Polish Airports vol.3 XP v2

Latest version: v2.1 (2020)

Post Reply
User avatar
Martin_Starski
200+ posts
200+ posts
Posts: 3365
Joined: Monday 24 Sep 2012, 11:11
Name: Marcin
Location: Warszawa

Re: Polish Airports vol.3 XP v2

Post by Martin_Starski »

wiesladro wrote: Wednesday 09 Sep 2020, 11:35 plik SAM.zip do katalogu głównego xplane
Wyraznie wyglada na to, ze SAM jest zle zainstalowany i w rezultacie wyskakuje owy blad. Byc moze to wina nowej wersji SAM - trudno mi powiedziec.

Niemniej zacznijmy od poczatku:
  • nastepnie rozpakuj plik zip i skopiuj rozpakowany folder Resources do folderu glownego X-Plane 11
  • dla pewnosci usun scenery_packs.ini i daj mu sie odbudowac na nowo, czyli odpal prosze XP11 i jeszcze raz stan w EPWR - wg mnie nie powinno byc juz owego bladu i wszystko powinno sie prawidlowo wyswietlac
FInalnie powinno byc tak, ze w scenery_packs.ini pojawi Ci sie na gorze listy SCENERY_PACK wpis odnoszacy sie do SAM_Library i tak powinno byc.
W Twoim ostatnim scenery_packs.ini jest wpis SCENERY_PACK Custom Scenery/SAM/ - zakladam, ze jest to jakis blad wynikajacy z blednej instalacji jako ze takiego odnosnika byc nie powinno.
wiesladro
5-12 posts
5-12 posts
Posts: 9
Joined: Thursday 03 Sep 2020, 14:58
Name: Wieslaw

Re: Polish Airports vol.3 XP v2

Post by wiesladro »

Prośba co mam dalej robić? narazie usunąłem Polish Airports volume 3 v2.1
Pozdrawiam
Wiesław
User avatar
Martin_Starski
200+ posts
200+ posts
Posts: 3365
Joined: Monday 24 Sep 2012, 11:11
Name: Marcin
Location: Warszawa

Re: Polish Airports vol.3 XP v2

Post by Martin_Starski »

Czy mam rozumieć że w/w rady nie pomogły? Jest już SAM library w bibliotece? Wyraźnie problem wynikał z błędnej instalacji dodatku - u wszystkich użytkowników, w tym u mnie, wszystko działa poprawnie.
wiesladro
5-12 posts
5-12 posts
Posts: 9
Joined: Thursday 03 Sep 2020, 14:58
Name: Wieslaw

Re: Polish Airports vol.3 XP v2

Post by wiesladro »

Witam !
Zainstalowałem SAM-a zgodnie z podaną procedurą oraz ponownie zainstalowałem "Polish Aiports vol.3 XP v2.1" i wszystko teraz jest OK. Jest Wrocław i nie ma formacji o błędzie instalacji.
Dziękuję bardzo za pomoc.
Pozdrawiam serdecznie
Wiesław
User avatar
Martin_Starski
200+ posts
200+ posts
Posts: 3365
Joined: Monday 24 Sep 2012, 11:11
Name: Marcin
Location: Warszawa

Re: Polish Airports vol.3 XP v2

Post by Martin_Starski »

Bardzo się cieszę - miłego latania :)
michalz
2-4 posts
2-4 posts
Posts: 2
Joined: Thursday 11 Mar 2021, 23:27
Name: Michal

Re: Polish Airports vol.3 XP v2

Post by michalz »

Dzień dobry, dawno temu zakupiłem Polish Airports Vol 1 XP v2 na stronie FSPilotShop.com, która jak wiadomo nie istnieje. Widziałem na forum osobny, poświęcony temu problemowi wątek ale na chwilę obecną jest on nie dostępny. Moje pytanie brzmi: czy istnieje możliwość uzyskania aktualizacji do wersji v3 czy po prostu muszę kupić pełnoprawny pakiet na nowo? Zdaję sobie również sprawę z tego, że sprawa FSPilotShop.com jest dość zamierzchła :oops: Dziękuje i pozdrawiam :)
User avatar
Martin_Starski
200+ posts
200+ posts
Posts: 3365
Joined: Monday 24 Sep 2012, 11:11
Name: Marcin
Location: Warszawa

