Polish Airports vol.1 X

Latest version: v5.1 (2020)

Post Reply
GD5
5-12 posts
5-12 posts
Posts: 6
Joined: Friday 23 Aug 2013, 19:05
Location: Rumia, Poland

Post by GD5 »

Panie Stanisławie dziękuje za podpowiedź.....działa :wink:
jodle
50-99 posts
50-99 posts
Posts: 50
Joined: Thursday 15 Sep 2011, 12:41
Location: Czersk

Post by jodle »

A ja mam następujący problem już w wersji 2.2 występował na EPGD teraz też jest w 3.1 oraz w EPWR. ILS w Electronic Flight Bag od Aivlasoft podaje ILS 11 w EPGD oraz podobnie odwrotnie w EPWR. Tu zacząłęm wątek i dodałem też screen: http://www.aivlasoft.com/support/viewtopic.php?f=5&t=1388 W podglądzie mapy w FSX jest ścieżka podejścia EPGD ILS 29. Tak jak sugierują w Aivlasoft może to źle przypisane ILS do progów pasa?!?!
Pozdrawiam

[ Dodano: Sro Sie 28, 2013 18:40 ]
Czy możecie to sprawdzić? Pozdrawiam

[ Komentarz dodany przez: DD Stanislaw: Pon Wrz 02, 2013 08:42 ]
Komentarz dotyczy dodatku Polish Airports vol.3 X. Proszę umieszczać posty w odpowiednich tematach, inaczej potem tworzy się bałagan.

[ Dodano: Pon Wrz 02, 2013 08:50 ]
Witam!
Napisałem, że problem występował w wersji 2.2 i występuje nadal w wersji 3.0 oraz 3.1. (dot. EPGD)
tx738
5-12 posts
5-12 posts
Posts: 6
Joined: Friday 04 Jan 2013, 11:16
Location: Lublin, Poland

Post by tx738 »

Prosiłbym o pomoc w następującej sprawie.
Po instalacji nowej wersji pakietu w FSX wszystko działa prawidłowo, natomiast lotnisko lubelskie EPLB nie jest widoczne w programie FlightsimCommander. Jak zwykle po instalacji nowej scenerii uruchamiam FSCDbManager, skanowanie odbywa się prawidłowo, natomiast Świdnika w FSComm jak nie było, tak nie ma (to znaczy widać tylko stare lotnisko przyfabryczne). AIRAC w FSComm - 1308.
Nie bardzo wiem co z tym dalej robić - mocno utrudnia to tworzenie planów lotu.
Dziękuję.
User avatar
DD Stanislaw
Administrator
Administrator
Posts: 6259
Joined: Monday 15 May 2006, 10:07
Name: Stanisław
Location: Warsaw, Poland

Post by DD Stanislaw »

Witam.
Tam są tak naprawdę dwa lotniska: EPSW Świdnik i EPLB Lublin. FlightsimCommandera nie posiadam i nie wiem, w jaki sposób wyszukuje on nowe, podkreślam nowe lotniska (nie jest to edycja defaultowego lotniska a zupełnie nowy port, z nowym kodem ICAO itd.). Myślę, że z tym pytaniem warto zwrócić się do twórców FlightsimCommandera, względnie, jeśli korzysta on z AIRACa, sprawdzić, czy w tym AIRACu jest takie lotnisko jak EPLB.
Image
tx738
5-12 posts
5-12 posts
Posts: 6
Joined: Friday 04 Jan 2013, 11:16
Location: Lublin, Poland

Post by tx738 »

Dziękuję za odpowiedź.
Przewertowałem jeszcze raz podręcznik FSCommander. Mój błąd - nie doczytałem dokładnie zasad skanowania bazy scenerii przy komputerach w sieci. Przepraszam że zająłem czas.
Pozdrawiam
User avatar
DD Stanislaw
Administrator
Administrator
Posts: 6259
Joined: Monday 15 May 2006, 10:07
Name: Stanisław
Location: Warsaw, Poland

