EPWA Warsaw Chopin Airport 2015

Latest version: v1.2 (2016)

Archive only - support discontinued
Locked
giry
2-4 posts
2-4 posts
Posts: 3
Joined: Thursday 26 Nov 2015, 20:31
Location: Alassio

Post by giry »

Yes..but I read that the same problem it's given at other users that have more speed PC...I' don't think there is a problem of slow pc...I think...
User avatar
DD Stanislaw
Administrator
Administrator
Posts: 6259
Joined: Monday 15 May 2006, 10:07
Name: Stanisław
Location: Warsaw, Poland

Post by DD Stanislaw »

Me too.
Image
Borys
26-49 posts
26-49 posts
Posts: 28
Joined: Wednesday 02 Dec 2015, 22:14
Location: EPWA

Post by Borys »

Witaj Stanisławie

Kupiłem produkt EPWA Chopin 2015 w Simmarkecie kilka dni temu. Jestem pod ogromnym wrażeniem co do jakośći Waszej pracy, ale niestety radość trwała do momenty pierwszego lotu do EPWA w nocy. W dzień udało się wylecieć i wrócić bez problemu . Natomiast lot do EPWA z lądowaniem w nocy za każdym razem kończy się wywaleniem z FS-a. Albo tuż po wylądowaniu w czasie kołowania albo jeszcze w powietrzu. Jest to "czarny ekran" albo OOM albo zacięcie się FS ( zamrożenie na wczytywaniu) po zmianie lotniska w menu z innego portu. Po za tym w zabliżaniu się do EPWA występują kilku sekundowe zatrzymania i tak po kilku takich przerwach jest crash. :( . Raz wywaliło błąd " visual C++" coś takiego mniej więcej. Liczę ,żę uda Wam się możę coś z tym zrobić . :roll: ?

Pozdrawiam
Artur S.
5-12 posts
5-12 posts
Posts: 11
Joined: Sunday 01 Nov 2015, 13:18
Location: WAW

Post by Artur S. »

Hello All!
Unfortunately, the "black screen" and then as a consequence CTD is also present in my configuration. I bought your product few weeks ago, and from that time I have performed around 20 flights from/to EPWA (a lot of them on-line), but about 75% were broken due to this issue.

My configuration is following:
CPU:i5 2500K,
MB: ASUS P8P67,
RAM: 4GB PC3 10660/1333MHz
GPU: GF GTX570,
OS: Win7/64bit,
Sim: FS2004

Display settings:
Terrain Mesh Complx: 100
Terrain text. seize: high
Terrain detail: Land only
Water Effect: High
Scenery complexity: Extremely dense
Autogen Density: Extremely dense
Add-on dynamic scenery - marked and set to "Extremely dense
Special effect detail: high
Also marked:
Dawn/dusk texture blending, Extended terrain textures, Ground scenery casts shadows, Sun glare, Lens flare
Hardware settings:
Resolution: 1920x1200x32
MIP mapping quality: 6
Hardware-rendered lights: 5
Global max texture size: Massive
Marked: Render to texture, Transform and lighting.
Additional software for graphic improvement (such as NVIDIA Inspector) is NOT USED.

I noticed that the issue is present in 99% for the following scenarios (just if you want to replicate it in you test's environment):
1. iFLY737-900 set on stand 17 during the night, then taxi via M, E to rwy 29. Black screen appears few second after "rotate". Don't forget to switch on the aircraft lights!
2. Fly in real time (not compressed) from any airport to EPWA, landing on any rwy, then taxi to any stand 1x. When engines are switched off and checklist is completed - please use "Options"/"Instant Replay" and choose "Replay length" which allows you to start the movie few miles before rwy. I was never been able to see the replay of my landing.

I also bought Warsaw City 2015, but the "black screen" on EPWA is not related with WC2015. Before it was installed - I flow few times from/to EPWA and the problem also appeared.
IMHO it's not a matter of RAM - I have monitored RAM usage during critical moment, and noticed, that during take-of was occupied 2,6-2,8GB, when approach/landing - 2,9-3,19GB - probably it also depends on the weather conditions (I have ASE).
Also it's not important neither aircraft type nor used rwy on EPWA - if the error is going to happen, it will... :cry:

It looks like you product is not free of bug, or maybe it's a matter of optimization, because as Borys wrote - I also noticed "sim-frozen" for 7-8sec near EPWA. Anyway it's a payware, so you should find a solution especially, that I'm not the only one who complains the same kind of error.
I hope my description will help you to find quickly solution, if you have any further questions - I'm ready.

