Warsaw City XP

Latest version: v1.7 (2020)

MoDrazzz
2-4 posts
2-4 posts
Posts: 2
Joined: Monday 19 Oct 2020, 14:39
Name: MoDrazzz

Usuwanie mesh'a

Post by MoDrazzz »

Witam,
Piszę w sprawie mesh'a, czy ortho, jak zwał tak zwał - chodzi o usunięcie go. Interesuje mnie sam produkt w postaci modeli budynków itp, jednakże każdy Pańska praca posiada również mesh zawarty w sobie. Tak się składa, że posiadam zainstalowane inne ortho, a według mnie jest ono dużo lepszej jakości, niż to w Warsaw City XP, czy jest możliwość usunięcia go? Być może mogę jakoś zmienić kolejność plików w scenerypacks.ini, a może usunięcie którychś plików w katalogach scenerii naprawi problem?
Serdecznie pozdrawiam,
MoDrazzz

Zdjęcia porównujące mesh'e: https://imgur.com/a/hyHspwi
User avatar
Martin_Starski
200+ posts
200+ posts
Posts: 3365
Joined: Monday 24 Sep 2012, 11:11
Name: Marcin
Location: Warszawa

Re: Warsaw City XP

Post by Martin_Starski »

Jeśli zainstalujesz inne Ortho, nasz custom'owy mesh nie będzie aktywny. Niemniej prawdopodobnie stworzy to "artefakty", bo nie przewidywaliśmy dla naszych scenerii deaktywacji naszego mesh'a.
MoDrazzz
2-4 posts
2-4 posts
Posts: 2
Joined: Monday 19 Oct 2020, 14:39
Name: MoDrazzz

Re: Re: Warsaw City XP

Post by MoDrazzz »

Jasne, rozumiem. Dzięki bardzo za odpowiedź, miłego!
Bulva
50-99 posts
50-99 posts
Posts: 57
Joined: Wednesday 31 Jul 2019, 00:11
Name: Bulva

Re: Warsaw City XP

Post by Bulva »

Z przykrością musze stwierdzić, że ostatnia aktualizacja 12.04b3 definitywnie przekreśliła możliwość używania scenerii Warsaw City.
Wiem, że produkt nie doczekał się aktualizacji dla XP12, ale dotychczas działał bez większych prroblemów.
Niestety teraz to juz totany koniec ;-(

PS na forum XP zasygnalizowałem problem i odpowiedzią i jedynym ratunkiem jest zastąpienie plików .dds plikami .png.
Wszytskie pliki wymagają konwersji (co i tak nie wiadomo, czy pomoże).
Czy komukolwiek udało się używać Warsaw City XP w obecnej wersji XP12 ???
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
User avatar
DD Stanislaw
Administrator
Administrator
Posts: 6259
Joined: Monday 15 May 2006, 10:07
Name: Stanisław
Location: Warsaw, Poland

Re: Warsaw City XP

Post by DD Stanislaw »

Witam.
Produkt nie jest przeznaczony pod tę platformę więc pytanie niejako nie ma logicznych podstaw. Równie dobrze można spróbować używać produktu w MSFS i też nie będzie poprawnie działać.
Produkty pod XP11 zostały wykonane tylko pod XP11.
Image
Bulva
50-99 posts
50-99 posts
Posts: 57
Joined: Wednesday 31 Jul 2019, 00:11
Name: Bulva

Re: Warsaw City XP

Post by Bulva »

Wiem, że nie jest przenaczony pod XP12, ale nie było większych problemów do czasu ostatniej aktualizacji. Miałem nadzieję, że istnieje jakaś "domowa" metoda, aby coś zrobić, by móc dalej korzystać z dobrodziejstw scenerii.
Pozostaje w takim razie czekać na oficjalny dodatek Warsaw City do XP12, o ile kiedykolwiek to się wydarzy ;-(
User avatar
DD Stanislaw
Administrator
Administrator
Posts: 6259
Joined: Monday 15 May 2006, 10:07
Name: Stanisław
Location: Warsaw, Poland

Re: Warsaw City XP

Post by DD Stanislaw »

Dokładnie tak. :)
Image
Bulva
50-99 posts
50-99 posts
Posts: 57
Joined: Wednesday 31 Jul 2019, 00:11
Name: Bulva

Re: Warsaw City XP

Post by Bulva »

Bulva wrote: Saturday 25 Feb 2023, 13:12 ......... Miałem nadzieję, że istnieje jakaś "domowa" metoda, aby coś zrobić, by móc dalej korzystać z dobrodziejstw scenerii........
Otóż istnieje "domowa" metoda.
Konwersja plików .dds na .png (polecam program Aorta)
Potem (chociaż nie wiem czy to konieczne) wykonałem ponownie konwersję z tych nowych .png na .dds za pomocą narzędzia DDSTool.
Całość trwała kilka minut i Warsaw City działa pod XP12.

