EPWA Warsaw Chopin Airport 2015

Latest version: v1.2 (2016)

Archive only - support discontinued
Locked
User avatar
DD Stanislaw
Administrator
Administrator
Posts: 6260
Joined: Monday 15 May 2006, 10:07
Name: Stanisław
Location: Warsaw, Poland

Post by DD Stanislaw »

Niestety na dany moment nie mamy jeszcze gotowego rozwiązania, ale pracujemy nad rozwiązaniem tego problemu.
Image
LOT994
50-99 posts
50-99 posts
Posts: 53
Joined: Wednesday 26 Aug 2009, 16:06
Location: Warsaw, Poland

Post by LOT994 »

Również mogę stwierdzić, że crashe pojawiają się tylko w nocy. W dzień mogę bezproblemowo wykonywać operację na lotnisku.
User avatar
DD Stanislaw
Administrator
Administrator
Posts: 6260
Joined: Monday 15 May 2006, 10:07
Name: Stanisław
Location: Warsaw, Poland

Post by DD Stanislaw »

Ale w nocy czy wieczorem? W nocy ładowane są tekstury nocne podczas gdy wieczorem i o brzasku są i dzienne i nocne.
Image
LOT994
50-99 posts
50-99 posts
Posts: 53
Joined: Wednesday 26 Aug 2009, 16:06
Location: Warsaw, Poland

Post by LOT994 »

W nocy i wieczorem występuje crash.
Może by tak coś usunąć z tekstur nocnych i popróbować?

btw. najgorsze jest to, że błąd się nie pojawia zawsze w tym samym momencie, co utrudnia zlokalizowanie "wadliwego" pliku wam Panowie. :(
Artur S.
5-12 posts
5-12 posts
Posts: 11
Joined: Sunday 01 Nov 2015, 13:18
Location: WAW

Post by Artur S. »

Czy jest szansa że do 27-go problem zostanie rozwiązany?
Szkoda byłoby opuścić taki event:
http://forum.pl-vacc.org/viewtopic.php? ... 19#p377439

Pzdr - Artur
i5 2500K, ASUS P8P67, 4GB PC3 10660/1333MHz, GF GTX570, OS Win7/64bit, FS2004
LOT994
50-99 posts
50-99 posts
Posts: 53
Joined: Wednesday 26 Aug 2009, 16:06
Location: Warsaw, Poland

Post by LOT994 »

Artur S. wrote:Czy jest szansa że do 27-go problem zostanie rozwiązany?
Szkoda byłoby opuścić taki event:
http://forum.pl-vacc.org/viewtopic.php? ... 19#p377439

Pzdr - Artur
Włączymy "dzień" i możemy być nawet numer 10 do odlotu bez większego stresu! ;)
kawupe
13-25 posts
13-25 posts
Posts: 17
Joined: Sunday 14 Jul 2013, 08:33
Location: Łódź, Poland

Post by kawupe »

Witam serdecznie!

Od ostatniego posta wykonałem na scenerii 7 pełnych rotacji WAW - XXX - WAW.. Wszystkie wykonywałem albo nad ranem, po południu, wieczorem i w końcu nocą.. Domyślacie się oczywiście, że tekstury były nocne. Poza wciąż powtarzającym się u mnie błędem a mianowicie zmieniającymi się teksturami (rękawy, hangary, Centrum Pażp, ściana północna T2 terminala od strony STAND_1, schody jako 'ground scenery', wieża kontroli naziemnej nad T2) nie wyrzuca mnie do Windowsa. Zmiany tekstur trwają przez krótki czas i wracają do normy. Operacje na EPWA ustawione mam na 33 - tylko i wyłącznie, niestety AFCAD nie pozwala na obsługę 29/33 lub 11/15... start, rozbieg i wznoszenie bez kłopotów.. lądowanie, dobieg i kołowanie na stand bez kłopotów.. "wyciąłem" z folderu scenery 4 pliki:
EPWA_Mapsat_01.bgl,
EPWA_Mapsat_02.bgl
EPWA_TerminalInterior_LIB.bgl
EPWA_TerminalInterior_PLC.bgl

Przy wspomnianych ustawieniach, w dowolnych warunkach i porze dnia - nie wywala na moim komputerze. Proponuje spróbować.

