Polish Airports vol.1 X

Latest version: v5.1 (2020)

Post Reply
maro
2-4 posts
2-4 posts
Posts: 3
Joined: Wednesday 31 Aug 2016, 19:14
Location: Polska/UK

Post by maro »

Kuba Pa wrote:Problem namierzony i teoretycznie rozwiązany. Przy wyborze wersji z AES w instalatorze rękawy znikają, i kolejna instalacje bez tej opcji ich nie przywraca, trzeba to zrobić ręcznie.
Także puki Staszek nie wróci i tego nie naprawi w instalatorze, to jedyne rozwiązanie to podmienić ręcznie plik.

Plik PAvol1X.sdx
Dla Win7/8 znajduje się on w folderze C:/ProgramData/12bPilot/SODE/sdx/DrzewieckiDesign
Dla Win XP C:/Documnets and Settings/All Users/Dane aplikacji/12bPilot/SODEsdx/DrzewieckiDesign
Jest !!! BRAWO KUBA !!!

Dziękuję bardzo za pomoc :)
Mephic
13-25 posts
13-25 posts
Posts: 23
Joined: Monday 29 Aug 2016, 12:21
Location: Kraków

Post by Mephic »

Witam

Chcialem dzis zrobic lot z Sheremetyeva do EPLB -> ku mojemu zdziwieniu po przylocie nad EPLB cale lotnisko mialo pomieszany mesh. (airport elevation) Gorki i doliny, pas startowy jak harmonijka. P3D 3.35. Mam FTX Vector i FS Global ale nie ma tego lotniska w AEC.

Problem polega na tym, ze nie umiem zmodyfikowac AFCAD tak jak kolega kilka postow wyzej :( Jest to jedyne lotnisko z ktorym mam taka jazde :(
Tusha
2-4 posts
2-4 posts
Posts: 2
Joined: Tuesday 08 Aug 2006, 14:44
Location: Gostyn, Poland

Post by Tusha »

Co zrobić żeby zaświecić oświetlenie lotniska w ciągu dnia? NAV2 na 112 nie działa.
User avatar
kuba239
26-49 posts
26-49 posts
Posts: 29
Joined: Thursday 06 Dec 2012, 12:42
Name: Jakub

Post by kuba239 »

Mephic wrote:Witam

Chcialem dzis zrobic lot z Sheremetyeva do EPLB -> ku mojemu zdziwieniu po przylocie nad EPLB cale lotnisko mialo pomieszany mesh. (airport elevation) Gorki i doliny, pas startowy jak harmonijka. P3D 3.35. Mam FTX Vector i FS Global ale nie ma tego lotniska w AEC.

Problem polega na tym, ze nie umiem zmodyfikowac AFCAD tak jak kolega kilka postow wyzej :( Jest to jedyne lotnisko z ktorym mam taka jazde :(
Wstawiam w pliku zip, jest instrukcja co i jak.

https://www.dropbox.com/s/1gdevc2g571do ... x.zip?dl=0

Komuś się pewnie to przyda póki nie będzie aktualizacji vol.1

Pozdrawiam, Kuba
User avatar
Kuba Pa
200+ posts
200+ posts
Posts: 471
Joined: Wednesday 22 Sep 2010, 12:17
Name: Jakub
Location: Kolbuszowa, Poland

Post by Kuba Pa »

Dzięki Kuba, bo na razie nie ma innego rozwiązania niż to Twoje.

Co do świateł to:
W tej wersji nie będzie możliwości uruchamiania świateł w dzień przez NAV2. Z powodu, że zrezygnowaliśmy z używania świateł bgl na rzecz jednolitej wersji oświetlenie dla wszystkich trzech platform (FS9, FSX, P3D). Poprzednie rozwiązanie i tak było dalekie od ideału, światła w dzień były widocznie z niewielkiej odległości. Dlatego postanowiliśmy z nich całkiem zrezygnować na rzecz dania użytkownikom P3D customowych świateł. Rezygnacja z opcji instalatora, instalacji oświetlenie specjalnie dla P3D umożliwiła wybór AFCADów bez i z miejscami które zajmują samoloty statyczne, o co były prośby od użytkowników.

Jeśli w przyszłości uda się stworzyć światłą widocznie w dzień, które są widocznie z daleka, na pewno to uzupełnimy, we wszystkich sceneriach.
musiol1
5-12 posts
5-12 posts
Posts: 10
Joined: Monday 16 Jun 2014, 17:00
Location: Katowice

Post by musiol1 »

Na stronie Aerosoftu nadal nie możliwości zakupu paczki 4.00 po referencyjnej cenie 10Euro+vat. Napisałem wiec do nich i ku memu niesamowitemu zdumieniu otrzymałem taka oto odpowiedź:
"Hello,

sorry but we don't offer an update price for the software.

Kind regards
Aerosoft GmbH"
Adamcox
13-25 posts
13-25 posts
Posts: 22
Joined: Thursday 08 May 2008, 11:02
Location: Kalety, Poland

Post by Adamcox »

musiol1 wrote:Na stronie Aerosoftu nadal nie możliwości zakupu paczki 4.00 po referencyjnej cenie 10Euro+vat. Napisałem wiec do nich i ku memu niesamowitemu zdumieniu otrzymałem taka oto odpowiedź:
"Hello,

sorry but we don't offer an update price for the software.

