Polish Airports vol.1 X

Latest version: v5.1 (2020)

Post Reply
Rafal

Post by Rafal »

Dziêki, Sławku! :wink:
User avatar
seam1977
100-199 posts
100-199 posts
Posts: 159
Joined: Friday 14 Oct 2011, 20:53
Location: Czeladz(EPKT)

Post by seam1977 »

Dzis wracam z Brazyli do Pyrzowic wiec jutro bede sprawdzal :D
Rafal

Post by Rafal »

Szczęśliwej podróży!
vChris
2-4 posts
2-4 posts
Posts: 3
Joined: Sunday 12 Jul 2015, 12:20
Location: Gdynia

Post by vChris »

Rafal wrote:Czy u Was też po instalacji PAv1X v3.4 w folderze scenerii EPKT pojawia się plik EPKT.bgl?
Ma on u mnie rozmiar 0 i tym samym stanowi problem np. dla GSX, które nie może zindeksować scenerii i działać.
Jedyną rada jest usunięcie go.
W mojej instalacji na P3D też jest ten "zerowy" EPKT.bgl ale GSX nie zgłasza żadnych problemów i działa.
Rafal

Post by Rafal »

vChris wrote:W mojej instalacji na P3D też jest ten "zerowy" EPKT.bgl ale GSX nie zgłasza żadnych problemów i działa.
Wielkie dzięki za odpowiedź, Krzysiek!
Tak czy tak lepiej go zdezaktywuj, bo sceneria nie powinna mieć plików o wartości 0.
Ponieważ nikt z DD się nie wypowiedział, zakładam, że to dobre rozwiązanie (tak twierdzi też Umberto, twórca FSDT i GSX).
User avatar
Kuba Pa
200+ posts
200+ posts
Posts: 471
Joined: Wednesday 22 Sep 2010, 12:17
Name: Jakub
Location: Kolbuszowa, Poland

Post by Kuba Pa »

Puste pliki bgl mają za zadanie dezaktywację niepotrzebnych lub powodujących błedy plików ze wcześniejszych wersji. Także równie dobrze można je usunąć. Chociaż w tym wypadku to nie ja przygotowywałem ten plik i nie wiem za co odpowiadał.
Rafal

Post by Rafal »

Kuba, jeśli jesteś zainteresowany na przyszłość, to tu jest fragment opini Umberto na temat pustych plików (on po prorstu założył, że plik 0 to uszkodzony plik, ale pomylił się sądząc, że to AFCAD):

Exception while creating airport cache: CreateFileMapping failed because the file has size 0: The operation completed successfully: "C:\FSX\Addon Scenery\Polish Airports vol.1\EPKT_X\scenery\EPKT.bgl" (system:0). Which is precisely the airport you said didn't work. Of course it doesn't: the AFCAD is corrupted, because it has a size of 0. This means the scenery is not working in FSX (which is probably using the default scenery) too, not just in GSX. Remove the 0 size file, and reinstall the scenery to restore it.

Tak jak Umberto przewidział, po usunięciu pliku 0 GSX ponowił działanie.

Dziękuję za odpowiedź.
User avatar
Kuba Pa
200+ posts
200+ posts
Posts: 471
Joined: Wednesday 22 Sep 2010, 12:17
Name: Jakub
Location: Kolbuszowa, Poland

Post by Kuba Pa »

Tak jak wcześniej pisałem nie ja to przygotowywałem nie wiem co miał na celu ten plik równie dobrze może być tak jak pisze Umberto że plik uległ uszkodzeniu podczas rozpakowywania. Pytanie do Ciebie czy na EPKT wszystko jest w porządku szczególnie czy jest dobry AFCAD?
Rafal

Post by Rafal »

Kuba Pa wrote:równie dobrze może być tak jak pisze Umberto że plik uległ uszkodzeniu podczas rozpakowywania
Raczej nie, bo po usunięciu wszystkiego i ponownej instalacji, pojawił się znowu i też w wielkości 0.
Kuba Pa wrote:czy na EPKT wszystko jest w porządku szczególnie czy jest dobry AFCAD?
Przyznaję, że nie studiowałem tego AFCADa dokładnie, ale nie zauważyłem żadnych problemów jakie zwykle wynikają z błędów w AFCADzie.
Wcześniej już miewałem problemy z GSX na EPKT, ale widać musiało chodzić o ten plik, bo odkąd go usunąłem, EPKT hula. Więc wszystko jest w porządku.

Jeszcze raz dziękuję za zainteresowanie tematem.
I za świetną scenerię Pyrzowic.
User avatar
Kuba Pa
200+ posts
200+ posts
Posts: 471
Joined: Wednesday 22 Sep 2010, 12:17
Name: Jakub
Location: Kolbuszowa, Poland

Post by Kuba Pa »

Jak nigdzie "spod spodu" nie wystaje AFCAD to znaczy że jest ok. Zdziwiła mnie nazwa tego pliku, sama nazwa EPKT jest dziwna, także mógł to być jakiś AFCAD, lub wypłaszczenie terenu. Także nauka na przyszłość takie pliki muszą mieć przynajmniej 1kb :wink:
Rafal

Post by Rafal »

Kuba Pa wrote:Także nauka na przyszłość takie pliki muszą mieć przynajmniej 1kb :wink:
Ot co! :)
User avatar
seam1977
100-199 posts
100-199 posts
Posts: 159
Joined: Friday 14 Oct 2011, 20:53
Location: Czeladz(EPKT)

Post by seam1977 »

Przemraszam Rafale tak pozno ja tez mam ten sam plik i go usunolem,pozdrawiam Slawek.
Rafal

Post by Rafal »

Nie ma problemu, Sławku! Dzięki za raport.
Fajnie, że szczęśliwie wórciłeś z Brazylii.
Miłego tygodnia!
User avatar
tadeon
26-49 posts
26-49 posts
Posts: 27
Joined: Wednesday 08 Jul 2015, 18:01
Name: tadeon
Location: Warsaw, Poland

Post by tadeon »

Może ktoś mi pomoże - nie działa mi ILS na EPGD. Ustawiam 110.3 i nic. Na wszystkich innych lotniskach - działa.
User avatar
Kuba Pa
200+ posts
200+ posts
Posts: 471
Joined: Wednesday 22 Sep 2010, 12:17
Name: Jakub
Location: Kolbuszowa, Poland

Post by Kuba Pa »

Sporo tych wersji EPGD było mógłbyś napisać jaką masz oraz sprawdzić datę modyfikacji pliku Gdansk_Rebiechowo_EPGD.BGL ?
Post Reply