EPMO Warsaw Modlin MSFS

Latest version: v1.1 (2021)

User avatar
DD Stanislaw
Administrator
Administrator
Posts: 6259
Joined: Monday 15 May 2006, 10:07
Name: Stanisław
Location: Warsaw, Poland

EPMO Warsaw Modlin MSFS

Post by DD Stanislaw »

EPMO Warsaw Modlin MSFS for Microsoft Flight Simulator by Drzewiecki Design

Product description:
https://www.drzewiecki-design.net/prodEPMO_MSFS.htm

Image Image Image
Image
TenPatrol
13-25 posts
13-25 posts
Posts: 15
Joined: Monday 05 Jul 2021, 20:58
Name: Krzysztof

Re: EPMO Warsaw Modlin MSFS

Post by TenPatrol »

Zainstalowana wersja bez statycznych samolotów.

Krótki lot testowy EPWA - EPMO bez zwracania uwagi na wiatr, prędkość itp.
Plan lotu wstukany bezpośrednio w TBM.

CTD przed punktem KUXEN.

Jeśli polecę dokładnie taką trasą, jak poniżej od punktu A (EPWA) do punktu B (EPMO) wsio bangla ok
EPWA-EPMO.jpg
EPWA-EPMO_map.jpg
ALE ja lubię testować.
Pomimo tego, że pierwszym punktem jest KUXEN, to przed KUXEN postanowiłem zrobić DCT do KUXEN.
DCT KUXEN.jpg
No i klops, wywala msfs przed punktem KUXEN.
CTD KUXEN.jpg
W folderze community siedzą sobie cichutko: drzewieckidesign-epkk, drzewieckidesign-eplblublin, drzewieckidesign-warsawmodlin.
Testowałem na defaultowych TBM i Cessna 172 Skyhawk G1000
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
TenPatrol
13-25 posts
13-25 posts
Posts: 15
Joined: Monday 05 Jul 2021, 20:58
Name: Krzysztof

Re: EPMO Warsaw Modlin MSFS

Post by TenPatrol »

Wpis pod wpisem ponieważ nie mogę już edytować.

Testowałem na: i9 9900K, RTX 3080 Xtreme, 32GB ram, msfs siedzi na nvme.

Poniżej ustawienia gry, na kórych testowałem.
ust1.jpg
ust2.jpg
ust3.jpg
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
TenPatrol
13-25 posts
13-25 posts
Posts: 15
Joined: Monday 05 Jul 2021, 20:58
Name: Krzysztof

Re: EPMO Warsaw Modlin MSFS

Post by TenPatrol »

3 wpis z uwagi na to, że nie mogę edytować :D

Testy, testy, testy.

Wyszło mi na to, że wina leży po stronie Asobo więc gratuluję udanego lotniska.

Szkoda, że błąd, o którym wspomniałem ma bezpośredni wpływ na działanie waszego EPMO.
Wydaje mi się, że możecie poinformować o tym Asobo na znanym wam forum dla devsów lub innymi kanałami.
User avatar
Martin_Starski
200+ posts
200+ posts
Posts: 3365
Joined: Monday 24 Sep 2012, 11:11
Name: Marcin
Location: Warszawa

Re: EPMO Warsaw Modlin MSFS

Post by Martin_Starski »

Dzieki za podzielenie sie informacja. Oczywiscie mozemy zglosic - tylko daj jeszcze znac co dokladnie wyszlo po Twoich testach :)
TenPatrol
13-25 posts
13-25 posts
Posts: 15
Joined: Monday 05 Jul 2021, 20:58
Name: Krzysztof

Re: EPMO Warsaw Modlin MSFS

Post by TenPatrol »

CTD przed punktem KUXEN jeśli wybiorę DCT do punktu KUXEN. CTD występuje na samolotach TBM, Cessna 172 Skyhawk bez modyfikacji.
Co ciekawe nie ma tego problemu na przykładowo CJ4 od WT i A32NX od FBW.
User avatar
Martin_Starski
200+ posts
200+ posts
Posts: 3365
Joined: Monday 24 Sep 2012, 11:11
Name: Marcin
Location: Warszawa

Re: EPMO Warsaw Modlin MSFS

Post by Martin_Starski »

To wyraznie wskazuje na fakt, ze problem nie lezy po stronie scenerii - tym bardziej ze my nie ruszamy w ogole punktow nawigacyjnych, tak wiec raczej nie mamy podstaw aby to raportowac jako developer.
TenPatrol
13-25 posts
13-25 posts
Posts: 15
Joined: Monday 05 Jul 2021, 20:58
Name: Krzysztof

Re: EPMO Warsaw Modlin MSFS

Post by TenPatrol »

Oczywiście, że nie jest to problem waszej scenerii o czym wspomniałem.
Błąd, a dokładnie CTD ma wpływ na działanie waszej scenerii, bo przecież KUXEN jest ważniejszym punktem, że tak to nazwę całości.

Ponieważ, jak już wspomniałem w jednym z moich wpisów nie jest to błąd waszej scenerii więc postanowiłem zgłosić ten błąd do zendesk.

