EPWA Warsaw Chopin Airport X

Latest version: v1.97 (2020)

Post Reply
MiLeK_777
13-25 posts
13-25 posts
Posts: 14
Joined: Wednesday 11 Sep 2019, 21:42
Name: Jacek

Re: EPWA Warsaw Chopin Airport X

Post by MiLeK_777 »

zrobiłem dokładnie jak napisałeś, efekty marne, nie wiem co jest grane, obecnie nie mam żadnych dodatków do FSX tylko EPWA Airpoty i City + PMDG 777, świeżo zainstalowany WIN 10 64 bit, brak mi pomysłów :( mam kilka print screenów ale nie wiem jak je tutaj udostępnić
MiLeK_777
13-25 posts
13-25 posts
Posts: 14
Joined: Wednesday 11 Sep 2019, 21:42
Name: Jacek

Re: EPWA Warsaw Chopin Airport X

Post by MiLeK_777 »

udało mi się zmniejszyć nieco zdjęcia
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
MiLeK_777
13-25 posts
13-25 posts
Posts: 14
Joined: Wednesday 11 Sep 2019, 21:42
Name: Jacek

Re: EPWA Warsaw Chopin Airport X

Post by MiLeK_777 »

kolejne...
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
MiLeK_777
13-25 posts
13-25 posts
Posts: 14
Joined: Wednesday 11 Sep 2019, 21:42
Name: Jacek

Re: EPWA Warsaw Chopin Airport X

Post by MiLeK_777 »

ostatnie...
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
User avatar
DD Stanislaw
Administrator
Administrator
Posts: 6260
Joined: Monday 15 May 2006, 10:07
Name: Stanisław
Location: Warsaw, Poland

Re: EPWA Warsaw Chopin Airport X

Post by DD Stanislaw »

Jacku, zdeaktywuj proszę na próbę miasto zupełnie. Jesli problem będzie się powtarzał, spróbuj zdeaktywować lotnisko i pozostawić miasto. Można to zrobić usuwając dany folder z Addon Scenery (symulator wywali błąd, ale to nie szkodzi).

Generalnie moja sugestia jest taka, aby za 9$ kupić licencję do P3Dv4 na miesiąc i zobaczyć sobie różnicę. FSX ma na dany moment 13 lat... Ciężko powiedzieć, dlaczego u jednych coś działa a u innych nie, dlaczego u jednych śmiga u drugich crashuje. Na szczęście mamy alternatywę w postaci nowych platform dostosowanych do współczesnych komputerów, które lepiej wykorzystują potencjał hardware'u.

To co widać na skrinach to oznaki (m.in)
- zbliżającego się OOM
- przegrzanej karty graficznej
- wadliwych bloków RAM
Ogólnie rzecz biorąc - tak to wygląda, gdy sim zmusza komputer do wyświetlenia więcej kontentu niż ten daje radę przeliczyć (z takiego czy innego powodu).
Image
MiLeK_777
13-25 posts
13-25 posts
Posts: 14
Joined: Wednesday 11 Sep 2019, 21:42
Name: Jacek

Re: EPWA Warsaw Chopin Airport X

Post by MiLeK_777 »

Dobrze, polecasz P3Dv4-spróbuję. A co sądzisz o X-Plane 11(z punktu widzenia experta tak myślę :wink: ), czy robicie dodatki również i do tej platformy?
User avatar
DD Stanislaw
Administrator
Administrator
Posts: 6260
Joined: Monday 15 May 2006, 10:07
Name: Stanisław
Location: Warsaw, Poland

Re: EPWA Warsaw Chopin Airport X

Post by DD Stanislaw »

Potwierdzam, robimy.
X-Plane ma swoje wady i zalety, ale można powiedzieć, że obie platformy prezentują podobny poziom i obie są 64-bitowymi programami. Jedni wolą to, drudzy tamto.
Image
montini
0-1 posts
0-1 posts
Posts: 1
Joined: Wednesday 20 Jun 2018, 19:45
Name: Marek

Re: EPWA Warsaw Chopin Airport X

Post by montini »

Witam
Od pewnego czasu mam problem z automatycznym parkowaniem (mam wrażenie, że po wgraniu GSX ) Chodzi o to, że na początku, kiedy włączam fsx np. w EPWA Automat wyświetla normalnie, zielone linie boczne, natomiast po lądowaniu ten wyświetlacz jest cały szary. Czy cos trzeba ustawić? Może na nowo przeinstalować samo lotnisko? Chociaż w Gdańsku jest podobnie...
User avatar
Martin_Starski
200+ posts
200+ posts
Posts: 3365
Joined: Monday 24 Sep 2012, 11:11
Name: Marcin
Location: Warszawa

