Polish Airports vol.1 X

Latest version: v5.1 (2020)

Post Reply
User avatar
DD Stanislaw
Administrator
Administrator
Posts: 6260
Joined: Monday 15 May 2006, 10:07
Name: Stanisław
Location: Warsaw, Poland

Post by DD Stanislaw »

Hmm... A gdzie jest ten fix?
Image
User avatar
Martin_Starski
200+ posts
200+ posts
Posts: 3365
Joined: Monday 24 Sep 2012, 11:11
Name: Marcin
Location: Warszawa

Post by Martin_Starski »

Chyba o te posty chodzi:
kuba239 wrote:"Naprawiłem poprzez dodanie do afcad CVX czyli "Flatten Mask Class Map ExcludeAutoGen". Obrysowałem nim lotnisko i zostawiłem tylko miejsce na ten dół co jest przy terminalu. Dobrze by było gdybyście w update rozwiązali to jakoś i to z GSX. "
kuba239 wrote: Wstawiam w pliku zip, jest instrukcja co i jak.
https://www.dropbox.com/s/1gdevc2g571do ... x.zip?dl=0
Komuś się pewnie to przyda póki nie będzie aktualizacji vol.1
Pozdrawiam, Kuba
Image
Drzewiecki Design Customer Support
User avatar
kuba239
26-49 posts
26-49 posts
Posts: 29
Joined: Thursday 06 Dec 2012, 12:42
Name: Jakub

Post by kuba239 »

Tak dokładnie o ten fix chodzi :)
User avatar
DD Stanislaw
Administrator
Administrator
Posts: 6260
Joined: Monday 15 May 2006, 10:07
Name: Stanisław
Location: Warsaw, Poland

Post by DD Stanislaw »

Jeśli chodzi o kompatybilność z GSX to, jak pisze autor:
Umberto wrote:In general, if an AFCAD doesn’t have any parkings, it should be automatically excluded by GSX. Note that, this requires to have the latest version of the program installed, which can ben obtained either downloading the latest full GSX installer, or (if the GSX installation is fairly recent), the Stand-Alone Add-on manager installer from our site.

It might be worth doing a “Restart Couatl and rebuild the airport cache” option from the Couatl Settings menu, after installing the update.
Image
jodle
50-99 posts
50-99 posts
Posts: 50
Joined: Thursday 15 Sep 2011, 12:41
Location: Czersk

Post by jodle »

Światełka w EPGD nie wyglądają zbyt realnie. Możecie to poprawić?
P3D v3.4
http://i.imgur.com/zv8w6wY.jpg
+
http://i.imgur.com/MBFEIm9.jpg
musiol1
5-12 posts
5-12 posts
Posts: 10
Joined: Monday 16 Jun 2014, 17:00
Location: Katowice

Post by musiol1 »

Podchodziłem już kilkukrotnie z ILS do pasa 27 w Katowicach i na nowej wersji 4.1 ani razu samolot nie był ustawiony w osi pasa tylko zawsze z jego lewej strony. Czy spotkał się ktoś też z takim problemem ?
User avatar
DD Stanislaw
Administrator
Administrator
Posts: 6260
Joined: Monday 15 May 2006, 10:07
Name: Stanisław
Location: Warsaw, Poland

Post by DD Stanislaw »

Nie jesteśmy wróżkami. Jaki samolot, z jakiej bazy nawigacyjnej korzysta? Default też tak podchodzi?
Image
User avatar
Kuba Pa
200+ posts
200+ posts
Posts: 471
Joined: Wednesday 22 Sep 2010, 12:17
Name: Jakub
Location: Kolbuszowa, Poland

Post by Kuba Pa »

Problem prowadzenia ILSa na stary pas powoduje zewnętrzny dodatek z pomocami nawigacyjnymi u jednego z naszych testerów powodował to "FSX/P3D Navaids update" po jego odinstalowaniu problem znika.
Także jeśli posiadasz ten dodatek to jego wina.
User avatar
DD Stanislaw
Administrator
Administrator
Posts: 6260
Joined: Monday 15 May 2006, 10:07
Name: Stanisław
Location: Warsaw, Poland

Post by DD Stanislaw »

Czyli jednak mamy Wróżkę na pokładzie :P Zwracam honor :mrgreen:
Image
musiol1
5-12 posts
5-12 posts
Posts: 10
Joined: Monday 16 Jun 2014, 17:00
Location: Katowice

Post by musiol1 »

