Polish Airports vol.1 X

Latest version: v5.1 (2020)

Post Reply
Matuae
0-1 posts
0-1 posts
Posts: 1
Joined: Saturday 17 Dec 2016, 13:57
Location: Polska

ILS

Post by Matuae »

Witam,

mam problem z ILS'em w Katowicach. Na RWY27 kieruje mnie na nieaktywny pas zamiast na nowy. W FSX pokazuje na mapie, ¿e s± dwa. Czy jest jaka¶ mo¿liow¶æ usuniêcia tego starego? Dziêkujê za radê.
Mephic
13-25 posts
13-25 posts
Posts: 23
Joined: Monday 29 Aug 2016, 12:21
Location: Kraków

Post by Mephic »

Kolego chyba mamy ten sam problem, pisalem dwa posty wyzej :)

Prawdopodobnie uzywasz aktualizacji navaids z Aero Sors i niestety cos jest nie tak, bo pomimo ze lotnisko jest "ponad" sceneria default, ktora modyfikuje AeroSors to i tak jest negatywny efekt w postaci kierowania na inny pas. Chociaz w sumie mnie to kierowalo w ogole gdzies w kosmos wiec moze jest tak ze bez tej aktualizacji kieruje na stary pas a z nia kieruje na budynki wlasnie dlatego ze z default kieruje na zly?

sam juz nie wiem, mam nadzieje, ze ktos z DD sie wypowie...
flightex
5-12 posts
5-12 posts
Posts: 9
Joined: Sunday 18 Dec 2016, 21:44
Location: GDA

Post by flightex »

Witam,
Mam problem ze światłami (p3d v3)na lotniskach, drogi kołowania, pas startowy itd. Wszystkie są w kształcie trójkątów, wyglądają jak ogniska. Sytuacja jest taka sama dla wszystkich lotnisk PA vol 1x 4.2 a przecież sceneria jest m.in dedykowana do p3d v3. Co ciekawe w pakiecie Warsaw City X światła są ok. Czy ktoś co wie co może być powodem?
flightex
musiol1
5-12 posts
5-12 posts
Posts: 10
Joined: Monday 16 Jun 2014, 17:00
Location: Katowice

Post by musiol1 »

Witam serdecznie. Mam vol1 zakupiony w sklepie aerosoftu i do dnia dzisiejszego niestety nie maja oni aktualizacji do wersji 4.2. Pisa³em z ich wsparciem i twierdz± ¿e nie otrzymali jeszcze najnowszej wersji. Chcia³bym siê upewniæ czy faktycznie tak jest bo to ju¿ ponad 3 tyg jak ona wysz³a. Bêdê wdziêczny za info.
voltigeurramon
0-1 posts
0-1 posts
Posts: 1
Joined: Thursday 22 Dec 2016, 13:42
Location: Nederland

Post by voltigeurramon »

Hello,

I flew to EPLB yesterday for the first time. On final approach the runway seemed to be sloping. When I got closer to the ground I expected to touch down, like always, but not this time. I went through the ground like it wasn't even there, to find another runway below it. The 'upper' runway (the one I went through) was using photo scenery, love that!, but the one below was using textures like all sceneries. When I taxied onto the ramp I was back onto the photoreal textures. The airport is placed above FTX global and other FTX/MSE regions. Am I doing something wrong here?

a bit off topic: the flash of the planespotter (or whatever he is) is kinda annoying after a while :shock: , nice touch tho :D
User avatar
csb005
13-25 posts
13-25 posts
Posts: 21
Joined: Thursday 15 May 2014, 07:02
Location: Katowice, Poland

Post by csb005 »

Co do PAPI w Katowicach - jak jestem daleko od lotniska to widać wszystkie, wraz ze zbliżaniem znikają, wygląda to tak :

Image

Prepar3D v2.5
Moje dodatki : FSGlobal2010 FTX, ORBX Global Base, Vector i EuropeOpenLC

Ustawienia :
Image
Image
Image

Windows 7

Pozdrawiam!
User avatar
Kuba Pa
200+ posts
200+ posts
Posts: 471
Joined: Wednesday 22 Sep 2010, 12:17
Name: Jakub
Location: Kolbuszowa, Poland

Post by Kuba Pa »

flightex wrote:Witam,
Mam problem ze światłami (p3d v3)na lotniskach, drogi kołowania, pas startowy itd. Wszystkie są w kształcie trójkątów, wyglądają jak ogniska. Sytuacja jest taka sama dla wszystkich lotnisk PA vol 1x 4.2 a przecież sceneria jest m.in dedykowana do p3d v3. Co ciekawe w pakiecie Warsaw City X światła są ok. Czy ktoś co wie co może być powodem?
Prosiłbym o screeny tego zjawiska. Czy obie scenerie są w najnowszej wersji, także Warsaw City X?
csb005 wrote:Witam,
Co do PAPI w Katowicach - jak jestem daleko od lotniska to widać wszystkie, wraz ze zbliżaniem znikają, wygląda to tak :
Z tego co ustaliliśmy z testerami problem występuj w wersji v2.5 i nie tylko na EPKT ale i na innych lotniskach, w v3.0 PAPI wyświetlają sie bez problemów.
User avatar
csb005
13-25 posts
13-25 posts
Posts: 21
Joined: Thursday 15 May 2014, 07:02
Location: Katowice, Poland

Post by csb005 »

Kuba Pa wrote:Z tego co ustaliliśmy z testerami problem występuj w wersji v2.5 i nie tylko na EPKT ale i na innych lotniskach, w v3.0 PAPI wyświetlają sie bez problemów.
A jest jakaś możliwość poprawienia tego? (Poza zmianą na wersję 3).
flightex
5-12 posts
5-12 posts
Posts: 9
Joined: Sunday 18 Dec 2016, 21:44
Location: GDA

Post by flightex »

Kuba Pa wrote:Prosiłbym o screeny tego zjawiska. Czy obie scenerie są w najnowszej wersji, także Warsaw City X?
Witam w załączeniu ss'y. Warsaw City X jest w najnowszej wersji i taki problem nie występuje. PA V.1 jest w wersji 4.2. Zakupiona parę dni temu.

