EPWA Warsaw Chopin Airport X

Latest version: v1.97 (2020)

Post Reply
User avatar
Martin_Starski
200+ posts
200+ posts
Posts: 3365
Joined: Monday 24 Sep 2012, 11:11
Name: Marcin
Location: Warszawa

Re: EPWA Warsaw Chopin Airport X

Post by Martin_Starski »

I presume it can be also caused by your regional letters - maybe it confuses the installer. Have you tried to check this? Let us know if the problem is solved or not.
m501272
2-4 posts
2-4 posts
Posts: 3
Joined: Monday 08 Mar 2021, 17:07
Name: Tengho

Re: EPWA Warsaw Chopin Airport X

Post by m501272 »

Thank you YES, the problem has been resolved. It is a regional problem. Just change from English (United States) to Chinese (Taiwan).
User avatar
Martin_Starski
200+ posts
200+ posts
Posts: 3365
Joined: Monday 24 Sep 2012, 11:11
Name: Marcin
Location: Warszawa

Re: EPWA Warsaw Chopin Airport X

Post by Martin_Starski »

Perfect - happy flying time!
TP861
5-12 posts
5-12 posts
Posts: 11
Joined: Thursday 01 Apr 2021, 03:54
Name: Rafal

Re: EPWA Warsaw Chopin Airport X

Post by TP861 »

Witam,
Jestem w tralcie reinstalacji EPWA (po reinstalacju FSXSE). Efekt reinstalacju jest nieoczekiwanie b. zly: terminal bez jetways, textures ukladajace sie w rozmaite wzory etc. Jak temu zaradzic?
Jestem po dwoch probach reinstalacji raz wybierajac opcje FSX, kolejby raz FSXSE mimo ze nie mam ty zadnej dual instalaltion. Efekt ten sam.
Bedze wdzieczny za wskazowki jak sobie porzdzic roprowadzeniem EPWA X do porzadku (nie mialem problemow po pierwszej instalacji)
Pozdrawiam
Rafal
User avatar
DD Stanislaw
Administrator
Administrator
Posts: 6259
Joined: Monday 15 May 2006, 10:07
Name: Stanisław
Location: Warsaw, Poland

Re: EPWA Warsaw Chopin Airport X

Post by DD Stanislaw »

Witam.
Sugerowałbym sprawdzić, jak EPWA wygląda całkiem bez naszej scenerii - być może występują dwie aktywne kopie, które się na siebie nakładają.

Prosiłbym też o kilka screenshotów tego zjawiska.
Image
TP861
5-12 posts
5-12 posts
Posts: 11
Joined: Thursday 01 Apr 2021, 03:54
Name: Rafal

Re: EPWA Warsaw Chopin Airport X

Post by TP861 »

Bardzo dziekuje za odpowiedz. Otoz przed uzyciem instalatora Okecia zajrzalem tam dla przypomnienie sobie jak sie prezenduje w formie "defult" ale nic niespodziewaniego tam nie znalazlem - kilka obiektow wg planistow z Microsoft i to wszystko. Dla scislosci dodam ze moje globalne modyfikacje przeprowadzone tutaj w pierwszej kolejnosci po re-instalowaniu FSXSE to dodatki z ORBX: global base, trees, vector, open LC Europe i REX worldwide airport HD. Uprzednio nie bylo z nimi zadnych konfliktow.
Oczywiscie, zalacze przyklady/screenshots obecnej sytuacji jesli server pozwoli, wczoraj odmowil skarzac sie ze jest pelny.
TP861
5-12 posts
5-12 posts
Posts: 11
Joined: Thursday 01 Apr 2021, 03:54
Name: Rafal

Re: EPWA Warsaw Chopin Airport X

Post by TP861 »

Proba przeslamia attachments: "przestrzen na zalaczniki jest zapelniona".
TP861
5-12 posts
5-12 posts
Posts: 11
Joined: Thursday 01 Apr 2021, 03:54
Name: Rafal

Re: EPWA Warsaw Chopin Airport X

Post by TP861 »