Regards - Artur S. (aztec017)

p.s. sorry for english (not perfect), but maybe also foreigners are watching this topic..
i5 2500K, ASUS P8P67, 4GB PC3 10660/1333MHz, GF GTX570, OS Win7/64bit, FS2004
Borys
26-49 posts
26-49 posts
Posts: 28
Joined: Wednesday 02 Dec 2015, 22:14
Location: EPWA

Post by Borys »

Ciąg dalszy moich zmagań.....Przekonwertowałem część tekstur które miały format DX3 na DX1- nic nie pomogło :( . Wyłączyłem całkowicie ruch AI , polepszyło się o tyle że udało się wylądować i po chwili "czarny ekran" :evil: Dziś miałem kolejny nowy błąd a mianowicie "blue screen" przed lądowaniem. Także wylądować da się tylko w dzień. Konfiguracje sprzętu mam nie najgorszą ale jak widać po innych wpisach nie ma to znaczenia , system również. Ja mam dla odmiany win XP 32 bit. Ja już wyczerpałem swoje skromne możliwości szukania jakiegoś rozwiązania. Liczę na Was Panowie. Wasza EPWA FS2004 jest naprawdę zachwycająca ale niestety nie bardzo mogę z niej korzystać. Mam nadzieję ,że uda Wam się opracować jakiegoś patcha.

Pozdrawiam

[ Dodano: Pią Gru 04, 2015 23:31 ]
Wszystko wskazuję na to, iż winny jest AES. Po odłączeniu sceneria działa prawidłowo. Na razie wykonałem kilka krótkich testów i było OK. :D . Jeszcze za wcześniej na ostateczny werdykt, muszę jeszcze trochę potestować ale to chyba Aerosoft zawinił. Chłopaki od DD spisali się bezbłędnie :D . Prośba do innych np. do Artura S. Potestuj bez AES i daj znać na forum.
kawupe
13-25 posts
13-25 posts
Posts: 17
Joined: Sunday 14 Jul 2013, 08:33
Location: Łódź, Poland

Problem w nocnych lotach z EPWA 2015

Post by kawupe »

Witam, dodam również swoje spostrzeżenia, czytając dotychczasowe posty...

Dwa tygodnie temu zakupiłem pełną scenerie ze strony AEROSOFT-u. Do tej pory korzystałem z wesji DEMO. Przyznam, że sceneria wykonana jest pieczołowicie, naprawdę kawał dobrej i solidnej roboty, czuć ten klimat ;) Niemniej jednak problem pojawia się w lotach nocnych z/na Lotnisko Chopina. Po załadowaniu scenerii wszystko wygląda prawidłowo, niestety podczas kołowania (ustawiony mam tylko pas 33 na starty i lądowania) zmieniają się tekstury, powierzchnia robi się w paski, wieża różowa itp, po chwili ten problem jednak znika - tekstury są odpowiednie (takie chwilowe zawahanie...). Gdy rozpoczynam rozbieg wszystko wygląda ok. Niestety podczas Vr, albo tuż po, a czasem po wzniesieniu na Transition Alt wywala błąd FS9.exe (i tu różne komunikaty: błąd nieznany, ntdll.dll itd). W każdym wypadku trwa to do max kilku minut od startu albo wręcz przy Vr. Jest tak za każdym razem. Dzieje się to tylko i wyłącznie w trybie nocnym. W dzień nie ma problemów z teksturami. Nie miałem też żadnych problemów na scenerii demonstracyjnej zarówno w dzień jak i w nocy.

Pytanie naturalnie co może być przyczyną ..? Nie zaobserwowałem problemów z żadną inną scenerią czy to DD, czy innymi fps żernymi Aerosoftu, FlyTampa itp.