Drugi problem to - lasy (we wszystkich pakietach DD). Tutaj niestety (bo nie umiem inaczej) zastąpiłem pliki .for z folderu "vegetation" innymi z XP12 (zmieniając oczywiście nazwy, aby sceneria DD mogła je poprawnie odczytać).

Mam nadzieję, że jeśli ktoś to zrobił jedynie na własny użytek, nie jest to przestępstwem.;-)
User avatar
DD Stanislaw
Administrator
Administrator
Posts: 6259
Joined: Monday 15 May 2006, 10:07
Name: Stanisław
Location: Warsaw, Poland

Re: Warsaw City XP

Post by DD Stanislaw »

Panowie, moja sugestia jest taka, aby własnoręcznie wykonać pliki od zera a nie konwertować pliki z niekompatybilnego produktu i później raportować, że coś nie działa poprawnie.
To nie jest przestępstwem, teoretycznie można to robić, tylko po co? Nie jest to natywne, nie będzie to ani działać ani wyglądać dobrze. Modele z Warsaw City pochodzą z 2012 roku.
Image
Bulva
50-99 posts
50-99 posts
Posts: 57
Joined: Wednesday 31 Jul 2019, 00:11
Name: Bulva

Re: Warsaw City XP

Post by Bulva »

DD Stanislaw wrote: Tuesday 07 Mar 2023, 03:33 Panowie, moja sugestia jest taka, aby własnoręcznie wykonać pliki od zera a nie konwertować pliki z niekompatybilnego produktu i później raportować, że coś nie działa poprawnie.
To nie jest przestępstwem, teoretycznie można to robić, tylko po co? Nie jest to natywne, nie będzie to ani działać ani wyglądać dobrze. Modele z Warsaw City pochodzą z 2012 roku.
Jasne. I oczywiście z ogromną czekam z tęsknota na nową wersję scenerii Warszawy i kupię ją pierwszego dnia, gdy się pojawi ;-)

Ale póki co, sceneria DD Warsaw City XP, wraz z kilkoma/kilkunastoma własnymi aktualizacjami urbanistycznymi nadal prezentuje się doskonale ;-) :
Bulva
50-99 posts
50-99 posts
Posts: 57
Joined: Wednesday 31 Jul 2019, 00:11
Name: Bulva

Re: Warsaw City XP

Post by Bulva »

;-)
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
glazer380
0-1 posts
0-1 posts
Posts: 1
Joined: Wednesday 09 Aug 2023, 11:32
Name: Konrad

Re: Warsaw City XP

Post by glazer380 »

Witam. Czy istnieje jakakolwiek szansa na wydanie coś pod xpl12? Nie chce konwertowania jakikolwiek plików oraz bawić się w w metodę prób i błędów. Wolę kupić dobry produkt. I pytanie moje jest takie. Czy zdecydowano o wydaniu czegokolwiek do xpl12 od DD? Jeśli tak to kiedy możemy się spodziewać?
User avatar
Martin_Starski
200+ posts
200+ posts
Posts: 3365
Joined: Monday 24 Sep 2012, 11:11
Name: Marcin
Location: Warszawa

Re: Warsaw City XP

Post by Martin_Starski »

Na chwilę obecną nie podjęliśmy jeszcze finalnej decyzji.
DD Stanislaw wrote: Saturday 10 Sep 2022, 05:35 (...) as per our tests, most or even all our products might not work correctly in XP12. There are many bugs and glitches when using them in XP12.
We are considering making dedicated XP12 versions of our MSFS projects but this is not confirmed/decided yet.
User avatar
DD Stanislaw
Administrator
Administrator
Posts: 6259
Joined: Monday 15 May 2006, 10:07
Name: Stanisław
Location: Warsaw, Poland

Re: Warsaw City XP

Post by DD Stanislaw »

Biorąc pod uwagę poziom zainteresowania użytkowników tą platformą, na razie poświęcamy całą uwagę na MSFS.
Gdyby XP12 nie miało innego systemu koordynatów niż XP11, prostsza konwersja byłaby możliwa, jednak w obecnej sytuacji wszystkie obiekty (w tym np. oświetlenie) musi być ustawione od nowa a niektórych rzeczy wręcz nie da się wykonać (jak na przykład customowych poligonów wody).
Image
Post Reply