EPWA Warsaw Chopin Airport X

Latest version: v1.97 (2020)

Post Reply
User avatar
DD Stanislaw
Administrator
Administrator
Posts: 6260
Joined: Monday 15 May 2006, 10:07
Name: Stanisław
Location: Warsaw, Poland

Post by DD Stanislaw »

Hi.
I believe your Antialiasing and/or Anisotropic filtering are set to very low values which can be seen at all other geometries on your screenshot.
Image
trisho0
100-199 posts
100-199 posts
Posts: 121
Joined: Tuesday 12 Sep 2017, 05:49
Location: USA

Warsaw EPWA Chopin beautiful Airport

Post by trisho0 »

What can I try next?
Patricio Valdes
User avatar
DD Stanislaw
Administrator
Administrator
Posts: 6260
Joined: Monday 15 May 2006, 10:07
Name: Stanisław
Location: Warsaw, Poland

Post by DD Stanislaw »

You might try changing those settings (or a graphic processor).
https://en.wikipedia.org/wiki/Spatial_anti-aliasing
https://en.wikipedia.org/wiki/Anisotropic_filtering

Image

This is exactly what happens in your case while it should look like this with proper settings:

Image

This is not related to our product at all, only to the sim settings.
Image
trisho0
100-199 posts
100-199 posts
Posts: 121
Joined: Tuesday 12 Sep 2017, 05:49
Location: USA

Graphics

Post by trisho0 »

I have the NVidia GeForce GTX 1080 Ti graphics card. But really I don't know how to change video settings. From the links you provided me are so technical and I don't see any settings to try. I will see if I can find over the web as well. I appreciate your help on this.
Patricio Valdes
User avatar
DD Stanislaw
Administrator
Administrator
Posts: 6260
Joined: Monday 15 May 2006, 10:07
Name: Stanisław
Location: Warsaw, Poland

Post by DD Stanislaw »

Graphic settings are in the simulator settings - you can even select a level of AA and Anizo.
Image
trisho0
100-199 posts
100-199 posts
Posts: 121
Joined: Tuesday 12 Sep 2017, 05:49
Location: USA

NVidia GeForce GTX 1080 Ti graphics

Post by trisho0 »

I found Nvidia Inspector and I was be able to do some video settings changes which improved more than expected.
Patricio Valdes
zukow
2-4 posts
2-4 posts
Posts: 3
Joined: Wednesday 08 Nov 2017, 15:41
Location: Czechowice,Poland

Post by zukow »

Dzień Dobry
Ostatnio zakupiłem produkt EPWA X Warsaw Chopin Airport X oraz Warsaw City X w sklepie aerosoftu dla FSX:SE. Po instalacji pojawił się jakiś dziwny błąd przy uruchamianiu symulatora(fsx scenery.cfg file error area 120),oraz całkowity brak zainstalowanych obu scenerii w symulatorze, leciałem z lotniska EPWA nad Warszawę i dalej ta sama defaultowa sceneria,przeczytałem na innym forum aby zmienić wartości w pliku "scenery.cfg przy "AREA 120". Lecz to nic nie dało ,czy istnieje jakiś sposób aby to naprawić.
User avatar
Martin_Starski
200+ posts
200+ posts
Posts: 3365
Joined: Monday 24 Sep 2012, 11:11
Name: Marcin
Location: Warszawa

Post by Martin_Starski »

W moim odczuciu to oznacza, ze FSX SE nie jest w stanie znalezc folderu scenerii, ktora jest w scenery.cfg pod area 120. Co tam masz wpisane obecnie?