Latam na E-Jets v2. (FSpassengers + AES (bez obsługi na EPWA 2015), ASv6 Wx Engine, Traffic)

Sprzęt może nie jest mega ale do wszystkich obecnych scenerii - bez cięć..
Win7 Ultimate 64, AMD-FX-6300 Six Core, 8GB RAM, GeForce GT630

Proszę o pomoc w temacie, dziękuję!
User avatar
Kuba Pa
200+ posts
200+ posts
Posts: 471
Joined: Wednesday 22 Sep 2010, 12:17
Name: Jakub
Location: Kolbuszowa, Poland

Post by Kuba Pa »

Problem jest w trakcie namierzania. Prosiłbym żeby któryś z was, mógł na próbę przenieść plik i EPWA_Mapsat_01.bgl EPWA_Mapsat_02.bgl z folderu scenery i wykonania lotu testowego, aby potwierdzić czy to one są powodem.
Artur S.
5-12 posts
5-12 posts
Posts: 11
Joined: Sunday 01 Nov 2015, 13:18
Location: WAW

Post by Artur S. »

Borys wrote: Prośba do innych np. do Artura S. Potestuj bez AES i daj znać na forum.
Witam!
Niestety nie mam AES a nomen-omen ASE (Active Sky Evolution), więc to nie on jest powodem problemów w moim przypadku..

Kuba - masz na myśli usunięcie tych plików z katalogu scenery? Jeżeli tak, dzisiaj zrobię taką próbę i dam znać.

Pzdr - Artur S.
i5 2500K, ASUS P8P67, 4GB PC3 10660/1333MHz, GF GTX570, OS Win7/64bit, FS2004
User avatar
Kuba Pa
200+ posts
200+ posts
Posts: 471
Joined: Wednesday 22 Sep 2010, 12:17
Name: Jakub
Location: Kolbuszowa, Poland

Post by Kuba Pa »

Tak, nie chciałem używać słowa usunąć, bo jeśli to nie ten plik to trzeba go przywrócić po testach z powrotem.
kawupe
13-25 posts
13-25 posts
Posts: 17
Joined: Sunday 14 Jul 2013, 08:33
Location: Łódź, Poland

Post by kawupe »

Witam, wyciąłem oba pliki. Start odbył się bez problemu (22:30), pełen oblot z RWY 33 na XIMBA, po osiągnięciu FL230 i minięciu XIMBA - error, fatal crash itp... Udało mi się bez obu wspomnianych plików oddalić od EPWA najdalej jak dotychczas. Może dodam, że problem wystąpił gdy "obejrzałem się za siebie" przy zmianie widoku.

(AS6 + FSPass+E-JETs v2 E195)

Start z 33 (Ustawiony AFCAD przeze mnie). Sceneria nie migała (nie było zmian w teksturach - wyglądało już lepiej). Czekam więc na inne opinie z testów.

Podpis problemu:
Nazwa zdarzenia problemu: APPCRASH
Nazwa aplikacji: fs9.exe
Wersja aplikacji: 9.1.0.40901
Sygnatura czasowa aplikacji: 4135a208
Nazwa modułu z błędem: ntdll.dll
Wersja modułu z błędem: 6.1.7600.16385
Sygnatura czasowa modułu z błędem: 4a5bdb3b
Kod wyjątku: c0000005
Przesunięcie wyjątku: 00042445
Wersja systemu operacyjnego: 6.1.7600.2.0.0.256.1
Identyfikator ustawień regionalnych: 1045

[ Dodano: Sob Gru 05, 2015 12:54 ]
Odinstalowałem i ponownie zainstalowałem Lotnisko Chopina 2015.

Wykonałem kolejne dwie próby..

Obie z wyjściem RWY 33 na SOXER i uwaga.. nie wywaliło, przypominam, że wyciąłem z katalogu scenery: EPWA_Mapsat_01.bgl oraz EPWA_Mapsat_02.bgl

Brak migotania tekstur, Kuba Pa - jest szansa, że oba pliki mogły powodować te błędy.. poczekajmy na opinie od innych, ja tymczasem próbuje dalej z wyjściami z RWY 29 oraz przetestuje lądowania od 11 i 33 - oczywiście nocne.
User avatar
Kuba Pa
200+ posts
200+ posts
Posts: 471
Joined: Wednesday 22 Sep 2010, 12:17
Name: Jakub
Location: Kolbuszowa, Poland

Post by Kuba Pa »

Ok wielkie dzięki, czyli moje podejrzenia się potwierdzają. Czy mógłbyś przy okazji przetestować kombinację z jednym z plików, czy błąd powodują oba, czy może tylko jeden z nich.
kawupe
13-25 posts
13-25 posts
Posts: 17
Joined: Sunday 14 Jul 2013, 08:33
Location: Łódź, Poland

Post by kawupe »

Niestety kolejne próby nie powiodły się...

EJets V2 (E175) - LO677 - 16:25 UTC+1, Stand 5 - take off = RWY 29, podczas kołowania textury zmieniają się, kwadraty, róże itp.. Odpalam Strobe & Landing Lights na HS, wjeżdzam na próg, 40% - stabilized, TO - i wywala - 2 próby - identyczny rezultat...

