Polish Airports vol.1 X

Latest version: v5.1 (2020)

Post Reply
d3p3k
5-12 posts
5-12 posts
Posts: 6
Joined: Tuesday 23 Jun 2020, 22:23
Name: Dominik

Re: Polish Airports vol.1 X

Post by d3p3k »

Dzień dobry,
Mam podobny problem jak wyżej. Zanik oświetlenia dróg startowych i kołowania. Światła praktycznie niewidoczne. W nocy pas widzę dopiero kiedy omiecie go snop światła z reflektorów samolotu. Problem występuje w PA vol1. i Krakowie v3.1. Na pozostałych lotniskach światła działają poprawnie. Trochę to wygląda tak jakby brakowało tej świecącej tekstury. Wgranie poprawki załączonej wyżej nie dało żadnego rezultatu. Jak widać na zdjęciu opcja dynamic lightning jest w porządku. Proszę o pomoc, dzięki.
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
User avatar
Martin_Starski
200+ posts
200+ posts
Posts: 3365
Joined: Monday 24 Sep 2012, 11:11
Name: Marcin
Location: Warszawa

Re: Polish Airports vol.1 X

Post by Martin_Starski »

Podmieniłeś plik sdx z tego posta?

http://drzewiecki-design.net/forum/view ... 975#p20188

W wątku dotyczącym EPKK również jest do pobrania sdx zaadaptowany do nowej wersji SODE.
d3p3k
5-12 posts
5-12 posts
Posts: 6
Joined: Tuesday 23 Jun 2020, 22:23
Name: Dominik

Re: Polish Airports vol.1 X

Post by d3p3k »

Pobrałem paczki dla PA vol.1 i KRK. Efekt jest taki. Lecąc w porze wieczornej i dolatując do lotniska docelowego nocą światła się nie zapalają. Kiedy ładuję symulator z ustawieniem pory dnia - day, chcąc podejrzeć oświetlenie nocne przy pomocy opcji time preview - brak oświetlenia. Kiedy natomiast ustawię w symulatorze porę night - światła działają poprawnie. W momencie przestawienia na dzień oświetlenie nie wyłącza się. Taka sytuacja. Pozostaje mi jedynie przeinstalowanie z wybraną opcją permanentnie zapalonych lamp. Wówczas wszystko działa.
User avatar
Martin_Starski
200+ posts
200+ posts
Posts: 3365
Joined: Monday 24 Sep 2012, 11:11
Name: Marcin
Location: Warszawa

Re: Polish Airports vol.1 X

Post by Martin_Starski »

Ponawiam pytanie bo nie otrzymałem odpowiedzi:
Martin_Starski wrote: Friday 26 Jun 2020, 19:21 Podmieniłeś plik sdx z tego posta?

http://drzewiecki-design.net/forum/view ... 975#p20188

W wątku dotyczącym EPKK również jest do pobrania sdx zaadaptowany do nowej wersji SODE.
Pobrany plik z w/w wątku należy wkopiować do tej lokalizacji : C:\ProgramData\12bPilot\SODE\sdx\DrzewieckiDesign

Podobny fix znajdziesz w temacie EPKK v3.

Poprawimy installer'y tak szybko jak to będzie możliwe.
User avatar
Martin_Starski
200+ posts
200+ posts
Posts: 3365
Joined: Monday 24 Sep 2012, 11:11
Name: Marcin
Location: Warszawa

Re: Polish Airports vol.1 X

Post by Martin_Starski »

d3p3k wrote: Friday 26 Jun 2020, 23:20 chcąc podejrzeć oświetlenie nocne przy pomocy opcji time preview
By the way - Opcja "time preview" oszukuje niejako sima co do pory dnia. Jeżeli sim dokładnie nie wie jaka jest pora dnia to wraz z nim SODE, które jest odpowiedzialne za aktywację świateł.
bradley27
5-12 posts
5-12 posts
Posts: 10
Joined: Tuesday 02 Jun 2020, 15:20
Name: Brad
Location: London

Re: Polish Airports vol.1 X

Post by bradley27 »

Sorry this is related to more night lighting issues with v5 of Polish Airports Vol.1.

So at night i have runway lights and terminal building lighting but the gates and ramp are pitch black with no dynamic lighting!? I do not have this issue with any other airports i own using DL in P3Dv4.5

Image

Image
User avatar
Martin_Starski
200+ posts
200+ posts
Posts: 3365
Joined: Monday 24 Sep 2012, 11:11
Name: Marcin
Location: Warszawa

Re: Polish Airports vol.1 X

Post by Martin_Starski »

bradley27 wrote: Sunday 28 Jun 2020, 22:54 with no dynamic lighting
Hi, can you download our "Effects" files from this thread: http://drzewiecki-design.net/forum/view ... ?f=3&t=469 and copy them to your sim folder?
I think it should solve the problem.
bradley27
5-12 posts
5-12 posts
Posts: 10
Joined: Tuesday 02 Jun 2020, 15:20
Name: Brad
Location: London

Re: Polish Airports vol.1 X

Post by bradley27 »

Indeed it has thanks.

