Polish Airports vol.2 X

Latest version: v4.5 (2020)

Post Reply
13Peter13
2-4 posts
2-4 posts
Posts: 4
Joined: Thursday 16 Apr 2020, 13:46
Name: Peter

Re: Polish Airports vol.2 X

Post by 13Peter13 »

Witam,

Mam pytanie, czy mozna zmienic surroundings wokol lotnisk typu Lodz Warszawa, nie bardzo mi sie to komponuje z ORBX OLC, widac kwadrat wielki wokol lotniska w innym kolorze i to nie jest ladne dla mnie, wiem ze to jakies pewnie zdjecia lotnicze photoscenery zeby bylo realne odwzorowanie terenu itd ale czy mozna to wylaczyc i zostawic tylko lotnisko ?
User avatar
Martin_Starski
200+ posts
200+ posts
Posts: 3365
Joined: Monday 24 Sep 2012, 11:11
Name: Marcin
Location: Warszawa

Re: Polish Airports vol.2 X

Post by Martin_Starski »

Witaj, rzeczywiscie widac roznice i przy kazdej nowej wersji scenerii staramy sie uwzgledniac ten aspekt i dopasowac kolory aby roznice byly jak najmniejsze - jestem pewien, ze w przyszlosci bedzie to wygladalo znacznie lepiej. Niemniej musimy tez miec na wzgledzie, ze nie kazdy ma produkty ORBXa, a co za tym idzie musimy sie tez niejako dopasowac do defaultowej wersji P3D. Teoretycznie najwiekszy rozmiarem plik bgl stanowi fotoscenerie - mozesz sprobowac go deaktywowac i zobaczyc jak to wyglada, niemniej na chwile obecna nie jestem w stanie w 100% zagwarantowac ze nie bedzie mialo to wplywu na sama scenerie.
13Peter13
2-4 posts
2-4 posts
Posts: 4
Joined: Thursday 16 Apr 2020, 13:46
Name: Peter

Re: Polish Airports vol.2 X

Post by 13Peter13 »

A czy jestescie w stanie powiedziec jaka jest nazwa tego pliku i gdzie on sie znajduje, dam mu szanse :) jak pomerda to go wlacze spowrotem - na przykladzie lodzi i warszawy bym prosil.
User avatar
Martin_Starski
200+ posts
200+ posts
Posts: 3365
Joined: Monday 24 Sep 2012, 11:11
Name: Marcin
Location: Warszawa

Re: Polish Airports vol.2 X

Post by Martin_Starski »

Plikow bgl szukaj w (...) \Lockheed Martin\Prepar3D v4\Addon Scenery\Polish Airports vol.2 X\EPLL\scenery i tam sprobuj zmienic rozszerzenie najwiekszego pliku na .offbgl
13Peter13
2-4 posts
2-4 posts
Posts: 4
Joined: Thursday 16 Apr 2020, 13:46
Name: Peter

Re: Polish Airports vol.2 X

Post by 13Peter13 »

cool dzieks :) narazie mam reinstall symulatora po zmianie plyty glownej ale jak ogarne to dam znac czy polepszylo czy pop..... :)
Rycesz
5-12 posts
5-12 posts
Posts: 10
Joined: Sunday 19 Apr 2020, 11:06
Name: Rycesz

Re: Polish Airports vol.2 X

Post by Rycesz »

Cześć,

Podpinam się pod pytanie 13Peter13. Używam Waszych dodatków Polski od lat i uważam, że robiliście i robicie świetną robotę. Natomiast kolorystyka głównej fotoscenerii nie komponuje się z Orbex'em.

Myślę, że niewiele osób lata bez ORBX Globala czy openLC bo standardowa kolorystyka FSX czy P3D jest raczej niesmaczna. Może krótkoterminowo wystarczyłoby tylko dodać poprawioną kolorystykę głównej fotoscenerii i wprowadzić z installerze opcję dla ludzi z ORBX'em?

Deaktywacja największej BGL to nie opcja. Zrobiłem dla testu na scenerii Wrocławia ale wróciłem do poprzedniej jak na płycie stadionu Śląska wybudowano domy :-)
User avatar
Martin_Starski
200+ posts
200+ posts
Posts: 3365
Joined: Monday 24 Sep 2012, 11:11
Name: Marcin
Location: Warszawa

Re: Polish Airports vol.2 X

Post by Martin_Starski »

Tak jak wspomniałem - pamiętamy o tym i przy wydawaniu nowych wersji naszych scenerii uwzględniamy już kwestie kolorystyki i dopasowania do ORBX. Myślę że przy najbliższym wydaniu najnowszej wersji paczki PA vol1 będzie wyglądać to dużo lepiej.
Rycesz wrote: Sunday 19 Apr 2020, 11:20 niewiele osób lata bez ORBX Globala czy openLC
Myślę że moglibyśmy się zdziwić jak dużo lata bez bądź z innymi dodatkami.
Rycesz wrote: Sunday 19 Apr 2020, 11:20 Deaktywacja największej BGL to nie opcja
Jest to rzeczywiście rozwiązanie bardzo robocze.
User avatar
DD Stanislaw
Administrator
Administrator
Posts: 6260
Joined: Monday 15 May 2006, 10:07
Name: Stanisław
Location: Warsaw, Poland

Re: Polish Airports vol.2 X

Post by DD Stanislaw »

Rozumiem, że chodzi przede wszystkim o EPLL i EPZG?
Image
Rycesz
5-12 posts
5-12 posts
Posts: 10
Joined: Sunday 19 Apr 2020, 11:06
Name: Rycesz