Jezeli nie widac obu scenerii to oznacza, ze nie zainstalowaly sie prawidlowo badz nie sa prawidlowo wpisane w scenery.cfg - widzisz je w Scenery Library?
Image
Drzewiecki Design Customer Support
User avatar
DD Stanislaw
Administrator
Administrator
Posts: 6260
Joined: Monday 15 May 2006, 10:07
Name: Stanisław
Location: Warsaw, Poland

Post by DD Stanislaw »

Witam.
Może to też oznaczać, że wpis w rejestrze prowadzi do błędnego folderu lub folder ten znajduje się na dysku C a instalacje przebiegała bez uprawnień administratora. Czy jest coś nietypowego w Pana konfiguracji symulatora - np. instalacja na dysku zewnętrznym itp.?
Image
zukow
2-4 posts
2-4 posts
Posts: 3
Joined: Wednesday 08 Nov 2017, 15:41
Location: Czechowice,Poland

Post by zukow »

Dziękuje za odpowiedź,w pilku scenery.cfg mam wpisane:"[Area.120]
Title=Addon Scenery
Local=Addon Scenery
Layer=120
Active=TRUE
Required=FALSE".Próbowałem zmienić z FALSE na TRUE lecz to nic nie dało.Symulator jest zainstalowany domyślnie w:C/pliki programów(x86)/steam/common/aplications,obie scenerie widzę w folderze "Addon scenery". Prawdą jest ,że instalacja przebiegała bez uprawnień administratora ,wieczorem gdy będę miał czas spróbuję zainstalować scenerię jako administrator i dam znać co i jak
User avatar
DD Stanislaw
Administrator
Administrator
Posts: 6260
Joined: Monday 15 May 2006, 10:07
Name: Stanisław
Location: Warsaw, Poland

Post by DD Stanislaw »

Dokładnie - proszę spróbować zainstalować jeszcze raz z uprawnieniami admina, bo sim jest na dysku C co czasami jest problematyczne. Ale to Steam, więc tam się po prostu instaluje i już.
Image
zukow
2-4 posts
2-4 posts
Posts: 3
Joined: Wednesday 08 Nov 2017, 15:41
Location: Czechowice,Poland

Post by zukow »

Zainstalowałem jako administrator i działa,brak błędu i obie scenerie są widoczne ,dziękuję za pomoc i pozdrawiam oraz gratuluje świetnych scenerii.:)
User avatar
DD Stanislaw
Administrator
Administrator
Posts: 6260
Joined: Monday 15 May 2006, 10:07
Name: Stanisław
Location: Warsaw, Poland

Post by DD Stanislaw »

Dziękujemy :wink:
Image
grzegorz
13-25 posts
13-25 posts
Posts: 22
Joined: Sunday 18 Sep 2011, 17:26
Location: wrocław,poland

crosswind RWY

Post by grzegorz »

Witam serdecznie,
Zakupiłem EPWA dla FSX i chciałbym podziękować za super scenerię, mam jednak pytanie/prośbę ponieważ latam tylko offline - czy ktoś z szanownych forumowiczów posiada AFCAD, który pozwala na jednoczesne używanie obu pasów startowych przez ruch AI (z tego co pamiętam nazywa się to crosswind RWY)?

Zauważyłem także, że samoloty AI lądując na RWY 33 "siadają" na początku pasa a nie na jego "skróconej" części, z map wynika, że z 3600 m długości pasa, LDA to 3000 m- jak można zmodyfikować AFCAD aby lądowania były prawidłowe.

Pozdrawiam
Grzesiek
User avatar
DD Stanislaw
Administrator
Administrator
Posts: 6260
Joined: Monday 15 May 2006, 10:07
Name: Stanisław
Location: Warsaw, Poland

Post by DD Stanislaw »

Witam.
Rozumiem, że zakup był dokonany niedawno i jest to ostatnia wersja 1.9?
Do ruchu AI jest kilka dodatków poprawiających jego działanie m.in. obsługę skrzyżowanych pasów; z defaultowym też da się osiągnąć taki efekt osiągnąć ale jest to straszne rzeźbienie w AFCADzie (osobne drogi kołowania dla odlotów i dolotów z każdego pasa).
Pozdrawiam
Image
Post Reply