Re: EPWA Warsaw Chopin Airport X

Post by Martin_Starski »

Marku, wybacz ale nie za bardzo rozumiem Twój problem - czy możesz dokładniej objaśnić co jest źle? Jak możesz to wrzuć również jakieś screen'y (np.przez www.imgbb.com). Przy czym, jeżeli coś się zmieniło po zainstalowaniu GSX, sugerowałbym dopytać na forum autora dodatku, w tym przypadku FSDT.
Image
Drzewiecki Design Customer Support
User avatar
DD Stanislaw
Administrator
Administrator
Posts: 6260
Joined: Monday 15 May 2006, 10:07
Name: Stanisław
Location: Warsaw, Poland

Re: EPWA Warsaw Chopin Airport X

Post by DD Stanislaw »

Czy chodzi o VGDS?
Image
viper1740
5-12 posts
5-12 posts
Posts: 6
Joined: Sunday 15 Feb 2015, 16:09
Location: Chicago

Re: EPWA Warsaw Chopin Airport X

Post by viper1740 »

I have a small problem with EPWA scenery. It appears that every time I fly into this airport (regardless of its origin) I get something like this when I land:

Image

Now, this is fixed by reloading the scenery, meaning I have to pause the sim, go to the World > Scenery Library and click "OK". This reloads my scenery. I would like to avoid this.

I have attempted to play around with graphics and disabling other add-on's to see if there is a conflict however, I get no results. I have also attempted to re-arrange priority of the scenery to be in a different sequence, but that still produces no results. I am running Prepar3d v4.5 currently.

On a side note, my current version of EPWA Airport is 1.85. I have attempted to reach my vendor (FSPilotShop) for an updated version however, they have been unresponsive and their web site seems to be in "construction" for several months now. How can I go about getting an updated version of the airport?

Thank you
User avatar
Martin_Starski
200+ posts
200+ posts
Posts: 3365
Joined: Monday 24 Sep 2012, 11:11
Name: Marcin
Location: Warszawa

Re: EPWA Warsaw Chopin Airport X

Post by Martin_Starski »

It's necessary to start from the beginning, which means installing the last version. In your case please proceed according to the procedure described here: http://drzewiecki-design.net/forum/view ... ?f=3&t=422
Image
Drzewiecki Design Customer Support
urbanson
2-4 posts
2-4 posts
Posts: 3
Joined: Monday 21 Oct 2019, 08:54
Name: Tomasz80

Re: EPWA Warsaw Chopin Airport X

Post by urbanson »

Dzie dobry,

Moglbym prosic o pomoc poniewaz sceneria lotniska a przede wszystkim samego pasa wyglda tak jak na zdjeciach. Dlaczeo pojawiaja sie te kewadratowe pasy, lotnisko nie jest betownowe a w nocy ? Swiezo zainstalowany FSXC, EPWA i PMDG 737...
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
urbanson
2-4 posts
2-4 posts
Posts: 3
Joined: Monday 21 Oct 2019, 08:54
Name: Tomasz80

Re: EPWA Warsaw Chopin Airport X

Post by urbanson »

Dzie dobry,

Moglbym prosic o pomoc poniewaz sceneria lotniska a przede wszystkim samego pasa wyglda tak jak na zdjeciach. Dlaczego pojawiaja sie te kwadratowe pasy, lotnisko nie jest betonowe a w nocy swiatla sa kwadratowe ?:) jakis problem zwarstwami? Gdzie i jak moge to ustwaic ? Mam swiezo zainstalowany FSX, EPWA i PMDG 737...

z gory serdecznie dziekuje,
Tomasz
User avatar
DD Stanislaw
Administrator
Administrator
Posts: 6260
Joined: Monday 15 May 2006, 10:07
Name: Stanisław
Location: Warsaw, Poland

Re: EPWA Warsaw Chopin Airport X

Post by DD Stanislaw »

Witam.
Prawdopodobnie włączony jest tryb DX10 Preview. Proszę spróbować go wyłączyć w opcjach symulatora.

Image

Alternatywa to zakup komercyjnego programu, który naprawia wszystkie błędy związane z tym trybem: https://sites.fastspring.com/stevesfsxa ... eneryfixer ale osobiście sugeruję go po prostu wyłączyć.
Image
Post Reply