Re: Polish Airports vol.3 XP v2

Post by Martin_Starski »

michalz wrote: Thursday 11 Mar 2021, 23:41 Widziałem na forum osobny, poświęcony temu problemowi wątek
Tak i nadal jest aktualny - prosba o przeslanie wymaganych informacji i zobaczymy co da sie zrobic.

viewtopic.php?p=17796#p17796
michalz
2-4 posts
2-4 posts
Posts: 2
Joined: Thursday 11 Mar 2021, 23:27
Name: Michal

Re: Polish Airports vol.3 XP v2

Post by michalz »

Dziękuję za pomoc :)
Radzislaw
5-12 posts
5-12 posts
Posts: 8
Joined: Wednesday 10 Nov 2021, 23:31
Name: Radosław

Re: Polish Airports vol.3 XP v2

Post by Radzislaw »

Dzień dobry,

Na scenerii Poznania mam analogiczny problem jaki opisywałem niedawno w temacie dotyczącym Polish Airports vol.1. Mianowicie, na pasie nr 28 nie mam świateł strefy lądowania. Światła natomiast zlokalizowane są na pasie 10. W przypadku packi vol.1 problem rozwiązał plik naprawiający zamieszony w wątku dotyczącym wspomnianych scenerii. Mam prośbę o udostępnienie analogicznego pliku dla scenerii Poznania.
Poniżej załączam jeszcze screeny z symulatora jak to u mnie wygląda w Poznaniu.

Pozdrawiam

Image

Image
Radzislaw
5-12 posts
5-12 posts
Posts: 8
Joined: Wednesday 10 Nov 2021, 23:31
Name: Radosław

Re: Polish Airports vol.3 XP v2

Post by Radzislaw »

Poniżej zamieszczam jeszcze wspomniane powyżej screeny z symulatora.

Image
Image
User avatar
Martin_Starski
200+ posts
200+ posts
Posts: 3365
Joined: Monday 24 Sep 2012, 11:11
Name: Marcin
Location: Warszawa

Re: Polish Airports vol.3 XP v2

Post by Martin_Starski »

Postaramy się znaleźć chwilę aby podesłać poprawkę.
kliste

Re: Polish Airports vol.3 XP v2

Post by kliste »

Właśnie zakupiłem wszystkie pakiety Polish Airports vol. 1, 2 oraz 3.
Chciałem ustawić procedury do IFR w EPPO i nie są one aktualne. Istnieje możliwość ich aktualizacji, tak by odpowiadały stanu aktualnemu w rzeczywistości?
User avatar
Martin_Starski
200+ posts
200+ posts
Posts: 3365
Joined: Monday 24 Sep 2012, 11:11
Name: Marcin
Location: Warszawa

Re: Polish Airports vol.3 XP v2

Post by Martin_Starski »

kliste wrote: Tuesday 24 May 2022, 08:27 Chciałem ustawić procedury do IFR w EPPO i nie są one aktualne.
Bardzo prosze o doprecyzowanie pytania, bo nie jest ono dla mnie do konca zrozumiale.
kliste

Re: Polish Airports vol.3 XP v2

Post by kliste »

Wprowadzając w G1000 plan lotu. Wybieram EPPO, chce wybrać SID XINDA1B lub OBOKU1B. Nie jest to jednak możliwe bo dostępne są tylko XIND2G a OBOKU nie jest dostępne wcale. Podobna sytuacja jest z STAR.

Czy istnieje możliwość zaktualizowania procedur?
Nie jestem pewien, że to jest sprawa związana z wybranym pakietem, który odpowiada za grafikę lotniska (znaki, ...).
User avatar
DD Stanislaw
Administrator
Administrator
Posts: 6259
Joined: Monday 15 May 2006, 10:07
Name: Stanisław
Location: Warsaw, Poland

Re: Polish Airports vol.3 XP v2

Post by DD Stanislaw »

A czy punkty nawigacyjne i procedury nie są częścią AIRACa wgranego do symulatora?
Image
Post Reply