Post by DD Stanislaw »

Witam.
Nie ma problemu - ale będę wdzięczny za umieszczenie tej informacji tutaj na forum, aby potencjalni inni użytkownicy z tym problemem mogli łatwiej znaleźć rozwiązanie.
Image
tomanow
0-1 posts
0-1 posts
Posts: 1
Joined: Tuesday 03 Sep 2013, 21:34
Location: Katowice

Post by tomanow »

Mam ten sam problem co jodle. EPGD, EPKT i EPRZ w Electronic Flight Bag od Aivlasoft mają nieprawidłowo przypisany ILS:
- EPGD do pasa 11 (a powinien być do 29),
- EPKT do pasa 09 (a powinien być do 27),
- EPRZ do pasa 09 (a powinien być do 27)

Nie wydaje mi się, żeby był to problem EFB ponieważ przed instalacją Polish Airports vol. 1 (wersja 3.1), na domyślnej scenerii FSX, wszystko było dobrze.
User avatar
seam1977
100-199 posts
100-199 posts
Posts: 159
Joined: Friday 14 Oct 2011, 20:53
Location: Czeladz(EPKT)

Post by seam1977 »

Dzieki Staszku za wydanie Polish Airports 1 vol.3.0,troche mnie nie bylo ale lepiej pozno niz wcale. :wink: Chcialem zapytac takze,czy sa jakies wytyczne dotyczace instalacji Polskich produktow z DD dla posiadaczy FTX Global,nie widze zeby ktos poruszal ten temat ,ale chodzi o umieszczanie scenerii w bibliotece fsx a dokladnie o kolejnosc(powyzej FTX reszta dodatkow lub ponizej lub tez jest to bez roznicy?),poniewaz FTX Global zastepuje defaultowy teren i na niektorych forach jak Aerosoft,UK2000 pojawia sie temat ze sa jakies male roznice w polozeniu terenu przy lotniskch:klify,faldy etc...
Mysle ,ze taki temat sie powinien znalezc ,ale najpierw biore sie za instalke i w razie czegos bede informowal Cie na biezaca.
ps:zdecydowalem sie na zakup tego poniewaz jest to torcik z wisienka
:D
pozdrawiam,Slawek
PIOTREK767LPF
2-4 posts
2-4 posts
Posts: 3
Joined: Friday 06 Sep 2013, 05:26
Location: Rzeszow Poland

Polskie Lotniska Wojskowe

Post by PIOTREK767LPF »

Witam

Panie Staszku mam takie małe pytanko,czy tworzy pan również tekstury wojskowych lotnisk?
Pilnie szukam Dęblina,Mińska Mazowieckiego,Łasku,Radomia.


[ Dodano: Pią Wrz 06, 2013 07:46 ]
tomanow wrote:Mam ten sam problem co jodle. EPGD, EPKT i EPRZ w Electronic Flight Bag od Aivlasoft mają nieprawidłowo przypisany ILS:
- EPGD do pasa 11 (a powinien być do 29),
- EPKT do pasa 09 (a powinien być do 27),
- EPRZ do pasa 09 (a powinien być do 27)

Nie wydaje mi się, żeby był to problem EFB ponieważ przed instalacją Polish Airports vol. 1 (wersja 3.1), na domyślnej scenerii FSX, wszystko było dobrze.
Kolego,spokojnie Rzeszów niedługo będzie miał ILS na RWY 09,także nie jest źle.Zawsze można poprawić przez AFCAD :wink:

[ Dodano: Pią Wrz 06, 2013 07:57 ]
tx738

Ja miałem podobny problem,ale w FS2004(w FSX już nie),po dokładnym przeczytaniu "README" działa wszystko jak należy

sceneria / AFCAD dla EPLB i EPSW.

