Polish Airports vol.3 X

Latest version: v4.1 (2020)

Post Reply
User avatar
Martin_Starski
200+ posts
200+ posts
Posts: 3365
Joined: Monday 24 Sep 2012, 11:11
Name: Marcin
Location: Warszawa

Re: Polish Airports vol.3 X

Post by Martin_Starski »

Hi, our seasons are being changed automatically by SODE. Do you maybe have FTX? It's possible that there is a discrepancy because we had to be in line with the flight sim's seasons.
User avatar
YoYo
13-25 posts
13-25 posts
Posts: 19
Joined: Saturday 28 Jan 2017, 14:09
Name: Rafał
Location: EPBC

Re: Polish Airports vol.3 X

Post by YoYo »

Yep, I know it, its hard winter time in P3Dv4.5 but is it any way to change it manually?
I remember it was old software for this but very long time ago ;).

btw. yes, I have many addons of ORBX also.
User avatar
Martin_Starski
200+ posts
200+ posts
Posts: 3365
Joined: Monday 24 Sep 2012, 11:11
Name: Marcin
Location: Warszawa

Re: Polish Airports vol.3 X

Post by Martin_Starski »

I'm afraid at the moment it's not possible to change it manually.
User avatar
DD Stanislaw
Administrator
Administrator
Posts: 6260
Joined: Monday 15 May 2006, 10:07
Name: Stanisław
Location: Warsaw, Poland

Re: Polish Airports vol.3 X

Post by DD Stanislaw »

Cześć.
Nie zgadza się podkład lotniska z fototeksturą okolicy? Rozumiem że tylko we Wrocławiu?

Fototekstury przyporządkowane są do danych miesięcy na poziomie eksportu do BGL, nie da się tego później zmienić, można jedynie wyeksportować ponownie z innymi ustawieniami.
Image
Rycesz
5-12 posts
5-12 posts
Posts: 10
Joined: Sunday 19 Apr 2020, 11:06
Name: Rycesz

Re: Polish Airports vol.3 X

Post by Rycesz »

Cześć. Czy na południowym skraju lotniska we Wrocławiu nigdy nie było drzew? Jest tylko płaska fotosceneria. Ustawienia są praktycznie maksymalnie w prawo. P3D V5 HF1 i PA vol.3 V4.1.
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
User avatar
Martin_Starski
200+ posts
200+ posts
Posts: 3365
Joined: Monday 24 Sep 2012, 11:11
Name: Marcin
Location: Warszawa

Re: Polish Airports vol.3 X

Post by Martin_Starski »

Witaj, powinno to wyglądać tak jak na stronie produktu, a co za tym idzie powinny być tam drzewa. Czy na pewno nasza sceneria jest na górze biblioteki? Próbowałeś ją przeinstalować z uprawnieniami administratora jak również przeinstalować SODE? Jakość screena nie pozwala dokładnie ocenić, ale nie wygląda to na suwaki mocno w prawo. Wyraźnie coś jest nie tak z instalacją
Rycesz
5-12 posts
5-12 posts
Posts: 10
Joined: Sunday 19 Apr 2020, 11:06
Name: Rycesz

Re: Polish Airports vol.3 X

Post by Rycesz »

Niestety nie jest. Od casu kiedy scenerie instalują się przez add-ons.xml trudno jest zarządzać ich kolejnością a i podobno nie ma to znaczenia. Co proponujesz, żeby tę scenerię dać lda próby na górę (nie używając dodatkowych narzędzi)?. Usunąć jako add-on i dodać przez Scenery Library?
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
User avatar
Martin_Starski
200+ posts
200+ posts
Posts: 3365
Joined: Monday 24 Sep 2012, 11:11
Name: Marcin
Location: Warszawa

Re: Polish Airports vol.3 X

Post by Martin_Starski »

Nadal priorytetyzacja ma znaczenie - widze ze nasza sceneria jest sporo nizej a nie wiem jakie dodatki masz jeszcze powyzej. Przede wszystkim sugeruje skorzystac z opcji w ORBX central - pozwala to m.in. umiescic wpisy produktow ORBX we wlasciwym miejscu, np. OpenLC ponizej wszystkich innych scenerii. Czysta instalacja na nowo z uprawnieniami administratora na pewno tez by nie zaszkodzila (tylko przed ponowna instalacja wczesniej usun stosowne wpisy z ...\MyDocuments\Prepar3D v4 Add-ons\ oraz foldery z Addon Scenery i uruchom symulator aby usunal scenerie).

