Polish Airports vol.1 X

Latest version: v5.1 (2020)

Post Reply
User avatar
Martin_Starski
200+ posts
200+ posts
Posts: 3365
Joined: Monday 24 Sep 2012, 11:11
Name: Marcin
Location: Warszawa

Re: Polish Airports vol.1 X

Post by Martin_Starski »

A probowales wygenerowac SODE.log?

Druga sprawa - mozesz podrzucic jakie masz wpisy w exe.xml i dll.xml ?

W Prepar3D v4 oba pliki powinny byc w dwoch lokalizacjach:

AppData\Roaming\Lockheed Martin\Prepar3D v4
ProgramData\Lockheed Martin\Prepar3D v4

Moze to nam zasugeruje jakies rozwiazanie, ale szczerze mowiac to wyglada na jakis wiekszy problem z samym symulatorem a nie z nasza sceneria. Najszybciej pewnie otrzymasz pomoc na forum SODE: https://sode.12bpilot.ch/?forum=support
Image
Drzewiecki Design Customer Support
User avatar
Kuba Pa
200+ posts
200+ posts
Posts: 471
Joined: Wednesday 22 Sep 2010, 12:17
Name: Jakub
Location: Kolbuszowa, Poland

Re: Polish Airports vol.1 X

Post by Kuba Pa »

Mam jeszcze parę pytań. Jaka wersja scenerii? ( uwaga w DEMO nie ma rękawów) czy na EPRZ też nie ma rękawa na stanowisku 4? Czy uruchamia się menu SODE używając shift+D? Czy jest tam pusto czy są jakieś obiekty do wyboru?
gruby220
5-12 posts
5-12 posts
Posts: 5
Joined: Friday 14 Dec 2018, 21:04
Name: Tomek

Re: Polish Airports vol.1 X

Post by gruby220 »

Wrzucę logi wieczorem.

Wersja 4,5 zakupiona 3 tyg temu jako ,że przesiadam się na P3dv4.
Posiadam wszystkie polskie scenerie od DD ,zainstalowane wszystkie oprócz Krakowa, SODE się nie pojawiło po instalacji żadnej z nich.
EPRZ nie sprawdzałem.
User avatar
Martin_Starski
200+ posts
200+ posts
Posts: 3365
Joined: Monday 24 Sep 2012, 11:11
Name: Marcin
Location: Warszawa

Re: Polish Airports vol.1 X

Post by Martin_Starski »

To tak jak Kuba wspomnial - daj znac czy w ogole pojawia Ci sie okno SODE po uzyciu skrotu Shift+D i potwierdz ze w EPRZ tez nie ma rekawa (po tym co opisujesz do P3D w ogole nie widzi SODE, wiec raczej jednego i drugiego nie powinno byc).

Jak chcesz to podeslij pliki exe.xml i dll.xml z obu lokalizacji (ProgramData oraz z AppData/Roaming) jak rowniez SODE.log na moj adres Email: marcin@drzewiecki-design.net - moze uda nam sie jakos pomoc.
Image
Drzewiecki Design Customer Support
User avatar
Martin_Starski
200+ posts
200+ posts
Posts: 3365
Joined: Monday 24 Sep 2012, 11:11
Name: Marcin
Location: Warszawa

Re: Polish Airports vol.1 X

Post by Martin_Starski »

Jako ze to P3D v4, to moja prosba o exe.xml i dll.xml byla bezsensowna - mialoby to znaczenie w P3D v3 ale nie w v4.

Jeszcze jedna sugestia - oprocz tego ze zawsze nalezy odpalic zarowno installer SODE jak i potem P3D z admin rights i bez antywira to mozesz sprawdzic co masz w tej lokalizacji: C:\ProgramData\12bPilot\SODE\log - tam jest plik o nazwie PLTMGR_P3Dv4.log

Problemem moze byc to co robi SODE PlatformManager kiedy klikamy "register":

* Prepar3D nie moze oczywiscie w tym momencie byc uruchomiony
* SODE PlatformManager uruchamia Prepard3D.exe z odpowiednim wierszem polecen
* Prepar3D.exe nadpisuje odpowiednie wpisy to add-ons.cfg, co pozwala P3D identyfikowac SODE
* przy kolejnym odpalaniu, Prepar3D rozpoznaje SODE (gdyz jest w add-ons.cfg) i uruchamia odpowiednie moduly SODE

