EPKK Kraków Balice X v3

Latest version: v3.2 (2020)

Post Reply
CHELP
5-12 posts
5-12 posts
Posts: 5
Joined: Thursday 05 Jan 2023, 13:05
Name: Ariel

Re: EPKK Kraków Balice X v3

Post by CHELP »

Martin_Starski wrote: Thursday 05 Jan 2023, 18:06
CHELP wrote: Thursday 05 Jan 2023, 13:30 I need help with the EPKK.
It looks like you have some problems with registry keys. Please take a look into this post: viewtopic.php?t=293

BTW: It seems that the installer wants to install on OneDrive. Can you somehow temporarily deactivate OneDrive and check if there is the same issue after running the installer?

Probably OneDrive is messing around with the installation. You can try to >Sign-out from One Drive and/or >Deactivate.
I don't understand at all what he is doing there
My one drive is turned off and I deleted it and it still does this to me.
Maybe you have discord to take a look And it will be easier for me? CHELP#4880
CHELP
5-12 posts
5-12 posts
Posts: 5
Joined: Thursday 05 Jan 2023, 13:05
Name: Ariel

Re: EPKK Kraków Balice X v3

Post by CHELP »

Martin_Starski wrote: Thursday 05 Jan 2023, 18:06
CHELP wrote: Thursday 05 Jan 2023, 13:30 I need help with the EPKK.
It looks like you have some problems with registry keys. Please take a look into this post: viewtopic.php?t=293

BTW: It seems that the installer wants to install on OneDrive. Can you somehow temporarily deactivate OneDrive and check if there is the same issue after running the installer?

Probably OneDrive is messing around with the installation. You can try to >Sign-out from One Drive and/or >Deactivate.
https://streamable.com/zlgo72
User avatar
DD Stanislaw
Administrator
Administrator
Posts: 6252
Joined: Monday 15 May 2006, 10:07
Name: Stanisław
Location: Warsaw, Poland

Re: EPKK Kraków Balice X v3

Post by DD Stanislaw »

I can have a look via TeamViewer if you wish.
Drop an e-mail please: https://www.drzewiecki-design.net/c.htm
Image
CHELP
5-12 posts
5-12 posts
Posts: 5
Joined: Thursday 05 Jan 2023, 13:05
Name: Ariel

Re: EPKK Kraków Balice X v3

Post by CHELP »

DD Stanislaw wrote: Saturday 07 Jan 2023, 05:27 I can have a look via TeamViewer if you wish.
Drop an e-mail please: https://www.drzewiecki-design.net/c.htm
Hello sir thank you, where I can put here my Email?
User avatar
Martin_Starski
200+ posts
200+ posts
Posts: 3360
Joined: Monday 24 Sep 2012, 11:11
Name: Marcin
Location: Warszawa

Re: EPKK Kraków Balice X v3

Post by Martin_Starski »

You got the website from which you should take the Email.
peeet2005
0-1 posts
0-1 posts
Posts: 1
Joined: Wednesday 25 Jan 2023, 16:29
Name: Piotr

Re: EPKK Kraków Balice X v3

Post by peeet2005 »

Nie znalazłem wcześniej odpowiedzi na moje wątpliwości więc zapytam jeszcze raz. Otóż w 2013 roku zakupiłem EPKK Kraków Balice 2012 X v1.2 Ponieważ jakiś czas miałem przerwę w lataniu nie jestem zorientowany czy są jakiś update do nowszych wersji. Jesli nie ma, to czy po zakupie wersji 3 mogę nainstalować ją na tę starą wersję 1.2 czy najpierw odinstalować wszystko i dopiero później zainstalować tę nową?
I jeszcze takie drugie zapytanie odnośnie sprzętowej. Czy nowa wersja EPKK nie jest jakoś bardziej wymagająca sprzętowo niż poprzednia? Tak pytam bo obecnie niby używam mocniejszego komputera a jednak czasem mi wyskakuje komunikat, że mam zbyt mało pamięci. Mam 16 GB RAM-u, 4 GB pamięci na karcie graficznej GTX1650S. Jak sprawdzam wydajność to karta jest obciążana w 30% (ustawienia grafiki na max) natomiast procesor I5 4690 @4,1 GHz ledwie zipie.
Będę wdzięczny za podpowiedź.
User avatar
Martin_Starski
200+ posts
200+ posts
Posts: 3360
Joined: Monday 24 Sep 2012, 11:11
Name: Marcin
Location: Warszawa

