EPWA Warsaw Chopin Airport 2015

Latest version: v1.2 (2016)

Archive only - support discontinued
Locked
User avatar
Kuba Pa
200+ posts
200+ posts
Posts: 471
Joined: Wednesday 22 Sep 2010, 12:17
Name: Jakub
Location: Kolbuszowa, Poland

Post by Kuba Pa »

Borys to co zgłaszasz to typowy problem ze złym formatem zapisu tekstur. Jednak powinien on wystąpić u wszystkich nie tylko u Ciebie. Przejrzałem dziś wszystkie tekstury i są dobrze zapisane więc to też nie to.
Być może scenerie trzeba będzie użytkować bez tych plików wnętrza terminala i mapsat ze względu na złożoność całej scenerii, a w tych 4 jest największa ilość tekstur.

Mateusz a ile udało Ci sie wykonać pełnych lotów bez tych plików?
Jak pisałem wcześniej są one podejrzane o błąd, ale u mnie bez tych 4 i tak wywalało po pewnym czasie.
Borys
26-49 posts
26-49 posts
Posts: 28
Joined: Wednesday 02 Dec 2015, 22:14
Location: EPWA

Post by Borys »

Właśnie, U mnie bez tych 2 mapsat też wywalało , testowałem bez nich na początku. Sceneria działała lepiej ale tez wywalała. Artur wcześniej pisał ,że bez wnętrza terminala też mu wywalało to chyba nie ma sensu testować bez tych EPWA_TerminalInterior_LIB.bgl i
EPWA_TerminalInterior_PLC.bgl .

[ Dodano: Wto Sty 12, 2016 23:03 ]
Niestety. Zainstalowałem WIN 7 64 bit. Pełen nadziei postanowiłem przetestować teraz scenerie. Na początku miłe zaskoczenie. Sceneria załadowała się dość szybko( godz. 17 zima całkowicie ciemno). Jakość tekstur scenerii sporo wyższa ,żadnych rozmazań itd. Po zmianie widoku tekstury ładowały się tylko 3 sekundy i to tylko 1-szy raz. Potem nie stwierdziłem żadnych problemów. Samolot project airbus 320, stanowisko 16 , skończyłem obsługę AES. Mineło jakieś 12-15 minut. Przygotowania do wypychania i tu..... znowu to samo czarny ekran i po zabawie :evil: . Nie wiem....są scenerie jeszcze bardziej złożone obciążające sprzęt ale nie wywalają. Coś musi być nie tak.

[ Dodano: Wto Sty 12, 2016 23:07 ]
Dodam jeszcze ,że mam 8 GB ramu.

[ Dodano: Śro Sty 13, 2016 02:56 ]
Jestem co prawda laikiem, ale chyba mam podejrzenia co jest przyczyną tych problemów. Sceneria błędów chyba nie posiada, po prostu jest nie do końca kompatybilna z FS9. Być może została nie zupełnie przerobiona z FSX . Po naprawdę bardzo wielu testach mogę powiedzieć ,że samo zainstalowanie jej już powoduje różne problemy w FS9. Gdy przeleciałem na obszarem Polski ( gdy miałem zainstalowaną EPWA) np. do do ULLI , sceneria zaczęła wariować zniknęły wszystkie tekstury i mnie wywaliło do WIN. Choć żadnych problemów z Pulkovem nie miałem wcześniej . Po odinst. EPWA znowu mogę wszędzie latać. Mogę sie oczywiście mylić , bedę dalej testował już bez EPWA...ale pierwsze wnioski są takie jak przedstawiłem :(
LOT994
50-99 posts
50-99 posts
Posts: 53
Joined: Wednesday 26 Aug 2009, 16:06
Location: Warsaw, Poland

Post by LOT994 »

4 loty IFR co najmniej wykonałem i vfr epwa - epbc- epmo i było ok.
Mhmmm, sprawdzaliscie Panowie czy czasem Epwa nie gryzie się ze sceneria Warszawy?
User avatar
DD Stanislaw
Administrator
Administrator
Posts: 6267
Joined: Monday 15 May 2006, 10:07
Name: Stanisław
Location: Warsaw, Poland

Post by DD Stanislaw »

Nie, z konwert z FSX do FS9 nie ma tu wpływu, ale mamy inny pomysł.
LOT994 wrote:Epwa nie gryzie się ze sceneria Warszawy
Bez Warszawy u Panów jest ten sam efekt.
Image
Borys
26-49 posts
26-49 posts
Posts: 28
Joined: Wednesday 02 Dec 2015, 22:14
Location: EPWA

Post by Borys »