3 próba - pas 33, zima, dokołowałem na próg - start - wywala na przecięciu z 29/11..

Cały dzień przy tym siedzę i próbuje różnych rozwiązań. Teraz mam tekstury zimowe (05-12), udawało się przy jesiennych (data 15-11) startować.. raz na zimowych.. wszystko przy FSpass oraz ASv6. Global texture - mam ORBX. GlobalAiTraffic v.2.07 + modyfikacje. Ponieważ wszystko robiłem na Ejet v2, wypróbuje teraz Wilco A320 (własny Merge z PA A320)

Ponieważ nocą nie ma problemów na DEMO 2015 - nadpisywałem też .bgl i wklejałem nowe do folderu DEMO bez aktywacji FULL-a. Metodą prób staram się znaleźć plik odpowiadający za wywalanie... Póki co bez efektu.. Nie poddaje się.. ;)

Najczęściej niestety spotykam się z takim rezultatem:

Nazwa zdarzenia problemu: APPCRASH
Nazwa aplikacji: fs9.exe
Wersja aplikacji: 9.1.0.40901
Sygnatura czasowa aplikacji: 4135a208
Nazwa modułu z błędem: unknown
Wersja modułu z błędem: 0.0.0.0
Sygnatura czasowa modułu z błędem: 00000000
Kod wyjątku: c0000005
Przesunięcie wyjątku: 00000000
Wersja systemu operacyjnego: 6.1.7600.2.0.0.256.1
Identyfikator ustawień regionalnych: 1045
Artur S.
5-12 posts
5-12 posts
Posts: 11
Joined: Sunday 01 Nov 2015, 13:18
Location: WAW

Post by Artur S. »

Witam,
u mnie usunięcie obu plików nic nie dało - przy odlocie z EPWA i oderwaniu maszyny od pasa pojawił się "black screen".
Próby wykonałem dwukrotnie - samolot iFLY 737-900, C&D, stanowisko 17-te, data dzisiejsza ale godziny nocne - koło 20tej, nie uruchamiałem ASE (Active Sky Evolution). W obu przypadkach przerabiałem całą procedurę - począwszy od uruchamiania samolotu, programowania FMC (lot do EDDH) po wypychanie i kołowanie. Wydaje mi się jednak, że o ile wcześniej problem pojawiał się w zasadzie chwilę po oderwaniu od pasa, tym razem było to dobrych kilkanaście - kilkadziesiąt sekund później. Być może jest to jednak jakiś zbieg okoliczności, których na tą chwilę nie umiem wytłumaczyć.

p.s. Nie testowałem "przylotu" do EPWA ani "godzin dziennych".

Pzdr - Artur S.
i5 2500K, ASUS P8P67, 4GB PC3 10660/1333MHz, GF GTX570, OS Win7/64bit, FS2004
kawupe
13-25 posts
13-25 posts
Posts: 17
Joined: Sunday 14 Jul 2013, 08:33
Location: Łódź, Poland

Post by kawupe »

Artur spróbuj odlot z 33 albo 29 bez kołowania, ustaw samolot w FS9 od razu na pasie, dalej zaprogramuj FMC itp. Może to głupie - ale reaguje na każdą ewentualność.. Gdy startuje bez kołowania itp, tylko ustawiam fspass i całą konfigurację EMB175/195, udaje się bez black screen'a, wszystko działa w porządku... 5 prób i jest ok, natomiast przy tych samych konfuguracjach od gate'a + kołowanie - problem występuje... nie wiem czy ma to sens ale proszę spróbujcie tak zrobić i podzielcie się informacjami... Zmiana samolotu, o której wspomniałem poprzednio - bez zmian.. Z resztą podobnie jak Artur z iFly tak ja z FeelThere EJets v2 wydaje się nie mieć znaczenia na wybór maszyny...
User avatar
Kuba Pa
200+ posts
200+ posts
Posts: 471
Joined: Wednesday 22 Sep 2010, 12:17
Name: Jakub
Location: Kolbuszowa, Poland

Post by Kuba Pa »

Z tego co ustaliłem problem pojawia sie bez względu na wybrany samolot, może być nawet default. Problem pojawia sie po około 15 min od załadowania scenerii, przeważnie podczas zmiany widoku, lub zaraz po odlocie.
Locked