EPKK Krakow MSFS

Latest version: v1.4 (2021)

Post Reply
wib_wk
5-12 posts
5-12 posts
Posts: 7
Joined: Tuesday 18 Aug 2020, 20:42
Name: Wojtek
Location: EPWA

Re: EPKK Krakow MSFS

Post by wib_wk »

DD Stanislaw wrote: Tuesday 29 Jun 2021, 03:03 Witam.
O, bardzo ciekawy efekt :twisted:
To, że to przez ORBX, nie powinno mieć na nic wpływu, generalnie pliki są te same.

Mieliśmy trochę podobny raport, dotyczący co prawna lotniska Narita, ale również pojawiały się tam drzewa. Na razie zgłosimy to do Asobo i będziemy monitorować problem. Na dany moment nie mam niestety rozwiązania ad hoc, jest to też pierwsze zgłoszenie tego typu. Pozostańmy w kontakcie, spróbujemy rozwiązać problem na tyle szybko na ile będziemy w stanie.
Potwierdzam EPKK zainstalowany poprzez ORBX w osobnym katalogu, zawartość zweryfikowana, drzewa na płycie i niektórych taxi. Przy okazji, stacjonarne samoloty, może to i smaczek lecz czy ich nie za dużo? I jeszcze, doprosić się o schody jest niemożliwe ;)
User avatar
DD Stanislaw
Administrator
Administrator
Posts: 6260
Joined: Monday 15 May 2006, 10:07
Name: Stanisław
Location: Warsaw, Poland

Re: EPKK Krakow MSFS

Post by DD Stanislaw »

Dzięki za informację. Sprawdzamy.
Image
FartingZombie
5-12 posts
5-12 posts
Posts: 9
Joined: Monday 28 Jun 2021, 22:28
Name: Paweł
Location: Reykjavik

Re: EPKK Krakow MSFS

Post by FartingZombie »

W zasadzie sprawdzałem to w dwóch przypadkach, natomiast było to mniej więcej podobne. Przy załadowaniu scenerii z menu problem pojawia się od razu. Przy przylocie na lotnisko, przez chwilę nie występuje do doczytania się scenerii po czym zaczyna się pojawiać dokładnie tak samo jak za pierwszym razem.
FartingZombie
5-12 posts
5-12 posts
Posts: 9
Joined: Monday 28 Jun 2021, 22:28
Name: Paweł
Location: Reykjavik

Re: EPKK Krakow MSFS

Post by FartingZombie »

Chciałbym uaktualnić temat, jeżeli nie stanowi to problemu. Pobawiłem się ostatnimi dniami dodatkowo scenerią i ustawieniami gry samej w sobie. Nie wiem czy ta informacja pomoże jakkolwiek deweloperom oraz tymczasowo innym graczom natomiast błąd z owymi drzewami znika (przynajmniej u mnie) gdy w ustawieniach gry wejdziemy w: Ogólne > Dane > i ustawimy Grafika Świata wg. Danych Bing na pozycję WŁ.

Przy takich ustawieniach problem znika całkowicie i chociaż nie jest to rozwiązanie na pewno idealne w 100%, ponieważ powinno działać to zawsze to może uda mi się jakoś rozjaśnić trochę problem. :)

Druga sprawa. Nie wiem czy jest to efekt zamierzony czy nie natomiast na płytach postojowych lotniska nie ma możliwości wezwania schodów przez ATC, ponieważ najzwyczajniej w świecie takowe nie istnieją (są tylko statyczne modele dodane przez scenerię). Rękawy działają dokładnie tak jak powinny także o nich nie wspominam. Jeśli nie jest to efekt zamierzony, to super byłoby zobaczyć taki mały feature w przyszłych aktualizacjach. :D
LOT994
50-99 posts
50-99 posts
Posts: 53
Joined: Wednesday 26 Aug 2009, 16:06
Location: Warsaw, Poland

Re: EPKK Krakow MSFS

Post by LOT994 »

Cześć,
niestety u mnie również występuje problem drzew. Sceneria zakupiona przez ORBX.

Pozdrawiam.
LOT994
50-99 posts
50-99 posts
Posts: 53
Joined: Wednesday 26 Aug 2009, 16:06
Location: Warsaw, Poland

Re: EPKK Krakow MSFS

Post by LOT994 »

FartingZombie wrote: Thursday 01 Jul 2021, 18:13 Chciałbym uaktualnić temat, jeżeli nie stanowi to problemu. Pobawiłem się ostatnimi dniami dodatkowo scenerią i ustawieniami gry samej w sobie. Nie wiem czy ta informacja pomoże jakkolwiek deweloperom oraz tymczasowo innym graczom natomiast błąd z owymi drzewami znika (przynajmniej u mnie) gdy w ustawieniach gry wejdziemy w: Ogólne > Dane > i ustawimy Grafika Świata wg. Danych Bing na pozycję WŁ.

