EPWA Warsaw Chopin Airport 2015

Latest version: v1.2 (2016)

Archive only - support discontinued
Locked
Borys
26-49 posts
26-49 posts
Posts: 28
Joined: Wednesday 02 Dec 2015, 22:14
Location: EPWA

Post by Borys »

Jeśli mam być dokładny to od ponad 12 lat. FS9 ukazał się w sprzedaży na przełomie 2003/2004 rok. Wtedy go również zakupiłem. Sprzęt modernizowałem wielokrotnie. Aktualnie mam win7 64 bit, procesor AMD Phenom II X4 965 3,40 GHz, 8 gb ramu, grafika radeon X9 270 X z 4 gb pamięci. Problem ze scenerią występował tak samo na win XP 32 bit i karcie radeon HD 6870.Z okolic posiadam zainstalowane lotniska niemieckie : Aerosoft -Berlin (EDDT), Frankfurt n/M, Lipsk, Dortmund ,Dusseldorf, Hamburg. W Czechach Pragę tylko. Słowacja :Bratysława, Koszyce. Ukraińskie lotniska Kijów, Lwów,Odessa z avsim.ru. Białoruś :Minsk 2. Litwa :Vilno. Jeszcze Kaliningrad i Pulkovo z rosyjskich. W Danii EKCH (swedflight). Nie mam żadnych dodatków ogólnych , pogodowych itd. Traffic mam zainstalowany WOAI, i używam również AES.
User avatar
DD Stanislaw
Administrator
Administrator
Posts: 6259
Joined: Monday 15 May 2006, 10:07
Name: Stanisław
Location: Warsaw, Poland

Post by DD Stanislaw »

W takim razie ode mnie byłaby jeszcze prośba aby sprawdzić w następującej konfiguracji - przywrócić wszystkie pliki (w tym EPWA_Mapsat***) a następnie usunąć EPWA_SD***.bgl (***=dowolne znaki).

a) W przypadku braku błędu proszę przywrócić wszystkie pliki a następnie usunąć EPWA1129.bgl oraz EPWA1533.bgl

b) W przypadku wystąpienia błędu proszę jeszcze usunąć EPWA1129.bgl oraz EPWA1533.bgl
Image
Borys
26-49 posts
26-49 posts
Posts: 28
Joined: Wednesday 02 Dec 2015, 22:14
Location: EPWA

Post by Borys »

http://www.ntcore.com/4gb_patch.php
Otrzymałem od Mateusza powyższy link na prywatną skrzynkę. Jestem po dwóch trasach testowych z tym patchem i już myślałem ,że problem jest rozwiązany. Niestety radość moją przerwał drugi test. Wnioski są takie: Jest o wiele wiele lepiej ale problem występuje nadal. Pierwszy lot start z EPWA do EGWW lądowanie na lotnisku docelowym i powrót idealnie. Żadnych problemów żadnego crasha , problemów z teksturami itd. :D . Powtórzyłem test tym razem lot Z BIKF do EPWA i tu doleciałem , wylądowałem , gate 101 , obsługa AES , koniec AES, szykuje się do kołowania( radość już ogromna ,tak niewiele brakuje do ogłoszenia rozwiązania problemu :D ). a tu znowu dobrze znany czarny ekran...... :(
Mam jeszcze takie pytanie dlaczego nie mogę wysłać prywatnej wiadomości ? Wiadomość jest w skrzynce "do wysłania" i nic dalej się nie dzieje. Czy ja coś źle robię czy mam zablokowane wysyłanie?
User avatar
DD Stanislaw
Administrator
Administrator
Posts: 6259
Joined: Monday 15 May 2006, 10:07
Name: Stanisław
Location: Warsaw, Poland

Post by DD Stanislaw »

Ok, dzięki za info.
Wiadomość "wysyła się" wtedy, gdy adresat ją przeczyta.
Image
LOT994
50-99 posts
50-99 posts
Posts: 53
Joined: Wednesday 26 Aug 2009, 16:06
Location: Warsaw, Poland

Post by LOT994 »

Borys, usuń najpierw te 4 pliki i spróbuj wtedy. Jeżeli będzie ok. to próbuj kombinacji Staszka. Sam będę miał chwilę to posprawdzam.
Borys
26-49 posts
26-49 posts
Posts: 28
Joined: Wednesday 02 Dec 2015, 22:14
Location: EPWA