Dodatkowo korzystam:
GlobalAITraffic v2.07 z modyfikacjami na 2015
ASv6 Wx Engine - online weather
EPWA Warsaw Chopin Airport 2015 (bez AES)
Warsaw City 2013
E-Jets V2 (LOT) lub Wilco Airbus Vol.1 (WIZZ)
ORBX Global
i wiele innych scenerii

Życzę pomyślnych poszukiwań, szczęśliwych startów i lądowań na EPWA, Wesołych Świąt

Pozdrawiam, Kamil!
LOT994
50-99 posts
50-99 posts
Posts: 53
Joined: Wednesday 26 Aug 2009, 16:06
Location: Warsaw, Poland

Post by LOT994 »

Pytanie, co zniknie ze scenerii po usunięciu tych 4 plików?
kawupe
13-25 posts
13-25 posts
Posts: 17
Joined: Sunday 14 Jul 2013, 08:33
Location: Łódź, Poland

Post by kawupe »

Witam,

Po usunięciu 2 plików:
EPWA_Mapsat_01.bgl,
EPWA_Mapsat_02.bgl
następuje zmiana najbliższego otoczenia lotniska - staje się jakby to powiedzieć "płaskie" - aktualnie mi to nie przeszkadza w lataniu, podejrzewam, że w obu plikach może tkwić błąd. Więcej na ten temat może powiedzieć Kuba.

Scenerie EPWA zainstalowałem bez wnętrza - zatem "na wszelki wypadek" wyciąłem pliki odpowiadające za wnętrze terminala. Podczas testów "wycinałem" i "wklejałem" różne pliki z folderu scenery, nawet dodawałem i nadpisywałem scenerie DEMO 2015 plikami pełnej wersji, ponieważ jak wspomniałem na demie nie było żadnych problemów.

Wiem, że nie ten wątek - nie zakupiłem jeszcze pełnej scenerii UUEE Moscow, pobrałem demo - niestety mimo 5 prób nie udało mi się szczęśliwie zakończyć lotu w Moskwie ani z niej wystartować. Problem trochę podobny do EPWA. Wywala do Win podczas dobiegu, albo kołowania na stand, albo tuż po wyłączeniu silników na standzie (najdalej dotąd).. Dzień/noc - nie ma znaczenia. Chodzi o DEMO. Przejrzę wątek o Moskwie - jednak wspominam o tym, bo być może istnieje jakiś wspólny chochlik obu scenerii :)

Pozdrawiam!
User avatar
Kuba Pa
200+ posts
200+ posts
Posts: 471
Joined: Wednesday 22 Sep 2010, 12:17
Name: Jakub
Location: Kolbuszowa, Poland

Post by Kuba Pa »

Po wielu testach potwierdzam to co pisał Artur S. to nie tylko pliki mapsat_01 i 02, natomiast odkryłem, że błąd może powodować któryś z budynków... lub większość z nich :( Niestety może to oznaczać kompletny eksport wszystkich budynków od nowa a to może potrwać.
Zasadne jest pytanie czy błąd ładowania tekstur jest związany z głównym problemem czy nie.
Artur S.
5-12 posts
5-12 posts
Posts: 11
Joined: Sunday 01 Nov 2015, 13:18
Location: WAW

Post by Artur S. »

Witam,
Święta i Nowy Rok już minęły, mam zatem pytanie: czy wiadomo chociaż w przybliżeniu kiedy problem ze scenerią będzie usunięty?

BTW - ponieważ EPWA2015 posiada ewidentny bug, i póki co nie wiadomo kiedy zostanie on usunięty - IMHO do tego czasu uczciwie byłoby wstrzymać sprzedaż wadliwego produktu, lub przynajmniej zamieścić przy jego opisie stosowne ostrzeżenie dla potencjalnych nabywców, że może powodować crashe sima. W końcu nie każdy zagląda na forum supportu przed zakupem, i ma tym samym możliwość prześledzenia tego wątku.