Image
Rycesz
5-12 posts
5-12 posts
Posts: 10
Joined: Sunday 19 Apr 2020, 11:06
Name: Rycesz

Re: Polish Airports vol.3 X

Post by Rycesz »

Zrobiłem inaczej i przynajmniej ten problem został rozwiązany. Dzięki za sugestię, chodziło najprawdopodniej o SODE, które mogłem mieć podwójnie (ORBX do P3D V4 też je instalował i to chyba w innej lokalizacji).

1. Usunałem wszytko co miałem z P4D
2. Usunałem SODE jak rónież wygenerowane dane pod %PROGRAMDATA%
3. Zainstalowałem SODE pod %USERPROFILE%\Documents\Prepar3D v5 Add-ons i zarejestrowałem ponownie pod P5D
4. Przeinstalowałem wszystkie scenerie PA jako admin (chociaż to chyba niewiele zmieniło)

Dzięki za pomoc. Nadal podtrzymuję prośbę o dopasowanie kolorystki głównej fotoscenerii do polskiego klimatu.
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
User avatar
Martin_Starski
200+ posts
200+ posts
Posts: 3365
Joined: Monday 24 Sep 2012, 11:11
Name: Marcin
Location: Warszawa

Re: Polish Airports vol.3 X

Post by Martin_Starski »

Dzięki za feedback - dobrze że już wszystko działa jak należy. Co do kolorystyki - nie wykluczamy że taka opcja pojawił się w przyszłości.
jodle
50-99 posts
50-99 posts
Posts: 50
Joined: Thursday 15 Sep 2011, 12:41
Location: Czersk

Re: Polish Airports vol.3 X

Post by jodle »

HI!
P3D5 HF2 i EPPO
Znikające taxiways...
2020-7-3_8-27-42-715.jpg
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
User avatar
Martin_Starski
200+ posts
200+ posts
Posts: 3365
Joined: Monday 24 Sep 2012, 11:11
Name: Marcin
Location: Warszawa

Re: Polish Airports vol.3 X

Post by Martin_Starski »

Witaj, masz jakies inne dodatki? ORBX? Mesh?
Jak wyglada umiejscowienie naszego wpisu w bibliotece - mozesz wrzucic screen'a?
jodle
50-99 posts
50-99 posts
Posts: 50
Joined: Thursday 15 Sep 2011, 12:41
Location: Czersk

Re: Polish Airports vol.3 X

Post by jodle »

Screenshot_1.png
Screenshot_2.png
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
User avatar
Martin_Starski
200+ posts
200+ posts
Posts: 3365
Joined: Monday 24 Sep 2012, 11:11
Name: Marcin
Location: Warszawa

Re: Polish Airports vol.3 X

Post by Martin_Starski »

Dodatki ORBX takie jak np. FTX Global powinny być poniżej dodatków takich jak scenerie. Możesz to zrobić poprzez ORBX Central poprzez użycie funkcji library insertion point. Sprawdź proszę najpierw ten "trop".
jodle
50-99 posts
50-99 posts
Posts: 50
Joined: Thursday 15 Sep 2011, 12:41
Location: Czersk

Re: Polish Airports vol.3 X

Post by jodle »

Przeniesienie w hierarchii scenerii nie pomogło ale... Ponowne zainstalowanie PAV3 - TAK. Więc problem rozwiązany. Dzięki za sugestie!
Post Reply