Post by Borys »

OK. Przetestuję w tej kolejności 1. 4 GB Patch + brak wnętrza.
2. 4 GB Patch bez 4 plików
3. kombinacja Stanisława
LOT994
50-99 posts
50-99 posts
Posts: 53
Joined: Wednesday 26 Aug 2009, 16:06
Location: Warsaw, Poland

Post by LOT994 »

Pobawiłem się troszeczkę, tym razem zainstalowałem wnętrze terminalu.
Ze wszystkimi plikami -> crash
(...) następnie usunąć EPWA_SD***.bgl (***=dowolne znaki). -> crash
(...) jeszcze usunąć EPWA1129.bgl oraz EPWA1533.bgl crash

Przywrócenie plików, usunięcie:
EPWA_Mapsat_01.bgl,
EPWA_Mapsat_02.bgl
EPWA_TerminalInterior_LIB.bgl
EPWA_TerminalInterior_PLC.bgl
i Śmiga bez crasha.

Pozdrawiam, Mateusz.
Borys
26-49 posts
26-49 posts
Posts: 28
Joined: Wednesday 02 Dec 2015, 22:14
Location: EPWA

Post by Borys »

U mnie na razie pierwszy test z 4Gb patch-em i bez wnętrza terminala (wybór przy instalacji )
bez crasha :D . Jeśli następny wypadnie pomyślnie to będzie chyba rozwiązanie problemu. Bez usuwania tych 4 plików, co ważne.
kawupe
13-25 posts
13-25 posts
Posts: 17
Joined: Sunday 14 Jul 2013, 08:33
Location: Łódź, Poland

Post by kawupe »

Witam, przyglądałem się dyskusji. Niestety u mnie problem zmienił nieco oblicze. Otóż zmieniłem system na WIN 10, wiązało się to z ponowną instalacją FS9 i wszystkich dodatków (u mnie 132GB), więc trochę mi to zajęło.

Niestety już w dziennych teksturach widzę dużo błędów, migotanie, zmiana kolorów itp. Tekstury nocne i crash po pewnym czasie.. 3-5 min może, niezależnie czy podczas startu z WAW czy podczas lądowania... Kombinowałem z wieloma plikami, usuwałem pojedyncze pliki, stosowałem różne techniki.. nie mam niestety rozwiązania na tą chwilę. Instalowałem tylko bez wnętrza i bez static'a.

Proszę o instrukcję instalacji patcha 4GB (może coś robię nie tak..?)

Przy okazji: Wszystkie lotniska (te które znam dobrze z latania w realu) zmieniam przy użyciu AFCAD 2.21 - nie wiem czemu ale nie mogę uszeregować WZZ na "swoich standardowych stanowiskach" na EPWA. Podobnie mam z DLH (bez EWG,CLH,DHLX) oraz AFR.. Ustawiłem RWY33 jako active z odlotem na poziomie HOTEL2. Często WZZ, DLH i AFR stoją na Apronie Cargo - co trochę mi "wizualnie" przeszkadza... Może ktoś ma pomysł?


Sprzęt: AMD FX6300, GTX750Ti 4GB, RAM 8GB, SSD INTEL 256GB
Borys
26-49 posts
26-49 posts
Posts: 28
Joined: Wednesday 02 Dec 2015, 22:14
Location: EPWA

Post by Borys »

Niestety mogę już potwierdzić ostatecznie ,że ta sceneria jest wadliwa. Nawet po zainstalowaniu 4 GB patcha wywala(oczywiście opcja bez wnętrza terminala). Uważam ,że dalsze testy to strata czasu. Wypróbowałem już mnóstwo opcji oprócz tego mam inny system 64 bitowy, grafikę itd., jak już wspominałem. Wszystko na nic. Pozostaje tylko czekać jak autor(autorzy) znajdą rozwiązanie problemu :(
A ten patch instaluje się banalnie klikasz exe. i wybierasz ścieżkę pliku Fs9.exe . Program automatycznie robi backup-a i to wszystko. ja umieściłem ten programik w folderze z FS9.
zlosnik102
5-12 posts
5-12 posts
Posts: 9
Joined: Tuesday 07 Dec 2010, 13:02
Location: Copenhagen, Denmark

EPWA Warsaw Chopin Airport 2015 (FS2004)

Post by zlosnik102 »

Witam ja mam taki problem po wczytaniu lotniska EPWA brakuje mi scenerii płyty lotniska wszystko się wczytuje prócz niej. Proszę o pomoc w tej sprawie dziękuje i pozdrawiam.