Re: EPKK Kraków Balice X v3

Post by Martin_Starski »

peeet2005 wrote: Wednesday 25 Jan 2023, 16:46 EPKK Kraków Balice 2012 X v1.2 (...) jakiś update do nowszych wersji. (...) czy najpierw odinstalować wszystko i dopiero później zainstalować tę nową?
Wersja 1.2 jest bardzo stara - wydaje mi się że były kolejne wersje serii v1, co oznacza w teorii że ostatnia wersja instalera powinna być do pobrania ze sklepu, w którym ta sceneria była pierwotnie zakupiona.
Nasz instaler powinien usuwać poprzednią wersję, ale nie zaszkodzi usunąć wpis z biblioteki jak również usunąć folder scenerii.
peeet2005 wrote: Wednesday 25 Jan 2023, 16:46 Czy nowa wersja EPKK nie jest jakoś bardziej wymagająca sprzętowo niż poprzednia?
Z opisu zakladam że jesteś wiernym użytkownikiem starego FSXa, który rzeczywiście żarł z procesora i miał problemy z zarządzaniem pamięcią, tzw. OOM. Jest to typowe ograniczenie aplikacji 32-bit'owej. Na pewno w najnowszej wersji EPKK pod p3d/fsx zastosowaliśmy bardziej zaawansowane techniki tworzenia scenerii, ale jednocześnie wrzucaliśmy "kolejny bieg" w zakresie rozbudowania scenerii. Nie odpowiem na pytanie czy v3 lepiej lub gorzej poradzi sobie na Twoim sprzęcie, bo szczególnie w przypadku FSX zależy to od wielu czynników - mogę jedynie zasugerować przejrzenia naszego poradnika optymalizacji: https://www.dropbox.com/s/w4wu3vqhf8jkm ... m.pdf?dl=0
bzenek
5-12 posts
5-12 posts
Posts: 6
Joined: Monday 17 Sep 2018, 15:48
Name: Zenek

Re: EPKK Kraków Balice X v3

Post by bzenek »

Witam, od kilku dni szukam rozwiązania i nic.
Dawno nie używałem DD Season Switcher i nagle stwierdzam, że nie działa.
Po uruchomieniu otrzymuję komunikat że Prepar3d nie ma w rejestrze.

Image

To dziwne bo sprawdziłem i są prawidłowe klucze.
Proszę o pomoc.

pozdrawiam
Zenek
User avatar
DD Stanislaw
Administrator
Administrator
Posts: 6252
Joined: Monday 15 May 2006, 10:07
Name: Stanisław
Location: Warsaw, Poland

Re: EPKK Kraków Balice X v3

Post by DD Stanislaw »

Witam.
Ale jaki ma być cel jego użycia? Nie posiadamy żadnego produktu, który byłby z nim kompatybilny.
EPKK od wersji v2 przełącza sezony automatycznie a aktualna wersja to v3.2 .
Image
bzenek
5-12 posts
5-12 posts
Posts: 6
Joined: Monday 17 Sep 2018, 15:48
Name: Zenek

Re: EPKK Kraków Balice X v3

Post by bzenek »

Dawniej tak robiłem :) ale miałem FSX. Poza tym w tej chwili nie ma śniegu za oknem :). No nic jak tak ma być to jest OK.
Dziękuję i pozdrawiam
User avatar
DD Stanislaw
Administrator
Administrator
Posts: 6252
Joined: Monday 15 May 2006, 10:07
Name: Stanisław
Location: Warsaw, Poland

Re: EPKK Kraków Balice X v3

Post by DD Stanislaw »

Nie do końca rozumiem, ale potwierdzam, iż aktualnie DD Season Switcher nie ma już żadnego zastosowania.
Image
User avatar
Martin_Starski
200+ posts
200+ posts
Posts: 3360
Joined: Monday 24 Sep 2012, 11:11
Name: Marcin
Location: Warszawa

Re: EPKK Kraków Balice X v3

Post by Martin_Starski »

bzenek wrote: Monday 06 Mar 2023, 09:46 Dawniej tak robiłem :) ale miałem FSX.
Moze masz starsze wersje naszych scenerii? Bo w przypadku aktualnych wersji tego typu zmiany obslugiwane sa przez SODE.
bzenek
5-12 posts
5-12 posts
Posts: 6
Joined: Monday 17 Sep 2018, 15:48
Name: Zenek

Re: EPKK Kraków Balice X v3

Post by bzenek »

Witam,
czy jest przewidywana jakaś aktualizacja ze względu na zmiany w Balicach?

pozdrawiam
User avatar
Martin_Starski
200+ posts
200+ posts
Posts: 3360
Joined: Monday 24 Sep 2012, 11:11
Name: Marcin
Location: Warszawa

Re: EPKK Kraków Balice X v3

Post by Martin_Starski »

Na chwilę obecną nie przewidujemy żadnych aktualizacji dla produktów dedykowanych pod FSX/P3D.
Foppas21
0-1 posts
0-1 posts
Posts: 1
Joined: Thursday 28 Sep 2023, 22:23
Name: Errol

Re: EPKK Kraków Balice X v3

Post by Foppas21 »

Great scenery. Just one issue, you are teaming with SimMarket (I tried writing this in the General Forum, no luck) and their server speeds are beyond horrible. I had to purchase this product twice, the second time from ORBX to be able to download it. I just want to let you know, because you could be losing customers over this and it is a shame this could be the case. You make great sceneries and I am sure you value the customer relationships you have built.
Post Reply