Pzdr - Artur S.
i5 2500K, ASUS P8P67, 4GB PC3 10660/1333MHz, GF GTX570, OS Win7/64bit, FS2004
User avatar
DD Stanislaw
Administrator
Administrator
Posts: 6260
Joined: Monday 15 May 2006, 10:07
Name: Stanisław
Location: Warsaw, Poland

Post by DD Stanislaw »

Witam.
Artur S. wrote:czy wiadomo chociaż w przybliżeniu kiedy problem ze scenerią będzie usunięty?
Pytanie jest nie na miejscu - gdyby było wiadomo, co powoduje problem, zostałoby to usunięte w ciągu jednego dnia. Nie da się podać przybliżonego terminu usunięcia problemu, gdy nie wiadomo, co jest jego źródłem.
Artur S. wrote:ponieważ EPWA2015 posiada ewidentny bug
Niestety nie jest to wcale ewidentne - problem zgłosiło około 5% osób które kupiły produkt. Potwierdzam, że przy pewnych konfiguracjach FSa (np. pora dnia) problem występuje u pewnej grupy użytkowników. Ewidentny problem byłby wówczas gdyby symulator wywalał się podczas łądowania scenerii. Tutaj sprawa jest zupełnie inna i, w problematycznych przypadkach, trwa to czasem ponad pół godziny aby doprowadzić do crasha. Niestety na dany moment nie udało się jednoznacznie ustalić, co go powoduje gdyż nawet przy problematycznych konfiguracjach nie występuje regularnie. Zapewniam jednak, że u setek innych użytkowników produkt działa bez zarzutu. Oczywiście nie oznacza to, że nad tym problemem nie pracujemy.
Image
Borys
26-49 posts
26-49 posts
Posts: 28
Joined: Wednesday 02 Dec 2015, 22:14
Location: EPWA

Post by Borys »

Problem jest raczej dość powszechny , na simmarkecie jest w opiniach o produkcie , ja dopiero po zakupie to przeczytałem. W każdym razie na pewno panowie z DD dokładają wszelkich starań aby to naprawić i natychmiast jak znajdą rozwiązanie to udostepnią nam patcha. Także, nie ma co ponaglać bo to nic nie przyśpieszy.
User avatar
DD Stanislaw
Administrator
Administrator
Posts: 6260
Joined: Monday 15 May 2006, 10:07
Name: Stanisław
Location: Warsaw, Poland

Post by DD Stanislaw »

Dokładnie tak będzie, ale na razie optymalnego rozwiązania nie znaleźliśmy.
Image
Artur S.
5-12 posts
5-12 posts
Posts: 11
Joined: Sunday 01 Nov 2015, 13:18
Location: WAW

Post by Artur S. »

Witam,
DD Stanislaw wrote: Pytanie jest nie na miejscu - gdyby było wiadomo, co powoduje problem, zostałoby to usunięte w ciągu jednego dnia.
jak w takim razie wg Ciebie powinno brzmieć pytanie o stan prac? Kuba sam potwierdził, że problem występuje i umiecie go nawet zreplikować w swoim środowisku testowym:
Kuba Pa wrote:Potwierdzam to samo, przy ładowaniu sie tekstur jest crash...
a ja tylko grzecznie chciałbym się dowiedzieć kiedy można spodziewać się rozwiązania, bo zaczynam się już lekko niecierpliwić (tak wiem, wiem.. ".....nie mamy pańskiego płaszcza, i co pan nam zrobi.....?").
Borys wrote:na simmarkecie jest w opiniach o produkcie
Nie wiem o której opinii piszesz, ale tą z ostrzeżeniem o potencjalnych problemach ja wystawiłem. Ponadto podtrzymuję swoje zdanie, że skoro developer nie wie kiedy problem będzie usunięty, uczciwość wymagałaby aby co najmniej upowszechnił takie ostrzeżenia u wszystkich dystrybutorów, o ile w ogóle nie wycofał wadliwego produktu ze sprzedaży.
DD Stanislaw wrote:Dokładnie tak będzie, ale na razie optymalnego rozwiązania nie znaleźliśmy.
A co w sytuacji, jeżeli go nie znajdziecie? Firma DD będzie zwracać pieniądze? Jeżeli tak, to kiedy ta decyzja zapadnie? Jeżeli nie, to co z tymi 5% (?) użytkowników - do których się niestety zaliczam - gdzie produkt nie działa właściwie? Pytam grzecznie i autentycznie bez pejoratywnego wydźwięku.


Pzdr - Artur S.
i5 2500K, ASUS P8P67, 4GB PC3 10660/1333MHz, GF GTX570, OS Win7/64bit, FS2004
Locked