Polish Airports vol.1 X

Latest version: v5.1 (2020)

Post Reply
Jacek13
5-12 posts
5-12 posts
Posts: 8
Joined: Saturday 21 Dec 2013, 21:05
Location: Skoczów, Polska

Post by Jacek13 »

Ja mam tak samo. W Katowicach piękne stałe 25fps, a w Gdańsku spada do 10fps. Wcześniej tak nie było :!:
mstanowski
13-25 posts
13-25 posts
Posts: 13
Joined: Wednesday 20 Jun 2012, 16:57
Location: £ód¼, Poland

Post by mstanowski »

Co z tym volumetric grass i jego pojawianiem się dosłownie zaraz przed samolotem. Czy jest to postrzegane jako bug i można liczyć na poprawkę w patchu? Czy jedne rozwiązanie to "usuń sobie". Trawka wygląda super, ale to jak się pojawia psuje cały efekt i do niczego się nie nadaje poza zrzutem ekranowym.

Ewentualnie może tylko ja mam taki problem (chociaż wcześniej już ktoś o to dopytywał).
User avatar
DD Stanislaw
Administrator
Administrator
Posts: 6267
Joined: Monday 15 May 2006, 10:07
Name: Stanisław
Location: Warsaw, Poland

Post by DD Stanislaw »

mstanowski wrote:Co z tym volumetric grass i jego pojawianiem się dosłownie zaraz przed samolotem?
Czy chodzi o widok z cockpit view czy spot view? Są 2 gotowe rozwiązania:
1. W przypadku spot view, po przybliżeniu widoku za pomocą "+" obiekty trawy będą pojawiać się dalej
2. Za wyświetlanie LOD odpowiada parametr Settings → Scenery → Level of detail radius. Czym suwak będzie dalej na prawo, tym dalej będzie wyświetlać się trawa. Gdzieś pojawić się musi, a czym dalej tym większe obciążenie na klatki, więc na dany moment trzeba znaleźć jakieś kompromisowe rozwiązanie.
Image
mstanowski
13-25 posts
13-25 posts
Posts: 13
Joined: Wednesday 20 Jun 2012, 16:57
Location: £ód¼, Poland

Post by mstanowski »

Chodzi o Virtual Cockpit. "Level of detail radius" jest na maksa w prawo. Trawa pojawia się na chwilę przed samolotem. Owszem latam na dużym oddaleniu, ale po przybliżeniu (+) również widać pustki przed maską i nagłe wyskakiwanie trawy. Musiałbym sprawdzić ale nie kojarzę takich problemów w ORBX.
http://i.minus.com/jb01dJfzYNBD2H.BMP (zaraz po pojawieniu się trawy)
http://i.minus.com/jH1cBPMvvZaDc.BMP (chwile przed doczytaniem kolejnego skrawka trawy)

Screeny pokazują EPLL a to wątek o vol.1 - ale na lotniskach z vol 1 efekt jest taki sam oczywiście.

Najbardziej censored to jest przy lądowaniu np. przy prędkości 120kt, pas żyje własnym życiem i odbiera wrażenie realizmu.
User avatar
DD Stanislaw
Administrator
Administrator
Posts: 6267
Joined: Monday 15 May 2006, 10:07
Name: Stanisław
Location: Warsaw, Poland

Post by DD Stanislaw »

mstanowski wrote:nie kojarzę takich problemów w ORBX
Skoro działa w ORBX, proszę w takim razie korzystać z ORBX.
Image
mstanowski
13-25 posts
13-25 posts
Posts: 13
Joined: Wednesday 20 Jun 2012, 16:57
Location: £ód¼, Poland

Post by mstanowski »

DD Stanislaw wrote:
mstanowski wrote:nie kojarzę takich problemów w ORBX
Skoro działa w ORBX, proszę w takim razie korzystać z ORBX.
Odpuściłbyś sobie te uszczypliwości i rzetelnie odpowiedział np. że: trawa jest więc się ciesz, pojawia się zupełnie psując wrażenia wizualne, nie macie zamiaru nic z tym poprawiać bo jak zwykle DD problemów nie widzi tylko to klient je ma.