Re: Polish Airports vol.2 X

Post by Rycesz »

Martin_Starski wrote: Sunday 19 Apr 2020, 13:19 Tak jak wspomniałem - pamiętamy o tym i przy wydawaniu nowych wersji naszych scenerii uwzględniamy już kwestie kolorystyki i dopasowania do ORBX. Myślę że przy najbliższym wydaniu najnowszej wersji paczki PA vol1 będzie wyglądać to dużo lepiej.
Rycesz wrote: Sunday 19 Apr 2020, 11:20 niewiele osób lata bez ORBX Globala czy openLC
Myślę że moglibyśmy się zdziwić jak dużo lata bez bądź z innymi dodatkami.
OK, nie znam statystyk i nie wiem jak wyglądają PA na gołym P3D. Jedną z pierwszych rzeczy jakaś instaluję są dodatki obszarowe ORBX'a.

DD Stanislaw wrote: Sunday 19 Apr 2020, 14:24 Rozumiem, że chodzi przede wszystkim o EPLL i EPZG?
Jeżeli w tym wątku rozmawiamy wyłącznie o vol.2 X to tak, te dwa lotniska najbardziej kontrastują latem z ORBX w P3D V4.
User avatar
DD Stanislaw
Administrator
Administrator
Posts: 6260
Joined: Monday 15 May 2006, 10:07
Name: Stanisław
Location: Warsaw, Poland

Re: Polish Airports vol.2 X

Post by DD Stanislaw »

OK, dzięki.
Image
13Peter13
2-4 posts
2-4 posts
Posts: 4
Joined: Thursday 16 Apr 2020, 13:46
Name: Peter

Re: Polish Airports vol.2 X

Post by 13Peter13 »

witam ponownie, widze ze rozgrzalem tematem uzytkownikow ORBX, rowniez mnie dziwi jak mozna latac w ten symulator przynajmniej bez OpenLC Global i Vector te trzy to must zein :) ale do rzeczy, jako ze uzywam symulatora do PMDG FSLabs i Dash 8 i nie bardzo mnie interesuje Lodz w wydaniu DD photoscenerii w takiej formie to jestem za wylaczeniem tego duzego pliku na ten czas do rozwiazania tego problemu. Widze rondo lotnikow na podejsciu na pas to juz jest ok a poza tym to nie zwracam zbyt duzej uwagi na okolice jak jestem na koncowce 8nm od pasa. Takze jezeli chodzi o Lodz to na lotnisku nie dostrzeglem jakis zmian w budynkach tylko w ladniejszym terenie wokol Lodzi i o to mnie chodzilo. Dziekuje wam DD team za sugestie i szczekam na rozwiazanie probllemu w nastepnym wydaniu. I taka mala dygresja, te photoscenerie sie absolutnie nie sprawdzaja, wygladaja plasko i plamowato z bliska, zle mi sie to komponuje z autogenem bo widze zielona plame lasu a z niej wystaja pojedyncze drzewka :) no ale cos za cos, performance albo vizual ja wybieram performance.
User avatar
DD Stanislaw
Administrator
Administrator
Posts: 6260
Joined: Monday 15 May 2006, 10:07
Name: Stanisław
Location: Warsaw, Poland

Re: Polish Airports vol.2 X

Post by DD Stanislaw »

Jasne, FS to sztuka kompromisów, prawie jak małżeństwo :)
Image
Rycesz
5-12 posts
5-12 posts
Posts: 10
Joined: Sunday 19 Apr 2020, 11:06
Name: Rycesz

Re: Polish Airports vol.2 X

Post by Rycesz »

Martin_Starski wrote: Thursday 16 Apr 2020, 14:14 Witaj, rzeczywiscie widac roznice i przy kazdej nowej wersji scenerii staramy sie uwzgledniac ten aspekt i dopasowac kolory aby roznice byly jak najmniejsze - jestem pewien, ze w przyszlosci bedzie to wygladalo znacznie lepiej. Niemniej musimy tez miec na wzgledzie, ze nie kazdy ma produkty ORBXa, a co za tym idzie musimy sie tez niejako dopasowac do defaultowej wersji P3D. Teoretycznie najwiekszy rozmiarem plik bgl stanowi fotoscenerie - mozesz sprobowac go deaktywowac i zobaczyc jak to wyglada, niemniej na chwile obecna nie jestem w stanie w 100% zagwarantowac ze nie bedzie mialo to wplywu na sama scenerie.
Cześć. W PAvol1_X_v5.0 w P3D v5 nie jest niestety lepiej (sprawdziłem na razie Lublin). Czy nie dałoby się zrobić opcji bez obszaru miasta? EPSY na przykład, które obejmuje tylko obszar lotniska, pasuje super do Orbex'u latem.
User avatar
Martin_Starski
200+ posts
200+ posts
Posts: 3365
Joined: Monday 24 Sep 2012, 11:11
Name: Marcin
Location: Warszawa

Re: Polish Airports vol.2 X

Post by Martin_Starski »

Po deaktywacji największego pliku bgl, który powinien być fotoscenerią, jest lepiej?
Rycesz
5-12 posts
5-12 posts
Posts: 10
Joined: Sunday 19 Apr 2020, 11:06
Name: Rycesz

Re: Polish Airports vol.2 X

Post by Rycesz »

Martin_Starski wrote: Saturday 02 May 2020, 19:15 Po deaktywacji największego pliku bgl, który powinien być fotoscenerią, jest lepiej?
Z daleka kolorystycznie jest na pewno lepiej. Niestety są też pewne minusy. Wierzę, że stać Was na lepsze rozwiązanie.
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
Post Reply