Przy takich ustawieniach problem znika całkowicie i chociaż nie jest to rozwiązanie na pewno idealne w 100%, ponieważ powinno działać to zawsze to może uda mi się jakoś rozjaśnić trochę problem. :)
U mnie rozwiązało problem też ;)
Pytanie, dlaczego po zainstalowaniu tej scenerii powyższa opcja została ustawiona na "OFF", mhmmm.
User avatar
Martin_Starski
200+ posts
200+ posts
Posts: 3365
Joined: Monday 24 Sep 2012, 11:11
Name: Marcin
Location: Warszawa

Re: EPKK Krakow MSFS

Post by Martin_Starski »

Dzięki wielkie na podzielenie się tą informacją - najważniejsze że problem dalej nie występuje :)
simplyspiders81
2-4 posts
2-4 posts
Posts: 3
Joined: Friday 02 Jul 2021, 08:21
Name: Chris

Re: EPKK Krakow MSFS

Post by simplyspiders81 »

Morning guys,

I have purchased this addon but I am unable to see the static passengers boarding? I have tried many things. During installation I tried unticking the hidden items option and I have tried ticking it and then adding the two files 'static' and 'city' manually but no luck. Anyone have any ideas to try?

Much appreciated

Chris
User avatar
Martin_Starski
200+ posts
200+ posts
Posts: 3365
Joined: Monday 24 Sep 2012, 11:11
Name: Marcin
Location: Warszawa

Re: EPKK Krakow MSFS

Post by Martin_Starski »

Hi Chris. It sounds strange indeed. Have you tried to check with different sim settings? Because it's hard to understand why you don't see them, especially as the specific files are in place. We've never faced the similar problem, but definitely we would like to find the solution. BTW: can you provide the screenshot from your sim?
simplyspiders81
2-4 posts
2-4 posts
Posts: 3
Joined: Friday 02 Jul 2021, 08:21
Name: Chris

Re: EPKK Krakow MSFS

Post by simplyspiders81 »

Hi Martin,

Thanks for your reply.

Yes very strange one indeed. I do have a LatinVR product installed which covers ground services but cannot imagine this would interfere.

I have attached a photo, not the best but you can see where the x2 statics should be

Cheers

Chris
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
User avatar
Martin_Starski
200+ posts
200+ posts
Posts: 3365
Joined: Monday 24 Sep 2012, 11:11
Name: Marcin
Location: Warszawa

Re: EPKK Krakow MSFS

Post by Martin_Starski »

I wonder if some sim settings may have impact to the objects visible in the sim :roll: Can you share your sim settings?
User avatar
Adam73
13-25 posts
13-25 posts
Posts: 14
Joined: Thursday 22 Sep 2011, 08:52
Name: Adamo
Location: POZnań

Re: EPKK Krakow MSFS

Post by Adam73 »

LOT994 wrote: Thursday 01 Jul 2021, 21:50 Cześć,
niestety u mnie również występuje problem drzew. Sceneria zakupiona przez ORBX.

Pozdrawiam.
Ja też mam scenerię zakupioną przez ORBX i u mnie ten problem nie występuje. Wszystko jest okej...
Ionka
0-1 posts
0-1 posts
Posts: 1
Joined: Friday 02 Jul 2021, 19:57
Name: Ionka

Re: EPKK Krakow MSFS

Post by Ionka »

JA zakupiłem moda na flightsim.com i mam inny problem, otóż miejscu Old Town mam płaską plamę fotograficzną Bing. Próbowałem odinstalowania innych modów, a nawet instalacji na czystym folderze Community i nic to nie dało. Wrzuciłbym zdjęcie ale nie potrafię
User avatar
DD Stanislaw
Administrator
Administrator
Posts: 6260
Joined: Monday 15 May 2006, 10:07
Name: Stanisław
Location: Warsaw, Poland

Re: EPKK Krakow MSFS

Post by DD Stanislaw »

Witam.
Być może przy instalacji była zaznaczona opcja "remove Krakow City"? Sugeruję reinstall i upewnienie się, że żadne dodatkowe pola nie są zaznaczone przy instalacji.
Image
User avatar
Adam73
13-25 posts
13-25 posts
Posts: 14
Joined: Thursday 22 Sep 2011, 08:52
Name: Adamo
Location: POZnań

Re: EPKK Krakow MSFS

Post by Adam73 »

HS przed pasem 25…Czy na poziomych oznaczeniach nie powinno być również 25? Przepraszam za jakość zdjęcia, zrobione telefonem 😊
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
Post Reply