Where do i locate updates/fixes for products btw?
bradley27
5-12 posts
5-12 posts
Posts: 10
Joined: Tuesday 02 Jun 2020, 15:20
Name: Brad
Location: London

Re: Polish Airports vol.1 X

Post by bradley27 »

And also can these not be matched colour wise to ORBX OpenLC Europe? No 3D street lights either?
User avatar
Martin_Starski
200+ posts
200+ posts
Posts: 3365
Joined: Monday 24 Sep 2012, 11:11
Name: Marcin
Location: Warszawa

Re: Polish Airports vol.1 X

Post by Martin_Starski »

bradley27 wrote: Monday 29 Jun 2020, 13:51 updates/fixes for products
Small updates are sometimes published on the forum, but generally we update our installers in case of any fixes. We should update this one soon.
bradley27 wrote: Monday 29 Jun 2020, 16:12 matched colour wise to ORBX OpenLC
I'm afraid we are not able to match them better at the moment due to limited access to imagery sources.
bmiku
13-25 posts
13-25 posts
Posts: 15
Joined: Friday 14 Aug 2015, 07:55
Location: Lodz

Re: Polish Airports vol.1 X

Post by bmiku »

Dzień dobry.

Mam taki problem otóż po okresie dłuzszej przerwy (jakies dawa lata) postanowilęm wrócić do P3D. Niestety zakupiłem PA vol1v4 na portalu sim-planet który jak zakładam już nie istnieje. W emilu oczywiście posiadam pełną fakture ect. potwierdzjaca zakup produktu. Pytanie moje jest takie czy jest jakas szansa pobrania od Państwa produktu po okazaniu pełnej dokumentacji potwierdzjacy zakup na wyżej wymienionym portalu

Z poważaniem Bartosz
User avatar
DD Stanislaw
Administrator
Administrator
Posts: 6259
Joined: Monday 15 May 2006, 10:07
Name: Stanisław
Location: Warsaw, Poland

Re: Polish Airports vol.1 X

Post by DD Stanislaw »

Witam.
To żaden problem. Zapraszam tutaj: http://drzewiecki-design.net/forum/view ... 796#p17796
Image
BlueBlack
2-4 posts
2-4 posts
Posts: 3
Joined: Sunday 12 Jul 2020, 23:12
Name: BlueBlack

Re: Polish Airports vol.1 X

Post by BlueBlack »

Witam
Po formacie komputera chciałem ponownie zainstalować scenerie, zawsze korzystałem z wersji demo, ponieważ przy mojej częstotliwości wykonywanych lotów, są one dla mnie w zupełności wystarczające. Jednak na obecnym układzie strony niestety nie mogę znaleźć opcji zainstalowania wersji demo, tylko przekierowania do zewnętrznych sklepów. Gdzie mogę znaleźć wersje demo tych scenerii?
BlueBlack
2-4 posts
2-4 posts
Posts: 3
Joined: Sunday 12 Jul 2020, 23:12
Name: BlueBlack

Re: Polish Airports vol.1 X

Post by BlueBlack »

Witam
Po formacie komputera chciałem ponownie zainstalować scenerie, zawsze korzystałem z wersji demo, ponieważ przy mojej częstotliwości wykonywanych lotów, są one dla mnie w zupełności wystarczające. Jednak na obecnym układzie strony niestety nie mogę znaleźć opcji zainstalowania wersji demo, tylko przekierowania do zewnętrznych sklepów. Gdzie mogę znaleźć wersje demo tych scenerii?
Czuję się teraz dosyć niekomfortowo szukając ich przez ponad 30 minut, a znajdując je zaraz po napisaniu tego postu :oops: ... Sprawa oczywiście rozwiązana i przepraszam za zamieszanie :D
User avatar
DD Stanislaw
Administrator
Administrator
Posts: 6259
Joined: Monday 15 May 2006, 10:07
Name: Stanisław
Location: Warsaw, Poland

Re: Polish Airports vol.1 X

Post by DD Stanislaw »

PRODUKTY DEMO
Chodzi o to, że prawdopodobnie będziemy odchodzić od formuły darmowych dem - powody opisane były przy okazji innego tematu. Link powyżej zawiera aktualnie dostępne dema i darmowe produkty.
Image
Post Reply