Pozdrawiam

Image
Image[/img][/code]
flightex
User avatar
Kuba Pa
200+ posts
200+ posts
Posts: 471
Joined: Wednesday 22 Sep 2010, 12:17
Name: Jakub
Location: Kolbuszowa, Poland

Post by Kuba Pa »

csb005 wrote: A jest jakaś możliwość poprawienia tego? (Poza zmianą na wersję 3).
To jest problem producenta symulatora, radziłbym popytać jego support, co oni na to poradzą.


Na tych screenach wszystko wyglada w porządku. Chodziło mi o porównanie wyglądu świateł na EPMO i EPKT bo sa one identycznie robione więc każda różnica miedzy nimi to jakaś anomalia. Radziłbym sie przyjrzeć ustawieniom mip mapings karty, i tam spróbować tak je ustawić aby trójkąty pojawialy sie bardzo późno lub nawet wcale.
flightex
5-12 posts
5-12 posts
Posts: 9
Joined: Sunday 18 Dec 2016, 21:44
Location: GDA

Post by flightex »

Kuba Pa wrote:
csb005 wrote: Na tych screenach wszystko wyglada w porządku. Chodziło mi o porównanie wyglądu świateł na EPMO i EPKT bo sa one identycznie robione więc każda różnica miedzy nimi to jakaś anomalia. Radziłbym sie przyjrzeć ustawieniom mip mapings karty, i tam spróbować tak je ustawić aby trójkąty pojawialy sie bardzo późno lub nawet wcale.
Poniżej porównanie EPKT (PA vol 1x 4.2) i EPMO (Warsaw City X). Screeny robione przy tych samych ustawieniach. Wybrane lotnisko, active runway.
Dla mnie nie wyglądają identycznie. Problem z wyświetlaniem świateł mają wszystkie lotniska PA vol 1x v4.2. Inne działają prawidłowo. Coś jest nie tak z PA vol 1.Image Image
flightex
User avatar
Martin_Starski
200+ posts
200+ posts
Posts: 3396
Joined: Monday 24 Sep 2012, 11:11
Name: Marcin
Location: Warszawa

Post by Martin_Starski »

Ten screen z EPMO wyglada na stara wersje jeszcze sprzed ostatniej aktualizacji swiatel.
Image
Drzewiecki Design Customer Support
User avatar
Kuba Pa
200+ posts
200+ posts
Posts: 471
Joined: Wednesday 22 Sep 2010, 12:17
Name: Jakub
Location: Kolbuszowa, Poland

Post by Kuba Pa »

Dokładnie tak jak pisze Marcin to nie jest ostatnia wersja Warsaw City, bo światła są defaultowe, a nie nasze. Z czasem będziemy aktualizować oświetlenie we wszystkich naszych sceneriach.
flightex
5-12 posts
5-12 posts
Posts: 9
Joined: Sunday 18 Dec 2016, 21:44
Location: GDA

Post by flightex »

Kuba Pa wrote:Dokładnie tak jak pisze Marcin to nie jest ostatnia wersja Warsaw City, bo światła są defaultowe, a nie nasze. Z czasem będziemy aktualizować oświetlenie we wszystkich naszych sceneriach.
???? Nie bardzo rozumiem. Mam WARSAW CITY X 2015 v1.6. Jak to jest możliwe żebym miał światła defaultowe? A co z EPKT czy światła są prawidłowe? Inne lotniska "świecą" normalnie tzn bez widocznych trójkątów. Jedynie z PA VOL 1 X, który kupiłem niedawno mam taki problem.
Czy możecie coś poradzić?
flightex
User avatar
Martin_Starski
200+ posts
200+ posts
Posts: 3396
Joined: Monday 24 Sep 2012, 11:11
Name: Marcin
Location: Warszawa

Post by Martin_Starski »

Co do wersji Warsaw City X:
DD Stanislaw wrote:I am glad to inform that the updated version of this product has been sent to stores. New in v1.8:
• New fully customized lighting system in EPMO in EPBC; possible to switch lights ON by selecting NAV2 112.00MHz
• Fully automatic seasonal changes (SODE required)
Poprzednia wersja wykorzystywala swiatla defaultowe symulatora, a obecnie wszystkie nowe i aktualizowane scenerie maja nowo-przygotowany system oswietlenia design by Drzewiecki Design :wink: Szczerze mowiac na Twoich screenach nie widze niczego nieprawidlowego - tak po prostu wyglada nowy system oswietlenia, a reszta to kwestia gustu. Chyba ze mozesz jeszcze raz pokazac na screen'ie o jakie trojkaty chodzi. BTW: Gdzieniegdzie doszly mnie sluchy ze jakies problemy ze swiatlami wygenerowala nowa wersja P3D 3.4.9. ale to chyba nie ten przypadek.

Co do PAPI to ja cos postaram sie jeszcze sprawdzic w swoim v2.5 bo znam inna osobe, ktora twierdzi ze takiego problemu w swoim v2.5 nie ma. Jezeli tak rzeczywiscie jest to sporobuje znalezc roznice w konfiguracji symulatora - moze uda sie zdiagnozowac problem.
Image
Drzewiecki Design Customer Support
Post Reply