Problemem nie jest stary ILS bo został przeze mnie usunięty. ILS na nowym pasie po prostu nie prowadzi w osi pasa. Samolot zawsze siada pomiędzy osia centralna a lewa krawędzią.
QW757 i Aerosoft A320. Najnowszy AIRAC.
Navaids nie mam zainstalowanego.
User avatar
DD Stanislaw
Administrator
Administrator
Posts: 6260
Joined: Monday 15 May 2006, 10:07
Name: Stanisław
Location: Warsaw, Poland

Post by DD Stanislaw »

W takim razie jest zainstalowany drugi AFCAD z jakiegoś innego dodatku. Nasz ILS prowadzi dokładnie na pas - zresztą wystarczy sprawdzić w AFCADzie lub ustawić się defaultową Cessną na podejściu.
Image
atmczk
2-4 posts
2-4 posts
Posts: 4
Joined: Wednesday 22 Jul 2015, 08:50
Location: Śląsk

Post by atmczk »

musiol1 wrote:
vChris wrote:
musiol1 wrote: Czy wiadomo moze juz cos na temat znizki w sklepie aerosoftu ??
Tak. Wiadomo.
Nie będzie zniżki... przynajmniej oficjalnie.

http://forum.aerosoft.com/index.php?/to ... ent-774794
Pisałem do Aerosoftu ponownie o zniżkę na PA vol1 i ku memu zaskoczeniu otrzymałem wersja 4.1 gratis :) przypisaną do mojego konta. A jakie zmiany w v4.1 względem v4.0 ?
Zazdroszczę. W odpowiedzi na moje pytanie o jakikolwiek update do bunlde'a PA vol. 1-3 otrzymałem informację: "this is just a bundle by us, but the airports not so we dont have any information".
Zniechęcające, bo legalni mają zawsze pod górkę...
User avatar
DD Stanislaw
Administrator
Administrator
Posts: 6260
Joined: Monday 15 May 2006, 10:07
Name: Stanisław
Location: Warsaw, Poland

Post by DD Stanislaw »

atmczk wrote:legalni mają zawsze pod górkę
W jakim sensie?
atmczk wrote:this is just a bundle by us, but the airports not so we dont have any information
No i to jest raczej nie za dobra wiadomość. Mogę zasugerować sklepom ofertę update'u każdego Vol'a z wersji box do wersji download ze znizką 50% jednak przypuszczam, że sklepy, w tym Aerosoft, będą miały problemy w wyegzekwowaniu tego typu oferty.
Image
atmczk
2-4 posts
2-4 posts
Posts: 4
Joined: Wednesday 22 Jul 2015, 08:50
Location: Śląsk

Post by atmczk »

DD Stanislaw wrote:
atmczk wrote:legalni mają zawsze pod górkę
W jakim sensie?
Dosłownym - trzeba mieć sporo "szczęścia", żeby kupując legalny produkt w legalnym sklepie trafić akurat tę wersję, która nie otrzyma wsparcia w postaci aktualizacji. Dlaczego nie? Bo nie.
Cieszyłem się, gdy przeczytałem na jakimś zagranicznym forum, że DD wyda aktualizację do PA vol. 1. Z tej okazji odświeżyłem cały system z P3D v3, doinstalowałem dodatki i z karta płatniczą w ręce czekałem na aktualizację. Najpierw byłem zły...

Nie odbieraj tego osobiście. Kibicuję Ci od lat. Od Twoich pierwszych postów na forum pl-vacc czy aztec, od pierwszych dziwnych modeli i fajnych scenerii (Góraszka). Byłem zdziwiony, że pomiędzy koncertami znajdujesz czas na budowanie własnego symulatora, do dziś pamiętam zdjęcia "kabiny", klatki z papużkami i zdjęcie stopy na orczyku - w szarej grubej wełnianej skarpecie. Skomercjalizowałeś swoje hobby, zrobiłeś licencję, jestem pod ogromnym wrażeniem Twoich osiągnięć pozamuzycznych. Niedawno poczułem dumę i nieskrywaną radość gdy przeczytałem, że dostarczyłeś scenerię do komercyjnego symulatora Cirrus SF50 Vision. Sukces goni (i rodzi) sukces! Z całego serca życzę Ci ich jak najwięcej.

...teraz jestem po prostu rozczarowany.
User avatar
DD Stanislaw
Administrator
Administrator
Posts: 6260
Joined: Monday 15 May 2006, 10:07
Name: Stanisław
Location: Warsaw, Poland

Post by DD Stanislaw »

atmczk wrote:teraz jestem po prostu rozczarowany.
Ale to taki stan który trzeba publicznie wylać i o tym zapomnieć :P czy też można go w jakiś sposób zmienić i jest wprost proporcjonalny do kwoty jaką trzeba będzie wydać za płatną aktualizację pakietu PA? Jeśli to drugie, napisz proszę na maila.
Image
Post Reply