Przede mna jeszcze re-instalacja EPKK, Polish Airports volumes etc etc. Bede pamietal o screenshots przed instalacja dla porownania efektow
User avatar
DD Stanislaw
Administrator
Administrator
Posts: 6259
Joined: Monday 15 May 2006, 10:07
Name: Stanisław
Location: Warsaw, Poland

Re: EPWA Warsaw Chopin Airport X

Post by DD Stanislaw »

Polecam np. https://imgbb.com/
Niemniej zwiększyłem również miejsce na załączniki.
Image
TP861
5-12 posts
5-12 posts
Posts: 11
Joined: Thursday 01 Apr 2021, 03:54
Name: Rafal

Re: EPWA Warsaw Chopin Airport X

Post by TP861 »

OK, to dobra wiadomosc, dziekuje.
Przekaze screenshots gdy tylko sie znajde w zasiegu domowego PC.
TP861
5-12 posts
5-12 posts
Posts: 11
Joined: Thursday 01 Apr 2021, 03:54
Name: Rafal

Re: EPWA Warsaw Chopin Airport X

Post by TP861 »

Pare przykladow artefaktow po wczorajszej instalacji (ponawiam probe przeslania zalacznikow).
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
TP861
5-12 posts
5-12 posts
Posts: 11
Joined: Thursday 01 Apr 2021, 03:54
Name: Rafal

Re: EPWA Warsaw Chopin Airport X

Post by TP861 »

ostatni z czterech screen shots
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
TP861
5-12 posts
5-12 posts
Posts: 11
Joined: Thursday 01 Apr 2021, 03:54
Name: Rafal

Re: EPWA Warsaw Chopin Airport X

Post by TP861 »

Kolejny odcinek:

Podjalem probe resynchronizacji z ORBX. Mialem podbne zjawiska "texture morphing" przy okazji pierwszej instalacji FSX i ich dodatkow. Z pomoca ORBX udalo sie wowczas wszystko ustawic jak nalezy. Dzis sobie o tym przypomnialem i powtorzylem krok po kroku cala procedure ale niestety nie pomogla Warszawie, dalej w EPWA dzialy sie "cuda" takie jak wczoraj ktore opisalem i pokazalem.
Odinstalowalem EPWA i nie ma sladu po texture morphing.
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
User avatar
DD Stanislaw
Administrator
Administrator
Posts: 6259
Joined: Monday 15 May 2006, 10:07
Name: Stanisław
Location: Warsaw, Poland

Re: EPWA Warsaw Chopin Airport X

Post by DD Stanislaw »

Witam.
Zdecydowanie wygląda to na konflikt z innym dodatkiem. Wyświetlana na ziemi fotosceneria nie jest nasza. Brakuje również SODE, stąd brak jetwayów i drzew.

Proszę upewnić się, że EPWA jest najwyżej na liście dodatków w bibliotece oraz zainstalować viewtopic.php?f=3&t=351 .

Pomógłby również dodatkowy screenshot od góry - tak, żeby było widać nieprawidłowości w fotoscenerii.
Image
TP861
5-12 posts
5-12 posts
Posts: 11
Joined: Thursday 01 Apr 2021, 03:54
Name: Rafal

Re: EPWA Warsaw Chopin Airport X

Post by TP861 »

Dziekuje, a przy okazji zycze rowniez Wesolych Swiat.
Rozumiem, trudno mi sie jednak sie zorientowac ktory dodatek moze byc konfliktowy.
Poprawilem ORBX libraries, zauwazylem tez i poprawilem nieprawidlowosc w scenery library (po reinstalacji FSX wkradla sie tam pozostalosc poprzedniej instalacji FSDreamteam: usunalem). Scenery settings teraz wylada OK.
Jesli chodzi o SODE to gospodaruje nim tutaj ORBX Central, czy sprobowac zrobic operacje "verify files" via ORBX Central?
A w sprawie kolejnego podejscia instalacji EPWA: czy mam rozumiec trzeba ja przesunac ponad inne scenery entries, na sama gore, a po reinstalowaniu kolejnych sceneries mam pamietac zeby rowniez przesunac EPWA na sama gore listy?
Post Reply