(tylko jakimś trafem potem się w changelogu te zgłaszane rzeczy pojawiają)
User avatar
DD Stanislaw
Administrator
Administrator
Posts: 6267
Joined: Monday 15 May 2006, 10:07
Name: Stanisław
Location: Warsaw, Poland

Post by DD Stanislaw »

Dlaczego uszczypliwość? Oczywiście, że będę starał się zniwelować ten efekt pojawiającej się trawy, jednak skoro w ORBX działa to nic nie stoi na przeszkodzie.
mstanowski wrote:jak zwykle DD problemów nie widzi tylko to klient je ma. (...) tylko jakimś trafem potem się w changelogu te zgłaszane rzeczy pojawiają
To nie support mBanku ani Plusa - proszę kontrolować treść swoich postów. Polecam: http://drzewiecki-design.net/forum/viewtopic.php?t=2 .
Image
mstanowski
13-25 posts
13-25 posts
Posts: 13
Joined: Wednesday 20 Jun 2012, 16:57
Location: £ód¼, Poland

Post by mstanowski »

Nie widziałem nigdy aby support mBanku odsyłał do korzystania z Aliora, a support Plusa do Orange. Takie rzeczy tylko tutaj.
Oczywiście, że będę starał się zniwelować ten efekt pojawiającej się trawy
I nie wystarczyło o tym wspomnieć od razu, że po prostu temat znacie, że nie jest on tylko moim wymysłem i być może nawet popracujecie nad dopracowaniem tego?

Dziękuję za ostrzeżenie, już nawet nie pytam co nietaktownego było w moim poprzednim poście że odsyła mnie się do regulaminu. Dziwnym trafem od Majestica, A2A, Aerosoftu nigdy żadnego ostrzeżenia nie dostałem. Czekam na drugie albo perma bana.
User avatar
DD Stanislaw
Administrator
Administrator
Posts: 6267
Joined: Monday 15 May 2006, 10:07
Name: Stanisław
Location: Warsaw, Poland

Post by DD Stanislaw »

Bardzo proszę. Forum to służy skutecznej pomocy naszym klientom a nie dyskusji o rzeczach nieistotnych, na którą nikt z nas nie ma czasu. Ma tu być przyjaźnie, pomocnie i rzeczowo. Takie zobowiązanie podpisuje każdy użytkownik forum przy założeniu konta. Wycieczki, złośliwości i inne humory albo na priv albo na maila. Kwestia trawy wymaga przedyskutowania, bo może pojawiać się i z odległości 100km tylko co z tego, jeśli klatki spadną do 1. Ale przecież ORBX może to zrobić bez dyskusji! Zazdroszczę.
mstanowski wrote:wystarczyło
Wszystkie posty użytkownika mstanowski http://drzewiecki-design.net/forum/sear ... mstanowski są w stylu wyzywająco-prowokującym. Być może nie był taki zamiar, jednak w korespondencji pisanej niektóre rzeczy odbiera się inaczej, dlatego upominam o powstrzymanie pisemnych emocji i to wszystko.
Image
User avatar
seam1977
100-199 posts
100-199 posts
Posts: 159
Joined: Friday 14 Oct 2011, 20:53
Location: Czeladz(EPKT)

Post by seam1977 »

Podkrec lub wymien kompa :wink:

[ Dodano: Nie Lut 02, 2014 20:53 ]
for mstanowski.
Eddie
2-4 posts
2-4 posts
Posts: 4
Joined: Sunday 29 Nov 2009, 10:16
Location: EPBC

Post by Eddie »

Nie instalowalem nic z wyjatkiem VFR Poland, ktory generalnie zwieksza ilosc fps z racji na maly autogen w rejonie. Wylaczenie go zreszta nic nie dalo. Nie wiem o co chodzi z Gdanskiem ale spadek jest znaczny - jeszcze posprawdzam jak sie zachowuje bez trawy (o ktorej rowniez mam nienajlepsze zdanie - ladnie wyglada na zdjeciach ale na podejsciu to dziwactwo jakies).
User avatar
DD Stanislaw
Administrator
Administrator
Posts: 6267
Joined: Monday 15 May 2006, 10:07
Name: Stanisław
Location: Warsaw, Poland

Post by DD Stanislaw »

Latest version 3.4 includes new volumetric grass.
Image
Armando83
0-1 posts
0-1 posts
Posts: 1
Joined: Friday 17 Jan 2014, 11:02
Location: Moscow region

Post by Armando83 »

Hi, I have purchased vol.1 and have troubles with grass - it is shown along roads in limited area and new textures appear in the direction of moving, please advise.
P.s. Wasn't able to submit pictures here

[ Added: Mon Feb 17, 2014 08:51 ]
Update - I used season switcher and have no more this edge located volumetric grass in winter. But in summer it remains.
User avatar
DD Stanislaw
Administrator
Administrator
Posts: 6267
Joined: Monday 15 May 2006, 10:07
Name: Stanisław
Location: Warsaw, Poland

Post by DD Stanislaw »

Hello Konstantin. Please send me some pictures via e-mail: http://www.drzewiecki-design.net/c.htm
Image
jodle
50-99 posts
50-99 posts
Posts: 50
Joined: Thursday 15 Sep 2011, 12:41
Location: Czersk

Post by jodle »

W EPGD montują rękawy. Jakieś plany na dodanie tego do scenerii?
http://www.airport.gdansk.pl/airport/news/news_1707.html
Post Reply