To tylko przypuszczenie, ale byc moze cos "nie zagralo" tak jak powinno przy kroku 2 - a co za tym idzie brakuje odpowiedniego wpisu w add-ons.cfg ktory znalezc mozna tutaj C:\ProgramData\Lockheed Martin\Prepar3D v4

Jezeli ten plik jest pusty, to sprobuj go wyciac z tej lokalizacji (zrob sobie back-up) i ponownie dokonaj rejestracji SODE, co powinno pozwolic Prepar3D.exe na wygenerowanie nowego add-ons.cfg
Image
Drzewiecki Design Customer Support
midcoast
0-1 posts
0-1 posts
Posts: 1
Joined: Monday 17 Sep 2018, 21:49
Name: Chris

Re: Polish Airports vol.1 X

Post by midcoast »

Hello,
I have all the POLISH airport series (V1,2 & 3), Warsaw airport & Warsaw City X. I purchased a new computer and am installing them using Prepar3D version4. All the programs installed correctly except the Polish Airports 1,2 & 3) V2.1. When selecting in the installer "Lockheed Martin Prepar3D v2.1 and higher" I get "Prepar3D V2 could not be found in your registry! Please repair this before running the installer again." Do I need to upgrade the "Polish Airport" series to a higher version and if so how do I go about that? I searched in the forum but what came up was in Polish. Thank you very much for your help! "GREAT PRODUCTS, keep up the good work"!!!!!
User avatar
Martin_Starski
200+ posts
200+ posts
Posts: 3365
Joined: Monday 24 Sep 2012, 11:11
Name: Marcin
Location: Warszawa

Re: Polish Airports vol.1 X

Post by Martin_Starski »

Latest version of Polish Airports is v4.5 created in 2018. You need to upgrade your version to the latest version which is adapted to P3D v4 - you should be able to do this with special upgrade price in the store that you bought our Polish Airports packages in the past.

You are trying to install the version, which was dedicated to P3D v2.1 or higher (but still P3D v2) and the installer cannot find the registry key for P3D v2.
Image
Drzewiecki Design Customer Support
Jakub Hartwig
13-25 posts
13-25 posts
Posts: 16
Joined: Sunday 10 Mar 2019, 19:08
Name: jakub

Re: Polish Airports vol.1 X

Post by Jakub Hartwig »

Witam wszystkich na forum mam problem z sceneriami V1,2,3 od pana Drzewieckiego problem polega na tym że na żadnym z lotnisk nie mam rękawów nie wiem czy starsza wersja w co wątpię proszę o pomoc mogę jeszcze jakieś pliki czy coś podesłać

Pozdrawiam
Jakub
User avatar
Martin_Starski
200+ posts
200+ posts
Posts: 3365
Joined: Monday 24 Sep 2012, 11:11
Name: Marcin
Location: Warszawa

Re: Polish Airports vol.1 X

Post by Martin_Starski »

Jakub Hartwig wrote: Monday 11 Mar 2019, 15:28 na żadnym z lotnisk nie mam rękawów
Witaj Jakubie, podejrzewam że nie masz programu SODE bądź też podczas instalacji odpowiednie pliki nie zainstalowały się poprawnie na Twoim dysku.

Ale od początku - prośba o ino o jakim symulatorze mowa oraz sprawdzenie czy korzystasz z najbardziej aktualnych wersji instalatorów (na forum przy poszczególnych tematach wyszczególnione są aktualne wersje poszczególnych scenerii).

Kolejna sprawa - czy dokonywałeś instalacji naszych scenerii oraz SODE z uprawnieniami administratora (jest to jedna z podstawowych zasad podczas każdej instalacji).

Czy masz zainstalowaną aplikację SODE, która jest notabene wymagana podczas instalacji każdej z paczek lotnisk. Jeżeli zainstalowałeś SODE to potwierdź proszę że zarejestrowałeś i aktywowałeś moduł poprzez SODE Platform Manager i po tym fakcie zamknąłeś okno owego Managera co pozwala MSIInstaller dokończyć proces instalacji modułu SODE w Twoim symulatorze.

