugiego pytania to niestety nie mam zielonego pojęcia, ale na logikę to scenerie z Custom Scenery są zawsze wyżej niż Global Scenery. Chodziło raczej o wyeliminowanie sytuacji, gdy w Custom Scenery znajdą się np. dwie scenerie Gdańska.

Dzięki za niewiarygodnie szybką odpowiedź. Z VOR-em powinienem się z łatwością uporać edycją local map w symulatorze. Nie chcę być natrętny i czepiać się szczegółów, ale wygląda na to, że z moich poprzednich wywodów mało można zrozumieć. W sprawie tych nadrzędności scenerii to wygląda to tak (tak mi się przynajmniej wydaje), że wraz z update'ami nowe pliki są wrzucane do Custom Scenery w głównym folderze gry -------> Global Scenery* -------> Earth nav data -------> dalej do folderów oznaczonych współrzędnymi geo. w postaci pary liczb np. +50+030.

*To nie jest tożsamy folder z Global Scenery z głównego folderu XP10, który jest "równorzędny" z Custom Scenery i zawiera dane właściwe dla bazowej wersji. Natomiast wyżej jest mowa o podfolderze Custom Scenery, znajdującego się u mnie przykładowo obok LOWI Demo Area czy Aerosoft - LPFR Faro. Wszystko wskazuje, że tam właśnie trafiają scenerie z aktualizacji do 10.36, 10.40 itd.

Stąd moje wątpliwości, czy po instalacji Twojej scenerii nie będzie jakiejś kolizji. Obie byłyby wówczas na różnych poziomach podfolderów Custom Scenery. Jeśli to nie problem dla Ciebie to sprawdź czy tak rzeczywiście jest i udziel odpowiedzi jeszcze raz.

Dzięki jeszcze raz za pomoc. Pozdrawiam[/quote]

[ Dodano: Śro Wrz 30, 2015 20:33 ]
Correction: Folder, o którym się tak rozpisałem to jednak nie Global Scenery a GLOBAL AIRPORTS. Znajduje się on właśnie w Custom Scenery. Przepraszam, pomieszało mi się wszystko.

DD Stanislaw
Administrator

Posted: Thu Oct 01, 2015 04:38   

Nie nie, wszystkie nasze pliki instalują się w Custom Scenery, za wyjątkiem dodania wpisów pomocy nav do nav_data.

Yellow6x6

Posted: Thu Oct 01, 2015 14:38   

Kupiłem, odpaliłem, sprawdziłem...

Co mogę powiedzieć? Po pierwsze dobra robota. Co prawda Lublin jakby nie patrzeć po macoszemu potraktowany w porównaniu z resztą, ale i tak bardzo fajnie. Na EPKT nawet stoją aeny 26-te w barwach EXIN-u, nie latające już, co prawda, ale linie w pewnym sensie mi bliskie. Pod względem wykonania zarzutów mieć nie mogę. Dlatego w przyszłości sięgnę być może po więcej.

Istnieje jednak problem, niepokojem co do którego dzieliłem się w powyższych postach. Podejrzewam, że w związku z kolejnymi wersjami (10.40), które dodają scenerie nowych lotnisk (przykł. EPCD) i poprawiają je dla niektórych starych (EPLB, EPKT z obiektami 3D), zachodzi konflikt w plikach. Postaram się to wytłumaczyć jeszcze raz, bo chyba nie zostałem dobrze zrozumiany. Otóż pliki lotnisk pobrane w aktualizacji trafiają do folderu Custom Scenery/Global Airports. Dlatego, znajdując się na tym samym "poziomie" wśród folderów gry co zaintalowana sceneria z produktu DD, mogą na siebie powiedzmy "zachodzić".
Objawy? Brak ILS RWY 25 na EPLB; nie sprawny ILS na EPRZ (nie pokazuje wskazań na przyrządach po nastawieniu częst.); nie prawidłowe wyświetlanie lotniska EPKT na Local Map w postaci braku pasa startowego (pokazuje jedynie tę szeroką drogę kołowania, równoległą do właściwej DS); ILS na EPKT ustawiony na tej właśnie drodze kołowania, poza tym jak na EPRZ (nie działa); w Gdańsku dla odmiany żadnych anomalii nie stwierdziłem.
Sądzę jednak, że te najpoważniejsze braki (ILSy) da radę naprawić edytując mapę w samym programie.

Jak ktoś uważa, że się czepiam to jego sprawa. Moim zdaniem sposób update'owania lotnisk przez stworzenie niejako drugiej bazy plików lotnisk nie w Global Scenery, a w Custom Scenery/Global Airports ma tę zasadniczą wadę, że może naruszać pierwszeństwo własnych scenerii z płatnych dodatków itp. Jeśli znowu nie wyraźiłem się dostatecznie jasno (a pewnie nie), radzę przejrzeć foldery X-Plane'a samemu, żeby zobaczyć o co mi chodzi.

Proszę mi wybaczyć, że tak zaśmiecam forum, ale jak mniemam, wszystkim włącznie z twórcą zależy na tym, aby można było się w 100% cieszyć z produktów. Pozdrawiam

Petrica

Name: Pedro
Posted: Sat Oct 31, 2015 11:21   Polish Airports X vol 1 problemy

Czesc!
Dzis kupilem Polish airports X vol 1 i EPWA X na strone Aerosoft.
Instalowalem bez problema EPWA X ale nie moge instalowac Polish 1 dlatego ze nie moge unzzip archiwa.
Probowalem z 7 zip i z Win zip.

Dziekuje za pomoc.

Poweer

Name: Kamil
Posted: Fri Feb 05, 2016 13:21   

Yellow6x6 wrote:

ILS na EPKT ustawiony na tej właśnie drodze kołowania

Witam,

czy można zmienić współrzędne ILS tak, żeby prowadził na nowy pas 27?

Pozdrawiam

[ Added: Sun Oct 30, 2016 20:38 ]
Cześć,

piszę w temacie vol 1, ale dotyczy wszystkich PA.

Czy X-Plane'owcy też mogą liczyć na odświeżenie serii do stanu aktualnego?

Pozdrawiam,
Kamil

DD Stanislaw
Administrator

Posted: Tue Nov 01, 2016 03:40   

Generalnie tak, chociaż wersje pod XP są praktycznie w stanie aktualnym, łącznie z nowym pasem w EPKT.

Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
Add this topic to your bookmarks
Printable version

Jump to: