Polish Airports vol.1 X

Latest version: v5.1 (2020)

Post Reply
User avatar
Martin_Starski
200+ posts
200+ posts
Posts: 3402
Joined: Monday 24 Sep 2012, 11:11
Name: Marcin
Location: Warszawa

Re: Polish Airports vol.1 X

Post by Martin_Starski »

Tarzan wrote: Tuesday 26 Sep 2023, 13:38 For all MSFS developer it's just about money now and that makes it sad.
It's not true - for a very long time we did a lot for a flight simulation community, for example our free demos. We also provided the free-of-charge updates very often and we still do this.

Unfortunately, behind all of this, we also need to think about how to manage time and costs, especially today with rising inflation. Sorry, but we can't stop working on the other projects in order to check whether Lockheed Martin hasn't changed anything - it's not that simple and completely disrupts other projects.
Taczmi
2-4 posts
2-4 posts
Posts: 4
Joined: Tuesday 31 Oct 2023, 07:23
Name: Taczmi
Location: Brzeszcze

Re: Polish Airports vol.1 X

Post by Taczmi »

Its look like i found the solution. There is a default ils which leads to former RW( now taxiway). Ive updatged default APX53140.bgl and changed for IKTO ILS indentificator in DD afcad file. If you need - i can post it somewhere here- or just send to you. Cause its look like, a lot of people have this problem.

Witam.. widze że tu też moge się podpisać pod tym samym problemem bo mam v.5 PAV-1 i problem z EPKT..
Rozumiem że te dwa pliki aktualizacyjne mam wkleić do folderu scenery w EPKT. Jeden plik widze że będzie zamieniamy lecz drugi będzie całkiem dodatkowy. Czy dobrze rozumiem podmienę tych plików aby rozwiązać problem lądowania na TAXYWAY?
User avatar
Martin_Starski
200+ posts
200+ posts
Posts: 3402
Joined: Monday 24 Sep 2012, 11:11
Name: Marcin
Location: Warszawa

Re: Polish Airports vol.1 X

Post by Martin_Starski »

To nie jest nasze rozwiązanie - nie bierzemy za nie odpowiedzialności i nie prowadzimy dla niego supportu.

Nasza sceneria uwzględnia prawidłowy ILS i w większości przypadków wszystko działa poprawnie. Ale nie wiedzieć czemu u niewielkiej liczby użytkowników nadal ILS prowadzi na stara drogę startową.

Z naszej strony sugestia aby się upewnić czy nie masz gdzies innego AFCADa dla EPKT (np. z dodatkiem AI). Druga opcja to aktualizacja danych nawigacyjnych symulatora, np. używając tego rozwiązania: http://www.aero.sors.fr/navaids3.html lub płatnego - fsaerodata.
Tarzan
5-12 posts
5-12 posts
Posts: 12
Joined: Thursday 11 May 2023, 06:20
Name: Luca

Re: Polish Airports vol.1 X

Post by Tarzan »

First of all, I wish everyone a happy new year.

May I ask if we can also expect EPKT and EPWA for the MSFS?

These are two very important airports that are still missing and can be easily combined with the new A300 and the upcoming Fenix IAE.

Kind regards, Luca
User avatar
Martin_Starski
200+ posts
200+ posts
Posts: 3402
Joined: Monday 24 Sep 2012, 11:11
Name: Marcin
Location: Warszawa

Re: Polish Airports vol.1 X

Post by Martin_Starski »

Hello Luca, happy new year!

At the moment we are working on the Warsaw Landmarks. You can observe our Instagram to see all projects under development: https://www.instagram.com/drzewieckidesign/

Polish airports have always been close to our hearts, but I'm not able to tell you if or when we will bring them to MSFS. Definitely, it's not a simple conversion from the other platform to MSFS, so everything takes time.
Taczmi
2-4 posts
2-4 posts
Posts: 4
Joined: Tuesday 31 Oct 2023, 07:23
Name: Taczmi
Location: Brzeszcze

Re: Polish Airports vol.1 X

Post by Taczmi »

Martin_Starski wrote: Tuesday 31 Oct 2023, 19:35 To nie jest nasze rozwiązanie - nie bierzemy za nie odpowiedzialności i nie prowadzimy dla niego supportu.

Nasza sceneria uwzględnia prawidłowy ILS i w większości przypadków wszystko działa poprawnie. Ale nie wiedzieć czemu u niewielkiej liczby użytkowników nadal ILS prowadzi na stara drogę startową.

Z naszej strony sugestia aby się upewnić czy nie masz gdzies innego AFCADa dla EPKT (np. z dodatkiem AI). Druga opcja to aktualizacja danych nawigacyjnych symulatora, np. używając tego rozwiązania: http://www.aero.sors.fr/navaids3.html lub płatnego - fsaerodata.
Mam pytanie...
Zaimplementowałem dwa pliki i samolot mi leci zgonie z ILS i kieruje mnie na prawidłowy pas.
Pytanie tylko czy ktoś się spotkał z przypadkiem takim że nagle pojawiły mi się jakieś ogrodzenia na trasie TAXI do RWY 27 i też wchodzą mi na pas (na początku pasa)
Sprawa kolejna to pojawiły mi się znczki (te żółte) kierujące mnie po drogach kołowania w miejscach w których nie powinno ich być czyli np. prosto na trasie do kołowania itd takie niuanse dziwne...
Pytanie czy coś z tym zrobić można czy jedyna opcja to spróbować jeszcze raz zaimplementować scenerie EPKT Drzewieckiego i sprawdzić co jest grane.
Miałem pakiet AIRAC który sobie aktualizowałem.

[usunąłem wersję ang / SD]
User avatar
Martin_Starski
200+ posts
200+ posts
Posts: 3402
Joined: Monday 24 Sep 2012, 11:11
Name: Marcin
Location: Warszawa

Re: Polish Airports vol.1 X

Post by Martin_Starski »

Zaimplementowałem dwa pliki i samolot mi leci zgonie z ILS i kieruje mnie na prawidłowy pas
Prosba o wskazanie jakie to pliki. Jezeli to nie są pliki udostepnione przez nas, nie jestesmy w stanie zapewnic wsparcia.
ogrodzenia na trasie TAXI do RWY 27 i też wchodzą mi na pas (...) pojawiły mi się znczki (te żółte)
To sugeruje ze jest jakas inna sceneria lub inne pliki, ktore "gryza" sie z nasza sceneria. Czy probowales reinstalowac scenerie z uprawnieniami administratora i upewnic sie ze jest na gorze listy w bibliotece symulatora? Czy masz jakis dodatek do zarzadzania ruchem AI?

Zakladam ze zgodnie z uprzednia sugestia zaktualizowales dane nawigacyjne nawigacyjne symulatora.
Taczmi
2-4 posts
2-4 posts
Posts: 4
Joined: Tuesday 31 Oct 2023, 07:23
Name: Taczmi
Location: Brzeszcze

Re: Polish Airports vol.1 X

Post by Taczmi »

W celu wyjaśnienia zamieszczam zdjęcia. Co dziwne sprawdziłem scenery i nie ma nigdzie innych plików do EPKT co więcej przed zaimplementowaniem tych dwóch plików lotnisko wyglądało OK.
Sprawa kolejna w nawiązaniu do tego co napisaliście w odpowiedzi że jeśli to nie są wasze pliki... a czy możecie mi udostępnić wasze pliki aktualizujące ILS na nowy pas..
Poprzednie znalazłem tu na forum ale może coś jest nie tak z tymi właśnie plikami, choć pomimo tego naprowadzanie ILS jest prawidłowe tylko problem się zrobił taki jak na zdjęciach czyli poprzesuwane jest ogrodzenie i inne oznaczenia dróg (tyle zaobserwowałem, może jest coś więcej).