Kind regards
Aerosoft GmbH"
Trzeba będzie poczekać aż Stanisław wróci, może on nam jakoś pomoże w tej sytuacji, bo Aerosoft dał ciała jak tylko mógł. Jedno jest pewne, Aerosoft stracił klienta. :evil: :evil: :evil:
musiol1
5-12 posts
5-12 posts
Posts: 10
Joined: Monday 16 Jun 2014, 17:00
Location: Katowice

Post by musiol1 »

Adamcox wrote:
musiol1 wrote:Na stronie Aerosoftu nadal nie możliwości zakupu paczki 4.00 po referencyjnej cenie 10Euro+vat. Napisałem wiec do nich i ku memu niesamowitemu zdumieniu otrzymałem taka oto odpowiedź:
"Hello,

sorry but we don't offer an update price for the software.

Kind regards
Aerosoft GmbH"
Trzeba będzie poczekać aż Stanisław wróci, może on nam jakoś pomoże w tej sytuacji, bo Aerosoft dał ciała jak tylko mógł. Jedno jest pewne, Aerosoft stracił klienta. :evil: :evil: :evil:
Nawet dwóch :)
Mephic
13-25 posts
13-25 posts
Posts: 23
Joined: Monday 29 Aug 2016, 12:21
Location: Kraków

Post by Mephic »

Dziękuję Kubie za przesłanie pliku. Jesteś chłopie wielki :-)

Co do polityki Aerosoft to po prostu nic się nie zmieniło....
scottharmes6
13-25 posts
13-25 posts
Posts: 17
Joined: Friday 21 Sep 2012, 14:36
Location: Melbourne, Aus

Post by scottharmes6 »

Marek2704 wrote:
Andreas wrote:Great news on the 4.0 updates! I bought my vol.1 from justflight.com, I assume the same upgrade discount will be applied there as well?

Cheers!/Andreas
They still don't know what to do with new version... :D
Hi Marek

Don't blame us. We only just got the files (some anyway) from them and we are yet to decide what we are going to do with them
These are new products so will require a fresh purchase. We are still looking how this will be handled for customers of the old version
Phlegmatic Brits... :shock: 8) :lol:

Btw. Full version for full price is still inaccessible... :D

My response from an email to JF support yielded a more positive response.

"Hi Scott,

Thanks for your ticket.

We've also only recently been notified about it and will soon add a discounted upgrade offer to customers whom bought the earlier version. We'll send out an e-shot or email when available and active.

Hope this helps,

Kind regards,"

This was on September 2nd.


Not speaking of Just Flight, I just can't understand retailers who will not host upgrades when they are released (or sometimes at all) and who will not offer discounts when a payed update/upgrade is released. There are several retailers I will not deal with any more for these reasons.

Cheers,
Mephic
13-25 posts
13-25 posts
Posts: 23
Joined: Monday 29 Aug 2016, 12:21
Location: Kraków

Post by Mephic »

Jaka jest czestotliwosc dla ATC (Ground) na EPLB? Niestety z automatu nie da sie wybrac, mam tylko tower i nie moge prosic o zgode na taxi
User avatar
Martin_Starski
200+ posts
200+ posts
Posts: 3402
Joined: Monday 24 Sep 2012, 11:11
Name: Marcin
Location: Warszawa

Post by Martin_Starski »

W realu w Lublinie nie ma GND - jest tylko TWR. APP tez nie ma - za przeproszeniem "lotnisko proceduralne" :P

Ale przypuszczam, ze bardzo ograniczone jakosciowo ATC w symulatorze wymagal aby bylo ground aby moc w ogole dostac instrukcje kolowania do stanowiska.
Image
Drzewiecki Design Customer Support
Marek2704
26-49 posts
26-49 posts
Posts: 49
Joined: Friday 27 Sep 2013, 22:16
Location: Hatfield, UK

Post by Marek2704 »

Mephic wrote:Jaka jest czestotliwosc dla ATC (Ground) na EPLB? Niestety z automatu nie da sie wybrac, mam tylko tower i nie moge prosic o zgode na taxi
Z mapy dołączonej do produktu wynika, że 136,425.

@scottharmes6
I bought update from justflight.com at Thursday for £9.60 :)
soferek
5-12 posts
5-12 posts
Posts: 9
Joined: Tuesday 13 Oct 2015, 12:04
Location: Southampton

Post by soferek »

Sebol wrote:Tak to mniej wiêcej wygl±da w GSXie:
http://imagizer.imageshack.com/img921/8066/Er6KPJ.png

Mimo, ¿e pliki AFCAD lotniska EPLB s±:
http://imagizer.imageshack.com/img922/3941/xXh3cT.png
Mi pomoglo z GSX przeniesienie lotnisk z D:\Lockheed Martin\Prepar3D v3\Addon Scenery\Polish Airports vol.1 X do D:\Lockheed Martin\Prepar3D v3\Addon Scenery i oczywiscie przemapowalem w scenery

i przebudowanie bazy GSX. prawdopodobnie GSX nie potrafi patrzec na "glebsze" katalogi. moze to samo jest z AES ?
Mareczek
2-4 posts
2-4 posts
Posts: 4
Joined: Sunday 04 Sep 2016, 10:23
Location: Gdansk ,Polska

Post by Mareczek »

Witam mam nie typowy błąd z SODE, zainstalowałem najnowszą scenerię, a także najnowsze SODE. Wszystko ładnie poza faktem, że po wciśnięciu Shift + D nic się nie dzieje.

http://i.imgur.com/wqM1J9N.png
Post Reply