Image

Szczegółową informację o procesie instalacji SODE i poszczególnych funkcjach znajdziesz tutaj: https://sode.12bpilot.ch/?page_id=9
Image
Drzewiecki Design Customer Support
Jakub Hartwig
13-25 posts
13-25 posts
Posts: 16
Joined: Sunday 10 Mar 2019, 19:08
Name: jakub

Re: Polish Airports vol.1 X

Post by Jakub Hartwig »

Witam Ponownie.
Robiłem wszystko tak jak mi kazano przy instalatorze mam zainstalowane sode najnowsza wersja która nawet dwa razy instalowałem raz mi się otworzyła z instalatorem a póżniej jeszcze raz z strony pobrałem i oczywiście wszystko uruchamiane za pomocą administratora i mam również aktywowane jako sima używam p3dv4 i posiadam gsx i również gsx v2 gdy wcisnę shift+d to pokazuje MI KOMUNIKAT ze w pobliżu nie ma żadnych gatow czy jakoś tak a w górnej zakładce wszystko mi pokazuje sode, addon menaer, gsx,fsuipc i tak dalej zastanawiam się czy przypadkiem nie mam za starych scenerji czy wtedy te wersjie co mam może jeszcze nie miały ale za to darmowa wersja EPWA ma rękawy ale za to gsx ich nie wykrywa i rownież pisze ze nie ma w pobliżu żadnych gatow

Pozdrawiam
User avatar
Martin_Starski
200+ posts
200+ posts
Posts: 3365
Joined: Monday 24 Sep 2012, 11:11
Name: Marcin
Location: Warszawa

Re: Polish Airports vol.1 X

Post by Martin_Starski »

Ale to prosba w takim razie o doprecyzowanie problemu - nie widac w ogole rekawow? na ktorych lotniskach? czy moze jednak rekawy sa widoczne ale nie dzialaja?

Prosba o precyzyjne opisanie problemu + ewentualnie screen'y bo na razie jest dosc mocno chaotycznie i trudno sie polapac w czym tak na dobra sprawe jest problem.
Image
Drzewiecki Design Customer Support
User avatar
DD Stanislaw
Administrator
Administrator
Posts: 6260
Joined: Monday 15 May 2006, 10:07
Name: Stanisław
Location: Warsaw, Poland

Re: Polish Airports vol.1 X

Post by DD Stanislaw »

Oczywiście jeśli to demo, to nie ma ruchomych rękawów.
Image
Jakub Hartwig
13-25 posts
13-25 posts
Posts: 16
Joined: Sunday 10 Mar 2019, 19:08
Name: jakub

Re: Polish Airports vol.1 X

Post by Jakub Hartwig »

Więc tak, mam kupione lotniska pa V1,2,3 i darmową wersję Warszawy na żadnych z lotnisk nie ma ani jednego rekawa, rękawy są tylko na darmowym Okęciu ale za to gsx nie wykrywa rękawów, rozumiem na darmowych lotniskach nie będą działać tak jak już wspomniałem latam na p3dv4 i jestem posiadaczem gsx lvl2
User avatar
DD Stanislaw
Administrator
Administrator
Posts: 6260
Joined: Monday 15 May 2006, 10:07
Name: Stanisław
Location: Warsaw, Poland

Re: Polish Airports vol.1 X

Post by DD Stanislaw »

Na demach będą widoczne nawet bez sode, bo to zwykłe, statyczne obiekty.


Prosiłbym o przesłanie na adres marcin[małpa]drzewiecki-design.net pliku:
[moje dokumenty]\Prepar3D v4 Add-ons\Polish Airports Volume 1 X - information.cfg


Jeszcze pytanie, czy najpierw były instalowane nasze produkty a potem SODE czy na odwrót?
Image
Jakub Hartwig
13-25 posts
13-25 posts
Posts: 16
Joined: Sunday 10 Mar 2019, 19:08
Name: jakub

Re: Polish Airports vol.1 X

Post by Jakub Hartwig »

Tak, najpierw były instalowane scenerie, a dopiero po instalacji włączył się manager sode ,
Plik podeśle później
Post Reply