Pozdrawiam i czekamy na info o EPGD i EPWA ;)
baq39
2-4 posts
2-4 posts
Posts: 4
Joined: Thursday 21 Oct 2021, 19:22
Name: Piotr

Re: EPMO Warsaw Modlin MSFS

Post by baq39 »

Witam, kupiłem dodatek Modlin do MFS 2020 na Flightsim.com, instaluje się z sukcesem, jednak w grze jest nie zainstalowany i w menadżerze zawartości też jest w zakładce "nie zainstalowane", przy ponownej próbie instalacji wyskakuje błąd, aby zresetować komputer lecz nic nie daje, co mam dalej zrobić?
User avatar
Martin_Starski
200+ posts
200+ posts
Posts: 3365
Joined: Monday 24 Sep 2012, 11:11
Name: Marcin
Location: Warszawa

Re: EPMO Warsaw Modlin MSFS

Post by Martin_Starski »

Na bazie tego co opisałeś ciężko stwierdzić co może być przyczyną. O której wersji MSFS mowa? Podczas instalacji nie było żadnego komunikatu? Jaki jest komunikat przy ponownej próbie instalacji? Może Windows Defender coś blokuje? Masz scenerie w folderze Community?
baq39
2-4 posts
2-4 posts
Posts: 4
Joined: Thursday 21 Oct 2021, 19:22
Name: Piotr

Re: EPMO Warsaw Modlin MSFS

Post by baq39 »

Przy pierwszej instalacji nie było żadnego komunikatu, a po instalacji wyskakiwało okienko finisz jak na zdjęciu nr 2 i zainstalowano sukces. Komunikat przy ponownej próbie jest, że jest coś już odpalone ale nie jest, ponów próbę nic nie daje więc zostaje anuluj. Po usunięciu tego co się instaluje za pierwszym razem instaluje się znowu ok wszystko i tak w koło. Defender wyłączony mam. Folder po instalacji znajduje się w community i zawiera pliki widoczne na zdjęciu. A błąd przy każdej kolejnej instalacji jest jak na zdjęciu 3. Może to wina instalatora ze sklepu flightsim, czy ktoś też pobierał z tej strony? może z innego sklepu by poszło, a tak to jestem kilka dych w plecy :(
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
User avatar
DD Stanislaw
Administrator
Administrator
Posts: 6259
Joined: Monday 15 May 2006, 10:07
Name: Stanisław
Location: Warsaw, Poland

Re: EPMO Warsaw Modlin MSFS

Post by DD Stanislaw »

Spróbuj proszę uruchomić jako admin.
Image
baq39
2-4 posts
2-4 posts
Posts: 4
Joined: Thursday 21 Oct 2021, 19:22
Name: Piotr

Re: EPMO Warsaw Modlin MSFS

Post by baq39 »

DD Stanislaw wrote: Saturday 23 Oct 2021, 04:53 Spróbuj proszę uruchomić jako admin.

Nic nie daje, próbowałem
User avatar
DD Stanislaw
Administrator
Administrator
Posts: 6259
Joined: Monday 15 May 2006, 10:07
Name: Stanisław
Location: Warsaw, Poland

Re: EPMO Warsaw Modlin MSFS

Post by DD Stanislaw »

Ok.

W folderze produktu (w Community) powinien znajdować się plik [nazwa produktu] Information.cfg, prośba o podesłanie.

Również w samym instalatorze, przed instalacją, pojawia się informacja o ścieżkach instalacji. Prośba o sprawdzenie, czy są poprawne.

Uwaga - prośba o sprawdzenie, czy to na pewno jest poprawny folder Community. Można to sprawdzić wchodzą to folderu
C:\Users\[nazwa użytkownika]\AppData\Local\Packages\Microsoft.FlightSimulator_8wekyb3d8bbwe\LocalCache
tam plik UserCfg.opt . Należy go otworzyć notatnikiem i jego ostatnia linijka to adres folderu Community, na przykład:
InstalledPackagesPath "D:\MSFS"
Image
baq39
2-4 posts
2-4 posts
Posts: 4
Joined: Thursday 21 Oct 2021, 19:22
Name: Piotr

Re: EPMO Warsaw Modlin MSFS

Post by baq39 »

DD Stanislaw wrote: Saturday 23 Oct 2021, 11:36 Ok.

W folderze produktu (w Community) powinien znajdować się plik [nazwa produktu] Information.cfg, prośba o podesłanie.

Również w samym instalatorze, przed instalacją, pojawia się informacja o ścieżkach instalacji. Prośba o sprawdzenie, czy są poprawne.

Uwaga - prośba o sprawdzenie, czy to na pewno jest poprawny folder Community. Można to sprawdzić wchodzą to folderu
C:\Users\[nazwa użytkownika]\AppData\Local\Packages\Microsoft.FlightSimulator_8wekyb3d8bbwe\LocalCache
tam plik UserCfg.opt . Należy go otworzyć notatnikiem i jego ostatnia linijka to adres folderu Community, na przykład:
InstalledPackagesPath "D:\MSFS"
Nie mogę załączyć pliku ani go otworzyć, ścieżka ijnstalacji jest ok raczej bo nie mam jak jej zmienić,a plik finalnie trafia do community
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
Post Reply