Pozdrawiam
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
User avatar
Martin_Starski
200+ posts
200+ posts
Posts: 3402
Joined: Monday 24 Sep 2012, 11:11
Name: Marcin
Location: Warszawa

Re: Polish Airports vol.1 X

Post by Martin_Starski »

Sęk w tym że takowe pliki są integralną częścią scenerii z ostatniej wersji, więc powinno wystarczyć zainstalowanie scenerii z uprawnieniami admina i ustawienie jej priorytetu na możliwie najwyższy. W moim przypadku zawsze sceneria prowadziła na właściwy pas, ale nie wiedzieć czemu u niektórych użytkowników nadal ILS prowadził na KAT.

Co do ogrodzenia to sugeruje przywrócić oryginały plików, które poprzednio podmieniłeś. Nie wiem gdzie one były podmienione, ale zakładam że masz backup.

Co do samego ILS, kiedyś jeden z użytkowników sugerował takie rozwiązanie. Może warto spróbować.
Potwierdzam, z pomocą "ILS/Runway Inspector and Editor v8.35" z tej strony http://www.aero.sors.fr/navaids.html można problem wyeliminować. A więc:
Jeśli korzystałeś z "FSX/P3D Navaids update"
- pobierz ILS/Runway Inspector and Editor v8.35
- Zamknij symulator, uruchom pobrany program
- Z menu "Select Data" wybierz symulator jakiego używasz (testowałem na P3D V3)
- Z menu "Select Data" wybierz "Search Stock Airport" i podaj EPKT
- U mnie odnaleziony plik to APX53140.bgl to go będziemy edytować
- Z menu "Nav Editor" wybierz "ILS Editor"
- Podaj takie dane w oknie: Airport ICAO Id = EPKT, Sim Rwy Id = 27 ILS Id (opt) = IKTO
- Użyj przycisku "Delete ILS"
- Zaakceptuj utworzenie backupu (.bckup), przy pytaniu drugim o usunięcie domyślnych podejść możesz odpowiedzieć NIE.
- To wszystko, odpal symulator. U mnie przy aktywnej scenerii EPKT DD jest już jeden ILS (ten ze scenerii, ale o błędnej nazwie KAT zamiast IKTO i headingu 267 zamiast 266 jak jest na mapach)

Sprawdzone na Aerosoft A320 i Majestic Dash Q400 że podejście ILSem wychodzi OK
Taczmi
2-4 posts
2-4 posts
Posts: 4
Joined: Tuesday 31 Oct 2023, 07:23
Name: Taczmi
Location: Brzeszcze

Re: Polish Airports vol.1 X

Post by Taczmi »

OK przekopałem forum i sprawe rozwiązałem udało się.
- Odinstalowałem EPKT czyli PAV VOL-1
- wszedłem w PROGRAM FILES w główny folder FSX
- wszedłem w folder scenery w głównym folderze FSX a następnie w folder 0601 (czy jakoś tak)
Tam odnalazłem dwa pliki APX53140.bgl i plik o tej samej nazwie tylko z rozszerzeniem coś jak backup.
- oba pliki dla bezpieczeństwa przeniosłem do innego folderu w inne miejsce a plik z rozszerzeniem backup zamieniłem aby był BGL
- zainstalowałem PAV VOL-1
- i cyk działa ... :))))
w razie W najpierw zainstalujcie PAV VOL1 a potem zróbcie zabawe z tymi plikami BGL

Właśnie przetestowałem i wszystko działą na ILS26 jak również wszystko poznikało te ogrodzenia i drogowskazy itd...

Pamiętajcie ... przy usuwaniu EPKT dobrze jest usunąć pliki z addon scenery z EPKT aby wszystko było na świeżo zainstalowane.

Powodzonka
Post Reply