[ Dodano: Sob Lut 20, 2016 15:40 ]
Nie mogę już edytować starego tematu to wiec pisze nowy. Tak jak już wspomniałem miałem problem z teksturami płyty lotniska oprócz tego okazało się, że co chwila wywala mnie do Windowsa poczytałem komentarze na tym forum i zacząłem szukać przyczyny czemu się tak dzieje. Doszłem do wniosku że przyczyna leżała wo gule w innym miejscu a mianowicie okazało się, że pliki tekstur się ze sobą gryzły. Kiedyś jak grałem FS2004 to dodawałem sobie lotniska udostępnione na forum w tym EPWA do katalogu :Addon Scenery/ scenery oraz texture. Usunąłem cało zawartość z tych katalogów : scenery oraz texture i teraz wszystko śmiga jak ta lala bez wywalania do Windowsa.
Więc jeśli mi pomogło to i wam powinno pomóc nic nie musicie usuwać w lotniska EPWA Warsaw Chopin Airport 2015 (FS2004) wszystkie pliki są dobre. pozdrawiam i mam nadzieje że pomogłem

[ Dodano: Sob Lut 20, 2016 20:34 ]
Niestety muszę tez się przyłączyć do wcześniejszych wypowiedzi myślałem że problem rozwiązany niestety nie co prawda nie wywala do Windowsa, ale nie może wczytać scenerii. zrobiłem kilka lotów w EPWA jest oki wszystko dobrze nic się nie dzieje ale z powrotem do EPWA jest problem wyskakuje error nie może wczytać scenerii szkoda że tak się dzieje mam nadzieje że szybko ktoś rozwiąże ten problem pozdrawiam.
Borys
26-49 posts
26-49 posts
Posts: 28
Joined: Wednesday 02 Dec 2015, 22:14
Location: EPWA

Post by Borys »

Mogę jeszcze dodać ( może to naprowadzi autorów na jakiś trop),że przed wywaleniem następuję takie mieszanie się tekstur , u mnie ogon samolotu zaczął wyświetlać jakieś dziwne artefakty albo tekstury z innych budynków(?). Następnie czarny ekran...jak zwykle i po lataniu.
edetroit
13-25 posts
13-25 posts
Posts: 13
Joined: Monday 24 Feb 2014, 16:53
Location: London, U.K

Post by edetroit »

A little video including the lovely Warsaw scenery.

https://www.youtube.com/watch?v=mHUabl59dk8
kawupe
13-25 posts
13-25 posts
Posts: 17
Joined: Sunday 14 Jul 2013, 08:33
Location: Łódź, Poland

Post by kawupe »

Borys - s sprawie tego mieszania tekstur, kolorów itp. pisałem już wielokrotnie. U mnie jest tak, że jeśli nie ma tego problemu (w mieszaniu, ładowaniu się, wieża PAŻP nie jest w kratkę czy różowa ;) ) - sceneria nie wywala.

Odbyłem już kilka lotów, niestety błąd się powtarza. Tuż po dokołowaniu do standa -black screen... i 3 krotnie mierzyłem czas - około 4 min za każdym razem od wylądowania...

Patch 4GB wniósł zmianę do FS9 w moim przypadku ale nie wyeliminował błędu...

Dodam, że mam "wycięte" z fol SCENERY wspomniane wcześniej 4 pliki. Z tymi plikami błąd występuje częściej.. taka prawidłowość, ale nie one w 100% odpowiadają za crash..

Pozdrawiam, liczę, że uda nam się w końcu dotrzeć do rozwiązania.
Borys
26-49 posts
26-49 posts
Posts: 28
Joined: Wednesday 02 Dec 2015, 22:14
Location: EPWA

Post by Borys »

edetroit- Nie żebym był złośliwy :D , ale zamieść taki film z lotu nocnego :P

[ Dodano: Śro Lut 24, 2016 22:41 ]
kawupe- tu nie ma już wątpliwośći, sceneria nie nadaje się do użytku w porze nocnej( czyli jak dla mnie wcale). Pozostaje nam tylko czekać aż DD opracują jakiś patch. Moim skromnym bardzo amatorskim zdaniem część elementów( element) scenerii nie jest w pełni kompatybilna z FS2004.
Locked