Instalacja:

Proszę o nie pomijanie żadnego z kroków, w przeciwnym razie będą konflikty w sceneriach i FS będzie robił CTD podczas próby ładowania lotu.

1. w głównym katalogu FS9 odnajdujemy następujący folder i plik: \Scenery\Eurw\Scenery\AP952120.bgl
2. plik AP952120.bgl przenosimy do jakiegoś innego folderu, jako backup
3. do głównego katalogu FS wklejamy załączony do scenerii folder "scenery", klikamy "tak" kiedy pojawi się pytanie czy nadpisać pliki

powyższe kroki, 1-3, są konieczne, aby zamienić błedny defaultowy kod ICAO Cewic (EPLB) na właściwy (EPCE), inaczej nie uda nam się uruchomić scenerii Lublina

4. Folder EPSW-EPLB wklejamy do folderu, w którym mamy dodatkowe scenerie do FSa lub po prostu do folderu Addon Scenery

5. Uruchamiamy FS9, wchodzimy w zakładkę Settings, a następnie Scenery Library i dodajemy scenerie EPLB_EPSW

6. Restartujemy FSa - wszystko już powinno działać i powinniśmy moc latać z lotniska w Lublinie lub EPSW

Jeśli nie chcemy którejkolwiek ze scenerii, wystarczy wykasować plik(i) odpowiedzialne za EPSW lub EPLB
- EPLB_ADE9_BK.bgl i EPLB_ADE9_BK_OBJ.bgl - Lublin Airport EPLB
- AF2_EPSW.bgl - trawiaste lotnisko fabryczne EPSW

Miłej zabawy :)
User avatar
DD Stanislaw
Administrator
Administrator
Posts: 6259
Joined: Monday 15 May 2006, 10:07
Name: Stanisław
Location: Warsaw, Poland

Re: Polskie Lotniska Wojskowe

Post by DD Stanislaw »

PIOTREK767LPF wrote:czy tworzy pan również tekstury wojskowych lotnisk?
Pilnie szukam Dęblina,Mińska Mazowieckiego,Łasku,Radomia.

Bez problemu wykonujemy na zamówienie, jesli zleceniodawca umożliwi wykonanie dokumentacji fotograficznej.
Image
User avatar
seam1977
100-199 posts
100-199 posts
Posts: 159
Joined: Friday 14 Oct 2011, 20:53
Location: Czeladz(EPKT)

Post by seam1977 »

Polecam stronke jesli chodzi o Polish Air Bases dla fs9 i fsx:
http://d-a-f.forumpl.net/ ,zarejestruj sie i mozesz pobierac dodatki :wink:
jodle
50-99 posts
50-99 posts
Posts: 50
Joined: Thursday 15 Sep 2011, 12:41
Location: Czersk

Post by jodle »

Pytanko ponownie dot ILS dla lotnisk. Będziecie to poprawiać?!?!
User avatar
DD Stanislaw
Administrator
Administrator
Posts: 6259
Joined: Monday 15 May 2006, 10:07
Name: Stanisław
Location: Warsaw, Poland

Post by DD Stanislaw »

Oczywiście, przy okazji kolejnego update'u.
Image
jodle
50-99 posts
50-99 posts
Posts: 50
Joined: Thursday 15 Sep 2011, 12:41
Location: Czersk

Post by jodle »

;-) Zatem czekamy i 3mamy kciuki za szybkie wydanie "pucza"
jgoggi
50-99 posts
50-99 posts
Posts: 54
Joined: Thursday 08 Oct 2009, 18:41
Location: Rome, Italy

Post by jgoggi »

Stanislaw, I am terribly enjoying EPKT airport, it's really a work of art, but please, let me insist on asking to remove those static marshaller and cars at parkings 22 and 23. Ok, you say that I may choose another parking, but strangely the FS atc always gives me those ones on arrival and in real life they are used almost all the time... In my opinion it has no sense to see that useless static frozen marshaller with one arm raised...
Post Reply