LOT994 wrote:4 loty IFR co najmniej wykonałem i vfr epwa - epbc- epmo i było ok.
Mhmmm, sprawdzaliscie Panowie czy czasem Epwa nie gryzie się ze sceneria Warszawy?
Właśnie, ja już chyba o tym coś wspominałem ,że na bardzo krótkich trasach właśnie na tych samych też mi się udawało , nawet ze wszystkimi plikami. Spróbuj tak IFR na jakieś dłuższej trasie tak z 800 km. przynajmniej. Zaczynając od rękawa cała procedura i start. Mało prawdopodobne żebyś taki lot ukończył. Mi się to jeszcze nie udało. Fakt, po przejściu na WIN 7 64 bit raz udało mi się wystartować w drogę do Luton i czarny ekran ujrzałem dopiero 150 nm od celu. I to był" największy sukces" :roll: jak do tej pory . Oczywiście mówimy tu o porze nocnej i scenerii ze wszystkimi plikami. Bez tych 4 jest nie wiele lepiej.
User avatar
DD Stanislaw
Administrator
Administrator
Posts: 6267
Joined: Monday 15 May 2006, 10:07
Name: Stanisław
Location: Warsaw, Poland

Post by DD Stanislaw »

Arku, potwierdź jeszcze czy korzystasz ze zaktualizowanego FS 9.1?
Image
Borys
26-49 posts
26-49 posts
Posts: 28
Joined: Wednesday 02 Dec 2015, 22:14
Location: EPWA

Post by Borys »

Tak oczywiście.
LOT994
50-99 posts
50-99 posts
Posts: 53
Joined: Wednesday 26 Aug 2009, 16:06
Location: Warsaw, Poland

Post by LOT994 »

Kolejny udany lot, LPPT - EPWA, dałbym sobie rękę uciąć, że usunięcie tych plików niweluje problem. Warto również dodać, że podczas instalacji scenerii nie wybrałem "dodatkowych detali".

Pozdrawiam.
User avatar
DD Stanislaw
Administrator
Administrator
Posts: 6267
Joined: Monday 15 May 2006, 10:07
Name: Stanisław
Location: Warsaw, Poland

Post by DD Stanislaw »

Czyli nie masz:
EPWA_Mapsat_01.bgl,
EPWA_Mapsat_02.bgl
EPWA_TerminalInterior_LIB.bgl
EPWA_TerminalInterior_PLC.bgl

...oraz instalowałeś bez wnętrza terminala i bez samolotów statycznych?
Image
LOT994
50-99 posts
50-99 posts
Posts: 53
Joined: Wednesday 26 Aug 2009, 16:06
Location: Warsaw, Poland

Post by LOT994 »

Dokładnie tak jak napisałeś Staszku.
User avatar
DD Stanislaw
Administrator
Administrator
Posts: 6267
Joined: Monday 15 May 2006, 10:07
Name: Stanisław
Location: Warsaw, Poland

Post by DD Stanislaw »

To jeszcze pytanie - najpierw zainstalowałeś wersję bez wnętrza terminala i samolotów statycznych i później usunąłeś powyższe pliki czy też zrobiłeś to w odwrotnej kolejności?
Image
LOT994
50-99 posts
50-99 posts
Posts: 53
Joined: Wednesday 26 Aug 2009, 16:06
Location: Warsaw, Poland

Post by LOT994 »

Na początku zainstalowałem scenerię bez wnętrza terminalu i bez samolotów statycznych a następnie usunąłem powyższe 4 pliki.
Borys
26-49 posts
26-49 posts
Posts: 28
Joined: Wednesday 02 Dec 2015, 22:14
Location: EPWA

Post by Borys »

Zainstalowałem bez wnętrza terminala, następnie usunąłem te 4 pliki i nie udało mi się nawet wystartować . Tak jak za każdym razem 10-15 minut i koniec. Fs9 używam od kilkunastu lat , znam go dobrze, mam jeszcze mnóstwo dodatków i scenerii i nic nie wywala. Wszystko u mnie jest OK. Niestety mam co raz mocniejsze wrażenie ,że FS9 ma problem z "obsłużeniem" tej scenerii. Nie znam się na tworzeniu dodatków ale tak mi się coś wydaje.
User avatar
DD Stanislaw
Administrator
Administrator
Posts: 6267
Joined: Monday 15 May 2006, 10:07
Name: Stanisław
Location: Warsaw, Poland

Post by DD Stanislaw »

Mateusz, czy mógłbyś w miarę dokładnie opisać swój konfig komputera oraz inne zaintalowane dodatki "globalne" lub takie w pobliżu lotniska?
Borys wrote:Fs9 używam od kilkunastu lat , znam go dobrze, mam jeszcze mnóstwo dodatków i scenerii i nic nie wywala.
Najwyżej od 11 lat, ale w takiej sytuacji potwierdź proszę, że:
a) Nie wszystkie te "mnóstwo" dodatków jest jednocześnie aktywnych
b) Komputer w tym czasie był kilka razy zmieniany lub system reinstalowany

Proszę źle nie zrozumieć, ale chcę doszukać się różnic w Waszych konfiguracjach, skoro jedni mogą normalnie latać na trasy a drudzy nie mogą nawet wystartować.
Image
LOT994
50-99 posts
50-99 posts
Posts: 53
Joined: Wednesday 26 Aug 2009, 16:06
Location: Warsaw, Poland

Post by LOT994 »

Laptop
i7 CPU 2.6, 8 gb ramu, gf gtx 960m

z okolicznych dodatków:
Warszawa, EPWA, Ultimate Terrain eastern europe. Używam również as oraz aes.
Locked